Mysľomágovia

Hmlový ostrov

Ellis ešte donedávna bývala s tetou Pyrrou a o tajomstvách mysľomágov nemala ani len tušenia. Dvere do sveta, v ktorom vládne sila mysle, sa jej otvoria príchodom na Insulu... Čítať viac

Vydavateľstvo
VSM, 2022
417 strán
6-7 hodín čítania

Ellis ešte donedávna bývala s tetou Pyrrou a o tajomstvách mysľomágov nemala ani len tušenia. Dvere do sveta, v ktorom vládne sila mysle, sa jej otvoria príchodom na Insulu Nebulu, kam sa dostane so svojou najlepšou kamarátkou Olwen v rámci... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

10,99 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Ellis ešte donedávna bývala s tetou Pyrrou a o tajomstvách mysľomágov nemala ani len tušenia. Dvere do sveta, v ktorom vládne sila mysle, sa jej otvoria príchodom na Insulu Nebulu, kam sa dostane so svojou najlepšou kamarátkou Olwen v rámci študijného pobytu. Vďaka consuasorovi sa Ellis pokúsi objaviť svoju skrytú mysľomagickú schopnosť. Odhalí spolu s priateľmi tajomstvo prívesku s kryštálom, ktorý jej zanechala matka? Zistí, čo znamenajú jej nočné mory s čiernym démonom, kým v skutočnosti je a kto stojí za zrodením temnoty vo svete mysľomágie?
Kniha Mysľomágovia – Hmlový ostrov otvára dvere do sveta, v ktorom je možné takmer čokoľvek... Vstúpte do sveta mágie mysle!
Čítať viac
Počet strán
417
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1751607
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
VSM
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,3 / 5

18 hodnotení

10
5
2
1
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

19

Všetky moje recenzie nájdete na instagrame @akika_knihomolka_z_liptova :)

Martina Paprčková
Overený zákazník
22.12.2022
Mysľomágovia
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Po prečítaní tejto knihy mám akési zmiešané pocity. Príbeh bol celkom fajn, ale vo veľa veciach som videla podobnosť so sériou Harry Potter a mne ako veľkému fanúšikovi to trošičku vadilo, avšak možno keby som mladšia, kniha by sa mi oveľa viac páčila.

Avšak niektoré pasáže ma úplne nadchli. Páčil sa mi názor, ako technika vplýva na ľudí, že si nemusíme pamätať čísla, dátumy narodenín, stretnutia. Technika nám život zjednodušuje, ale nie vždy je to tak.
Iniciačná skúška bola perfektná. Bolo to dobre premyslené a dynamické, ale vybaviť si silnú spomienku? Opäť sme v Harry Potterovi?

K hlavnej hrdinke Ellis som si počas čítania nevybudovala takmer žiadny vzťah. Nemôžem povedať, že by mi na nej niečo vyslovene vadilo, ale nebola som taká zanietená a neprežívala som s ňou všetko. Jednoducho som ju brala ako postavu v príbehu a oveľa viac sa mi páčila jej priateľka Olwen. Keď s priateľmi vytvorili Kolégium Quintus, začal byť dej živší a kniha sa mi čítala oveľa lepšie. Ray sa mi od začiatku zapáčil, hoci sa to všetko trochu zamotal, ale jeho konanie a správanie sa mi pozdávalo.

Kniha je nádherne graficky spracovaná. Začína to obálkou, ktorá je naozaj oku lahodiaca a takisto vo vnútri sú nádherné mapy, rôzne znaky, kresby. Grafické prevedenie knihy je perfektné a veľmi sa mi páči! :)

Kniha má 400 strán a je rozdelená do 40 kapitol. Na konci nájdete slovník s vysvetlením jednotlivých pojmov zo sveta Mysľomágov. Slová sú však ľahko pochopiteľné a vysvetlené hneď v texte.

Koniec dopadol celkom zaujímavo a som to zvedavá či a kedy sa dočkáme pokračovania, pravdepodobne si ho prečítam :)
Čítať viac
5
29.11.2022
Svet mágie mysle
Mysľomágovia je kniha, ktorá prináša za mňa zaujímavý námet mágie mysle a celkovo využívanie mysle naplno (čo teda nedokáže každý).

Na stránkach knihy sa odvíja príbeh mladej Eliss, ktorá sa pokrútenou cestičkou dostane na akadémiu mysľomágov a odhalí skrytý svet mimo toho nášho .

Príbeh sa čítal dobre, ale... Ale za mňa tu bolo veľmi veľa podobností s Harry Potterom. Čo sa týka sveta, ale aj niektorých postáv a zvratov. Autorka mala aj viacero originálnych nápadov a premyslený svet, osobne by som tie potterovské nápady trošku preriedila a bolo by to super ya fantasy.

Veľmi chválim grafické spracovanie. Okrem pútavej obálky sú v knihe aj mapy, drobné ilustrácie pri začiatloch kapitol skrátka také tie dizajnové knižné preličky.
Čítať viac
20

Ďalšie knižné recenzie nájdete aj na mojom instagramovom profile - @knizny.svet :)

Knižný Svet
Overený zákazník
23.10.2022
Od prvých strán si ma získal autorkin štýl písania, ktorý mu okamžite sadol a v tomto duchu sa nieslo celé čítanie. Žiadne rušivé momenty, zbytočne opisy alebo dlhé kapitoly. Každá veta mala svoj dôvod a teším sa, že si autorka dala na svojej prvotine takto záležať.

Čo sa týka samotného príbehu a dejovej linky, tu som tiež prekvapená vývojom deja, postavami a celým prostredím, ktoré je originálne, pre mňa nové a od začiatku zaujímavé.

Už prológ ma na čítanie dostatočne namotal a so zatajeným dychom som pozorne sledovala každé slovo. Celá zápletka je jedným slovom úžasná...

Hlavná hrdinka Ellis ma neskutočne bavila. Páčil sa mi charakter, aký jej autorka dala a ako skvele sa s ňou vyhrala. Ak by bola skutočná, myslím, že by sme si výborne rozumeli.

Nechcem veľa prezrádzať, pretože vám chcem dopriať krásny zážitok z čítania aký som mala ja. Verím, že si príbeh užijete rovnako! Kniha si podľa môjho názoru zaslúži obrovskú pozornosť.
Čítať viac
12

A book is a dream, that you hold in your hands. Bookstagram - @mdnight.reads

Midnight reads
Overený zákazník
17.9.2022
Slovenské fantasy s dušou Harryho Pottera
Odporúčam : ak máte radi knihy inšpirované svetom Harryho Pottera

Neodporúčam : ak nemáte radi podobnosti s inými knihami a ste skôr za originálny príbeh

Ellis zomreli pri autonehode rodičia a tak býva so svojou tetou Pyrrou. Žije obyčajný život obyčajného dievčata, až kým nezistí, že má dar ovládať Mysľomágiu. Otvárajú sa jej tak dvere do čarovného sveta akadémie Insuli Nebuli, kde by mala tento dar hlbšie preskúmať. Ellis však prenasleduje temnota, ktorá sa jej vkráda do snov a pôsobí aj na akadémii. Odhalí Ellis temnú postavu ? Dá sa veriť vôbec niekomu na akadémii, a ak áno komu ?

Myslím, že krajšie prevedenú knihu by ste na slovenskom trhu asi nenašli. Bohaté mapy, ilustrované kapitoly či ornamenty na stranách knihy sú veci, ktoré nie sú samozrejmosťou a veľmi pohladili moje čitateľské oko.

Čo sa týka samotného príbehu, mrzí ma, že sa autorka nedržala viac originálnej stránky. Mysľomágia a používanie kryštálov boli zaujímavé a bavili ma. Väčšinu času som sa však nemohla striasť pocitu, že príbeh som už čítala. Bolo tam mnoho podobností so svetom Harryho Pottera, ktoré sa proste nedali nevšimnúť. Tieto podobnosti mi z príbehu prezrádzali tak veľa, že som si príbeh neužila a prakticky som dopredu vedela ako príbeh skončí.

Ja ako dospelý človek, ktorý číta prevažne fantasy a má toho prečítaného naozaj veľa z tohto žánru nemám rada ak sa knihy inšpirujú už tak známymi sériami ako HP… ale to som ja. Mysľomágovia je kniha skôr pre mladšie ročníky a užijú si ju čitatelia, ktorí hľadajú niečo podobné ako HP. Ak patríte medzi nich, kniha sa vám bude určite páčiť
Čítať viac
10
23.8.2022
Slovenské fantasy so štipkou rozmarínu
Kniha Mysľomágovia je pútavé fantasy s mladou hrdinkou, ktoré však osloví mnohých milovníkov fantasy. Samozrejme, ak čítate veľa fantasy diel, nájdete paralely či typické fantasy prvky, okolo ktorých by sa mohol príbeh točiť aj tu, no sú svojské a jedinečné, čo knihe dodáva punc originálnosti. Príbeh Ellis a jej vstup do sveta mysľomágie si zaslúži vašu pozornosť, podobne ako aj prepracovaný dizajn knihy a informovanosť o nej, na čom si dala autorka značne záležať :) Neviem sa dočkať ďalších dielov! Čítať viac
20
19.8.2022
dobrý štart série :)
Tak toto dielo ma po vizuálnej stránke posadilo na zadok. Autorka si neskutočne dala záležať na tom aby bola kniha dokonalá po všetkých stránkach. Mapka na začiatku a konci knihy, slovník mysľomágie, pri každej kapitole krásne obrázky, ornamenty po stránkach ach to je proste pastva pre oči, to Vám teda poviem ! Čo sa týka príbehu, tak tam som zostala taká trošku rozpačitá. Ellis, ktorá by potrebovala ešte trošku dospieť pretože jej chovanie mi občas pripomínalo malé dievčatko, ktoré je vlastne stále zmätené a nevie čo robiť. Bohužiaľ, tá podobnosť s iným magickým svetom ma dosť rušila a to som sa strašne tomu bránila a snažila sa na to nemyslieť. Verím, že to určite nebol zámer, ale my, čo máme HP načítaného a napozeraného sme si tieto svety spájali a porovnávali. Romantika bola na mňa prirýchla a fešimu som neverila ani nos medzi očami :D Zápletkou autorka trošku zamiešala karty, avšak už v polovici príbehu som mala tušáka kam sa to bude uberať a teda spolu s holkami čo knihu čítali predomnou sme sa nemýlili :) Verím, že sa pokračovanie bude uberať dobrým smerom a autorka nám ukáže ešte veľa zaujímavého zo sveta mysľomágov, pretože jej štýl písania je naozaj pútavý a zaujímavý a teda aj napriek malým výhradám knihu považujem za dosť dobré fantasy čítaníčko :) Čítať viac
8
Malé jablko - Katarína Hybenová
Práve čítam
Malé jablko

Som bezhlavo zamilovaná do YA, NA, romantických a erotických kníh. Okrem toho ma baví cestovať, piť zelený čaj a prechádzky.

