Klenot Nílu

Počas cesty do starobylého kráľovstva Kúš, z ktorého pochádzajú jej predkovia, sa Charilina začne s novou intenzitou zaujímať o minulosť svojej rodiny. Charilina vyrastá ako... Čítať viac

Vydavateľstvo
Kumran, 2022
Počet strán
296

Počas cesty do starobylého kráľovstva Kúš, z ktorého pochádzajú jej predkovia, sa Charilina začne s novou intenzitou zaujímať o minulosť svojej rodiny. Charilina vyrastá ako sirota v dome svojej tety, kde... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

11,90 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Počas cesty do starobylého kráľovstva Kúš, z ktorého pochádzajú jej predkovia, sa Charilina začne s novou intenzitou zaujímať o minulosť svojej rodiny.
Charilina vyrastá ako sirota v dome svojej tety, kde sa dozvedá iba útržky príbehu tragickej lásky svojich rodičov. Jej krásna tmavá pleť je dôkazom, že jej otcom bol Kúšijec; viac však o ňom nevie. Na návšteve u starého otca, rímskeho úradníka pred dôchodkom, ktorý pôsobí na dvore kúšskej kráľovnej, sa náhodou dozvie, že jej otec žije, a tak po ňom začne horúčkovito pátrať. Starý otec i kráľovná majú svoje dôvody, prečo chcú jeho totožnosť udržať v tajnosti, a zakážu jej ho hľadať. Keď Charilina pochopí, že všetky stopy vedú do Ríma, prepašuje sa na loď dôveryhodného obchodníka.
Len čo Teo zistí, že má na palube čiernu pasažierku, chce sa jej čo najskôr zbaviť. Charilinin príbeh ho však natoľko zaujme, že napokon zmení názor a rozhodne sa bezpečne ju dopraviť na súš – o to viac, keď sa ukáže, že niekto je ochotný aj zabíjať, len aby sa nedostala k pravde.

Úspešná autorka Tessa Afsharová v tomto historickom románe oživuje pred očami čitateľov staroveké kráľovstvo Kúš a Rímsku ríšu a vovádza ich do fascinujúceho sveta plného dobrodružstiev, lásky a postáv, ktoré poznajú z knihy Skutky apoštolov.
Čítať viac
Originálny názov
Jewel of the Nile
Počet strán
296
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1617689
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Kumran
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

13 hodnotení

13
0
0
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

1
25.8.2022
Srdcovka
Bola som skeptická ohľadom kúpy tejto knihy, no musím skonštatovať, že je ro moja srdcová záležitosť. Podrobné opísané detaily človek vtiahnuť priamo do deja, akoby stál len o kúsok ďalej. Prečítala som ju pri mojom pracovnom vyťažení že 2 dní!
Knihu odporúčam. Je krásna, človek sa zasmeje ale najmä sa jej riadky dotknú srdca!
Čítať viac
7

Od mladosti rada čítam a keďže pomerne veľa času som trávila presunom z jedného miesta stretnutia na druhé, tak som okrem učenia trávila čas čítaním príbehov. Stres zo zápasov, množstvo času pri prresunoch mi pomáhali riešiť aj knihy. Môj záber je široký a nehanbím sa priznať, že mám rada aj príbehy z červenej knižnice, ale aj detektívky, historické romány i romány zo zdravotníckeho prostredia, ku ktorému ma priviedla moja sestra lekárka. Nepohrdnem ani dobrou autobiografiou, či originálom knihy v angličtine, nakoľko moje kroky viedli a neustále vedú i do zahraničia. V poslednom období som "prepadla" knihám osobného rozvoja a i odborným knihám, ktoré súvisia s mojou profesiou. Rada sa riadim recenziami iných čitateľov a tak sa snažím i ja, po prečítaní svojich knižiek, napísať svoj názor, hlavne ak ma kniha zaujala.

Andrea Považanová
15.8.2022
Klenot Nílu
Overený nákup
Prečítala som si niekde, že tento príbeh autorka písala v čase Covidu a neverila, že stihne termín daný vydavateľstvom. Napokon to stihla, nakoľko jej to šlo v určitom momente ľahko a skutočne , tento príbeh je nádhernou ukážkou jej tvorby. Zápletka na začiatku, strastiplná i keď dobrodružná cesta Chariliny, hlavnej hrdinky, hľadajúca svoje korene, pretkaná históriou a dobovými opismi, to všetko dodáva knihe čaro a rýchlo sa ocitnete v starovekom Kúši, prežívate jej strachy, lásku a spoznávanie nového učenia... Tak sa začítajte a verím, že neoľutujete.... Čítať viac
11
15.8.2022
Klenot Nílu
Klenot Nílu od Tessy Afshar je zaujímavý príbeh. Počas cesty do starobylého kráľovstva Kúš, z ktorého pochádzajú jej predkovia, sa Charilina začne s novou intenzitou zaujímať o minulosť svojej rodiny. Odporúčam prečítať. Čítať viac
Martina
6.8.2022
Príbeh prekonal všetky moje očakávania. Hlavná hrdinka, s ktorou sa dá stotožniť, silné priateľstvá, ktorými ju Boh obdaril a nečakané zvraty, kedy nemožné sa stáva možným. Ďakujem autorke, že prekonala doterajšie príbehy. Nevedela som, že sa to dá :) Čítať viac
Dana Kustrová
28.7.2022
Čakajte, ste v poradí :)
Knižku som sledovala od začiatku jej vydania a veľmi súrne som ju potrebovala mať vo svojej knižnici, žiaľ pohltim ma iný príbeh a knižka stále stojí v poradí.
No už podľa pútavej titulnej strany mi na knižku tečú slinky, a známe v mojom okolí nedočkavo čakajú kedy sa s nimi podelím o príbeh .... :)
Už len pár dní a som v tom :)
Čítať viac

Čítať viac

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto pride,niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev