jedna_ženská

12

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Som len jedna ženská, ktorá miluje knihy.❤️

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Som len jedna ženská, ktorá miluje knihy.❤️

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Verný zákazník
Môj názor pomáha
2023
Môj názor pomáha
2022
Môj názor pomáha
2021
Šťastných 7
2023
Šťastných 7
2022
Šťastných 7
2021
Šťastných 7
2020
Plány do budúcnosti
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje aktivity

12
12

Katarína @jedna_zenska napísala recenziu

24.11.2023 06:23

A veruže aj ja si želám Vianoce každý deň.
A želám si, aby som tento príbeh mohla objaviť ešte raz, aby som zažila opäť ten prvotný pocit z čítania. Čistá láska na prvé prečítanie je pre mňa táto kniha.

Ak milujete Vianoce rovnako ako ja, túto knihu nesmiete vynechať. Ohník v krbe, dobré jedlo, snehová fujavica, hry, priateľstvo, vzťahy, krásne rozhovory a ešte oveľa, oooveľa viac, ponúka tento príbeh.

Čistá krása. Vianočná atmosféra na vás sála z každej strany. Do deja sú zakomponované nádherné vianočné piesne, krásne maličkosti a poučné životné myšlienky.

Celé je to prepletené šiestimi ľuďmi, ich životmi a osudmi, silnými príbehmi, ktoré si navzájom odhalia, keď sa spolu ukryjú v hostinci, aby prečkali zlé počasie. Šéf a jeho zaľúbená asistentka, ex-manželia a pár postarších gayov - mix, ktorý sa vám bude zaručene páčiť.

Každá jedna postava je dôležitá, každá má svoju úlohu, každá znamená pre niektorú postavu posun či uvedomenie. Veľmi sa mi páčilo puto, ktoré sa medzi “figovou šestkou” vytvorilo.

Neskutočne sa mi táto kniha páčila. Je to milé, jemné, neuponáhľané, s tak krásnou vianočnou atmosférou, že by som si to veľmi rada pozrela aj ako film. Bol by krásny, verte mi.

Čítať viac

12
12

Katarína @jedna_zenska napísala recenziu

18.11.2023 07:19

Autorka sa netají tým, že predloha na postavu Dáriusa bol Can Divit z tureckej telenovely Erkenci Kus, teda S hlavou v oblakoch. A povedzme si úprimne, kto ju videl, nájde v príbehu viac inšpirácie ako iba tohto krásavca.

Naša Baja sa nám rozhodla podať príbeh na podobnú nôtu, kde sa nemotorné dievča stretne s vyrovnaným dobrým mužom. Úplne schvaľujem tento jej počin, keďže nám doteraz dávkovala zlých chlapcov, toto bola tak milá romantická zmena.

Celý námet - komplex Makov, bistro, starostlivo otravná sestra, teta Milenka, priateľsko-rodinná atmosféra, teplé slnečné dni a vzťahy v bytovom komplexe, vytvorili tak krásny príbeh, ktorý vám spríjemní svojim humorom a životnými situáciami tieto chladné dni.

No, keďže som o obľúbenosti telenovely u našej Baji vedela, povedzme si, že hlavné odhalenie nebolo pre mňa prekvapením. Čo mi, ale vyrazilo dych bol záverečný rodinný zvrat, od tej chvíle som všetky strany do konca preplakala.

Baja nám naservírovala krásny romantický a vtipný príbeh, v ktorom si určite obľúbite aj všetky vedľajšie postavy, ktoré dej skvelo dotvárajú.

Ja osobne som mala s niektorými humornými riešeniami trošku problém, keďže som nebola naladená na Valentíninej vlne, prišla mi trošku viac detinsky mimo, ako mi je príjemné. Ale to je samozrejme iba môj subjektívny pocit.

Tak či onak, autorka pre nás napísala veľmi príjemný príbeh, ktorý rozhodne stojí za prečítanie, a ak chcete vedieť, koho zo svojich predchádzajúcich kníh do príbehu vsunula, šup, hor sa do čítania!

Čítať viac

12
12

Katarína @jedna_zenska napísala recenziu

12.11.2023 20:52

Miška vie zo všetkého urobiť krásno s pridanou hodnotou aj z nápadu, ktorý vôbec nie je jej, ale dokáže ho rozvinúť do takých detailov, že sa vám to zapáči.

Musím sa priznať, že mňa seriál Iveta nejako extra neohúril. Áno, videla som ho celý. Áno, bavili ma prvé dve epizódy. Áno, potom to išlo dole vodou. Áno, myslím si, že to bolo silené a miestami sucho trápne. A áno aj napriek tomu som to dopozerala do konca. Takže áno, keby túto knihu nenapísala naša úžasná Michala Ries, nesiahla by som po nej.

