Knihy
E-knihy

Emma

Vydavateľstvo
Slovart, 2015
Séria
Jane Austen

Úspešný román Jane Austenovej z prostredia anglickej "lepšej spoločnosti" 19.stor., kde čas plynie pomaly a porušenie spoločenských konvencií je neodpustiteľnou chybou...

Čítaj viac

14,20 €

Bežná cena Bežne 14,95 €

Ušetríte 5%

Posielame do štyroch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Dostupné aj v kolekcii za skvelú cenu.

Úspešný román Jane Austenovej z prostredia anglickej "lepšej spoločnosti" 19.storočia, kde čas plynie pomaly a porušenie spoločenských konvencií je neodpustiteľnou chybou, kde city a vzťahy medzi mladými ľuďmi výrazne ovplyvňuje výška majetku a ich zväzky sú často výsledkom osobných obetí a kompromisov. Hlavnou postavou je krásna a vzdelaná Emma Woodhousová.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Emma - Jane Austen
Pýcha a predsudok - Jane Austen
27,51 €
Ušetríte 2,39 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Emma
Rozmer
140×215 mm
ISBN
9788055614649
Naše katalógové číslo
213463
Počet strán
380
Hmotnosť
540 g
Rok vydania
2015
Filmové spracovanie
Emma
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovart

