Moderné romány

Pozrite si ukážku z e-knihy
EPUB MOBI

S dušou Japonky  E-KNIHA

Denisa Ogino a Katarína Kopcsányi  ·  Vydavateľstvo: MERIDIANO-press, 2015
Edícia: Moderné romány
OKAMŽITÝ DOWNLOAD EPUB

Tento otvorený formát je dostupný bez šifrovania, môže však obsahovať viditeľné aj skryté údaje, identifikujúce nákup. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

MOBI

Tento otvorený formát je dostupný bez šifrovania, môže však obsahovať viditeľné aj skryté údaje, identifikujúce nákup. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

Objednajte si tovar spolu nad 39,00 € a poštovné máte zadarmo!

Poštovné zadarmo nad 39,00 €!

Pri objednávke nad 39,00 € neplatíte v našom obchode poštovné. Kompletné podmienky poštovného.

Naša cena:
6,50 €

Okamžite na stiahnutie

Čo znamená tento údaj? Pozrite sa ako prebieha vybavovanie objednávky.E-knihu môžete aj darovať!

Túto elektronickú knihu možno aj darovať inému používateľovi. Stačí dokončiť nákup a v E-knižnici zvoliť možnosť „Darovať e-knihu“. Môžete mu vytlačiť poukážku, poslať ju e-mailom, alebo načasovať, aby mu prišla do e-mailovej schránky vo vami zvolenom dni.
Viac informácií

Pridať do wishlistu
Čo je to wishlist?

Wishlist je zoznam Vašich tajných želaní. Jediným kliknutím si do neho môžete ukladať tituly, ktoré Vás zaujali a ktoré by ste možno v budúcnosti chceli kúpiť pre seba alebo svojich blízkych. Pre používanie wishlistu musíte byť prihlásený.

Pozrieť viac odporúčaní

Zákazníci, ktorí si kúpili túto e-knihu, si kúpili tiež

Nahlásiť chybu

O e-knihe

Skutočný príbeh Denisy Ogino, ktorý zaujal tisíce čitateľov prostredníctvom románu Sushi v dushi, pokračuje. Keď japonský sen vystrieda tvrdá slovenská realita, Denisa okamžite pochopí, že musí čeliť novým začiatkom. Na svoj neľahký boj o pol vrecka ryže na každý deň a vidinu lepšieho detstva pre syna Justina zostáva úplne sama a bez prostriedkov, zato vyzbrojená skúsenosťami a zručnosťami z milovaného Japonska. Jej príbeh je príbehom o ľudskej sile, precitnutiach a podobách lásky. Ale aj o odkrývaní kultúry neznámej krajiny, do ktorej sa čitateľ nenásilne vnorí už pri prvých riadkoch. Ako si hrdinka s výzvami osudu poradí, čím všetkým si musí prejsť a či nájde to svoje vysnívané šťastie pre oboch, sa dočítate v podmanivom, mierne exotickom a takmer romantickom románe S dušou Japonky.

MERIDIANO-press

Ďalšie tituly vydavateľstva


Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?
Spontánne a s veľkým nadšením. Pretože tak to má byť, ak sa púšťate do niečoho nového a očakávate, že to splní vaše predstavy . S literatúrou ako takou sme doteraz mali skúsenosti z tej druhej strany. Ako autori, a tak sme si povedali, že skúsime preplávať na druhý breh.
Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?
Tituly, ktoré vydávame a plánujeme vydávať si vyberáme podľa schopnosti autora zaujať čitateľa. Príbehom, štýlom písania alebo pridanou hodnotou v podobe humoru. Empaticky, a tak trochu vizionársky sa snažíme vyberať rukopisy, ktoré by z pultov predajní v čo najväčšom počte skončili na policiach domácich knižníc alebo na displeji čítačiek. Chceme prinášať uveriteľné, svieže a zmysluplné texty pre milovníkov kníh, lebo slovo je dobrý nástroj, ak na ňom dokážete celkom slušne hrať.


Na ktorú knihu ste najviac hrdí?
Ak by sme neboli hrdí na každý titul, ktorý vydáme v našom vydavateľstve, naša práca by stratila zmysel. A to by sme vážne nechceli.

Viac informácií
Pokračovať v čítaní

Poslať doplňujúce údaje o eknihe

Kúpte výhodne spolu

Spolu iba za 14,10 €
(ušetríte 3,30 €)
Kúpiť spolu

Podrobnosti

  • Počet strán: 160
  • Jazyk: slovenský
  • Rok vydania: 2015
  • Naše katalógové číslo: 218927


Čo si myslíme my

Annamária Závodníková - zamestnanec

28. januára 2016      

Keď som si prvý raz zobrala tento titul do ruky, ani vo sne by mi nenapadlo, že si to prečítam počas vysielania za 3 hodiny. Veľmi dobre napísaná kniha, ktorá sa ľahko číta a vtiahne čitateľa okamžite do deja. Má pekný príbeh, ale najviac by som vyzdvihla informácie o japonskej kultúre, ktoré sú podané zaujímavo a niekedy aj s humorom. Veľmi veľa vecí ma prekvapilo, čo sa v dnešnej dobe podarí maloktorým autorom. Denisa Ogino a Katarína Kopcsányi si zaslúžia potlesk za dielo, ktoré čitateľa obohatí aj niečím iným ako len príbehom. Ak by niekoho zaujímala japonská kuchyňa, nájde v knihe aj zopár receptov.
Titul odporúčam každému, kto si chce oddýchnuť a zároveň sa aj niečo dozvedieť.
(zobraziť celú recenziu)

Viac hodnotení od ľudí z Martinusu

Hodnotenia čitateľov       (hodnotilo 31 ľudí) Pridať hodnotenie

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Máte túto e-knihu? Čítali ste ju a máte na ňu svoj názor?