Prvý kameň úrazu pri tomto čítaní bol, že som vedela, čo sa stane a kam príbeh smeruje, tým to pre mňa strácalo svoje čaro. (Ale, čo si budeme hovoriť, dalo sa to čakať.) V prvej tretine knihy, ako keby Miška sedela pri telke a prepisovala repliku za replikou. Úprimne, nebavilo ma to. Ale…

Neskôr bolo z príbehu citeľné Miškine postrčenie. Hlavne v pohľadoch Ivetinej mami, Diany. Toto bolo tak Riesovské, že mi to vyčarilo úsmev na tvári. Neviem si predstaviť, že by spracovanie tohto príbehu dali niekomu inému. Miška sa toho chopila naozaj skvelo.

Je veľká škoda, že sa autorka musela držať seriálovej linky a nemohla urobiť väčšie zásahy do deja, postáv, charakterov… atď. A tak sa dostávame k tomu, že ma seriál až tak nebavil a ani bravúrny Miškin talent tomu bohužiaľ nepomohol.

Ale, ako sa hovorí: 100ľudí, 100chutí a ja verím, že sa nájde nespočetné množstvo nadšených čitateľov aj tohto počinu. Za mňa je písanie knihy po uverejnení seriálu krok vedľa, ale ak ste seriál nevideli, budete knihu vďaka autorkinmu talentu a Ivetinmu/Miškinmu humoru zbožňovať. (Samozrejme, že ju budete zbožňovať, aj keď ste seriál videli.)

Čítať viac

Iveta - Michala Ries, 2023
Iveta
  • Michala Ries
4,4
17,06 €

12
12

Katarína @jedna_zenska napísala recenziu

22.10.2023 08:50

Emily Brontë vydala Búrlivé výšiny najprv pod mužským pseudonymom (1847) a až dva roky po jej smrti (1850) vyšli v upravenej podobe aj s jej menom. Kniha zamútila aj filmové vody, má hneď niekoľko filmových spracovaní, najstaršie je z roku 1920 a najnovšie z roku 2022.

V roku 2023 sa vydavateľstvo Ikar rozhodlo, že tejto nestarnúcej klasike dopraje nový preklad. Myslíte, že urobili dobre? Môžem povedať, že mne tento modernejší štýl vyhovuje, (aj keď to síce stráca ten pravý-autentický šmrnc historických románov). Nám, ktorí veľmi neobľubujeme archaické výrazy a na svoju dobu špecificky formulované vety, toto ulahodí. Verím, že tým táto klasika priláka ďalších čitateľov. Číta sa to naozaj ľahšie, to sa musí uznať.

Búrlivé výšiny, sú tak búrlivé, ako som ani vo sne nečakala. Počas čítania som zisťovala, že toto je jeden trpký a zášťou nasiaknutý príbeh pomsty, kde sa láska používa ako zbraň, manipulácia je prítomná v každej konverzácii, psychické problémy a naozaj rozporuplné myšlienky má každá postava, kde sú vzťahy medzi postavami tak zamotané, že by sa to dalo označiť za telenovelu minulej doby.

Presne viem pochopiť, prečo si tento príbeh nachádza stále nových a nových nadšencov. V konečnom dôsledku je to naozaj krásny príbeh lásky (alebo posadnutosti?). Svojim spracovaním búri vody: negativita, naozaj prehnaná teatrálnosť, skazené charaktery postáv, (z ktorých mi ani jedna nebola sympatická), hrubosť, nenávisť, násilie, krutosť a veľa smrti. Toľko temnoty a zloby som od tohto diela nečakala a práve toto je to, čo čitateľa priťahuje. Brontëová dokázala bravúrne vykresliť motívy postáv, ktoré sú zkazené, sebecké, manipulatívne.

Raz som kdesi čítala, že “ v mene lásky sa tu pácha viac zla, ako dobra” a ja nemôžem nesúhlasiť. Toto je dokonalá knižná spoločnosť na pochmúrne jesenné večery.

Čítať viac

12
12

Katarína @jedna_zenska napísala recenziu

08.10.2023 13:30

U nás máme radi knihy s podobnou tematikou, ktoré deťom pomáhajú zvládať a vysvetľovať bežné činnosti a situácie v živote, učí ich, ako sa správať a zvládnuť všetko, s čím sa denno-denne stretávame.

Toto leporelo má presne tú správnu veľkosť do detských rúk, je jednoducho a krásne ilustrované, s veľmi príjemnou farebnou kombináciou a deťom obohacuje slovnú zásobu.

Spolu s Kubkom zistia, ako choroba vznikne, aké sú príznaky, čo treba robiť a ako prebieha vyšetrenie u lekára. Pani doktorka a malý dráčik vám pomôžu vašim drobcom vysvetliť, čo všetko ich čaká v ordinácii. Čo je plus knihy, že sa tu spomína inhalátor, s čím sme sa doteraz v knihách ešte nestretli. Detičky tak zistia, že sa na chvíľku môžu stať aj “potápačmi”.