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,6 / 5

230 hodnotení

171
38
16
4
1

Ema Šurinová
Ema Šurinová
20.10.2017
Ema o Emme
Pravdupovediac, nudila som sa. A dosť. Zápletka samotná zrejme nebol môj hrnček čaju, ale stále som čakala niečo typicky Austenovské, čo ma v jej iných knihách dostáva. Okrem zaujímavých postáv (Knightleyovci) a občasných hlbších postrehov toho všal Emma veľa neponúka. Ale zas, nemôžem očakávať zázraky od historickej fikcie, však?
Čítaj viac
Zuzana Valachová
Zuzana Valachová
31.5.2016
Krásna klasika
Knihy od Jane Austinovej sa dajú čítať donekonečna, vždy tam nájdem niečo čo som predtým nezachytila, čo mi niečo ukáže, napovie, poteší..... Emma je samozrejme jedna z nich....vrelo odporúčam :-)
Čítaj viac
Zuzana Špendelová
Zuzana Špendelová
12.3.2016
Neodolateľná
Nie je to najlepšia Austenovej kniha, ale rozhodne stojí za prečítanie. Už len pre noblesu a kultivovanosť dialógov a postavu hlavnej hrdinky. Emma je kúzelná! Zakladá si na svojej vysokej inteligencii, ale v odhaľovaní charakterov, či pohnútok konania ľudí okolo seba je zúfalo slepá. Alebo lepšie povedané, unesená svojimi predstavami a vykonštruovanými zápletkami. V zásade hasí všetko, čo ju nepáli, ale je tiež milujúcou a starostlivou dcérou, pozornou hostiteľkou a zábavnou spoločníčkou. No skúste odolať? ;)
Čítaj viac
Šárka
2.3.2016
Emma mě příjemně překvapila. Nebo vlastně možná ani tolik ne, protože, kdo si zamiloval Jane Austenovou stejně jako já, tak ví, že vše, co napsala, je výborné. Ovšem i tak mi něco brání dát téhle knize plný počet hvězdiček. Asi to bude tím, že Emma je v první polovině knihy když ne nesnesitelná, tak určitě alespoň poněkud nepříjemná. Povyšuje se nad ostatní, a i přes to, jak bystrá je to hrdinka, některé společenské situace odhaduje naprosto špatně. Nechybí jí ovšem dobré srdce a sama si v průběhu uvědomuje své vlastní chyby, což je rys, který se v současné literatuře, dle mého mínění, vyskytuje poměrně zřídka. A navíc, když do děje vstoupí paní Eltonová, zdá se být Emma ještě o to lepší. Co se týče mužských postav, líbí se mi, že se Austenová nedrží stereotypů a že do jedné knihy dokázala umístit muže různých povahových vlastností. Nikdo z nich navíc není černobílý.
Také bych vypíchla fakt, že například oproti Opatství Northanger je dějová linka knihy mnohem propracovanější a komplikovanější (však je také zaznamenána na mnohem větším počtu stran) a tím si Emma dokáže udržet čtenářovu pozornost a neztrácí na zajímavosti. Samozřejmě ale, pokud čekáte tragický konec plný slz a zármutku, nejspíš jste si spletli autora, protože nikoho určitě nepřekvapí, když doznám, že konec je plný všech milých klišé, na které si vzpomenete. ;)
Jako obvykle, Jane Austenová dokazuje, že i v osmnáctém století se vyskytují ženy s mozkem, které se umí postarat nejen o domácnost. Ať už tím, že ona sama takovou ženou bezesporu byla, nebo tím, že takovou hrdinku stvořila v Emmě.
Čítaj viac
Shoshana
6.8.2015
V jednoduchosti je krása
Odjakživa mám rada historické romány a literatúru napísanú v 19.storočí. Jane Austen je plným právom jednou z najuznávanejších spisovateliek svojej doby. Ako prvú som od nej čítala Pýchu a predsudok (predpokladám, že ako väčšina z nás:)) a kniha bola tak jedinečná a úchvatná, že som sa pustila aj do jej ďalšieho diela Emma.
Prvý krát som knihu chytila do ruky približne pred 2 rokmi. Prečítala som z nej necelých 100 strán a odložila ju, nakoľko dej mi pripadal veľmi jednotvárny a ničím ma nezaujal. Z knihy som zostala sklamaná. Avšak napriek tomu som sa k nej po približne 2 rokoch vrátila. Nemôžem predsa takto poškvŕniť reputáciu skvelej Jane Austen :) Musím sa priznať, že kým som sa "prehrýzla" cez prvú polovicu, môj dojem z knihy sa veľmi nenapravil. Dej je skutočne veľmi jednotvárny a jednoduchý. Avšak niečo na tej Emme je, pretože aj napriek tomu som knihu nevedela odložiť a chcela vedieť ako to celé dopadne. Emma ako feministka svojej doby prehlasuje, že sa nikdy nevydá, napriek tomu robí dohadzovačku každému vo svojom okolí. Jej myšlienkové pochody sú nadčasové a tak podobné ženám v dnešnej dobe. Jane Austen vykreslením hlavnej hrdinky takpovediac predbehla dobu vykreslením charakteru hlavnej hrdinky. Kniha je napísaná štýlom a jazykom 19.storočia, čo je v dnešnej dobe naozaj osviežujúca zmena.
Ak máte teda radi literatúru s historickým nádychom, určite kniha stojí za prečítanie.
Čítaj viac
nastenka
15.4.2014
Odporucam
Ten kto ma rad jedinecne vykreslene charaktery, ktore nie su len cierne a biele a zaujimave dejove zobraty . . . si pri knihach Jane Austenovej pride vzdy na svoje. A Emma je toho opat dokazom.
V zaplave modernych romantickych knih, ktore su plne vulgarizmov, sexu a predvidatelnych hrdinov su knihy tejto autorky pokladmi a ja za ne dakujem!
Čítaj viac
Eleonóra
18.5.2013
Emma
Vynikajúca kniha,ako všetko od Jane Austen,vynikajúce vykreslenie charakterov ľudí a ich vzťahov.Odporúčam všetkým,mužom aj ženám.
Čítaj viac
eva
7.12.2012
dobra kniha
dobra kniha,ale aj tak si myslim, ze najlepsia od Jane Austen je Pycha a predsudok
Čítaj viac
Sidka
23.10.2012
Ľahko sa čítajúca kniha
Veľmi dobre sa čítajúca kniha s pútavým príbehom. Jane Austen to proste vedela napísať :)
Čítaj viac

