Knihy
E-knihy

Zlo

Ikar, 2016
Okamžitý download
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Ikar, 2016

„Za istých okolností sa môže stať vrahom každý z nás,“ hovorí profesor klinickej a forenznej psychológie Anton Heretik. Práve preto je vražda nielen zločinom, ale aj kultúrnym fenoménom a zlomovou udalosťou v rozprávkach...

Čítaj viac

7,60 €

Bežná cena Bežne 10,90 €

Ušetríte 30%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Spomienky súdneho znalca„Za istých okolností sa môže stať vrahom každý z nás,“ hovorí profesor klinickej a forenznej psychológie Anton Heretik. Práve preto je vražda nielen zločinom, ale aj kultúrnym fenoménom a zlomovou udalosťou v rozprávkach, mýtoch, literárnych dielach i ľudských osudoch. Grécke mýty sú plné vrážd, Shakespearovými drámami sa valia potoky krvi, a to nehovoríme o filmovom priemysle produkujúcom horory a trilery.
Profesor Heretik už tridsaťpäť rokov pôsobí ako súdny znalec. Za ten čas sa ocitol zoči-voči stovkám páchateľov tých najzávažnejších zločinov, najmä vrážd. Táto skúsenosť ho priviedla k poznaniu, že vrahovia sa navzájom líšia intelektom, osobnosťou a motiváciou. To, čo ich však spája a čo spája ľudí na oboch stranách väzenského múru, je agresivita.
O zločinoch a ich páchateľoch, ktorí najviac utkveli v znalcovej pamäti, je aj táto kniha....

Násilie fascinuje, priťahuje nás, vyvoláva silné emócie. Či už je to strach, odpor, radosť, alebo nadšenie, vzrušenie je vždy silné. Ak sme svedkami násilia – na ulici alebo pri sledovaní hororov, detektívok, akčných filmov –, vždy to oslovuje aj našu vlastnú agresivitu. A sprevádza nás to celý život.Anton Heretik
Čítaj viac
Kúpte spolu
Zlo - Anton Heretik
Zadná izba - Jorn Lier Horst
15,50 €
Ušetríte 8,35 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
184
Vydavateľstvo
Ikar
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
240553
Rok vydania
2016

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,4 / 5

32 hodnotení

18
10
3
0
1

Mária Petőczová
17.4.2019
Názor na knižku Prof.Heretika Zlo

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Ešte som knižku celú neprečítal,ale môžem vyhlásiť,že je veľmi pútavo napísaná, nakoniec často som sledovala aj živé vstupy pána profesora v televízii aj na internete sú to veľmi hodnotné a poučné informácie,pútavo je knižka napísaná, doporučujem kúpiť.
Čítaj viac
Štefan Perháč
22.3.2019

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

„Deti výskajú od nadšenia, keď Tom ovalí Jerryho panvicou po hlave. Dospeláci slastne vzdychajú pri dobrom boxerskom údere či tvrdom bodyčeku. Starší ľudia pohoršene šomrú nad skazenosťou sveta, ale vášnivo čítajú krvou nasýtený bulvár či sledujú kriminoviny v televízii.“
Dobré 4* tomuto sympatickému znalcovi.
Čítaj viac
11.5.2016
ZLO
Kniha bola dlho avizovaná a hlavne odborníci, ktorý poznajú iné diela autora - renomovaného psychológa Antona Heretika ju privítali ako nadväzujúcu na tematický okruh, ktorým sa autor celoživotne zaoberá. V knihe sa pretavili jeho dlhoročné skúsenosti ako znalca vo forenznej oblasti.Tu je možno dilema akou formou sprostredkovať gro vysoko odborne napísaného znaleckého posudku týkajúceho sa posudzovanej osoby do čtivej podoby. Autor zvolil kompromis medzi kazuistikou a výťahom informácií zo znaleckých posudkov ako ilustráciu popisu "zla" v rôznych podobách. Ďakujem za dobré čítanie a príklad ako prezentovať psychológiu širokému okruhu čitateľov.
Čítaj viac
2.5.2016
Forenzna psychologia pre vsetkych
Antona Heretika a jeho diela naozaj mozem. Paci sa mi, ze dokaze ako odbornik priblizit forenznu psychologiu aj laikom. Knizku som dostala ako darcek a velmi sa z nej tesim. Ked si clovek na zaklade skutocnych opisanych udalosti uvedomi, aki ludia ziju hned vedla nas, je to az desive.
Čítaj viac
Ivet
14.2.2016
Názor čitateľa
Veľmi dobré dielo. Páči sa mi ako ho autor rozdelil do kapitol, oceňujem, že sa nejedná o chronologický výpočet skúseností. Veľmi ma zaujal aj spôsob akým je kniha napísaná. Pán Heretik dokáže svojim štýlom osloviť aj laického čitateľa, nemožno teda tvrdiť, že by sa jednalo o elitárske čítanie. Práve naopak. Rozmanitosťou osobnosťí opísaných v knihe autor rozšíril dosah na čitateľa a zároveň mu vsugeroval (je to možno trochu ostré slovo, ale iné mi nenapadlo) svoju myšlienku o univerzálnosti osobnosti vraha ako takého.

P.S.: Zbožňujem autorovu prepojenosť s gréckou mytológiou
Čítaj viac
Veronika
17.10.2015
Heretik a Dominik Dán :)
P. Heretik sa určite pozná s Dominikom Dánom! :D Mám rada Dominika Dána a kvôli tomu som si knihu Zlo kúpila. Autor sám píše, že sa jedná o krátky súhrn psychiky kriminálnikov. Takže to som aj očakávala a moje očakávania sa naplnili. Aj keď kniha mohla byť hrubšia, s podrobnejšími opismi. Ale za prečítanie stojí. Človek si rozšíri obzory.
Čítaj viac
Martin
28.9.2015
Odľahčená verzia pre gazdinky
Kniha je zbierkou veľmi stručných reminiscencií autora na niektorými páchateľmi, s ktorými prišiel do styku a pár vysvetlení z psychológie. Je to ok kniha, ale pre náročnejších čitateľov odporúčam skôr iné, odbornejšie Heretikove knihy.
Čítaj viac
Lenka
19.6.2015
Názor čitateľa
Vzdy ked mediami zarezonuje pripad vrazdy, ktory nas vacsinu sokuje, napadne ma otazka, co to bol za cloveka a co ho k tomu viedlo. Verejnost sa malokedy dozvie o psychiatrickom stave pacienta, jeho vyvoji, rodinnom zazemi. Toto vsetko autor odkryva a pomaha vykreslit mozaiku - niekedy vela malickosti, ktore vedu k fatalnym zlocinom.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Zlo - Anton Heretik
Zadná izba - Jorn Lier Horst
15,50 €
Ušetríte 8,35 €

„Tu sme len chvíľku, ale v knihách žijú naše myšlienky dlhý čas.“

J. Neruda