Knihy
E-knihy

Snehuliak

Jo Nesbo

Jo Nesbo je nórsky autor krimi románov. Iba v rodnom Nórsku sa predali vyše dva milióny jeho kníh, čo je pri počte 4,5 milióna obyvateľov neuveriteľné číslo. Nesbo je jeden z najpredávanejších a najoceňovanejších detektívnych autorov súčasnosti. Nesbove knihy vyšli už vo vyše 40 jazykoch a...

Ikar, 2012
Okamžitý download
EPUB
MOBI
5-6 hodín čítania
Vydavateľstvo
Ikar, 2012
7. diel série
Harry Hole

V Osle napadol prvý sneh. Jonas ráno vstane a zistí, že jeho matka zmizla...

Čítaj viac

9,00 €

Bežná cena Bežne 12,90 €

Ušetríte 30%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Dostupné aj v kolekcii za výhodnú cenu.

V Osle napadol prvý sneh. Jonas ráno vstane a zistí, že jeho matka zmizla. Ostane po nej jediná stopa – ružový šál, čo jej daroval na Vianoce. Má ho na krku snehuliak. Predošlú noc sa nečakane zjavil na dvore a jeho čierne oči hľadia priamo do domu. Prípad rieši inšpektor Harry Hole, ktorý nedávno dostal tajomný list s podpisom Snehuliak. Situácia sa ešte väčšmi zamotáva, keď Harry zistí, že tento model sa opakuje – za posledných desať rokov sa stratilo jedenásť žien, a to vždy presne v deň, keď napadol prvý sneh. Vyšetrovanie je pre Harryho o to zložitejšie, že sa týka jeho novej kolegyne, ale aj milovanej Rachel. Prípad Snehuliak ho privádza na pokraj šialenstva. Brilantne vykreslené postavy a gradujúce napätie sú zárukou napínavého príbehu, aký vie napísať len majster súčasných trilerov Jo Nesbo.

Jo Nesbo v súčasnosti patrí medzi najpopulárnejšich svetových autorov. Z jeho kníh sa predalo už viac ako 18 miliónov výtlačkov!

Pre dosiahnutie plnohodnotného zážitku vám odporúčame čítať knihy v nasledovnom poradí:

1. Netopierí muž (2014)
2. Šváby (2015)
3. Zrada (2008, 2013)
4. Bohyňa pomsty (2010)
5. Diablova hviezda (2010)
6. Spasiteľ (2012)
7. Snehuliak (2012)
8. Pancierové srdce (2013)
9. Prízraky (2013)
10. Polícia (2014)
11. Smäd (2017)
Čítaj viac
Kúpte spolu
Snehuliak - Jo Nesbo
Pancierové srdce - Jo Nesbo
18,70 €
Ušetríte 8,10 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Snomannen
Rok vydania
2012
Počet strán
376
Vydavateľstvo
Ikar
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
241030

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,7 / 5

504 hodnotení

405
63
28
6
2

4
Záverečná! - Joseph Heller
Práve čítam
Záverečná!

Ak raz knihu začnem čítať, nikdy ju nenechám nedočítanú. Čítam poéziu, prózu i drámu, novšiu, staršiu, i literárnu klasiku, pôvodom domácu i zahraničnú. Skrátka všetko bez rozdielu. Hrubšie knihy doma, tenšie v električke. V posledných rokoch ma najviac tematicky zaujali knihy rozhovorov a životopisy, lúskam však aj severské thrillery. Čítam naozaj rozmanito. A predovšetkým, rád.

