Knihy
E-knihy

Mŕtva v lodenici

2-3 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ, 2016
Preklad

Ďalšia skvelá detektívka Agathy Christie vychádza prvýkrát v slovenčine. Manželia Stubbsovci, bohatí majitelia sídla Nasse House v Devone, dostanú nezvyčajný nápad usporiadať pre hostí letnej slávnosti hru na vraždu a jej organizovaním poveria známu...

Čítaj viac

4,75 €

Bežná cena Bežne 5,00 €

Ušetríte 5%

Vypredané, je však dostupné ako e‑kniha.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Ďalšia skvelá detektívka Agathy Christie vychádza prvýkrát v slovenčine. Manželia Stubbsovci, bohatí majitelia sídla Nasse House v Devone, dostanú nezvyčajný nápad usporiadať pre hostí letnej slávnosti hru na vraždu a jej organizovaním poveria známu autorku detektívok Ariadne Oliverovú. Pani Oliverová má tušenie, že v dome niečo nie je v poriadku, a tak zavolá svojho priateľa Hercula Poirota, aby spolu s ňou dozrel na prípravy. Napriek tomu počas slávnosti príde o život dedinské dievča, ktoré hralo úlohu obete. Nik nechápe, prečo by niekto chcel zabiť jednoduchú, naivnú dievčinu. Vzápätí však bez stopy zmizne krásna manželka pána domu, a keď dôjde k ďalšiemu, zdanlivo nesúvisiacemu úmrtiu, Hercule Poirot má zrazu plné ruky práce...
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Dead Man´s Folly
Rozmer
130×200 mm
ISBN
9788022019149
Naše katalógové číslo
240433
Počet strán
176
Hmotnosť
300 g
Rok vydania
2016
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,7 / 5

3 hodnotenia

2
1
0
0
0

Tomáš Dendis
Tomáš Dendis
25.4.2018
Kniha Mrtva v lodenici prináša dej ktorý zaujme každého čitateľa detektívok. Štyri hviezdičky dávam len preto lebo s rozuzlením nie som spokojný. Čakal som niečo prekvapivejšie.
Čítaj viac
Veronika
1.1.2017
zaujímavé
Veľmi som sa tešila na túto knihu, pretože som ju zatiaľ nečítala. ako všetky s Poirotom je skvelá, len som mala často pocit, že Poirot rozpráva inak ako obvykle, ale zrejme je to prekladateľkou, pretože podobný pocit som mala aj pri ďalších knihách, ktoré prekladala ona.
Kniha je veľmi dobrá, opäť sa stretávame aj s pani Olivierovou. Zápletka je zaujímavá, keďže hru na vraždu vrah využije na skutočný aj domnelý zločin a podarí sa mu odvrátiť podozrenie od seba na viacero iných osôb. Poirot je zo seba sklamaný, pretože nedokázal zabrániť vražde, hoci práve preto na slávnosť prišiel a tiež mu dlho trvalo, kým si pospájal súvislosti. Ako už mnohokrát riešenie mu napadlo neočakávane, keď mu maličkosť z bežného života otvorila oči. Knihu určite odporúčam rovnako ako všetky od tejto autorky.
a dúfam, že vydavateľstvo sa v tomto roku konečne spamätá a začne tie knihy vydávať častejšie a urobí konečne dotlač vypredaných titulov a tiež by mohli niečo urobiť s tými nevydarenými obálkami kníh.
Čítaj viac
Veronika
11.1.2017
Názor čitateľa
Milá pani čitateľka, ja neviem čo je hejterská kampaň, ale žijeme v slobodnej krajine a ja môžem svoj názor i svoje pocity z kníh slobodne prezentovať. A nepáči sa mi systém vydávania kníh tohto vydavateľstva. A pokiaľ moje názory chcem vyjadriť a Martinusu to nebude prekážať, tak to aj urobím. Myslím si, že mnohí čitatelia by uvítali, keby A. Christie vychádzala častejšie. Preklad niektorým čitateľom prekáža aj pri iných knihách a neváhajú to zverejniť, okrem toho je to môj subjektívny pocit, ja nehovorím, že preklad je zlý, len reč postáv vnímam inak. Tiež som prečítala všetky knihy od A. Christie, ktoré vyšli v slovenčine a to nie raz ani dvakrát, ale niektoré aj desaťkrát, takže v mojej predstave sa Poirot vyjadruje určitým spôsobom. Vy s mojím názorom nemusíte súhlasiť, ale nebudete mi hovoriť, aby som tu prestala prezentovať vlastný názor.
Alebo snáď pracujete v menovanom vydavateľstve?
Čítaj viac
Čitateľka
11.1.2017
Názor čitateľa
Čítala som mnoho slovenských prekladov diel A. Christie, vrátane všetkých od tejto prekladateľky, a podľa mňa Poirot v jej prekladoch nerozpráva o nič inak než v ostatných.
Takisto som čítala mnohé Vaše komentáre pod dielami A. Christie, ktoré vyšli v Slovenskom spisovateli, a vidí sa mi, že tu rozbiehate celkom peknú hejterskú kampaň. Snáď by bolo načase prestať.
Čítaj viac
Elena
18.12.2016
Agatha Christie
Dobrý den, milí čitatelia mám na vás prosbu. Dostala som sa pri tejto skvelej knihe k niečomu čomu nerozumiem. Nepochopila som záveru tejto knihy. Prosím ak by sa anšiel niekto ochotný a mohol by mi to v recenzii alebo v komentári vysvetliť aa označiť svoj prispevok, že prezrádza dej aa len mi vysvetliť záver tej knihy, ktorý som nepochopila. Prosím vás o to, veľmi pekne vás prosím.
Čítaj viac
Elena
28.5.2017
Názor čitateľa