U nás sa kniha zapáčila, je jednoducho pekná, spĺňa svoj účel a deťom hravou formou pomôže prekonať strach.

Čítať viac

12
12

Katarína @jedna_zenska napísala recenziu

03.10.2023 14:53

Netajím sa tým, že milujem divadlo a taktiež osobitý šmrnc Shakespearových hier, textov, viet, myšlienok… preto bola táto kniha pre mňa must have a veruže, lepší začiatok knihomoľskej jesene som si nemohla priať.

Tak melancholické, akoby celé zahalené v opare divadelnej hmly, cez ktorú presakoval hnev a osobnosti siedmich postáv, ktoré sme sledovali očami Olivera, najnaivnejšieho z celej bandy hercov, ktorí žili, aby hrali… alebo hrali, aby prežili?

Napriek tomu, ako skvelo dotvárali repliky z hier v obyčajných konverzáciách atmosféru tejto knihy, niekedy to bolo na úkor dynamiky deja, čo sa odrazilo na častiach, pri ktorých som sa trošičku nudila.

To mi, ale vôbec nevadí, pretože tento záhadný, emóciami vypätý, zamotaný príbeh, v ktorom sa zotrie hranica medzi priateľstvom, láskou a nenávisťou, v ktorom sú vzťahy medzi postavami oveľa zložitejšie, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať a v ktorom nebudete vedieť, kedy postavy hrajú a kedy sú samé sebou, ma nesmierne bavil a vtiahol na svoju zvláštnu mysteriózne-tragickú vlnu.

Dovoľte aj vy “darebákom a bláznom” preniesť vás do študentských čias, kedy boli sny a túžby veľké, no oddanosť, city, pretvárka a klamstvá silnejšie.

Čítať viac

12
12

Katarína @jedna_zenska napísala recenziu

16.09.2023 09:54

Kniha obsahuje 21 krásnych, rozsahom ideálnych, rozprávok na dobrú noc, z ktorých vyplýva aj ponaučenie a detské hlávky pripraví na spánok.

Naučia sa z nej, ako sa pekne hrať, zistia tiež napríklad, ako sa nám snívajú zlé sny či nebudú môcť zaspať spolu s medvedíkom, ktorý sa chystal na zimný spánok alebo spolu s mamkou sliepkou objavia v kurníku čokoládové vajce.

Nech už sa vašim deťom zapáči akákoľvek z týchto rozprávok, verte mi, že si ich užijete spolu s nimi ( a možno pred spaním upokoja aj vás), keďže tieto rozprávočky sú naozaj milučké a príjemné.

Kniha obsahuje aj veľmi pekné, veľké a farebné ilustrácie, ktoré krásne dotvárajú text a celkový dojem. Určite neurobíte chybu, ak si túto knižočku domov zadovážite, bude vám určite dobrým spoločníkom na dlhý čas. Taktiež je to skvelý tip na darček, keďže kniha je naozaj krásna. Dajte jej tiež šancu.

Čítať viac

12
12

Katarína @jedna_zenska napísala recenziu

14.09.2023 14:10

Opäť tu máme ďalšiu Keelandovku, v poradí už dvanásty preklad, ktorý nám prináša vydavateľstvo Ikar. Ja knihy od Vi zbožňujem, pretože aj vďaka nej som začala pred rokmi opäť aktívne čítať, takže sa vždy bude radiť k mojim srdcovkám.

Toto bolo opäť klasické Keelandovské čítanie, s jej typickými linkami, delením príbehu a predvídateľnými časťami, ale keďže Vi to robí super a prináša nám nenáročné romantické oddychové čítanie, s pridanou hodnotou, keďže do príbehov vkladá aj problémové témy, ťažké osudy a krásne myšlienky, nesklamala svojich čitateľov ani tentoraz.

Svieže, príjemne, rýchle, klasicky naliňajkované, no mňa to stále baví. A baví to aj čitateľky po celom svete, pretože Vi je stávka na istotu, viete čo očakávať, viete čo dostanete. Autorke tieto šéfovské príbehy proste idú, aj keď by sa zdalo, že sú všetky rovnaké, dokáže do každej jednej knihy vložiť detaily, ktoré ich odlišujú.

Ak sa vám zapáčili jej knihy Šéf alebo Egomaniak, určite vás osloví aj táto. Nájdete v nej dve silné postavy, veľa iskrenia, krásne rodinné vzťahy, no aj trápenie z ťažkej minulosti a jednu skvelú babičku, ktorá sa svojim podrezaným jazykom môže rovnať našim hlavným postavám.

