Linda Trubanová

8

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Moje srdcovky

Moje odznaky

Verný zákazník
Magický návrat
Mladé témy
Netvor z Čiernej hviezdy
Študent mágie
Obyvateľ Stredozeme
Šťastných 7
2022
Šťastných 7
2021
Šťastných 7
2020
Šťastných 7
2019
Plány do budúcnosti
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje aktivity

Martinus
8
Linda Trubanová

Linda Trubanová získala odznak Šťastných 7

28.02.2022 18:55

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Šťastných 7
Martinus
8
Linda Trubanová

Linda Trubanová prečítala knihu

25.07.2021 08:47

Martinus
8
Linda Trubanová

Linda Trubanová prečítala knihu

25.07.2021 08:46

Auris - Vincent Kliesch, Sebastian Fitzek, 2021
Auris
  • Vincent Kliesch
  • Sebastian Fitzek
4,7
14,65 €
Martinus
8
8

Linda Trubanová napísala recenziu

20.07.2021 12:33

Príbeh o mladej židovskej herečke Hedy Kieslerovej, ktorá je napriek svojej ambicióznosti ochotná zahodiť kariéru pre lásku k netvorovi. Kniha zachytáva najmä obdobie Friedricha Mandla. Príbeh začína veľmi úspešným divadelným predstavením Hedy na ktorom sa prvý krát stretáva s Mandlom. Hedy vôbec netuší čo sa skrýva pod povrchom bohatého rakúskeho obchodníka so zbraňami. Postupne zisťuje, že ide o veľmi vplyvného muža s ktorým je neradno sa zahrávať. Pre Friedricha je to láska na prvý pohľad, za to Hedy sa s ním stretáva z donútenia a strachu jej rodičov. Po čase sa v Hedy prebudia city, no aj keď sa zdá všetko ružové, život s najvplyvnejším rakúskym obchodníkom sa zmení na nočnú moru. Dokáže sa Hedy ubrániť a začať nový život?

Knihe som sa veľmi dlho vyhýbala, pretože som sa bála, žeby ma životopis mohol nudiť. Viac som sa mýliť ani nemohla. Celý príbeh pôsobil ako fikcia a nie ako skutočná udalosť, z čoho mi behal mráz po chrbte. Bol veľmi pútavý a časťami mi pripomínal príbeh Lídy Baarovej. Rozhodne by som chcela vedieť o živote Hedy omnoho viac a preto ma mrzí, že sa kniha zameriavala hlavne na obdobie života s Mandlom a až v závere sa zachytávala budúcnosť, ktorú si Hedy vybudovala. Zároveň som túžila vedieť aj Mandlov pohľad a to ako sa vyrovnával so stratou, ktorú mu Hedy spôsobila. Knihu vrelo odporúčam a teším sa keď sa vrhnem na ďalšie dielo od autorky, ktorým je Tajomstvo Agathy Christie.

Čítať viac

Martinus
8
8

Linda Trubanová napísala recenziu

08.07.2021 13:55

Hlavnou hrdinkou knihy je Amber. Amber sa ocitá v nemocnici a postupne zistí, že je v kóme. Nepamätá si čo sa jej stalo, ale cíti, že niečo hrozné. Napriek tomu, že je v kóme, vníma okolie a všetko čo sa deje okolo nej. Amber tuší kto by mohol mať za tým prsty, no nechce uveriť tomu, žeby to bol jej manžel. Medzitým ako Amber zažíva udalosti v nemocnici, spomína aj na traumy z detstva a minulosti, ktoré by mohli byť príčinou jej aktuálneho stavu. Postupne sa odhaľuje krutá pravda a Amber ľutuje, že si začína spomínať.
Ak poznáte knihy Verity a Tichá pacientka, tak túto budete milovať. Presne na základe týchto dvoch titulov som siahla aj po tomto a rozhodne sa pridala do mojej zbierky "ženských psychologických trilerov"
Prvé stránky som sa bála či kniha splní moje očakávania, keďže boli naozaj vysoké. Našťastie som v nej našla presne to čo som hľadala. Dej bol veľmi pútavý, rýchly a s každou novou kapitolou prišlo ešte väčšie tajomno. Najskôr mi nevedela prísť Amber na chuť, ale akonáhle sa začali vynárať veci z jej minulosti, pochopila som, jej činy, myšlienky a pocity. Napriek tomu, že kniha púta na vetu niekedy klamem, príliš by som sa na ňu neviazala a nehľadala záhadu tam kde nie je.

