Knihy
E-knihy

Marek Ščamba

7

Moje odznaky

Moje aktivity

7
7

Marek Ščamba napísal recenziu

27.01.2020 16:50

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Je to veľmi silný príbeh. Autorka rozpráva o sebe a svojich spomienkach. začína sa opisom cesty na večernú párty, keď rozmýšľa aké použije šaty, keď v tom zazrie svoju vlastnú matku, ako sa prehrabáva v kontajneri. Na jednej strane dobrý , ale alkoholom zničený deštruktívny otec, na druhej strane hippie matka. Vychovávajú svoje deti nekonvenčne, ale s láskou. Čo je však šťastie? Vie to niekto? Rodičia si volia radšej život bezdomovcov, napriek prosperite svojich detí. Kniha má hlboké myšlienky a aj posolstvo. Knihu som si zamiloval na prvýkrát, lebo má pútavý príbeh a je to jednoducho skvost.

Čítaj viac

7
7

Marek Ščamba napísal recenziu

27.01.2020 16:45

Mňa kniha začala baviť už po prvých stranách. Je to taký severský Forrest Gump s kombináciou filmu Podivuhodný príbeh Benjamina Buttona. Ale len určitá časť. Pri knihe som si oddýchol a zároveň bavil. Skutočne je to príbeh storočného starčeka s množstvom až čierneho humoru, ktorý si však napriek súvislostiam zamilujete. Starček Allan, prekonáva až absurdné situácie, ktoré zmenia chod dejín. Vlastne je to on, kto mení chod dejín, ale pozná niekto vôbec Allana Karlssona? Doteraz nie a po prečítaní knihy ho už spoznáte. Celú knihu mu budete držať palce tak ako ja a nudiť sa jednoznačne nebudete nudiť. Skvelá a ľahká kniha, ale trochu musíte mať aj prehľad čo sa VÝZNAMNÉ dialo posledných aspoň 80 rokov naspäť.

Čítaj viac

7
7

Marek Ščamba napísal recenziu

27.01.2020 16:43

Bohyňa pomsty: - knižka napínavá od začiatku po koniec. Autor vtiahne čitateľa do deja už na začiatku príbehu. Kriminálka, pri ktorej sa postupne rozuzľujú nové a nové skutočnosti. A hoci si čitateľ myslí, že hlavná postava páchateľa (páchateľov) už odhalila, je na omyle. Až záver prinesie definitívnu odpoveď na otázku, kto za tým všetkým stoji.

Čítaj viac

7
7

Marek Ščamba napísal recenziu

27.01.2020 16:32

Diablova hviezda: príbeh o sériových vraždách s rovnakým podpisom páchateľa. Najprv sa niet pri vyšetrovaní o čo oprieť, potom dej dostane rýchly spád a odhalenie je pre všetkých prekvapením. Celkovo záver knižky je prekvapujúci a končí heslom: dobro zvíťazilo nad zlom, prípadne božie mlyny melú pomaly, ale spravodlivo.

Čítaj viac

7
7

Marek Ščamba napísal recenziu

27.01.2020 16:29

Toto je originálna spoveď pána Hryca. Na knihu som sa už v predstihu tešil, a čakal som čo prinesie. Kniha ma príjemne prekvapila. Sú v nej autenticky podané všetky radosti aj starosti hereckého života a danej doby. Pikošky všetkého druhu od detských po študentské časy aj peripetie hereckého života. Čitateľ nakukne aj do súkromnej sféry tohto vynikajúceho herca, pričom kniha je aj plná autentických fotografií, dokumentov aj fotografií zo súkromnej zbierky Hrycovcov. Je aj výpoveďou o jeho ťažkých životných situáciách, prechádza od detských čias až po súčasnosť, kde všetko rekapituluje. Páči sa mi , že v knihe si nebral servítku pred ústa a pomenováva veci a vzťahy v spoločnosti aj v showbiznise pravým menom. Bez nadsádzky. Pravdivo. Preto má aj táto kniha hodnotu. A ako píše pán Hryc, knihu napísal nie preto aby mal z toho slávu, ale že je nutné si niektoré dôležité veci pripomenúť, aby sa na ne nezabudlo. Treba niektoré veci oprášiť, lebo ľudská pamäť je krátka a niekedy rozum hlúpy. Aj sa pri čítaní zasmejete aj vám bude clivo a bude vo vás aj vyvolávať potrebu spravodlivosti. Knihu čitateľom odporúčam.