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Nepochopil som,prečo sa preobliekala za navštevníčku hostela, aby mohla zabiť Hattie,lebo povedali ste, že Hattie zabil ten George.
Čítaj viac
Viera Michálková
Viera Michálková
1.1.2017
Názor čitateľa

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Sir George si zobral Hattie za manželku a potom ju zabil a zakopal a postavil na tom mieste Vrtoch,aby sa na to neprišlo. urobil to preto, že už bol ženatý a chcel iba vyženiť peniaze.jeho skutočná manželka hrala celý čas úlohuHattie. potom mal ale prísť na návštevu ten bratranec. to dievča Marlene a jej dedko poznali pravdu o sirovi Georgovi a preto ju zabili. Tá skutočná manželka, ktorá hrala Hattie sa preobliekala za návštevníčku hostela, aby mohla zabiť Hattie a nepozorovane odísť z usadlosti. Tá pani zo záhradného domčeka bola Georgova mama a vedela, že zabil skutočnú Hattie, ale chcela ho chrániť. Dúfam, že ste to už pochopili, ale myslím si, že v knihe je to vysvetlené zrozumiteľne. skúste si ju prečítať znovu :)
Čítaj viac
Jana
27.12.2016
Názor čitateľa

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

No veď Poirot to na posledných stranách presne vysvetlil. Chýba tam len to, že vraha, údajného sira Georgea, zatkli.
Čítaj viac
Marek Zákopčan
Marek Zákopčan
10.9.2016
Smrteľná hra na vraždu
Máloktorému "komerčnému" autorovi sa podarí prežiť taký dlhoročný úspech, akého sa dočkala Agatha Christie. Jej meno je pojmom, ktorému sa snažia priblížiť mnohí súčasníci, ba dokonca sa pokračuje v jej odkaze a píšu sa ďalšie príbehy s jej obľúbenými postavami. Spolu so sirom Arthurom Conanom Doylom dala priestor vzniknúť dnes už klasickej britskej detektívke, kde nad zbraňami a hrubou silou prevláda bystrý um a dedukcia. Ja sám sa neviem rozhodnúť, ktorého z hrdinov či hrdiniek Agathy Christie mám radšej. Pravda je, že ma poteší každá jej kniha. Samozrejme, že ani Agatha sa nevyhne istej šablóne - napr. Poirot sa zavše ocitne v určitom prostredí, kde dôjde k vražde a rozhovormi dospeje k odhaleniu páchateľa. Preto mám radšej konce ako začiatky autorkiných kníh - viac než spoznávanie postáv ma baví spájanie jednotlivých dielikov deja. A v Mŕtvej v lodenici je veru čo odhaľovať!

