Tisíce ryžových klasov - Richard Brodniansky, inspira publishing, 2022

10,00 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Tisíce ryžových klasov - Richard Brodniansky, inspira publishing, 2022
Tisíce ryžových klasov - Richard Brodniansky, inspira publishing, 2022

Tisíce ryžových klasov

Putovanie učiteľa svetom

Príbeh o učiteľovi, ktorý v ďalekých krajinách učí mladých ľudí vidieť svet srdcom, formuje svoj pohľad na Stvorenie v kultúrach s odlišnými zvykmi, a sám sa tak stáva... Čítať viac

Vydavateľstvo
inspira publishing, 2022
334 strán
5-6 hodín čítania

Príbeh o učiteľovi, ktorý v ďalekých krajinách učí mladých ľudí vidieť svet srdcom, formuje svoj pohľad na Stvorenie v kultúrach s odlišnými zvykmi, a sám sa tak stáva študentom v škole čarovnej púte zvanej Život… Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

10,00 €

Posielame do dvoch dní
Kniha je dostupná v 8 knižniciach. Pozrieť dostupnosť v knižniciach

Naši škriatkovia odporúčajú

55 trpkých právd, ktoré ti osladia život - Dušan Kadlec, Motivation-Man, 2023
Tisíce ryžových klasov - Richard Brodniansky, inspira publishing, 2022
10,00 €

Viac o knihe

Príbeh o učiteľovi, ktorý v ďalekých krajinách učí mladých ľudí vidieť svet srdcom, formuje svoj pohľad na Stvorenie v kultúrach s odlišnými zvykmi, a sám sa tak stáva študentom v škole čarovnej púte zvanej Život…

Základom chutného guláša sú cibuľa, zemiaky, čerstvé mäso a správne koreniny. Podstatou dobrej knihy sú zase ľudské príbehy. Vnútro tejto je nasiaknuté jedným učiteľským príbehom, ktorý je popretkávaný nielen študentskými, ale aj mnohými inými. Ako koreniny poslúžili rôzne prostredia i pozadia príbehov. Škola bola nutnou ingredienciou ako soľ, no na dochutenie boli pridané príhody z mesta i dediny, z himalájskych štítov v Nepále, z palmových hájov bielych piesočných pláží filipínskych ostrovov či z ryžových políčok vo vzdialených čínskych horách. Nech vám tento výber prinesie veľa pozitívnej energie, ktorá rozkýva zvony vašej duše radosťou.

Uvarte si šálku čaju, posaďte sa pohodlne do kresla a nechajte sa unášať časťou životného príbehu jedného z milióna učiteľov, jeho skúsenosťami, pohľadmi, rastom a obohatením ducha. Učiteľa, ktorý tentokrát sledoval rast svojich čínskych študentov sťa klíčenie ryžových semienok a ich dozrievanie v mohutné, silné ryžové klasy. Desiatky, stovky, tisíce... Tisíce ryžových klasov.
Čítať viac
Počet strán
334
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
145×205 mm
Hmotnosť
487 g
ISBN
9788099949257
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1594437
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
inspira publishing
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,3 / 5

6 hodnotení

2
0
2
2
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

12.5.2023
Cestujte spolu s učiteľom matematiky
Autor nám predkladá detailný popis svojej púte po Číne, Nepále a Filipínach. Detailným myslím naozaj podrobné zachytenie zážitkov a pocitov, ktoré ním v daných momentoch prechádzali.
Pán Brodnianský je matematik, pre ktorého je Čína ako učiteľa už siedmou destináciou. Aj keď autor nepochybne každodenne uvažuje za pomoci rovníc, jeho spôsob vyjadrovania presne a vzletne vystihuje svoje myšlienky, ktorým dáva hĺbku.
Oboznámi vás s tým, akým vyčerpávajúcim spôsobom preživajú školský rok čínski študenti, ako vníma cudzinec nuansy života vo veľkomestách, no aj v tom na vidieku, či ako nepálske deti zdolávajú nepredstaviteľné prevýšenia na každodennej ceste do školy.

Kniha je popretkávaná rozhovormi s domácimi aj turistami. Čitateľ dostane na porovnanie pohľad na život rôznych kultúr, pretože aj keď sme všetci obyvatelia zeme homo sapiens, kultúra života sa v rôznych častiach sveta formovala odlišne.

Poslaním učiteľa je vychovávať mladých ľudí a práve napĺňanie tohto cieľa ženie autora odovzdávať svoje vedomosti po celom svete. Autor ale nezabúda ani na vlastný rozvoj po ľudskej stránke, pričom práve výlet do Nepálu je vrcholom celej knihy, pri ktorom popisuje dosiahnutie pocitu dokonalého šťastia. Napriek chudobe sa zjavne jedná o očarujúcu krajinu, ktorej dominujú Himaláje.

Po prečítani knihy si uvedomujem, aké pozitívne emócie vo mne dokázala vyvolať. Hoci to nemôže byť absolútne, ale z rozprávania autora cítim akoby východná Ázia bola jedna ucelená zenová záhrada.
Som toho názoru, že cestopis je kvalitný práve vtedy, kedy by ste sa z pohodlia domova okamžite túžili s autorom vymeniť a to sa mu podarilo dokonale.
Vydajte sa na cestu aj vy a spoznajte nový kúsok zeme z pohľadu jedného z milióna učiteľov.
Čítať viac
19.2.2023
Na túto knižku som sa vyslovene tešila už odo dňa, kedy mi moje ľúbené vydavateľstvo napísalo, že mi ju pošle na recenziu. Poviedky zo života na ďalekom Východe som si obľúbila vďaka knižkám Dominiky Sakmárovej a tak som dúfala, že by sa ku nim mohli pridať aj Richardove zážitky.

Žiaľ, knižka ma príliš nezaujala a ja som sa počas jej čítania nevedela dočkať konca.

Najprv by som však chcela vyzdvihnúť to, čo sa mi na knižke páčilo: za prvé - potvrdili sa mi niektoré skutočnosti, ktoré vo svojich knižkách spomínala i Dominika a zároveň sa ku nim pridali aj nejaké nové, a za druhé - priložené fotografie z Richardovich ciest sú veľmi príjemným bonusom a zároveň spôsobom, ako si čitateľ môže lepšie predstaviť popísané udalosti, miesta, ľudí, … Pri nich by som však uvítala, keby sa nachádzajú priamo v texte pri poviedkach ku ktorým patria.

A teraz z toho negatívnejšieho súdka.

Veľmi mi v texte prekážali dlhé opisy historických udalostí vytiahnuté z roznych zdrojov spolu s odkazmi na tieto zdroje. Myslím si, že by sa dali popísať aj bez ich použitia, poprípade by tam vôbec nemuseli byť zahrnuté. A nielen opisy historických udalostí ale opisy všeobecne mi prišli príšerne zdĺhavé a miestami i zbytočné, a to i napriek tomu, že Richard nepíše zle. Skrátka už som bola tak presýtená informáciami, že už mi prekážali akékoľvek dlhé opisy.

Ďalším rušivým elementom boli v texte vpísané smajlíky, ktoré ako keby čitateľovi hlásali: tu je vtip, tu sa zasmej. Za mňa však boli na úplne nesprávnych miestach, keďže z 90% som sa minimálne zachichotala pri úplne iných momentoch, kde sa práve smajlík nenachádzal.

Toto teda nebola moja šálka výborného ryžového čaju (slová autora, nie moje) a ja musím s ľútosťou konštatovať, že ju nemôžem odporučiť ďalej.
Čítať viac
12
Overený zákazník
20.11.2022
Náš učiteľ matematiky, teda autor tejto knihy, má krásny pohľad na život, svet a ľudí. Veľakrát interpretoval naozaj krásne myšlienky a životné presvedčenia, ktorým som aj sama naklonená.

Autor píše jednoducho, o tom žiadna, ale jeho vyjadrovanie a opisy ma nezaujali až tak, ako som čakala. Veľakrát to bolo len o tom “kde išiel/čo urobil/kam sa presunul/čo zjedol/čo zas urobil/kam odbočil”. Bolo to také rozprávanie “kamaráta”, niekedy mi tam chýbalo niečo viac z ľudí okolo, ale na druhej strane, iných čitateľov práve toto osloví.

Čo si ma, ale získalo, boli životné metafory, ktoré autor používal. Krásne a pravdivé, hlavne tá najhlavnejšia o ryžových klasoch. Kiežby takýchto učiteľov bolo viac. Každý študent si zaslúži, aby mu niekto pomohol dozrieť tak, ako slnko pomáha dozrieť klasom.

Ako som už spomínala, kniha obsahuje pekné myšlienky a veľa podnetov pre čitateľa. Napríklad citát ~ Nie všetci, ktorí putujú, sú stratení… ~ je jeden z autorových obľúbených a k tejto knihe sa skvelo hodí. Ak chcete vedieť, kde vo svete si ho tento citát našiel, prečítajte si knihu, ktorá je cestopisom učiteľa, ktorý opisuje svoje skúsenosti, zážitky, myslenie ľudí, či prístup k životu. Ako autor sám napísal: Ide o pohľad na časť duše Číny cez ľudské príbehy… a ja dodávam: a omnoho viac.

A na záver nám ešte autor doprial fotodokumentáciu z jeho ciest, ktorá krásne doplnila tento knižný počin.
Čítať viac
Zlatica
Neoverený nákup
12.11.2022
Tisíce ryžových klasov
Hoci som ju ešte celú nestihla prečítať, hneď od začiatku som vedela, že ma zaujme. Je písaná výborným rozprávačským spôsobom, čo mne veľmi vyhovuje. Človek sa v nej dozvie kopec nových informácií a zaujímavostí, ktoré som doteraz nevedela. Objednala som hneď aj pre moju dcéru, ktorá žije v zahraničí a viem, že táto kniha ju veľmi poteší, keď ju dostane ako vianočný darček. Blahoželám autorovi k vynikajúcej publikácii a želám mu, aby sa mu podarilo napísať viac takýchto dobrých vecí ako je táto kniha. Čítať viac

„Milencom fantázia pracuje tak bujne ako bláznom - chladný rozum ostáva nad tým stáť a doma sú v tých vidinách len milenci a námesačníci a básnici.“

Sen svätojánskej noci - William Shakespeare, 2005
Sen svätojánskej noci
William Shakespeare