Michaela Beňová @books.collection
Overený zákazník
31.7.2022
Mysľomágovia
Na knižnom trhu sa objavila nová slovenská autorka Viktória Moser, ktorá nám, čitateľom, priniesla fantasy knihu - Mysľomágovia: hmlový ostrov. Táto kniha sa vo väčšine odohráva v Akadémii, kde sa noví Mysľomágovia učia rozvíjať svoje jedinečné schopnosti mysle. Hlavnú postavu predstavuje mladá Ellis, ktorá disponuje mysľomágiou, len o tom ešte netuší. Keď nadíde čas, všetko sa dozvie. Ellis je húževnatá, šikovná a chce dosiahnuť ako spravodlivosť, tak ako zniesť temnotu z tohto sveta.
Na to, že táto kniha je autorkina prvotina, ja som veľmi spokojná. Síce som knihu čítala troška dlhšie, ako je u mňa zvykom, no o to viac som sa netešila na koniec a na odchod z tohto sveta. Veľmi sa mi páčil námet mysľomágie, nečakané zvraty, priateľstvá, ale aj skvelé vykreslenie akadémie a ľudí. Miestami mi to pripomínalo Harryho Pottera, čo mne vôbec nevadilo, práve naopak. Ďalej oceňujem autorkinu prácu. Krásna obálka, ilustrácie vnútri knihy, ktoré si robila autorka sama. Detaily, zdobenie strán, nové kapitoly s názvami a ilustráciami, slovník, jednoducho autorka myslela na všetko. S knihou sa poriadne vyhrala a je to aj cítiť. Myslím si, že ide o jedinečný príbeh, ktorý si rozhodne musíte prečítať. Nadupané fantasy s množstvom mágie, lásky a popretkávané minulosťou. Už teraz sa neviem dočkať pokračovania.
Čítať viac
Lenka
Neoverený nákup
28.7.2022
Knižný debut slovenskej autorky V. S. Moser s názvom Mysľomágovia (Hmlový ostrov) sa žánrovo radí k „young adult fantasy“. Ponúka do detailov vystavaný fantazijný svet, v ktorom hlavná hrdinka Ellis so svojimi priateľmi postupne odkrýva tajomstvo kryštálového prívesku po svojej matke.
Dej sa spočiatku odohráva v reálnom svete, do ktorého autorka postupne zakomponúva magické motívy, ktoré sa naplno rozvinú v prostredí mysľomagickej Akadémie Nebulosa, kam sa Ellis dostáva na študijný pobyt za zvláštnych okolností. Tu spoznáva svojich priateľov a spoločne zisťujú, že každý z nich má svojskú mysľomagickú schopnosť (napríklad schopnosť telekinézy či komunikácie s celestínskymi bytosťami). Svet akadémie je premyslený, jednotlivé detaily majú zmysel a zapadajú do mozaiky príbehu. Viaceré pasáže sú pohlcujúce a čitateľsky príťažlivé. Príbeh obsahuje množstvo neznámych fantazijných pojmov, predmetov či miest, ktoré autorka prehľadne vysvetľuje v slovníku či prostredníctvom ilustrovanej mapy.
Vo viacerých pasážach však čitateľ nadobúda pocit, že toto už niekde čítal. Kniha je vo výraznej miere inšpirovaná fantasy sériou o mladom čarodejníkovi. Nemožnosť odísť z akadémie, lebo za jej bránou hrozia temné sily, svet mysľomágov vs. svet fejderov, temné sny hlavnej hrdinky o návrate zla, jej vidiny čierneho démonického psa, čarovné elixíry (napr. Delirium flagratus), mŕtvi rodičia, démonické bytosti vysávajúce z človek život a mnoho iného až nápadne pripomínajú Rokfortskú strednú školu čarodejnícku, svet čarodejníkov vs. svet muklov, návrat Voldemorta, Sirius v podobe čierneho psa...Spoločné motívy by som mohla menovať aj naďalej.
Ak sa autorke v druhej časti (ktorej možnú existenciu naznačuje) podarí pokračovať skôr po originálnej linke, ktorú jej takisto rozhodne nemožno odoprieť, a minimalizuje spoločné motívy s už existujúcou čarodejníckou ságou, myslím, že má dielo obrovský potenciál stať sa obľúbeným aj na svetovej úrovni. Tomu dopomáha aj profesionálne spracovaná grafická stránka diela, ktorá je pre autorku – samovydavateľku až výnimočná, a pútavý marketing knihy.
Čítať viac
4

Teplo kníh ma hreje najviac v zime, kedy si teplým dychom hlavných postáv v sebe kúrime.

Anet Večná knihomolka
Overený zákazník
25.7.2022
mysľomágovia
4/5
Napísať kvalitnú fantasy knihu, býva často veľmi náročné. Vybudovať vlastnú svet, pravidlá a zároveň držať čitateľov v napätí, to už je umenie. Preto považujem knihu Mysľomágov za umelecké dielo, pretože čo autorka dokázala, je až neuveriteľné.

Nejedná sa síce o dark fantasy, ale aj napriek tomu prídu momenty, kedy prestanete dýchať. Postará sa o to hlavná hrdinka Ellis a jej parta.
Ellis bola milá hrdinka, aj keď si viem predstaviť o niečo lepšie spracovaný jej charakter. Dokedy som si neprečítala, že ide o ľudí, ktorí majú 18 rokov, myslela som si, že mám čo dočinenia s nejakou štrnástkou. Vážne by sa mohli postavy chovať na svoj vek a bolo by to dokonalé. Rovnaký priveľmi bol aj pri postavách starších, takže je to taký komplexný problém.

