Krvavý mesiac TOP #43

Harrymu sa rozpadol celý život a jediný únik nachádza na dne pohárika. Odcestuje do Los Angeles, kde je odhodlaný upiť sa na smrť. Namiesto toho však pomôže staršej filmovej... Čítať viac

4,7 89 hodnotení
13. diel série
Harry Hole
Vydavateľstvo
Ikar, 2022
520 strán
7-8 hodín čítania

Harrymu sa rozpadol celý život a jediný únik nachádza na dne pohárika. Odcestuje do Los Angeles, kde je odhodlaný upiť sa na smrť. Namiesto toho však pomôže staršej filmovej herečke Lucille uniknúť pomste drogového kartelu... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

13,90 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Chimamanda Ngozi Adichie: To, čo máš okolo krku. Absynt, 2023

Viac o e-knihe

Harrymu sa rozpadol celý život a jediný únik nachádza na dne pohárika. Odcestuje do Los Angeles, kde je odhodlaný upiť sa na smrť. Namiesto toho však pomôže staršej filmovej herečke Lucille uniknúť pomste drogového kartelu. Tá mu na oplátku poskytne prístrešie, spoločnosť a oblek na mieru.
Medzitým v Osle je známy realitný magnát podozrivý z vraždy dvoch dievčat. Katrine Brattová sa márne dožaduje spolupráce s Harrym, ktorého jej nadriadení považujú za skrachovaného alkoholika. Podozrivý magnát sám vyhľadá Harryho pomoc a on sa jeho ponuku rozhodne prijať. Ak prípad vyrieši, získa bonus, ktorým splatí Lucillin dlh Mexičanom.
Harry sa vracia do Nórska a vytvorí tím zo starých známych. Osloví priateľa z detstva, ktorý predáva kokaín, skorumpovaného policajta a psychológa chorého na rakovinu.
Mexičania mu dali na splatenie dlhu desať dní. Hodiny tikajú a nad Oslom má vyjsť krvavý mesiac.

Z nórskeho originálu preložil Jozef Zelizňák.
Čítať viac
Originálny názov
Blodm?ne
Počet strán
520
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1787867
Štýl
mysteriózny, napínavý
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Nórsko
13. diel série
Harry Hole
Vydavateľstvo
Ikar
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,7 / 5

89 hodnotení

71
12
2
0
3

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

Mila Fée
Neoverený nákup
26.8.2023
Prečo ľudia dočítajú knihu aj keď sa im nepáči?
Túto vetu napísal sám autor v knihe Krvavý mesiac, zrejme rátal, že si ju prečítam aj ja. Obálka čierna s červeným mesiacom v splne, pôsobivá. Top predaj v Martinuse na Obchodnej v Bratislave pred Vianocami 2022. A tak som si ju požičala pred letnou dovolenkou v knižnici. Som rada, že len požičala. Toľko nechutností v jednej knihe mi nejaký autor už dávno nenaservíroval. Dočítala som: bavilo ma dávať si do súvislostí drobné detaily, ktoré sa v nepravdepodobnom výtvore reťazili do umne vykonštruovaných náznakov, upozorňujúcich na páchateľa. Bol ním jeden z troch, na ktorých som myslela, a autor ho napokon usvedčil. Čítať viac
Ivan
Neoverený nákup
8.8.2023
Harry v plnej forme
Po prečítaní tretiny knihy som si povedal, že konečne som Nesba "prekukol" a za tie roky s Harrym už viem ako autor rozmýšľa a teda som bol skalopevne presvedčený, že vraha viem na 100%...Nesbo je proste ale pán, nakoniec až niekde okolo 500 tej strany po dalších dvoch neúspešných pokusoch zistíme kto je skutočný vrah a to že ani náhodou by som netipoval....Suma sumárum, opät skvelý Harry so svojími démonmi predvádza perfektnú jazdu, nenudíte sa ani chvíľku Čítať viac
Eva
Neoverený nákup
18.7.2023
Čakala som trochu viac..
Knihy od Nesba sú moja srdcovka a obzvlášť séria s Harrym. Kniha bola výborná ale niečo tomu chýbalo . Posledná kniha Nôž bola super, napínavá, prekvapivá ale táto je o niečo slabší odvar. Neurazí , nesklame ,ale že by ma nejako výrazne nadchla sa nedá povedať. Čítať viac
4

Po dvaceti letech jsem se konečně vrátila k mé dávné lásce - čtení. Čtu knížky různých žánrů - romantické, krimi, thriller, fantasy...

Eva Francová
Overený zákazník
2.7.2023
Již třináctý případ Harryho Holea. Tentokrát se Harry vrací domů z Los Angeles, postaví vyšetřovací tým ze samých odpadlíků a do deseti dnů má odhalit vraha a tím zachránit hned několik lidí.