Čítaj viac

7
7

Marek Ščamba napísal recenziu

27.01.2020 16:26

Ďalšia knižka od Zigmunda a Hanzelky, ktorá ma nesklamala. Trochu lepšia ako Premožitelé poušte. Cestovatelia vás zavedú do Južnej Ameriky až pod vodopády Iguazú. Knižka je napísaná neskutočne pútavo a príbeh o českom vysťahovalcovi Štefovi, na ktorého narazili v Argentíne, som doslova hltal. A opäť cestovatelia vás nesprevádzajú len krajinou, ale aj ľudskými osudmi. A takto to má byť, lebo cesta je aj o ľuďoch a nie len o krajine. Túto večernú jednohubku odporúčam.

Čítaj viac

7
7

Marek Ščamba napísal recenziu

27.01.2020 16:25

Knihu som si kúpil samostatne, aj keď je uvedená ako v páre. Zo série bola moja tretia od týchto dvoch cestovateľov od vydavateľstva CARPE DIEM. Kniha štandardne naplnila moje očakávania dobrého cestopisu. Čitateľa zavedie do Afriky a dokonca aj k sopke, kde dvojica Z-H, urobila úžasné fotky a boli svedkami zrodenia sa sopky. Kto videl ešte aj čiernobiely dokument, tak ten vie o čom hovorím. Písané pútavo a s napätím. Pri čítaní máte naozaj pocit akoby ste tam naozaj boli a to dokonca priamo pri chrliacej sopke. Priaznivci Z-H nebudú sklamaní.

Čítaj viac

7
7

Marek Ščamba napísal recenziu

27.01.2020 16:23

"Past na rovníku - tajemná Indonézie" je unikátna cestopisná reportáž. Knižku som čítal po etapách a nechával som si ju vždy na večer prd spaním. Kniha popisuje dobrodružné cesty a zážitky po Indonézii a ukazuje cestu po roku 1960. Celé dielo je skvelo doplnené množstvom čiernobielych fotografií a naozaj takmer na 500 stranách sa nebude žiadny fanúšik cestopisov nudiť. Knižka zároveň obsahuje veľkú skladaciu mapu a keď som si ju kupoval ja, tak aj unikátny kalendár na dva roky s fotografiami z ciest. Zároveň je kniha aj výpoveďou o tom, ako bývalý režim ovplyvňoval ich kroky. V knihe sa píše: "Zapomenout je snadné, odpouštet težší! Někdy však musí zaznít názor, i když púsobí nepříjemnosti. Mlčení není vždycky řešení! ". Knihu odporúčam a u mňa 5 z piatich.

Čítaj viac

7
7

Marek Ščamba napísal recenziu

27.01.2020 16:21

Thriller? Áno. A od začiatku. Polícia ja skvelo napísaná a zápletka sa rozvíja na dva smery. Aké to nebudem prezrádzať a ako býva u Nesba zvykom neviete, ktorá varianta bude tá správna. Netušil som až do konca (takmer do konca), kto je vrahom. Najprv síce napätie v knihe je, len nie je Harry Hole. Kde? Kde je môj hlavný a obľúbený hrdina. To zistíte neskôr, len sa musíte prelúskať cez niekoľko desiatok strán. Ale aj tie desiatky strán bez neho vás poriadne vtiahnu do deja. A potom to začne mať ešte väčší spád. Knihu určite odporúčam.

Čítaj viac

7
Marek Ščamba

Marek Ščamba získal odznak Môj názor pomáha

24.01.2020 22:51

Ďakujeme, tento rok ste sa zaradili k top recenzentom! Aj vďaka vášmu názoru si ostatní čitatelia budú vedieť ľahšie vybrať.

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth