jedna_ženská

3

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Som len jedna ženská, ktorá miluje knihy.❤️

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Som len jedna ženská, ktorá miluje knihy.❤️

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

2021
2021
2020
Zobraziť viac

Moje aktivity

3
3

jedna _ženská napísala recenziu

16.10.2021 11:18

•Musím začať tým,že vyzdvihnem krásnu obálku knihy a vnútorné spracovanie,ktoré mám ja,u edície Moderné romány,veľmi rada.

•Priznám sa,že som podľa anotácie čakala trošku iný príbeh.Vety: “Pri náhodných stretnutiach Viktor mlčky pozoruje,aká je Nina skvelá mama.Zistenie,že ho priťahuje aj ako žena,ho núti ešte viac pochybovať o svojom manželstve.” mňa osobne navnadili na príbeh,v ktorom sa dvojica Viktor a Nina bude nejako vyvíjať,ale v celom príbehu sa títo dvaja stretli dokopy štyrikrát,takže toto zrejme neboli najlepšie zvolené slová,ALE…

•To,čo som v tejto knihe nakoniec dostala,ma veľmi prekvapilo.Od príbehu som sa nevedela odtrhnúť.Autorka ma veľmi zaujala charaktermi,ktoré postavám vymyslela a vlastne aj všetkými zápletkami a životnými osudmi postáv.Ja som to nečakala,že sa celý príbeh bude uberať takýmto smerom,že to bude pre postavy také trápenie,že budem nahnevaná,že sa mi budú tlačiť slzy do očí.Naozaj ma tento príbeh dostal.

•Keby nebolo rýchleho konca,ktorý by si rozhodne zaslúžil ešte pár strán navyše a nevychytaných gramatických chýb,tak by som knihe nemala naozaj čo vytknúť,ale bohužiaľ práve ten rýchly a nerozvinutý koniec,kde autorka len stručným opisom obsiahla riešenia všetkých manželských situácii,mi dojem z knihy (nechcem to takto podať,ale…) trochu pokazil.

•No aj napriek koncu,ktorý mne osobne úplne nestačil,ma kniha zaujala a veľmi sa mi páčila.Určite ju viac ocenia staršie čitateľky,ktoré tieto ťažké osudy postáv budú vedieť precítiť.

•Najhoršie na tom je,že tento príbeh je tak skutočný a surový,že ma pri pomyslení,že by som takto mohla žiť aj ja,až mrazí po chrbte.Naozaj skvelá práca autorky s opisom manželstiev,problémov a postáv.Mňa to dostalo.

Čítaj viac

3
3

jedna _ženská napísala recenziu

22.09.2021 07:55

•Zrejme viete,že ja nie som žiaden odborník na trilery,ale ako “krehká” čitateľka (prevažne) romantiky môžem prehlásiť,že ma tento triler,z pera nášho SK autora,nesmierne bavil.

•Musím povedať,že sa mi autorova prvotina páčila o kúsoček viac ako jeho najnovšia kniha ~Prepínač~.Zrejme je to kvôli tomu,že v tejto knihe je pomalšie tempo a príbeh je viac zameraný na vzťahy (manželst
vá,súrodenci,kamaráti) a na charaktery postáv,čo mňa hneď veľmi oslovilo.

•Príbehom nás sprevádza vševediaci rozprávač a tak sledujeme konanie rôznych postáv a vytvárame si tak celkovú skladačku.

•Aj keď je to prvá autorova kniha,potvrdila som si ňou,že mi jeho štýl písania sedí,je ľahký a veľmi dobre čítateľný.Určite si rada prečítam aj ďalšie knihy,ktoré autor (dúfam) napíše.

•Síce som určite niečo prehliadla a zrejme nie všetko bolo v knihe dovysvetlené,teda skôr takto,mne osobne nestačilo 10viet vysvetlenia,ale chcela som aspoň 30,keďže ma námet a vlastne aj celý vývoj príbehu zaujal a chcela som viac nahliadnuť do hlavy páchateľa,po jeho odhalení,a to mi nebolo dopriate.

•Čiže som knihu dočítala s mierne frustrovaným pocitom,ale zas na druhú stranu som bola veľmi spokojná s koncom.Tým mi autor ulahodil na jedničku,zaskočil ma a doprial mojim emóciam fakt skvelú bodku.Naozaj sa mi to veľmi páčilo,celý ten mysteriózny šmrnc ma naozaj nadchol.

