Uhádneš, komu patria Tajomné knižnice?   Súťažiť

Kouzlo všité do šatů

Soline je expertkou na šťastné konce. Její rodina provozuje svatební salon, kde se do šatů všívají kouzla. Nevěstu, jež se vdává v šatech od Rousselových, čeká spokojené... Čítať viac

4,4 42 hodnotení
Vydavateľstvo
Grada, 2022
416 strán
6-7 hodín čítania

Soline je expertkou na šťastné konce. Její rodina provozuje svatební salon, kde se do šatů všívají kouzla. Nevěstu, jež se vdává v šatech od Rousselových, čeká spokojené manželství. Sama Soline však příliš štěstí nezažívá. Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Čeština

16,61 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania
Strážkyňa šťastných koncov - Barbara Davis, AURORA, 2022
PDF EPUB MOBI
Slovenčina, 2022
Ihneď na stiahnutie

13,50 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Soline je expertkou na šťastné konce. Její rodina provozuje svatební salon, kde se do šatů všívají kouzla. Nevěstu, jež se vdává v šatech od Rousselových, čeká spokojené manželství. Sama Soline však příliš štěstí nezažívá. O desítky let později se žena jménem Rory rozhodne naplnit svůj sen a otevřít si galerii – čirou náhodou právě v domě Soline.
Čítať viac
Originálny názov
The Keeper of Happy Endings
Počet strán
416
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1764749
Jazyk
čeština
Vydavateľstvo
Grada
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

42 hodnotení

19
15
3
1
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

13
Overený zákazník
pred štyrmi dňami
Výnimočný príbeh
-Niekedy musíme v tomto živote bojovať a inokedy príde čas, keď sa treba vzdať. A ty sa musíš naučiť tie chvíle rozoznávať .

Toto bol veľkolepí príbeh. Plný nádherných myšlienok, bolesti zo straty, aj zábleskov veľkej lásky, ktorá prekonala čas.

Príbeh je o dvoch ženách. Mladučkej Rory, zažívajúcej žiaľ zo straty snúbenca, ktorého uniesli a nemá o ňom žiadne správy a o žene menom Soline, ktorá pochádza z Paríža a vyrastala v rodine šičiek neobyčajných svadobných šiat.
Ženy z rodu Russelových dedili z generácie na generáciu dar la magie a tvorili špeciálne šaty šmrncnuté kúzlami. No tiahlo sa s nimi aj prekliatie a tieto ženy nemali šťastie na šťastné konce...bude to tentoraz inak?

Hoci sa tieto dve ženy narodili celkom inde a v inom čase, spájajú ich ozveny duše.
-je to odtlačok či podpis, ktorý preniká do všetkého okolo nás, sú len naše a iba polovičné. Každá ozvena si totiž hľadá svoju druhú polovicu. Polovicu dokonalého celku.
Hneď ako sa stretnú, vedia, že sú spriaznené. A v konečnom dôsledku ich spája viac, než by človek na prvý pohľad tušil.

Krásny, smutný, srdcervúci, tajomný, dramatický aj romantický. Taký je tento neobyčajný príbeh, ktorý mi toho veľa dal.

Je o životných cestách, ktoré sa pretli, o veľkom boji, žiale, krivde i nádeji.
Hoci som mala isté podozrenia, záver ma aj tak dokázal milo prekvapiť .
Vysnívala som si veľkolepý koniec pre Rory a on bol len taký obyč, ale napriek tomu som maximálne spokojná.

Prelínanie minulosti s prítomnosťou sa mne veľmi páči a spomienky, hoci miestami bolestné, dotvorili ten najdokonalejší obraz príbehu.
Čítať viac
Iveta
Neoverený nákup
17.2.2023
Láska aj po rokoch
Krásna kniha vojnového obdobia o živote vo vojne a vlastne opisuje život ludí teda hlavne dvoch ludí o ich láske, záchrane zranených a ich slube vernosti , o nepriazni osudu, ktorý ich odlúčil od seba a zmierení, že už spolu nikdy nebudú no medzi tým sa stalo kadečo zlé, ale aj dobré nechcem viac prezradit. Treba si prečítat vrelo odporúčam. Je to kniha od ktorej sa nedá odíst jednoducho treba dočítat. Čítať viac
18
13.2.2023
4,5 *