Príjemný mix všetkého, čo na tejto autorke zbožňujeme. Síce sú tu niektoré veci nedotiahnuté (a mne dosť bili do očí), kniha účel splnila, je to nenáročná sexi oddychovka, tak určite neurobíte krok vedľa, ak jej dáte šancu.

Čítať viac

12
12

Katarína @jedna_zenska napísala recenziu

21.08.2023 17:02

Zvyčajne nečítam hrubé knihy, držím sa pri takých 250-350 stranových, ktoré dokážem prečítať v priebehu pár hodín, no, keď už siahnem po nejakom tučkovi, moje srdce plesá z príbehu, ktorý je detailnejší, rozsiahlejší a pri ktorom si čitateľ dokáže vytvoriť s postavami lepšie prepojenie. A to sa mi stalo aj teraz. Prisahám.

Toto bolo mladícke, zábavné, také s malým šmrncom Elle Kennedy. Partia piatich nerozlučných kamarátov, leto, žúrky, prvé lásky… aj takto by sa dal opísať začiatok, ktorý bol pre mňa dosť mätúci, čo sa postáv týka, ale keď sa naše postavy dostali na vysokú, chaos ustál.

Toto bolo naozaj skvelé čítanie. Máme tu nejaký ten napätý milostný trojuholník, pomalé zbližovanie, ktoré sa ťahá, až je to frustrujúce a vy čakáte na ten výbuch, ktorý vás pohltí spolu s postavami. Autorka vytvorila naozaj krásne momenty, vzrušujúce chvíľky a veľmi pekné interakcie medzi postavami.

Síce mi Ari prišla sem-tam trošku pribrzdená, ale to k tomu veku a neskúsenosti vo vzťahoch patrí, no aj keď som sa s ňou už nevedela stotožniť, na čitateľskom zážitku mi to neubralo, pretože všetko vyvažoval Noah a ten bol doslova a do písmena božský!

Takže ak máte chuť na niečo krásne, dojemné, bolestné, až dušu trýznivé, ale pritom krásne romantické, svieže a milo-vtipno priateľské, dajte šancu tejto knihe.

Čítať viac

12
12

Katarína @jedna_zenska napísala recenziu

27.07.2023 06:10

Námet a celková myšlienka je tak pekná, že mne sa pri konci tisli slzy do očí, prežívala som interakcie (najmä tie, pri ktorých si Poppy a Alex vysvetľovali okamihy z minulosti) tak intenzívne a milovala som tie dialógy, kedy sa navzájom priznávali kedy čo cítili, čo ako vnímali, kedy čo chceli, atď…, ale bolo toho málo.

Toto mohol byť dokonalý príbeh, (a ja verím, že pre niekoho naozaj je) keby autorka stavila viac na vzťahy a hlbšie a dlhšie konverzácie ako na zbytočné opisy miest, ktoré neboli zas až tak opísané, aby vo vás navodili pocit super výletov. Ani jedno z miest ma nevtiahlo, nedokázala som sa vcítiť do danej chvíle, a to ma veľmi frustrovalo. Tu sa priznám, že som od toho “naše výlety” čakala niečo iné. Z tejto stránky som sa trošku nudila a príbeh mi prišiel zbytočne rozťahaný.

..., ale milujem postavu Alexa, ktorý miloval Poppy tak silno, vrúcne, čisto, že aj napriek tomu, že je to postava trošku netypická, čo sa románov pre ženy týka, je o to jedinečnejšia a mňa si jeho kúzlo získalo.

Príbeh spoznávame očami Poppy, ktorá nás striedavo sprevádza súčasným letom a všetkými minulými výletmi s Alexom, na ktorých sledujeme ich vyvíjajúce sa priateľstvo.
Aj keď mi bolo hneď jasné, čo sa na tej poslednej dovolenke, po ktorej sa spolu Alex a Poppy prestali rozprávať, stalo, zaujímali ma dôvody a vysvetlenie.

Celá ich láska a celá tá myšlienka ma chytili za srdce a ja o tomto vtipno-ľahko-bolestne-emotívnom príbehu budem ešte premýšľať. Vo mne zanechal dojem, a to je hlavné, nie je to síce nič, z čoho padnete na zadok, je to celkom predvídateľné, ale na leto ako stvorené, tak sa doň smelo pustite aj vy a vychutnajte si spolu s Poppy a Alexom ich výlety (za láskou).

A ak hľadáte ešte niečo iné, tiež letné a vtipné, siahnite po autorkinej knihe ~Letná stávka~ , ktorá je naozaj skvelá.

Čítať viac

„Až vtedy pochopila diabolskú prefíkanosť ich nepriateľov. Tým, že do svojich lží zamiešali štipku pravdy, ich ešte viac posilnili.“