•Takže určite dajte tomuto nášmu autorovi šancu,pretože vie veľmi dobre čitateľa zamotať a šokovať.

Čítaj viac

3
3

jedna _ženská napísala recenziu

17.09.2021 15:39

•Ak by sa táto séria nedala čítať,tak by som ju proste nedočítala,ale ona je naozaj rýchlo čítateľná.No dobrá forma písaného slova ešte nezaručuje,že aj obsah je dobrý.

•Sex,sex,sex a stále len sex.2/3 knihy sa nič podstatné nedeje a v pozadí sexuálnych scén dostávame chaotické útržky života,ktoré naozaj nikam nevedú.Dej ma začal baviť až od strany 280,kedy sa konečne niečo zaujímavé začalo diať.

•Nie žeby to bol zlý námet,ale ide o spôsob akým autorka dielo podala.O myšlienkové pochody a správanie postáv,o až príliž okato prezentované materiálne hodnoty.Celé je to lacné,miestami až trápne,no čo ma na tom baví je postupné objavovanie,kam až autorka dokáže zájsť.

•To,čo sa mi nepáčilo na prvej časti (Laura,vymenovanie značiek outfitu,pitie+tu sa pridali aj drogy,a pod.),sa mi nezapáčilo ani tu.A autorka mi jediný svetlý bod príbehu,Domenica,pokazila,pretože sa tu z neho stal mini Massimo.

•Lenže je úplne jedno,čo v tejto recenzii vlastne napíšem,pretože táto séria sa proste bude predávať.Je okolo nej taký ošiaľ,že ženy tento nekvalitný a plytký erotický román jednoducho budú čítať,veď ja sama som ho čítala,pretože moja zvedavosť je chorobná.

•A keďže koniec tejto časti je opäť prekvapujúci,veľmi ma zaujíma,čo sa stane na záver série.Autorka silno podnecuje čitateľovu zvedavosť,zapracovala do knihy veľa bizarných momentov,na ktoré sme proste zvedaví.Viem,že ak sa vydá aj 3.kniha,tak si ju prečítam,ale to už nebudem čakať zázraky.

Čítaj viac

3
3

jedna _ženská napísala recenziu

15.09.2021 07:48

•V poradí už siedma,samostatná,u nás vydaná kniha od autorky Vi Keeland,ktorá píše knihy aj v spolupráci s Penelope Ward.Ja mám knihy od Vi naozaj rada,aj keď autorka píše podľa svojej typickej šablóny a niektoré príbehy vzbudzujú dojem podobnosti,bola som veľmi zvedavá,či ma autorka touto novinkou prekvapí.A veruže prekvapila!

•Aj keď je tu opäť koncept vysoko postavený,bohatý,sexi šéf a podriadená,v tomto prípade nie priamo,ale aj to sa ráta,tak mňa to naozaj bavilo.Veľmi svieže a vtipné.Úsmevné situácie,dynamické dialógy medzi postavami,zaujímavý dej poprepletaný strelenými výmyslami postáv a aj vážnou témou.

•Kniha sa číta naozaj dobre,už len pre veľmi ľahký štýl písania a krátke kapitoly,v ktorých sa strieda pohľad Ireland a Granta+jeho minulosť.

•Musím povedať,že táto dvojica hlavných hrdinov bola skvelá.Mňa naozaj bavili ako osobitne,tak aj spolu.Boli správne strelení a hlavne,čo sa mi veľmi páčilo,že si vraveli narovinu veci,na ktoré mysleli.Konečne žiadne trápne flirt-zavádzanie,ale otvorená hra.

•Ireland sa mi páčila o malý chlp viac,(ale aj Grant bol naozaj skvelý).Konečne nezávislá ženská postava,sebavedomá,milá,sarkastická a trošku blázon.

•No,trochu ma (nechcem to síce takto podať,ale…) sklamal koniec,kedy prišla zápletka (neoriginálna) a naozaj rýchlo sa vyriešila.Mne sa tam žiadalo trošku viac naťahovania,niečo zložitejšie,ale inak nemám knihe čo vytknúť.Teda okrem gramatických chýb,ktorých bolo dosť.