Ak máte radi historické romány, Kouzlo všité do šatů sa vám určite bude páčiť. Po možno trochu pomalšom začiatku príde naozaj krásny, miestami až čarovný, príbeh lásky, nesmiernej straty, bolesti a druhých šancí. Autorka vynikajúco zakomponovala problematické rodinné vzťahy plné tajomstiev. Zvlášť sa ma dotkol príbeh Soline a jej života plného ťažkých rozhodnutí a tragedií, ktoré by nejedného človeka zlomili. A hoci boli niektoré momenty trochu predvídetaľné, vôbec to neuberá z pôžitku, s ktorým som túto knihu prečítala.
Čítať viac
10
4.2.2023
„Tieto tri ženy zviedla dokopy náhoda, sled udalostí, ktoré nedokázali vysvetliť, cez more, roky a toľké straty. Tri samostatné vlákna spradené do jedného. Krehké každé osamote, spolu silné.“

Tri rozdielne ženy. Dve historické linky. Jedna vojna a jedna čarovná ihla, ktorá preplietla všetko dokopy a vytvorila tak jednu (ne)šťastnú rodinu.

Veríte na šťastné konce? Pred druhou svetovou vojnou v Paríži verili. Mysleli si, že tie správne svadobné šaty utkané na mieru pre konkrétnu nevestu a jej nastávajúceho garantujú šťastný život. Šťastný koniec. A nie, že si to len mysleli. Ono to tak aj naozaj bolo, no tie šaty musela utkať žena z rodu Rousselových - čarodejnica s ihlou. Ale keď prišla vojna všetko sa zmenilo. Neboli nevesty, neboli ženísi a potom neskôr nebol už ani poriadny život...

Barbara Davisová utkala túto knihu s pomocou la magie presne na mieru milovníkov historických príbehov, vojnovej tematiky, medziľudských vzťahov a sily ženského pokolenia. Prelína sa historická linka spolu so súčasnou, ktorá sa nakoniec pretne a rozuzlí všetky tajomstvá. Je to krásne, neobyčajné a dojímavé. Vytknúť môžem jedine pocit, že to ku koncu malo veľmi rýchle rozuzlenie. Kniha má 400 strán a kľudne by v rovnakom tempe mohla byť ukončená až na strane 500.

Strážkyňa šťastných koncov je magický príbeh o žene, ktorá sa celý život usilovala utkať neobyčajné životy každému, no nemyslela pri tom na seba. Jej život šťastný nebol. No dočká sa aj ona aspoň toho šťastného konca?
Čítať viac
Adra
Neoverený nákup
1.2.2023
Ach, tento príbeh bol neskutočné pohladenie po duši.
Už od prvých viet som mala tušenie, že bude niečím výnimočný.
Číta sa sám a je veľmi ťažké knihu odložiť. Fakt, že som ju prečítala ani nie v priebehu 24 hodín hovorí sám za seba.

Nie som fanúšik historických románov, nijak ich nevyhľadávam, no toto dielo sa stalo výnimkou, kvôli autorke a mojej viac než príjemnej predchádzajúcej skúsenosti s ňou. Autorka nám tentokrát príbeh rozpráva v dvoch linkách, jedna sa odohráva v roku 1985 a druhá počas druhej svetovej vojny. Najskôr som mala trochu obavy, čo nás v tej historickej linke čaká. Či to nebude príliš o vojne a o krutostiach, ktoré sa diali. No tá historická je tu skôr len na dotvorenie atmosféry a príbehu. Vysvetľuje nám totiž dôležité momenty, ktoré potrebujeme poznať. Autorka sa aj s touto linkou tak vyhrala, že som jej pozadie takmer vôbec nevnímala a len bez dychu hltala stranu za stranou, aby som sa o príbehu Soline a Ansona dozvedela viac.
Časť o Aurore, alebo skôr časť z roku 1985, som si však užívala o niečo viac. Nie len, že nám je linka časovo bližšie, ale Aurora mi bola neskutočne sympatická a čakala som na zázrak v jej prospech.
Na jej šťastný koniec. A aj keď som si veľa vecí dala dokopy skôr, ako boli povedané, veľmi som si celkový príbeh užila.