Čítať viac

Martinus
8
Linda Trubanová

Linda Trubanová prečítala knihu

08.07.2021 12:56

Martinus
8
8

Linda Trubanová napísala recenziu

26.06.2021 06:13

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Hlavnou hrdinkou je Leslie, ktorej sa blížia 25 narodeniny. V deň narodenín jej príde oznámenie o tom, že bola spárovaná a musí absolvovať stretnutie so svojou zhodou. Leslie má však strach. Má strach a vracajú sa jej spomienky na detstvo a nešťastné manželstvo jej rodičov. Okrem minulosti Leslie prenasledujú aj vášnivé sny s iným druhom, čo by jej mohlo narobiť kopu problémov. Postupne sa okolnosti komplikujú a za všetkým sa skrýva niečo viac. Začína ísť o život.

Niektorým môže prísť príbeh zvláštny až absurdný kvôli zvieracím charakterom, mňa práve tento fakt oslovil a dúfala som v niečo nové/zaujímavé a to som aj dostala. Začnem vizuálnou stránkou, ktorá bola naozaj perfektná. Mirka je právom ocenená ilustrátorka. Na obálke a celom komikse si rozhodne dala záležať. Rozhovory medzi postavami sú živé a príbeh sa vyvíja veľmi neočakávane. Ak čakáte jednoduchý obsah s erotickým podtónom, tak Vás sklamem, pretože je to oveľa komplikovanejšie a nachádzajú sa v ňom prvky sprisahania, legiend a mysteriózneho trileru.

Čítať viac

Martinus
8
Linda Trubanová

Linda Trubanová prečítala knihu

20.06.2021 08:07

Martinus
8
8

Linda Trubanová napísala recenziu

18.06.2021 14:36

Príbeh červenovlasej šibalky Anny je známy po celom svete a tak si našiel cestu aj do môjho srdca.
Anna je sirota s veľkou fantáziou, množstvom slov a výbušnou povahou. Príbeh začína tým ako sa Anna ocitne v opatere postarších súrodencov a začína jej dlhá cesta dospievania, ktorá je zachytená v celej sérii. Je to príbeh o spriaznenom priateľstve, rodine, vtipných situáciach, ale aj o tom ako Anna vyčarí každému úsmev na tvári.
Donedávna som príbeh videla len vo filmovom spracovaní a bála som sa, že už budem vedieť čo očakávať a tým ma bude kniha nudiť. Napriek tomu som sa do nej pustila a ostala som očarená. Nielenže som sa dočítala o nových dobrodružstvách Anny, ale viac som sa dozvedela o zmýšlaní jednotlivých postáv a ich činoch voči Anne. Kniha vo mne vyvolala radostné/romantické pocity a opäť som zatúžila byť malým dievčaťom. Čítala sa s ľahkosťou a každá nová kapitola ma donútila zasmiať sa nad ďalším výmyslom Anny.
Knihu odporúčam všetkým dievčatám, ktoré chcú zažívať romantické leto v dobrodružnom duchu plnom zábavy a priateľstva.

Čítať viac

Martinus
8
Linda Trubanová

Linda Trubanová prečítala knihu

16.06.2021 15:58

„Všetko reaguje so všetkým. Tak ako každý jeden hlt, ktorý zjeme, mení naše telo, tak aj každá informácia mení náš mozog.“