Podeľte sa oň s ostatnými čitateľmi! Možno im tak pomôžete pri rozhodovaní.

1
Vaše hodnotenie knihy
2
Chcete navrhnúť vaše ďalšie obľúbené tituly? Kliknite.
3
Recenzie a diskusie sú službou pre návštevníkov Martinus.sk. Príspevky sú uverejnené zvyčajne do 24 hodín, vyhradzujeme si však právo neuverejniť a vymazať najmä tie príspevky, ktoré:
  • sú vulgárne alebo urážlivé
  • nesúvisia s titulom alebo témou
  • porušujú alebo vyzývajú porušovať autorské práva
  • odkazujú na ponuku alebo webové stránky konkurencie
  • obsahujú akékoľvek URL odkazy
  • nie sú podpísané
5 hviezdičiek 21
4 hviezdičky 3
3 hviezdičky 1
2 hviezdičky 2
1 hviezdička 3
Ukázať všetky recenzie

Najnovšie recenzie

Výborná       

Tešila som sa na pokračovanie románu Sushi v dushi a môžem povedať, že …

Caj...       

Cajovo slabe. Ani cestopis, ani pribeh s dramatickou zapletkou... …

Názor čitateľa       

Túto knihu sme si zamilovali celá rodina. Keďže sme kratší čas strávili …

Najlepšie recenzie Všetky recenzie

Vlasta
Vlasta
4. novembra 2015
     
Reagovať

Skutočný príbeh 5

Kniha ma zaujala tým, že ju písali dve ženy, autorky. Čítala sa celkom dobre, občas som mala chaos z toho , ako sa prelínala minulosť s prítomnosťou. Malo to tak byť. Minulosť s prítomnosťou súvisí a často sa prelína. Niekedy maličkosť v nás prebudí už odžité. Náhody neexistujú a všetko sa deje s nejakým nám neznámym úmyslom.
Prečítala som ju rýchlo, budem sa musieť vrátiť a čítať ešte raz. Pomaly si vychutnať a dať do súvislostí veci, ktoré som prehliadla. Páčili sa mi zaujímavosti z japonskej minulosti aj súčasnosti. Príjemným spestrením sú aj recepty z japonskej kuchyne. Určite vyskúšam . Nie je napísaná okázalo wau americky, ale s pokorou, ako príbeh, až ostýchavo otvorenej duše japonsko- slovenskej ženy. Hlavnej hrdinke na jej ceste prajú hviezdy. Okúsila pády, ale to pomohlo, aby bola silná a vládala bojovať. A šťastie si k nej našlo cestu. Vážiť si a oceniť všedné je dôležité pre život. Nečakať zázraky na počkanie ani pečené holuby.
Je to mix vôní, chutí, emócií, priateľstva delikátneho jedla, rohoží na spanie, kontrastov a lásky.
Popolušky nevymreli, len nesmú spať pri peci. S dušou Japonky sa oplatí prečítať.
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (6)   (1)
Šárka
Šárka
27. októbra 2015
     
Reagovať

Deniska nesklamala 5

Po tomto románe som siahla skôr zo zvedavosti, aby som sa dozvedela ako sa ďalej vyvíjal život Denisky a jej syna. Bola som však milo prekvapená, že okrem pokračovania jej životného príbehu som v knihe našla aj mnoho zaujímavosti z Japonska, o ktorých som sa v Sushi v dushi nedočítala. Deniske prajem veľa slnečných a krásnych dní do budúcností / nebudem prezrádzať / a nech sa jej darí aspoň tak ako doteraz. Kniha je super! Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (6)   (1)
renata
renata
31. októbra 2015
     
Reagovať

Renata 4

Skláňam hlavu pred perom Kataríny Kopcsányi! Čítala som aj Sushi v dushi, ale postava Denisy Ogino je ovela prijemnejšie a emotívnejšie vykreslená vďaka umeniu redaktorky. Pravidelne čítam jej skutočné príbehy a jej rukopis je nezameniteľný. Prečo je ako autorka uvedená aj hlavná hrdinka knihy? Iba toto ma zmiatlo, ale len kým som neprečítala prvé riadky. Knihu vrelo odporúčam a dúfam, že si od Kataríny Kopcsányi čoskoro prečítam ďalšie romány. Držím Vám palce! Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (6)   (2)
Mariana Ďurčíková
Mariana Ďurčíková
23. novembra 2015
     