Dominik Kuchta
7.8.2019
Moja prvá "nesbovka", ktorá rozhodla o tom, že sa vrhnem aj na tie ostatné. Kniha ensklamala, čo sa však už (o čosi neskôr) o filme vpoedať nedalo.
Čítaj viac
Michaela Šusterová
31.7.2019
V poradí siedma kniha zo série HH. Sneh, nová kolegyňa, Harry a Rachel, vraždy.
Tradične je cesta za chytením vraha kľukatá, ale Harry Hole je schopný, i keď svojský, vyšetrovateľ, ktorému kryjú chrbát tí správni.
Nesbo dokázal vytvoriť to správne napätie, kniha je veľmi čtivá, aj keď za mňa nie najlepšia, ak ide o príbehy Harryho Holeho.
Ak ide o film, pre ktorý má byť táto kniha námetom, bol pre mňa osobne veľmi veľkým sklamaním.
Čítaj viac
7
15.4.2019
Schopnosť preniesť prvý sneh cez riadky knihy spolu s ochromujúcim strachom a neustálym pocitom prenasledovania. Čo vás môže priviesť až na pokraj šialenstva? Snehuliak! Harry Hole je ako jediný presvedčený, že medzi záhadnými zmiznutiami žien a zvláštnym listom existuje spojenie. A za tým všetkým vidí sériového vraha. Kto stavia snehuliakov? Kto nezanecháva žiadne stopy? A kto ho môže zastaviť? S postupujúcim vyšetrovaním si už ani Harry nie je istý, či je bližšie k vrahovi alebo vrah k nemu...
Čítaj viac
Karly
28.12.2018
Záhadný snehuliak
Mám rada knihy tohto žánru. Určite nesklamala, skôr prekvapila. Ťažko by som odhadovala vývoj, vyuzlenie deja, preto super. Určite si vyberiem aj nejaký iný titul, či už od tohto autora, alebo od niekoho iného
Čítaj viac
Leopold
2.12.2018
Super
Je to pravá švédska krimi, ten kto má rád Jo Nesba ten si príde na svoje. Mne tam vadí iba násilie na deťoch. Počúval som ju a ako audioknihu a to tomu dodalo tú správnu atmosféru.
Čítaj viac
Vivaldi
16.6.2018
Tak som to konečne prečítal. Po tom čo som videl filmové spracovanie som vedel, že si knihu musím prečítať, lebo som neveril, že by to mohlo byť až tak zlé. A mal som pravdu. Osobne hneď v úvode pozriem, že nepozerajte filmovú adaptáciu, prečítajte si toto. Je to miliónkrát zaujímavejšie, lepšie podané, dobre vysvetlené, všetky scénky reálne dávajú zmysel a dokonca to dáva tomu aj ten prvok tajomna. Keby som nevidel film, tak by som neustále mohol hádať kto je skutočným vrahom a jeho identita je tu ukázaná veľmi dobre a zaujímavo. A ak ste nečítali alebo nevideli film, tak nebudem písať spoilery. Každopádne musím povedať, že sa tu viac dozvieme o Harrym Holeovi. Dozvieme sa viac o našom vrahovi a jeho motívácii (osobne som mal pri filme pocit, že by skôr mal vraždiť otcov, čo svoje kukučie deti nechcú, lebo to som z toho viac pochopil), dozvieme sa viac o jeho parťáčke a scénky pôsobia veľmi dobre spracované. Harry je chytrý, veci vie riešiť a jednotlivé súvislosti v tomto zamotanom diele skutočne fungujú. Je to dobrý thriller, dobre napísaný a veľmi dobre podaný. A myslím si, že je hodný toho, aby ste si ho čekli.
Čítaj viac
Ján Knihomoľ
23.5.2018
detekktívka zo žánru To tu už bolo
Jo Nesbo je jeden z nejpreceňovanejších autorov súčasnosti a jeho Snehuliak je toho najlepším príkladom. Detektívky, aké píše, vychádzali celé desaťročia v edícii Zelená knižnica - mnohé naozaj oveľa lepšie. Snehuliak je superneoriginálne, nudné a nekonečné subliterárne dielko, ktoré naviac - ako ostatné - nemá hlavného hrdinu, s ktorým by sa čitateľ mohol ...niežeby stotožniť, ale ani priateliť či nejako ho obdivovať. Snehuliak nie je nič.
Čítaj viac
Martina Itcze
18.12.2017
Snehuliak
Veľmi dobré čítanie.Napínavý dej po celý čas...Moja prvá knižka od Nesba ale idem objednávať ďalšiu.Túto však vrelo odporúčam.Úvod bol trošku natiahnutý, ale potom to stálo za to...
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Snehuliak - Jo Nesbo
Pancierové srdce - Jo Nesbo
18,70 €
Ušetríte 8,10 €

„Kniha je nositeľom civilizácie a hlasom jednotlivca.“

Barbara Tuchman