•Mohla by som tu rozoberať,že takéto správanie sa šéfa je nereálne,že je to všetko pritiahnuté za vlasy,ale nechcem.Je to predsa vymyslený príbeh a na mňa to zabralo.Bolo to zábavné a príjemné.Takže smelo do toho!

Čítaj viac

3
3

jedna _ženská napísala recenziu

09.09.2021 09:05

•Musím sa priznať,že po pár recenziách,v ktorých som čítala,ako je tento psychotriler brutálny,som mala naozaj hrôzostrašné očakávania (a teraz nechcem vyznieť ako psychopat),ale pre mňa to bolo ešte v norme.Áno,sú tam vraždy.Áno,sú tam nechutné praktiky,ale autor sa v nechutných opisoch (podľa mňa) miernil a to je dôvod,prečo to na mňa až tak hrozne nepôsobilo.

•Nechápte ma zle,tento príbeh naozaj nie je pre slabé povahy a obsahuje fakt brutálnosti,ale autor zvolil od začiatku naozaj rýchle tempo,takže som vlastne ani nestihla nejako prežívať tie šoky a už sa išlo ďalej.A to je podľa mňa najväčšie mínus knihy.Rýchle tempo.

•Na druhej strane,ja mám rada príbehy bez omáčok a dlhých opisov,kde je dej svižný a zaujímavý.Tu som to dostala,dokonca (a to je tiež divné,že ma to potešilo) ani na nejaký prísľub vraždy som nemusela dlho čakať.Čiže toto sa mi páčilo,že tu hlavný záporák netáral len tak do vetra,ale pre väčšie napätie sa mi tam naozaj nejaké tie opisy a naťahovanie žiadalo.

•No inak to bolo super.Autor má veľmi ľahký a príjemný štýl písania.Kapitoly sú krátke,takže sa kniha číta naozaj rýchlo.Stretávame sa tu so vševediacim rozprávačom a sledujeme všetky postavy,máme tak naozaj široký záber.

•Ja som si čítanie užila,ak sa to dá takto povedať pri tomto žánri.Autor ma brilantne ponaťahoval,spôsobil chvíľkové psychické problémy a prekvapil záverom.Dokonca som sa vďaka vyšetrovateľovi Eliášovi aj párkrát zasmiala,to bolo milé osvieženie.Takže,ak ste knihu ešte nečítali,určite jej dajte šancu.

Čítaj viac

3
3

jedna _ženská napísala recenziu

08.09.2021 07:31

•Dlho som uvažovala,ako napísať túto recenziu.V podstate je to fajn kniha,ale tak pre moje 18ročné zasnené “ja”,ktoré si chce prečítať totálne sladký-klišé príbeh pritiahnutý za vlasy.

•Akože,takto… autorka to mala pekne vymyslené,celý námet a aj niektoré detaily v deji,ktoré boli podstatné pre zápletku,boli naozaj dobrá voľba,ale ide o to spracovanie,to na mňa nezabralo.Autorka musí byť naozaj veľký romantický rojko,pretože táto kniha mi pripomínala všetky tie sladké filmy,ktoré som pozerala v puberte.

•Priblížme si to: Stretnú sa,náhodou,muž a žena.Láska na prvý pohľad.Po 24 hodinách je muž zamilovaný.Po 48 hodinách vyznáva žene lásku,nedokáže bez nej žiť,je zmyslom jeho života.Žena to cíti rovnako.Osud im nepraje.Zápletka.Sladký koniec.A pomedzi to si predstavte dej,ktorý obsahuje klišé za klišé,nereálne mužské vyznania a vety,ktoré naozaj,ale že naozaj nikto nehovorí.

•Čo,ale musím autorke uznať,že ma prekvapila zápletkou,ktorú z anotácie nevydedukujeme. Tento krok sa mi naozaj páčil,aj ten nápad osudovej lásky,ktorá si vždy nájde cestu späť.Áno,toto ma oslovilo,ale opäť…spracovanie 0 bodov.Všetko urýchlené,pritiahnuté za vlasy,niekedy až trápne a situácie ako z obohratej “knižnej” platne.Takéto scénky som už čítala v XY knihách a preto mi je ľúto,že to autorka viac nerozvinula a neprešpekulovala,aby bol príbeh naozaj originálny,ale zvolila prvoplánovosť.

•Ja som sa naozaj pri čítaní trápila a pritom je to tak tenká kniha,kapitoly sú krátke.V knihe je použité on-rozprávanie a strieda sa pohľad hl.postáv a sem-tam aj veďlajších.

