Zajtra. A zajtra, a zas ďalšie zajtra - Gabrielle Zevin, Motýľ, 2023
Po funuse - Jakub Spevák, Andrej Dúbravský (ilustrátor), Koloman Kertész Bagala, 2022

10,00 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Po funuse

Keď umrie člen rodiny, pozostalí nesmútia za zosnulým, ale nad svojimi premárnenými životmi. Prevládne v nich pocit úzkosti a po kríze nasleduje morálny rozklad, ponárajú sa do... Čítať viac

Vydavateľstvo
Koloman Kertész Bagala, 2022
88 strán
1-2 hodiny čítania

Keď umrie člen rodiny, pozostalí nesmútia za zosnulým, ale nad svojimi premárnenými životmi. Prevládne v nich pocit úzkosti a po kríze nasleduje morálny rozklad, ponárajú sa do svojich vlastných svetov a zabúdajú... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

10,00 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Naši škriatkovia odporúčajú

Vrahovia mesiaca kvetov - David Grann, Absynt, 2020
Po funuse - Jakub Spevák, Andrej Dúbravský (ilustrátor), Koloman Kertész Bagala, 2022
10,00 €

Publikáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Finalista literárnej ceny Anasoft litera 2023

Viac o knihe

Keď umrie člen rodiny, pozostalí nesmútia za zosnulým, ale nad svojimi premárnenými životmi. Prevládne v nich pocit úzkosti a po kríze nasleduje morálny rozklad, ponárajú sa do svojich vlastných svetov a zabúdajú, prečo sa vlastne stretli. Po funuse neoznačuje len obdobie po pohrebe, ale znamená aj prísť niekde príliš neskoro, už nás netreba, zaobišli sa bez nás.
Čítať viac
Počet strán
88
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
110 g
ISBN
9788089973675
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1612365
Ilustrácie
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Koloman Kertész Bagala
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,7 / 5

7 hodnotení

5
2
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

16. apríla 2023

So slovenskou beletriou mám vlažný vzťah, málokedy mi sadne štýlom textu alebo témou. V prípade tohto knižného debutu neľutujem, že som po ňom siahla. V relatívne útlej knihe sa skrýva bohatá mozaika osudov spojených jednou osobou, rodinným zosnulým. Čím hlbšie do textu sa ponárate, postupne odkrývate, že rodinní príslušníci sú spojení len formálne krvou alebo sobášom a popritom myšlienkovo i názorovo sú si tak vzdialení. Najedno sú si len vo svojich sebeckých túžbach, skutočne trúchlia za svojim zosnulým? Je jasné, že kar naoko blízkej rodiny tak nebude mať pokojný priebeh. Spoločne s mŕtvym odhaľujeme túto frašku, skladáme s ním jeho uplynulý životný príbeh. Ten je pretkaný ľudskou prirodzenosťou vo všetkých jej odtieňoch, dobrých aj zlých. Všetko je to zachytené tými správnymi jazykovými prostriedkami ktoré miestami otvárajú dvierka našej fantázie, inokedy len šplechnú do tváre krutú realitu. Bez pochýb si táto novela zaslúži miesto medzi finalistami tohtoročnej ceny Anasoft litera.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

24

Som mama malej slečny, s ktorou rady čítame. Snažím sa na IG písať svoj názor na mnou čítané knihy formou recenzií. Pri knihách si výborne oddýchnem, len keby toho času bolo viac :)

Beáta Kiselová Bileková
Overený zákazník
4.3.2023
Skvelé
Mladý muž po smrti i po funuse sa ocitá ako pozorovateľ na svojom kare v domácom altánku, kde sú prítomní Manželka, Syn, Svokra, Brat, Švagor a Švagriná. Skvelým pohľadom do hláv a nazeraním na ich správanie sa vidíme, ako jednotlivci prežívajú stratu blízkej osoby.
Och! To je novela... Autor nepoukazuje len na smútok za pozostalým, ale aj na bilancovanie vlastných životov, ktoré môžeme zbytočne premárniť. Častokrát zisťujeme, že sme mohli tráviť viac času s nebožtíkom a vypovedať si nevypovedané, lenže už je neskoro. Zároveň môžeme prísť na to, že sme stratili samých seba a budeme sa snažiť zvliecť si kožu, ako Manželka v príbehu. Lenže ona ostala stále rovnaká. Dusenie emócií v sebe a zdanlivo nezmyselná konverzácia medzi príbuznými môže niektorých doviesť až k fatálnym konaniam. A i ten mŕtvy konštatuje: ,,Teraz by mohli konečne povedať čosi aj o mne. Zaspomínať si, byť chvíľu nostalgickí a nadnesení."
Môže sa zdať, že im bol ľahostajný, ale vôbec tomu tak nie je. Táto útla knižka, miestami aj so sarkastickým humorom, vám ukáže veľkú bolesť zo straty, ktorá rozorváva dušu i srdce a my ani netušíme, ako budeme ďalej existovať a radšej by sme tu už tiež neboli.
Emotívne, drsné, pravdivé - jednoducho SKVELÉ! Vo vydavateľstve majú nos na výborné príbehy, preto si ich knihy rada kupujem. Vrelo vám odporúčam aj túto.
Čítať viac

Jakub Spevák

Čítať viac

„Nasledovala dramatická odmlka – jedna z tých chvíľ, keď človeka oveje nový vietor, beh času sa zmení a život naberie celkom iný smer.“

Zbohom, klamstvá - Cora Carmack, 2015
Zbohom, klamstvá
Cora Carmack