Toto bylo moje první setkání jak s touto sérii, tak i se samotným autorem. Trochu jsem se bála, přeci jenom dvanáct dílů Harryho již bylo, ale kniha se dala číst i bez znalosti předchozích příběhů, ale…

Samozřejmě knihu více ocení fanoušci, kteří sérii čtou od začátku. Neznám Harryho minulost, takže jsem nějaké narážky a vzpomínky na minulost nepochopila nebo nedokázala ocenit. Nemám k postavám žádný vztah, tak jsem ten příběh nemohla tolik prožít. Ale naprosto chápu, že si čtenář Harryho zamiluje a kdybych četla knihy hezky popořadě, tak věřím, že budu jásat nadšením.

Celá kniha je čtivá, svižná, i když chvíli trvalo, než jsme se dostali k samotnému vyšetřování. To tu je ukázáno hezky po dnech a na tom skvěle můžeme sledovat pokroky v pátrání. Je to chytrý příběh, dobře promyšlený, i když něco bylo až dost odborné. Bavilo mě, jak si autor hraje se čtenářem a dokáže ho skvěle zmást.

Já osobně mám raději kratší thrillery, kolem 350 stran je to ideální. Zatmění má více jak 500 stran, a i když to bylo zajímavé, klidně bych to zkrátila.

Celkově za mě rozhodně jedna z lepších kriminálních sérií.
Čítať viac
8.6.2023
tak na toto sa oplatilo čakať. Nesbo sa s Harrym Holeom vracajú v plnej sile a stále majú čo dokázať.
je pravda, že do knihy som sa trochu dlhšie dostávala, asi tak prvých sto strán, ale to bola len taká príprava a autor posúval postavy tam kde ich chce mať a pripravoval si tak zároveň aj pôdu na to všetko čo sa má stať. a že sa toho teda stalo.

starý, dobrý Harry je späť. Harry nie je prototypom hrdinu, ktorý by bol dokonalý. skôr pôsobí ako taký anti-hrdina, alebo niekde na pomedzí. a práve preto si ho človek asi aj obľúbi. zas a znova bojuje so svojimi démonmi, aj keď ich skoro nechal vyhrať, poráža ich a z boja vychádza o niečo vyrovnanejší a silnejší.
čo sa týka zápletky, tak tá bola znova ako inak dokonalá. vyskladaná tak, že na vraha nemáte šancu prísť, až kým vám ho Nesbo nenaservíruje na tácke. tak vás bude po celý čas zavádzať, že už už si budete myslieť, že viete kto to je, ako to celé je, ale on vás v okamihu vyvedie z miery a budete pochybovať o všetkom čo ste si dovtedy mysleli. moje teórie sa rozsypali ako domček z karát. zvrat striedal zvrat, prekvapení a odhalení pribúdalo každou stranou. pri tejto knihe si treba pripraviť o niečo silnejší žalúdok a teda určite pri nej nič nejesť. dávka zvrátenosti bola vysoká. Nesbo proste vie ako sa má pohrať s čitateľom, kedy mu čo podsunúť, ako ho zmiasť, tak aby nevedel čí je.

aj keď má kniha niečo cez 500 strán, dáte ju rýchlo. akonáhle sa začítate, nedokážete ju pustiť z ruky. a potom príde koniec. a s ním aj dúfanie, že sa s Harrym nelúčite a za nejaký čas sa znova dočkáte jeho ďalšieho príbehu.
Čítať viac
18.3.2023
Darček
Knihu som dostal ako darček a Jo Nesbo ako autor pre mňa známy len vďaka sfilmovanej verzii Snehuliaka a tým že sa jeho knihy povaľujú po všetkých knihkupectvách hneď pri vstupe :). Postava Harry Hole, ale proste top. Zo začiatku som bol trochu zmätený z určitých osobných veci, a vzťahov medzi postavami, čo zrejme spôsobilo to že po sto stranách som si vygúglil, že sa jedná o 13sty diel serie :). Ale následný dej plný zvratov alebo skôr chýb vo vyšetrovaní ma pohltil. Zaujmavý bol aj vývoj Prima ako hlavného antogonistu, ktorého postava sa knihou skôr iba poneviera, aby nakoniec v perfektnom závere vyšlo najavo ako veľmi ovplivňoval postavy počas celého deja.
Po perfetnom úvode do série (13), budem rozmýšlať nad tým, že si pre zmenu kupim diel siedmy nech to má grády :) :) :)
Čítať viac

Jo Nesbo

Čítať viac

Vydavateľstvo Ikar

Čítať viac

„Sklouzla rukou k srdci a spočinula na něm dlaní. Zde se skrývá síla, na níž záleží, řekla její matka neskutečně dávno. Ať jsi kdekoli, ať se ocitneš jakkoli daleko, zavede tě domů.“

Království popela - Sarah J. Maas, 2019
Království popela
Sarah J. Maas