jedna_ženská

7

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Som len jedna ženská, ktorá miluje knihy.❤️

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Som len jedna ženská, ktorá miluje knihy.❤️

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

2022
2021
2022
2021
2020
Zobraziť viac

Moje aktivity

7
7

Katarína @jedna_zenska napísala recenziu

21.09.2022 08:19

Prvá polovica knihy je trošku pomalšia, menej pútavá, pretože sa ešte len zoznamujeme so životom Michala, ktorý je tak naivný a slepý dobrák, až som ho mala chuť prefackať. Ale nenechajte sa tým odradiť, pre príbeh to má veľký význam a pre viditeľný kontrast pri zmene postavy taktiež.

Keď sa prehupnete za polovicu, verím, že knihu už neodložíte a dočítate ju na jeden nádych. Druhá polovica skvelo vyvážila ten začiatok, je dynamickejšia, vášnivejšia, zamotanejšia a hlavne, Michal sa mení, a je z neho oveľa sympatickejšia postava.

Tento počin od mužského autora, o mužskom hrdinovi, ktorému sa stretnutím s neznámou ryšavkou otočí svet naruby, je plný osobitého mužského humoru, ktorý nemusí sadnúť každému, no ak ste na rovnakej vlne, budete sa baviť.

Taktiež tu autor zakomponoval rôzne chlapské rozhovory, ktoré nemusia byť každému po chuti, ale mne sa to presne preto páčilo. Je to chlapské, vulgárne, vtipné a pritom tak pravdivo-milé, že by ste túto knihu mohli kľudne kúpiť svojmu mužovi. (Pouvažujte nad tým.)

Prostredie kaviarne, sny s líškou, nečakané zoznámenie s Vanesou, perfektná Ester (ktorej príbehu sa dúfam dočkáme), kamoši hl.hrdinu, zamotané klamstvá, milé detaily a skvelé prirovnania a vyjadrovanie autora, z tejto knihy robia tú pravú spoločníčku na tieto chladnejšie večery. Príbeh je síce predvídateľný, ale ponúka toho viac, než by ste si mohli myslieť. Ak mu dáte šancu, možno aj vám líška jedna hrdzavá zmení život.

Čítať viac

7
7

Katarína @jedna_zenska napísala recenziu

14.09.2022 12:47

Neverím, že je ešte nejaký človek, ktorý o tejto krásnej knihe nepočul, ale ak áno, tak teraz vám ju predstavím.

Ak obľubujete trpko-krásne romantické príbehy, ktoré dokážu čitateľa chytiť za srdce, vyvolať v ňom silné emócie a následne mu dať presne to, čo potrebuje, tak ste na správnom mieste a rozhodne si musíte prečítať tento príbeh, ktorý nám CoHo prichystala a napísala presne tak, aby nás rozpoltila a zasiahla, čo najviac.

Autorka do knihy zakomponovala veľa detailov, ktoré ju robia nezabudnuteľnou a naozaj originálnou, či je to už zápletka s bezdomovcom alebo pôvod Lilynho mena, špeciálne kvetinárstvo, odkaz na rozprávku Hľadá sa Nemo, či show Ellen DeGeneres, ale pre mňa sú to najviac holé pravdy, ktoré si Lily s Ryleom hovorili.

Asi ani nespočítam koľkokrát mi puklo srdce pri tomto príbehu, ale rozhodne sa nemusíte báť, že je to len samá vážnosť a plač. Príbeh, aj keď veľmi silný, je podaný s ľahkosťou, s akou to len CoHo vie. Je popretkávaný milými aj vtipnými situáciami, horúcimi chvíľami a spomienkami na Lilyno dospievanie, a celé to tvorí jeden dokonalý celok.

Sama Colleen priznala, že ju písanie tejto knihy nesmierne vyčerpalo, keďže opisovala vzťah jej matky a otca. O to silnejšie je posolstvo tohto príbehu, o to silnejšie sú emócie zachytené na papieri a ja vám k tomu poviem už len jedno: Dajte šancu tejto knihe, stojí naozaj za to.

Čítať viac

7
7

Katarína @jedna_zenska napísala recenziu

16.08.2022 07:20

Svieža, vtipná, iskrivá, proste skvelá letná oddychovka, ktorá v sebe nesie aj krásne a silné posolstvo, ponaučenie pre čitateľa, že prítomnosť je najdôležitejšia, a aj keď sa nám stane niečo škaredé, nemôžeme dovoliť, aby nám to zničilo celú krásu života.