Náznak romantickej linky bol veľmi príjemný, aj keď znova sme pri tom, že problémy riešia celkom zaujímavým spôsobom. Ocenila by som vyspelejšie správanie.
Ale inak hlavná dvojka pobavila, pošteklila motýliky v bruchu a tejto dvojici veľmi fandím.

Prostredie v ktorom sa dej odohráva je neskutočne krásne a dobre spracované. K orientácii vám dopomôže aj mapa, čo je obrovskou výhodou knihy. Aha momentom v knihe bolo, keď sa vysvetlil jej názov a všetko do seba dokonale zapadlo a aj čitateľ mal sám za seba dobrý pocit.
Keď už sme pri grafickej stránke, toto je jedným obrovským skvostom v knižnici. Nádherná mapa, obálka, obrázok pri každej novej kapitole a ozdobné motívy. To sa priam pýta do poličky.

Záverečný zvrat bol jedno wow! Ja som celý čas bola v tom, že sa to nemôže stať, ale bolo to niečo neuveriteľné. Fakt som to nečakala a musím uznať, že autorka nám tak ukolísala pocitom bezpečia, až si to nebezpečie nemusíte všimnúť. Dúfam však, že sa to po tomto závere len tak neodloží a príde aj pokračovanie, pretože nebudem vedieť spávať!

Som si istá, že som ešte na niečo zabudla, ale keď myslím na túto knihu, v hlave mi víri množstvo myšlienok a verím, že z nich spravím aj pekný článok. Zatiaľ nesmierne odporúčam, ani neviete o čo prichádzate.
Čítať viac
5

Milujem, keď sa môžem stratiť v knihe, pretože len v knihe sa viem znova nájsť.

Claudia K.
Overený zákazník
17.7.2022
3.5*
Fantasy knižný debut slovenskej autorky- Mysľomágovia, je inšpirovaná viacerými, nám známymi, sériami, a predsa ponúka aj originálny svet a hlavne ľudí, ktorí v ňom žijú. Byť mysľomágom nie je jednoduché a nemôže ním byť len tak hocikto. Hlavná hrdinka, Ellis, je potomkom Mysľomágov, a hoci sa len pomaly dozvedá o tom, aký komplikovaný, a hlavne magický, svet môže byť, drží sa bravúrne. Ale fakt. Až príliš. Pre mňa osobne boli niektoré jej reakcie na novinky a vysvetlenia trochu neprimerané, akoby niečo podobné čakala, hoci v polovici prípadov na daného človeka hneď vyvalila oči.

Akadémia Insula Nebula bola plná mágie, neraz som sa pristihla, ako som dúfala, že by som ju raz tiež mohla vidieť, pretože všetky predmety, história, učitelia... to všetko bolo do bodky premyslené. Obdivujem autorkinu predstavivosť a schopnosť všetko pomenovať (veľké plus za slovník za poslednou kapitolou). Vďaka jednotlivým hodnostiam, názvom a spolkom pôsobilo dielo hneď o niečo premyslenejšie.

Samostatná kapitola sú však postavy. Ja a Ellis máme na čom popracovať, ale to bude asi tým, že som si s ňou nesadla na začiatku pri jej prehnanom správaní voči profesorovi Francisovi a jej reakciám na niektoré konkrétne udalosti. Jej kamarátku Olwen som si však obľúbila už na začiatku, a rovnako tak aj tetu Pyrru. Kniha mala viaceré zaujímavé postavy, len sa mi ťažko verilo niektorým veciam, keď som nič neverila tej hlavnej. Obzvlášť, keď mala mať už 17 rokov.

Vcelku však hodnotím Mysľomágov pozitívne, pretože ak si chcete oddýchnuť a vybrať sa prostredníctvom knihy do iného sveta, tak toto je pre vás. Zistíte, ako funguje koncept mysľomágie, uvedomíte si, že zlo sa dokáže skvele maskovať, a tiež, že minulosť sa nedá len tak vymazať.
Čítať viac

Čítať viac

„Pobozkáme sa, dotkneme. Nechceme nič viac. Čo potrebujeme, je na dosah. Všetko ostatné je nepodstatné. Také jednoduché. Nenaplnení sú iba tí, čo nevedia, čo chcú.“

Cez noc - Stig Sæterbakken
Cez noc
Stig Sæterbakken