Som rada, že som po tejto knihe siahla na začiatku roka. Bolo by totiž veľmi ťažké nájsť jej miesto medzi minuloročnými obľúbencami, čo by bola veľká škoda, pretože tento príbeh si to rozhodne zaslúži. A tak sa stáva mojou prvou obľúbenkyňou tohto roku, a ak ste ju nestihli prečítať minulý rok, určite by ste to tento mali napraviť, čo najskôr. Tento príbeh Vás totiž rozhodne pohladí po duši.
Čítať viac
8

You become responsible, forever, for what you have tamed. (Little Prince)

Petra Babulícová
Overený zákazník
22.1.2023
Oddychovka so štipkou "mágie"
Strážkyňa šťastmých koncov je silný príbeh dvoch žien, ktoré navonok spojí náhoda. Postupne sa pred čitateľom otvárajú životné peripetie oboch hrdiniek. Miestami dojímavé chvíle sa striedajú s humornými až sa nakoniec všetky nitky pretnú v jednom spoločnom bode. V závere sa u niektorých postáv v mene "šťastných koncov" náhle strácajú motivácie konania. Žánru to však svedčí a čitateľovi môže dodať kúsok nádeje a vieru v Solininu "la magie". Čítať viac
25

Som milovníčka kníh, čaju, prírody a života. ... som knihomoľka so svetom vône kníh. Píšem odporúčania a inšpirácie, nie recenzie a rady. Tak ako to ja hovorím, každá kniha má svojho čitateľa len si ho musí nájsť. Viac z môjho sveta nájdeš na IG @_dennyto alebo na blogu www.dennyto.sk

Denisa Tomíková
Overený zákazník
21.1.2023
Knihe som dala 3,5/5
Fanúšik pekných príbehov, v ktorých sa ukrýva odvaha, minulosť, sklamanie, nádej a aj silná ženská postava, tak ten by po knihe "Strážkyňa šťastných koncov" rozhodne mal siahnuť.

Ak vyjde ďalšia kniha od tejto autorky, rozhodne po nej siahnem. Veľmi som si pri čítaní tohto príbehu oddýchla.
Čítať viac
3

Po dvaceti letech jsem se konečně vrátila k mé dávné lásce - čtení. Čtu knížky různých žánrů - romantické, krimi, thriller, fantasy...

Eva Francová
Overený zákazník
11.1.2023
Paříž a móda patří neodmyslitelně k sobě. Když k tomu přidáme špetku magie, svatební šaty od švadlen Rousselových, můžou nevěstě přinést jen šťastné manželství. To funguje ale pouze do doby, než přijde druhá světová válka. Soline musí salón uzavřít a zapomenout na něj.
O čtyřicet let později potkáváme Rory. Ženu, která se rozhodne otevřít galerii v domě, který náhodou patří Soline. Obě ženy postupně zjišťují, že je dohromady svedl osud a že toho mají společného víc, než si myslí.

Toto byl, doslova a do písmene, kouzelný příběh. Myslela jsem si, že kouzla a magie budou v knize jen obrazně, ale ne, skutečně tam byla. Ale ne nijak přehnaně, ale uvěřitelně a bylo to v příběhu moc příjemné.

Knihy z období druhé světové války mám moc ráda, tady o ní byla zhruba třetina knihy, ale i tak to bylo smutné a těžké. V příběhu ze současnosti autorka zpracovala spoustu závažných témat, jako rodinné vztahy, lásku, zodpovědnost a spoustu dalšího. Běžné věci, co mohou trápit i nás.

Kniha byla neskutečně čtivá, nemohla jsem ji vůbec odložit. Chtěla jsem vědět, jak to bude dál se Soline i Rory. Ač jsem tušila, jakým směrem se to bude ubírat, i tak autorka překvapila. Ke konci už na mě bylo v knize dost náhod a pro mě nereálných situací, ale to nezabránilo tomu, abych poslední část probrečela. Autorka dokázala vytvořit skvělou atmosféru, že jsem poslední stránky prožívala společně s hlavními hrdinkami, jako kdybych byla v knize s nimi.

Krásná dojemná a odpočinková kniha, která Vás potěší.
Čítať viac
Katarína Brandtová
Overený zákazník
29.12.2022
Pohladenie duše
Krásny príbeh, krásne myšlienky, krásny koniec...Od autorky to bola pre mňa premiéra. Som z knihy nadšená. Pohladila mi dušu. Vrelo odporúčam! Čítať viac

Barbara Davis

Čítať viac

Vydavateľstvo Grada

Čítať viac

„Ať jsou bohové kdokoli, nejsou to žádní blbci. Naše posedlost slávou v nich určite vzbudzuje zároveň smích i úžas.“

Příliš blízko jatek - Charles Bukowski, 2012
Příliš blízko jatek
Charles Bukowski