Originálny a neokukaný príbeh o stávke dvoch autorov, ktorí sú ako deň a noc, snažia sa dokončiť svoje knihy a popri tom sa poučujú, doberajú, predstavujú jeden druhému život ich očami a iskrí to medzi nimi, a to poriadne!

Ak máte radi romantiku, pri ktorej si na výbuch ohňostroja musíte chvíľu počkať, tak táto kniha by sa vám mohla páčiť. Ja jej ani nemám čo vytknúť, možno iba také trošku prehnané naťahovanie ku koncu knihy, ale inak som naozaj milo prekvapená, koľko krásnych myšlienok, vtipných momentov, iskrivých chvíľ a silných motívov dokázala autorka do príbehu vložiť.

Jej štýl písania je presne tak ľahký a príjemný, ako si to letná oddychovka žiada. Verím, že sa pri nej zabavíte rovnako ako ja. A už teraz sa veľmi teším na rok 2023, pretože vydavateľstvo Aktuell pre nás chystá ďalšie knihy tejto autorky, Book lovers a People we meet on vacation. Kto sa teší tiež?

Čítať viac

7
7

Katarína @jedna_zenska napísala recenziu

16.08.2022 07:17

Veľmi pekný príbeh o hľadaní pravdy. O hľadaní sestry, o ktorej si všetci mysleli, že je mŕtva. O hľadaní odpovedí, odpustenia, samého seba, ale hlavne o nájdení pokoja a životného šťastia.

Bolestný a melancholický príbeh, ktorý nám prostredníctvom spomienok dvoch hlavných postáv, Kit a Mari/Josie, ukazuje, aké vedia byť rozdielne pohľady na rôzne udalosti, ako nás detstvo formuje a aké vie byť bolestné zmierenie s minulosťou.

V príbehu sa striedajú kapitoly z pohľadu mladšej sestry Kit, ktorá sa vyberie hľadať svoju sestru, a staršej Mari/Josie, ktorá kedysi využila príležitosť na oko zomrieť a začať odznova.

Dejová línia Kit čitateľovi ponúkne aj romantickú linku, vývoj postavy a celkovo sú jej kapitoly dynamickejšie. Na druhej strane kapitoly Mari/Josie boli v niektorých častiach trošku nudnejšie, ale sú to práve jej spomienky, ktoré čitateľ túži spoznať, takže sa to celé vyvažuje.

Veľmi pekne spracovaný, no bolestný príbeh dvoch sestier a jedného morského chlapca, je presne to čítanie, ktoré so sebou prináša mnoho premýšľania a jeho krásu nie každý dokáže oceniť, ale keď vás zaujme, zvezie vás na svojich vrtkavých vlnách až k úplnej pravde. Tak sa nechajte unášať…

Čítať viac

7
7

Katarína @jedna_zenska napísala recenziu

16.08.2022 07:13

Na túto knihu som sa obzvlášť tešila, pretože ju ospevovalo veľmi veľa bookstagrameriek a autorka je u nás dosť obľúbená, takže…

Úplne chápem, že tomuto čitateľky prepadnú. Je to dokonalá pikantná rozprávka pre ženy, je to o modernej princeznej, čo môže byť ešte viac rozprávkové? Viem si predstaviť, že by ma táto kniha viac očarila pred rokmi, keď som ešte nemala veľa načítané, ale teraz…

Ak si odmyslíme škandalózny podtón, ktorý autorka hneď v začiatkoch propaguje opismi Adeline, následne tam pridá dominantného sexi herca, ktorý po 5 minútach kontaktu s princeznou, jej prikáže kľaknúť si pred ním, tak je to trošku nudný priemer. Teda, pre mňa. Je to vývojom rýchle, neprirodzené, neuverila som ich prepojeniu ani láske. Pri tejto princeznovskej story som čakala aj trošku noblesy, ale áno, volá sa to Škandalózna princezná, takže čitateľ dostane presne to.

Najlepších bolo asi posledných 50 strán, pri ktorých som síce nebola prekvapená, keďže som takýto vývoj udalostí očakávala, ale bolo to napínavé a presne tá správna namotávka na ďalší diel, ktorého sa dúfam, dočkáme, čo najskôr.