•Ja sa ku knihe už nevrátim,ale ak si vy máte chuť nasadiť ružové okuliare a proste len čítať sladučký príbeh,skúste dať knihe šancu.

Čítaj viac

3
3

jedna _ženská napísala recenziu

08.09.2021 07:29

•Táto kniha ma prekvapila.Nečakala som,že sa bude dej uberať smerom,aký autorka zvolila.V tomto prípade anotácia trošku zavádza.Čakala som milostný trojuholník a toto rozhodne trojuholník nebol,toto bola milá romantika so “psycho šmrncom”.

•Autorka hneď na začiatku upútala,keď nás na prvých stranách hodila do centra diania v špeciálnej zoznamovacej agentúre.Páčila sa mi myšlienka,že sa ľudia musia najprv spoznať a až tak vidieť.Síce to zoznamovanie bolo také urýchlené,mne sa tam žiadalo ešte nejaké písanie,no aj tak to bolo fajn.

•Celým príbehom sa nesie myšlienka,že láske na výzore nezáleží.Tohto sa chopila autorka veľmi pekne a zakomponovala do príbehu aj krásne myšlienky a poučenie.Naozaj som nečakala,že táto kniha bude obsahovať toľko pekných podnetov.

•No,určite by deju prospelo spomalenie,aby dôležité veci vynikli lepšie,pretože všetko bolo uponáhľané a niektoré scény kvôli tomu vyzerali umelo.A niektoré scény aj veľmi sladko a príliž dokonalo,ale chápem,hl.postavy boli už staršie,vedeli čo chcú a nepotrebovali tie omáčky okolo,ale ja som ich potrebovala.

•Autorka píše veľmi ľahko a pekne,mňa jej štýl hneď oslovil a kniha sa mi čítala naozaj dobre.Trošku “psycho” zápletku,ktorú tam autorka vsunula,by možno niektorí označili za blbosť,že by tam vôbec nemusela byť,ale mne sa tento nápad zapáčil,len by to chcelo ešte viac rozpísať a rozobrať.

•Každopádne,knihu radím k tohtoročným prekvapeniam, pretože som naozaj nečakala,že sa mi bude páčiť a tak dobre čítať.

Čítaj viac

3
3

jedna _ženská napísala recenziu

08.09.2021 07:26

•Čím som staršia,tým viac sa mi páčia knihy o obyčajnom živote,o každodenných problémoch a rozhodnutiach,ktoré musíme urobiť,aby sme sa v živote pohli ďalej.Táto kniha je presne taká.Zo života,o láske a bolesti,o rodine a životných trápeniach.

•Ale…vy viete,že ja v knihách naozaj nemám rada zdrobneniny mien a aj časté zdrobneniny všeobecne,no a samostatná kategória je pre mňa oslovenie “moja”.Ja viem,že autorka za to nemôže,že s tým mám problém,ale mňa to veľmi rušilo.Mne sa to proste k takýmto vážnym príbehom a dospelým postavám nehodí.Áno,ja viem,ak mám niekoho rád,tak ho budem milo oslovovať,ale mne stačí raz,nie pri každej konverzácii.

•Tento (formátovo) malý,milý príbeh má trošku uponáhľaný šmrnc,čo spôsobilo,že niektoré situácie vyzerali neprirodzene,takže ak by kniha dostala o kúsok viac strán,tak by sa autorka mohla ešte krásne rozpísať a dopriať príbehu viac miesta.

•Autorka píše veľmi príjemne,jej štýl mi hneď sadol. Ľahké,rýchlo sa to čítalo,bez zbytočností,s krásnym vyobrazením vzťahu medzi vnučkou a starými rodičmi.
Toto mi v knihe učarovalo,tie slová o starých rodičoch plné citu a ich dôležitá úloha v živote hl.postavy.Dedinské prostredie v tomto príbehu bol skvelo zvolený kontrast k mestskému životu v zhone,od ktorého Michaela utekala.

•Mňa to veľmi bavilo.Autorka zaujala,pozornosť si udržala, rozcítila a dopriala mi krásny príbeh,v ktorom sa hlavná hrdinka musí popasovať so starou a novou láskou,a aj s nástrahami života.