O autoroch

Jane Austen

Narodila sa v Steventone v Hampshire v Anglicku. Po tom, ako získala kvalitné vzdelanie (Oxford, Southhampton, Reading), bola uvedená do spoločnosti a začala žiť život, ktorý sa nezmenil až do jej smrti. Táto anglická spisovateľka je predovšetkým predstaviteľkou rodinného románu (domestic novel). Vo svojich dielach obyčajne zachytávala život vidieckych vyšších vrstiev. Hlavnými postavami jej diel sú zvyčajne inteligentné, morálne silné hrdinky, ktoré ostro kontrastujú s pochabosťou svojho konzervatívneho okolia. Počas svojho života postupne vydala romány: • Sense and Sensibility (Rozum a cit) - pôvodne sa dielo volalo Elinor and Marianna (Elinor a Marianna) • Pride and Prejudice( Pýcha a predsudok) - pôvodne vychádzalo v listovej forme s názvom First Impressions (Prvé dojmy) • Mansfield Park (Sídlo Mansfield) • Emma (Emma) • Northanger Abbey (Opátstvo Northanger) • Persuasion (Presviedčanie), tento názov zvolil Janin brat Henry po jej smrti, dielo sa pôvodne volalo The Elliots (Elliotovci) Okrem toho je autorkou aj krátkych alebo nedokončených prác: • Lady Susan (Lady Susan) • The Watsons (Watsonovci)- nedokončený román • Sanditon (Sanditon) - nedokončený román Mnohé z jej diel boli viackrát sfilmované.

Jane Austen

(16. 12. 1775 Steventon, Hampshire, Anlglicko – 18. 7. 1817 Winchester, Anglicko) bola anglická novelistka - zakladateľka moderného, tzv. „rodinného“ románu (domestic novel). Počas svojho života postupne vydala romány: • Sense and Sensibility (Rozum a cit) - pôvodne sa dielo volalo Elinor and Marianna (Elinor a Marianna) • Pride and Prejudice( Pýcha a predsudok) - pôvodne vychádzalo v listovej forme s názvom First Impressions (Prvé dojmy) • Mansfield Park (Sídlo Mansfield) • Emma (Emma) • Northanger Abbey (Opátstvo Northanger) • Persuasion (Presviedčanie), tento názov zvolil Janin brat Henry po jej smrti, dielo sa pôvodne volalo The Elliots (Elliotovci) Okrem toho je autorkou aj krátkych alebo nedokončených prác: • Lady Susan (Lady Susan) • The Watsons (Watsonovci)- nedokončený román • Sanditon (Sanditon) - nedokončený román Mnohé z jej diel boli viackrát sfilmované.

Čítaj viac

Vydavateľstvo Slovart pôsobí na slovenskom knižnom trhu od roku 1991. Od začiatku sa snaží prinášať čitateľom knihy, v ktorých rovnako dôležitú úlohu zohráva obsah i forma, teda v ktorých sa kvalitný a náročný obsah spája s polygraficky i výtvarne bezchybnou formou. Prináša na knižný trh hodnotné knihy popredných slovenských i svetových spisovateľov, monografie špičkových výtvarných umelcov i modernú literatúru pre deti a mládež. Nechce sa stať najväčším vydavateľstvom na Slovensku, no chce byť vydavateľstvom najlepších kníh.

Vydavateľstvo vzniklo roku 1991 ako dcérska spoločnosť „účastinnej spoločnosti pre zahraničný obchod Slovart“, ktorá existovala od roku 1970. V čase vzniku sa vydavateľstvo zameriavalo na vývoz kníh do zahraničia, neskôr postupne na vydávanie kníh v slovenčine a češtine.

Pri knihách človek vopred nevie, čo to všetko prinesie. Vo vydavateľstve Slovart však pracujú ľudia, ktorí majú radi knižky, preto si vyberajú podľa toho, čo pokladajú za dobré a samozrejme, že pritom ešte uvažujú aj o tom, čo si kúpi niekto iný.

A na ktorú knihu sú vo vydavateľstve Slovart najviac hrdí ?

"Určite tých kníh, na ktoré sme právom hrdí, bude dosť za viac ako 21 rokov fungovania vydavateľstva. Pre vydavateľstvo je najkrajší moment vymyslieť si knihu, nájsť na ňu správnych autorov, dať jej dokonalú formu, a potom zožať s knihou úspech. To je zhmotnenie vydavateľského remesla."

Čítaj viac
Kúpte spolu
Emma - Jane Austen
Pýcha a predsudok - Jane Austen
27,51 €
Ušetríte 2,39 €