Sometimes I Lie - Alice Feeney
Sometimes I Lie
10,95 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

My name is Amber Reynolds. There are three things you should know about me... Čítať viac

10,95 €
Dodanie môže trvať viac ako tri týždne

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

My name is Amber Reynolds. There are three things you should know about me.
  1. I’m in a coma
  2. My husband doesn’t love me any more
  3. ometimes I lie

Unnerving, twisted and utterly compelling, you won’t be able to put this new thriller down. Set to be the most talked about book in 2017, it’s perfect for fans of Behind Closed Doors, The Girl on the Train and The Widow.
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha
pevná väzba s prebalom, slovenčina, Aktuell, 2021
Na sklade, objednávajte však rýchlo
14,90 €
Kniha
pevná väzba, čeština, Domino, 2019
Na sklade, objednávajte však rýchlo
13,81 €
-5 %
Kniha
brožovaná väzba, angličtina, HarperCollins, 2017
Dodanie môže trvať viac ako tri týždne
10,95 €

E-knihy a audioknihy

E-kniha
slovenčina, Aktuell, 2021
Ihneď na stiahnutie
PDF
EPUB
MOBI
9,90 €
Ďalšie
Kúpte spolu
17,90 €
384 strán
5-6 hodín čítania
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
136×198 mm
Hmotnosť
288 g
ISBN
9780008225353
Rok vydania
2017
Naše katalógové číslo
269049
Jazyk
angličtina
Vydavateľstvo
HarperCollins

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti? Dajte nám o tom vedieť.

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,7 / 5

21 hodnotení

15
5
1
0
0

Ako sa vám páčila kniha?

Recenzie Martinusákov

Hlavnou hrdinkou knihy je Amber. Amber sa ocitá v nemocnici a postupne zistí, že je v kóme. Nepamätá si čo sa jej stalo, ale cíti, že niečo hrozné. Napriek tomu, že je v kóme, vníma okolie a všetko čo sa deje okolo nej. Amber tuší kto by mohol mať za tým prsty, no nechce uveriť tomu, žeby to bol jej manžel. Medzitým ako Amber zažíva udalosti v nemocnici, spomína aj na traumy z detstva a minulosti, ktoré by mohli byť príčinou jej aktuálneho stavu. Postupne sa odhaľuje krutá pravda a Amber ľutuje, že si začína spomínať.
Ak poznáte knihy Verity a Tichá pacientka, tak túto budete milovať. Presne na základe týchto dvoch titulov som siahla aj po tomto a rozhodne sa pridala do mojej zbierky "ženských psychologických trilerov"
Prvé stránky som sa bála či kniha splní moje očakávania, keďže boli naozaj vysoké. Našťastie som v nej našla presne to čo som hľadala. Dej bol veľmi pútavý, rýchly a s každou novou kapitolou prišlo ešte väčšie tajomno. Najskôr mi nevedela prísť Amber na chuť, ale akonáhle sa začali vynárať veci z jej minulosti, pochopila som, jej činy, myšlienky a pocity. Napriek tomu, že kniha púta na vetu niekedy klamem, príliš by som sa na ňu neviazala a nehľadala záhadu tam kde nie je.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

19
After: Bozk - Anna Todd
Práve čítam
After: Bozk

Knihomoľka <3 najradšej mám krimi detektívky alebo trillery a fantasy. Jednoducho to kde sa niečo deje a je to napínavé. Na margo toho ale čítam všetko za radom čo mi príde pod ruku. Od filozofických románov po detské knižky. Keby tak bolo viacej času cez ten deň na to. Moje naj top - Harry Potter a trilógia Atramentové srdce :)

Martina Skácalová
19.7.2022
Wauu! Nemohla som prestať čítať. Stred ma trošku poplietol, ale hneď sa to vysvetlilo a rozvíjalo ďalej veľmi nečakane. Záver - parádny zvrat. Čítať viac
4
18.2.2022
Takmer perfektná
Perfektne napísaná kniha. Autorka si vyhrala s textom aj príbehom. Po prečítani nebude vedieť kto je vlastne kto. Všetko odrazu dáva zmysel. Škoda len toho záveru. Ten prekombinovala až extrémne, čím zaradila knihu na nižšiu úroveň. Keby ubrala 10 strán bolo by to veľmi realistické. Ale aj tak dojem z knihy veľmi dobrý. Čítať viac
18