•Ak je takto pekne napísaná kniha,ktorú autorka vydala pred 7 rokmi,tak to chcem rozhodne čítať aj jej novšie knihy,pretože mne sa to naozaj páčilo.

Čítaj viac

3
3

jedna _ženská napísala recenziu

19.08.2021 07:19

•Autorka má naozaj príjemný a jednoduchý štýl písania,stránky knihy vďaka tomu ubiehajú veľmi rýchlo.V celom príbehu je použité on-rozprávanie,takže môžeme vidieť priebežne situácie rôznych postáv.Sem-tam (podľa mňa) zašla autorka až príliž do zbytočností,naozaj ma nebavilo čítať opisy domov,miestností,pracovnej náplne a pod.

•Každá kapitola sa začína úryvkom zo skutočného listu,mailu alebo inej formy korešpondencie,okrem tých,ktoré súvisia s dejom knihy.Toto sa mi naozaj veľmi páčilo.

•Príbeh má síce pomalý rozbeh a pôsobí trošku mätúco,keďže sa v ňom prelínajú 3 dejové línie •prítomnosť Ellie•minulosť Jennifer-po nehode•minulosť Jennifer-pred nehodou•no pôsobí to aj tajomne,takže mne to neprekážalo a dokázala som sa rýchlo zorientovať.Od začiatku sa v deji pomaly črtali zaujímavé námety a situácie,a v druhej polovici knihy autorka všetko skvelo poprepletala.Mne sa to veľmi páčilo.

•Musím povedať,že mňa osobne bavil viac príbeh Jennifer a je dobre,že dominuje celej knihe,pretože to bolo veľmi pekné,romantické a zároveň srdcervúce.Ellie,ako postava,ma strašne iritovala,nepáčila sa mi jej osobnosť,ale nebolo jej tam veľa,takže mi to ani nestihlo pokaziť dojem.

•Po dočítaní knihy som si pozrela hneď aj film a bola som dosť sklamaná.Vo filme je pozmenené asi všetko,až na väčšinu spomienok a pointu.Rozhodne vám odporúčam prečítať si knihu,pretože je oveľa krajšia a lepšie spracovaná,ako by sa podľa filmu mohlo zdať.Tento príbeh lásky,ktorá prežila roky,stojí určite za prečítanie.

Čítaj viac

3
3

jedna _ženská napísala recenziu

11.08.2021 08:39

•Nech sa páči,predstavujem vám túto zábavnú knihu,pri ktorej som sa nepretržite škerila a zamilovala si ju.Táto kniha je skvelá!Dokonalá vtipná oddychovka.

•Autorka vytvorila tak dobrú kombináciu čudnosti-humoru-irónie-doberania-romantiky,že tento príbeh sa nedá neobľúbiť si.
Naozaj,naše hl.postavy,Delia a Zach,sú každý jeden tak podivne-milý,až sú spolu dokonalí a situácie,ktoré z tejto ich bizarnosti vyplynuli boli tiež skvelé.

•Prvá polovica knihy je prevažne o písaní si a ja milujem knihy,kde si môžem takéto písanie medzi postavami vychutnať do sýtosti.Vďaka správam sa príbeh číta naozaj rýchlo.

•Čo som si tiež vychutnala (a čo zbožňujem v knihách,ako kombináciu) bolo podpichovanie našich hl.postáv,všade prítomný sarkazmus a irónia,vtipné a až čudné situácie,ktoré aj keď obsahovali klišé momenty,pôsobili veľmi neokukane.To,že autorka sem-tam pri humorných konverzáciach zatlačila na pílu až príliž,jej odpustím.

•Ja som sa skvelo bavila,užívala si celý tento príbeh a zamilovala si roztomilú kozu a jej šialených majiteľov.Ak hľadáte ľahké čítanie,ktoré je vtipne-milo-čudné a vyvážené romantikou,iskrením,jedným pozorným sexi bifľošom a jednou drzou hladoškou,tak vám rozhodne túto knihu odporúčam.

•Ja sa už teraz neviem dočkať ďalšej knihy z tejto série,ktorá bude o Deliinej najlepšej kamarátke Zoe a veru,že sa máme na čo tešiť.

Čítaj viac

„Zaobchádzanie s knihami pripravuje na zaobchádzanie s ľuďmi. To i ono je nevyhnutné naučiť sa rovnakou mierou.“

Nikolaj Michajlovič Karamzin