Reagovať

Názor čitateľa 2

Moja recenzia je uz aj v knihe:
„Nie, nemala som ju. Tú pokoru a vyrovnanosť skromných japonských manželiek.“ Aké výstižné a pravdivé... Slová hrdinky, ktorá ma svojím príbehom preniesla do krajiny, kde navonok žijú hrdí a cieľavedomí ľudia, ale pod pokrievkou to bublá a vrie. Som žena, zvedavá a nedočkavá. Ale dočkala som sa... Knihy, ktorá ma pohltila a prečítala som ju na jeden dúšok. Tento zážitok odporúčam aj vám a ďakujem autorke a hrdinke príbehu za zopár hodín prežitých v krajine vychádzajúceho slnka.
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (3)   (1)
30. októbra 2015
     
Reagovať

Hedviga 2

Práve dočítané - dávam 5 hviezdičiek. Kniha sa mi veľmi páčila, zaujala ma . Denisa Ogino dokonale rozoberá pocity. Kniha má dušu, jej príbeh nie je prázdny. Ďakujem autorkám za pekný zážitok. Vrelo odporúčam. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (4)   (2)
Eva M.
Eva M.
3. marca 2016
     
Reagovať

Môj názor 2

Mne naopak sa kniha páčila veľmi. Sushi v dushi som prečítala hádam aj trikrát a v tejto novej som nenašla nič, o čom by autorka už písala. Podľa mňa je táto kniha zážitkové čítanie, pretože vám poskytne pohľad do kultúry iného národa od niekoho, kto to mal príležitosť zažiť to, čo zažívajú Japonci. Knižku určite odporúčam prečítať alebo ako darček. Poteší. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (2)   (0)
Katka
Katka
31. januára 2016
     
Reagovať

Názor čitateľa 1

Keď som sa dozvedela po knižke Suši v Duši, že príbeh najznámejšej slovenskej Japonky pokračuje,veľmi som sa tešila.
Pri otvorení knižky a prečítaní 1.kapitoly moja zvedavosť nemohla prestať čítať. Príbeh som zhltla takmer na jeden dych pri mojom nedávnom cestovaní vlakom. Ako sa hovorí, to nevymyslíš to je život, preto obdivujem Denisku ako sa so všetkým ,,poprala" a ešte dokázala všetky svoje emócie dať na papier , pričom som sa okrem strhujúceho skutočného príbehu dozvedela ešte aj čosi viac o Japonsku.

Knižku určite doporučujem.

Som rada , že Deniska našla lásku,šťastie a oporu...
P.S: Nie je nad to popíjať si výborný Japonský čajík a čítať dobrú knižku :)
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (2)   (1)
Mária Zahatlanová
Mária Zahatlanová
31. mája 2016
     
Reagovať

Prečítala som ju \"na jeden hlt\" 1

Okrem toho, že som prvýkrát v živote zatúžila po Japonsku (a to ma celá Ázia doteraz skôr nelákala ako lákala), našla som sa v mnohých pasážach knihy. Autorka tak krásne a s ľahkosťou opísala pocity a rozpoloženie ženskej duše prechádzajúcej cez rôzne životné vzostupy, pády a nové začiatky, až ma to dojímalo. Odporúčam. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (1)   (0)
Anka
Anka
18. novembra 2015
     
Reagovať

Pokračovanie ktoré vás nadchne 1

Román Sushi v dushi sa mi veľmi páčil a prečítala som ho jedným dychom. Jeho pokračovanie ma však nadchlo viac. Oslovil ma spôsob písania, ktorý je prudko čitateľný ako aj osobná spoveď hlavnej hrdinky, ktorú úprimne obdivujem. Spomienky na svoje milované Japonsko si určite ponesie v duši po celý život o čom nás všetkých presvedčila v pokračovaní svojho životného príbehu. S pokorou, rozvahou a odvahou sa postavila osudu a začala odznova. Nie každý by to dokázal. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (2)   (1)
Tatiana Gregušová
Tatiana Gregušová
8. apríla 2016
     
Reagovať

Názor čitateľa 1

Kniha ma zaujala svojou autenticitou aj dznamikou. Skutočný príbeh Denisy Ogino som prečítala jedným dychom. Veľmi dynamický spád udalostí, úprimnosť Denisy, vhľad do úplne odlišnej kultúry a silný závan radosti aj pokory z jej odvíjajúceho sa životného príbehu ma celkom dostal. Kniha ma na pár chvíľ preniesla do exotického Japonska a do kultúry, ktorá je pre našinca často nepochopiteľná, avšak o to viac zaujímavejšia. Oceňujem aj pár receptov, ktoré autorky vložili do knihy. V každom prípade Denise, ako žene činu patrí môj veľký obdiv. Knihu vrelo doporučujem aj ako darček aj pre vlastné pohladenie duše. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (2)   (1)

Rezervovať titul v kníhkupectve

SLSP online platba Tatrabanka online platba VÚB online platba Unicredit online platba ČSOB online platba Poštová banka online platba VISA online platba Master online platba Paypal online platba Viamo platba