"Čo ma vie dostať je kniha, ktorú keď dočítate, tak si želáte, aby jej autor bol vaším najlepším priateľom, ktorému môžete zavolať, keď by ste chceli." (J. D. Salinger)

Mária Morosková
3.10.2021
Veľmi zaujímavý príbeh. Mám rada takéto knihy, pri ktorých si nie ste istý čo sa to vlastne deje.
Hlavnou hrdinkou je Amber, ktorá je však v kóme. A to, ako sa do kómy dostala, nevie ani ona sama. Nazrieme je do hlavy a dostaneme sa „za oponu“, kde môžeme spolu s Amber premýšľať, čo sa to vlastne stalo.
Viac krát, počas čítania, som si povedala: „Čo sa to tu kurník deje?“. Bola som z napísaných slov niekedy zmetená a tušila som, že niečo tu nehrá.
Rozuzlenie príbehu ma troška prekvapilo. Niečo som tušila, ale všetko som sa dozvedela až pred koncom knihy.
Autorkin štýl písania sa mi páčil aj keď tam bolo, na moje pomery, dosť veľa monológov a miestami ma preto kniha nudila.
Postavy boli zaujímavé a viaceré z nich aj tajomné.
Veľmi sa mi páčilo prelínanie časových línií. Jedna sa diala v prítomnosti, keď je Amber v kóme, ďalšia je tesne pred nehodou a posledná je z minulosti, kedy bola Amber malé dievča.
Knihe nedávam najvyššie hodnotenie ale kniha bola naozaj skvelá a zaujímavá a určite si nájde čitateľov, ktorým sa bude páčiť.
Čítať viac
24
24.8.2021
Predstavte si, že by ste sa ocitli v nemocnici, ale nedokázali by ste dať nič najavo – nemohli by ste sa pohnúť, ba ani rozprávať, len by ste počúvali, čo sa okolo vás deje a pokúšali sa rozpamätať, čo vás do takejto situácie uvrhlo. Nepríjemné, však? Čo keby som vám ešte povedala, že v tom celom môže mať prsty aj váš milovaný manžel?
Amber nás sprevádza svetom, v ktorom toto utrpenie musí podstúpiť. Ukazuje nám svoj nový život v nemocnici, ale nepripraví nás ani o denníkové zápisky, ktoré kóme predchádzali. Zo všetkých síl sa snaží spomenúť si, no pravdu postupne odhaľuje čitateľ, kým ona zostáva pripútaná na lôžko a odkázaná na iných ľudí.

Je zmätená, nevie dokonca ani to, ako veľmi je zranená. Ľahko si k nej vybudujete vzťah, vzbudzuje totiž súcit – celú dobu som myslela len na to, ako by som jej mohla pomôcť. Príbeh mal výborný rozbeh, no musím sa priznať, že koniec som veľmi nepochopila. Čakala som nejaké obrovské odhalenie na záver, no nijakého som sa nedočkala a zostala som pomerne sklamaná.

Aj napriek tomu som si čítanie užívala, trvalo mi len pár hodín, kým som sa ňou prelúskala a Amber mi začala takmer okamžite chýbať. Za ten krátky čas som si zvykla na jej príjemnú úprimnú povahu a nerada som sa s ňou rozlúčila, určite by som sa nebránila, keby bola kniha aj o 200 strán hrubšia.

Výborné, síce s drobnou chybičkou krásny, no tá mi zážitok nepokazila.
Čítať viac
11
9.8.2021
Elektrizujúco napísaný triler, ktorý sa sa pohráva s našou hlavou, dokonale ju pomotá a vám padne sánka. Skvelé psychologické portréty postáv, nečakané zvraty striedajú ďalšie, nebudete vedieť čo je skutočné, komu máte veriť, lebo nik nie je tým, za koho sa pokladá. Autorka nás celý čas majstrovsky ťahá za nos a v závere prináša koniec, ktorý by som istotne nečakala :) Čítať viac
11
Dievča v hmle - Barbora Bernátová
Práve čítam
Dievča v hmle