Ak vás kniha zaujala, smelo do nej, je to presne to čítanie, ktoré ženy milujú. Je to pikantné, vášnivé, napínavé aj romantické, milé, ale aj frustrujúce. Život anglickej princeznej Adeline je pestrý a škandalózny, ak vás láka, nakuknite v tomto príbehu za dvere jej komnát.

Čítať viac

7
7

Katarína @jedna_zenska napísala recenziu

16.08.2022 07:11

4.kniha z krásnej bielej série sa ku mne dostala ako prvá, čo vôbec nie je problém, keďže je každá časť o inom páre.

Je to útla kniha, ktorej čítanie zaberie necelé 2 hodiny. Číta sa veľmi ľahko a rýchlo, a je to presne tá správna voľba, ak si chcete prečítať príbeh na posedenie, ale… veľmi ma to mrzí, no mňa kniha neohúrila. Autorka mala síce veľmi pekný nápad ukázať, že ak sa začneme správať spontánne a prestaneme nad všetkým veľa premýšľať, tak si pritiahneme do života to, čo potrebujeme a čo nás urobí šťastnými, no tým, že v príbehu nám nepodala žiaden väčší kontrast s minulosťou, ale rovno nás hodila do tých zmien, to kúzlo zmarila.

Ďalšia vec, že sa všetkému venovala veľmi málo. Tri vety o tomto, dve o tomto, štyri o tamtom a hop už sme inde. Nasadila až príliš rýchle tempo, pri ktorom naozaj nič nevyniklo. Bolo to na spôsob rýchlo a zbesilo, a to pôsobilo dosť neprirodzene a niektoré scény boli práve kvôli tomu pritiahnuté za vlasy.

Chvíľa, pri ktorej ma autorka zaujala, boli posledné strany, ktoré ma ako matku chytili za srdce, ale bohužiaľ, pár strán mi nedokázalo opraviť celkový dojem z príbehu.

Mňa si síce táto romantická novela nezískala, ale verím, že milovníkov bielej série tento ďalší príbeh do zbierky nadchne, keďže na neho čakali asi 3 roky. A ak ste nenáročný čitateľ, ktorému nevadia dokonalé postavy, ktorým všetko vychádza, ( kto by toto nechcel, čo? ) tak by sa vám toto dielo mohlo zapáčiť. Ak vás láka, vyskúšajte. ;)

Čítať viac

7
7

Katarína @jedna_zenska napísala recenziu

14.08.2022 08:45

Áno, áno, áno! Konečne sme sa dočkali pokračovania návykovej fantasy série Z krvi a popola, ktorá je ešte k tomu aj nebezpečne sexi. Nechali ste sa ňou zlákať aj vy?

Po konci, ktorý viacerým spôsobil chvíľkovú zástavu srdca, sa vraciame presne tam, kde sme skončili. Prvých asi 200 strán je taká tá vata, pre nás všetkých, ktorí sme čakali na pokračovanie a už aj zabudli na niektoré podstatné detaily. Čiže práve tieto strany nám prostredníctvom dialógov a aj myšlienok Poppy rekapitulujú zistené informácie, odhalenia a domnienky z prvej časti.

No a potom to začína. Nové odhalenia, nové teórie, nové zápletky, nové zistenia a do toho jeden sexi Hawke, ktorý Poppy ( a aj čitateľky) rozpáli a Kieran, ktorý pobaví. Celkom dobré kombo tejto časti.

“Rada počujem, že narušené jablko nespadlo ďaleko od šibnutého stromu.” Túto vetu milujem. Skoro všetky dialógy sa nesú na takejto vlne a dodáva to príbehu vtipnú ľahkosť.

Pamätáte si na moje vyjadrenie, že v prvej časti som si viac užívala akciu a celý ten fantasy svet, a chýbala mi uveriteľná chémia medzi Poppy a Hawkom? Tak tu ma pohltila ich iskra, čo iskra- plamene, a horela som s nimi. Tu si ma naopak viac získali spoločné chvíle/dialógy/doťahovačky medzi Poppy a Hawkom. A áno, dalo by sa špekulovať o tom, že je to celé postavené len na tom, čo kto komu povie/nepovie, čo si priznajú/nepriznajú, ale nechcem. Napätie, ktoré je medzi Poppy a Hawkom je skvelé, spaľujúce, pohltí vás a omámí rovnako ako ich dvoch (alebo troch?).