Poirot prichádza ako hosť do majestátneho sídla Stubbsovcov v Devonshire na pozvanie jeho starej známej, autorky detektívnych príbehov Ariadne Oliverovej. Stubbsovci chcú totiž poriadne ozvláštniť svoju letnú slávnosť, a preto ju požiadaju, aby pre hostí zorganizovala hru na vraždu. Lenže počas príprav v nej čoraz viac narastá zvláštny pocit, že za pozlátkom smiechu a bohatstva sa skrýva čosi zlé. Čosi, čo len čaká na príležitosť prejaviť sa. A kto by jej dokázal lepšie pomôcť vyznať sa v pohnútkach zúčastnených než preslávený detektív? Hra na vraždu sa napokon rozbehne, lenže dievčina, ktorá mala hrať mŕtvu, je skutočne zabitá. Poirot a Oliverová sa púšťajú do reálneho pátrania, no rozpliesť nitky zamotaného klbka tajomstiev bude veľmi náročné, a to najmä pre rôznorodosť podozrivých. Najväčšie vrásky spôsobuje Poirotovi záhadná lady Stubbsová, ktorú okolie považuje za duševne labilnejšiu. Viac svetla by do veci mohla vniesť žena, čo si ju vzala pod ochranné krídla a ktorej kedysi patrilo sídlo Stubbsovcov, no pravda sa ukáže ako nečakane desivé odhalenie...

S postavou spisovateľky Ariadne Oliverovou som sa prvýkrát stretol s románe Karty na stole, ktorý je považovaný za jeden z Agathiných najvydarenejších. Potešilo ma, že bystrá autorka je stále v plnej sile a je v podstate hnacím motorom príbehu. Kniha Mŕtva v lodenici má síce trochu pomalší rozbeh, ale záverečné odhalenie to v plnej miere kompenzuje. Agatha Christie zjavne už pri písaní prvých viet vedela, kto je vrah, pretože prepletenec vzťahov dáva na konci prekvapivý zmysel. Nič nenecháva na náhodu a hoci je Hercule Poirot neraz až zúfalý, všetci dobre vieme, že jeho brilantný mozog ho nesklame ani tentoraz.

Čítaj viac
Svetlana Andrášová
Svetlana Andrášová
1.7.2016
Nova kniha
No tak o tejto knihe som ešte ani nepočula! Pokiaľ viem, nečítala som ju ani v češtine. Strašne sa teším, že vyjde niečo nové, Agatha je pre mňa neprekonateľný autor!
Čítaj viac
Čitateľka
9.1.2017
Názor čitateľa
Na margo komentára o "normálnom" českom názve Hra na vraždu: v origináli sa kniha volá Dead Man's Folly, takže očividne aj Česi boli pri preklade kreatívni. Ide asi skôr o to, že názov Hra na vraždu je už takpovediac zaužívaný. To však neznamená, že ho musí použiť aj Slovenský spisovateľ.
Čítaj viac
Daniel Michalak
Daniel Michalak
10.7.2016
Názor čitateľa
Aj mna by zaujímalo prečo si vydavateľstvo Slovenský spisovateľ vymýšľa názvy podla sebe potom to človeka zbytočne pletie
Čítaj viac
Dušan
2.7.2016
Názor čitateľa
Lebo Slovensky spisovateľ vydavateľstvo sa musi urobiť doležite a vymyslieť od veci nazov bez logiky........možno ste čítali knihu aj v češtine v češtine ma kniha normalny nazov Hra na vraždu........
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Kniha je často dôležitejšia než veľká bitka.“

Samuel Smiles