Môj instagram: simona_jaros Môj e-mail: simona.jarosova999@gmail.com

Simona Jarošová
5.8.2021
Skvelé čítanie
V príbehu je hlavnou hrdinkou Amber. Amber sa ocitá po tragickej nehode v nemocnici a postupne zisťuje, že je v kóme. V knihe nám autorka píše Amberine myšlienky a aj to čo si v hlave hovorí. Amber ale tuší, kto by mohol stať za jej nešťastím. Kebyže Amber všetko na okolo vníma je svedkom divných rozhovorov a priznaní.
Dej bol veľmi pútavý, rýchly, prekvapivý. S každou otročenou stránkou príde ďalšie odhalenie tajomstiev. Atmosféru tajomná umocňuje aj to, že je kniha napísala z viacerých pohľadov. Z pohľadu Amber, ktorá hovorí čo sa stalo pred nehodou -Vtedy-, plus z prítomnisti keď je v kóme -Teraz-. Z tretieho pohľadu, keď niekto číta denník z jej a sestrinho detstva -Predtým-. Za mňa to bolo skvelé, napínavé, strhujúce čítanie. Autorka sa výborne a veľmi zaujímavo vyhrala s príbehom a detailmi. Kapitoly sú krátke čiže knihu máte raz dva prečítanú. Ak máte chuť na poriadný psychotriler, v ktorom nebudete vedieť nič predvídať tak určite odporúčam túto knihu ! Ja som vôbec netušila čo je pravda a čo lož. Nevedela som ako budú postavy konať, čo urobia. Skvelé, palec hore. A záver knihy som vôbec nečakala. Celý príbeh aj zaver je prekvapivý. Určite budete aj vy milo prekvapení.

Moje recenzie nájdete aj na instagrame simona_jaros
Čítať viac
hope
28.6.2021
cool detektivka
Kniha: Niekedy klamem
Autorka:
Hodnotenie: 10/10
-
Môj názor:
"Och. Už aj knihy klamú.
Táto klame.
Oklame ťa. Prečítaj. Napíš mi. Zhodneme sa. Ver mi.
Dokonalý zvrat.
Postavy že kto je kto?
Ja neviem.
Ťažká orientácia v knihe.
Ale splnila.
Vydavateľstvo @aktuellvydavatelstvo s touto novinku vytrelo zrak a myseľ kto doposiaľ čítal knihu.
Bude seriál. Och áno. Idem si po ňom. Ako po knihe.
Našla som jej spešl miesto. Zlato moje.
Minulosť, prítomnosť a detstvo. Tri reality, psycho spojené. Prv blbosť nelogická. Potom je všetko na svojom mieste.
Akoby knihu sám napísal psychopat a detektív. Je to majstrovské dielo.
Chcem dvojku. Moje emócie kričia. To faaaakt?
Nuž je to tak. Plno vecí je skrytých hmlou. Stále po dočítaní.
Kto to spravil? Sestra? Manžel? Kamoška? Tak kto?
Nevedela som.
Odhalenie prišlo.
A ja tlieskam.
Dokázala si to knižôčka.
Si vo mne.
@aktuellvydavatelstvo ďakujem vám za knižku. Aj za to že takto dlho som sa nepomylila. A hľa stalo sa. Ona ma Niekedy klamem oklamala.
Preto štýl recenzií takýto. Wau.
Prosím si hneď dvojku. Na stôl."
Čítate psycho thriler radi
Čítať viac
Denník knižkomila
15.6.2021
Niekedy klamem
Príbeh sa odohráva z troch rôznych pohľadov. Z pohľadu Amber, ktorá je v kóme, v čase pred nehodou a čítame denníky, ktoré pochádzajú z detstva a sú dvadsať rokov staré.
Tento príbeh bol pre mňa dosť silný a šokujúci. Najviac ma bavili pasáže, v ktorých Amber opisovala svoje pocity, keď bola uväznená vo vlastnom tele- keď bola v kóme. Cítila a vnímala všetko čo sa okolo nej dialo. Neviem si ani predstaviť, ako by som sa cítila, keby som vnímala všetkých okolo mňa chcela by som im povedať, že stále žijem ale moje telo by mi to nedovolilo.
Asi najviac šokujúci bol pre mňa záver knihy.
Čítať viac

Čítať viac
Kúpte spolu
17,90 €

„Žiť vo svete, ktorý svetlo nemá... Nazerať a blúdiť. Vyhľadávať dobro, ktoré podobu však... Nepozná. No... Ak by hviezda spadla zo šíreho neba... Ak by zasvietil i Mesiac, lúčom, ktorý nemá... Možno zjavila by sa tá nádej tohto sveta... Na podobe svetla.“

Moja láska - Fariel Thimothy
Moja láska
Fariel Thimothy