Keďže som už mala vďaka prvej časti predstavu do čoho idem, tak tu mi už neprekážali také tie zvrhlo podtrhnuté praktiky/rituály/zvyky, však rôzní bohovia rôzných kultúr boli nejako zvrátení, no nie? No je jedna vec, ktorá mi nedáva spávať doteraz a to scéna, keď si Poppy a Hawke po krvavom boji, celí špinaví, spotení, krvaví… áno, áno, strihli si jednu ero scénu (áno, priamo) na bojisku.

A taktiež mám taký vlažný pocit, čo sa týka fantasy deja a napredovania zápletky, lebo suma sumárum, nič podstatné/prevratné sa tu neudialo, ak nepočítame posledné kapitoly, ktoré sa nejako vyhli účinku a nešokovali, keďže som presne niečo také očakávala. Každopádne, príbeh som si užívala celý od prvého po posledné slovo, nedalo sa inak. Tento svet je silno pohlcujúci a ja som sa zamilovala, tak ako ďalšie tisícky čitateľov po celom svete.

Ak ste tejto vášnivej fantasy sérii ešte nedali šancu, tak neváhajte a pustite sa do jej čítania. Príbeh sa číta neskutočne ľahko a stránky ubiehajú ani neviete ako. Toto je tak podmanivé čítanie, že si jednoducho musíte nechať rozbúchať srdce akciou, nebezpečenstvom a elektrizujúcou príťažlivosťou tohto príbehu, aj keď má svoje muchy, je skvelý na odreagovanie sa. Tak sa nechajte pohltiť aj vy.

Čítať viac

7
7

Katarína @jedna_zenska napísala recenziu

13.07.2022 16:29

Čerstvá novinka jednej z obľúbených slovenských autoriek, je v poradí už jej desiata kniha, v ktorej opäť dokázala, že to so slovami vie. Vie pohladiť dušu, vie vyberať presne tie správne slová, vie krásne a prirodzene vystupňovať napätie medzi postavami a vie príbeh podať uveriteľne.

“Každý z nás má v živote kapitolu, ktorú nechce čítať nahlas, ale je šťastím spoznať niekoho, kto nám pomôže otočiť stranu.” Táto veta z anotácie je presne tak krásna, ako je krásny celý príbeh. Príbeh o tajomstvách minulosti, traumách, ranách od blízkych, ale aj o dôvere, láske, odhodlaní niečo zmeniť, vzťahoch a rodine.

Autorka vytvorila naozaj originálny príbeh, ktorý je vítanou a sviežou zmenou. Je to neokukané, s nezvyčajnými detailmi a autorke táto kombinácia vyšla na výbornú. Prostredie pyrotechnikov, vsunutý námet spolubývajúcich, tajomný a mlčanlivý muž, silné osudy, poprepletané situácie, všetko to spolu skvelo hrá a vytvára nádherný príbeh, ktorý vám pohladí dušu.

Síce toho autorka na konci do deja vsunula veľa, veľa drámy, a vsadila na takú tú idylickú bodku, rozcítila ma, príbeh ma chytil a som veľmi rada, že som si ho prečítala.

Ak si chcete prečítať niečo romantické, tajomné aj napínavé, niečo, čo je svojím námetom a zápletkou neokukané, milé aj vášnivé, krásne aj bolestné, nájdite si mapu do najbližšieho kníhkupectva a odneste si so sebou tento príbeh, a straťte sa na chvíľku na stránkach tejto knihy.

Čítať viac

7
7

Katarína @jedna_zenska napísala recenziu

10.07.2022 13:55

Príbeh o troch kamarátkach, v ktorom sa striedajú pohľady všetkých troch žien. Cher, ktorá je zaľúbená do svojho šéfa, Sarah, ktorá je milenkou muža, s ktorým chce dieťa a Deb, ktorá sa chce vydať, ale má otravnú budúcu svokru. Celkom taká klasika zo života, čo poviete?

Začiatok vo mne vzbudil taký neurčitý dojem, trošku nudný. Čakala som niečo dynamickejšie, vtipnejšie, niečo, čo vtiahne čitateľa hneď do deja, ale tak to sú len moje očakávania, ktoré neboli naplnené a tie vaše (alebo žiadne) byť môžu.

Nápad so splnenými želaniami, ktoré nám majú ukázať, že to, čo si myslíme, že chceme, nás niekedy neurobí šťastnými, je veľmi pekný a hneď ma zaujal, no bohužiaľ, pri čítaní sa nedostavil ten stav, keď si môžete povedať “to je ono!”. Ale musím uznať, že autorka vymyslela pekné osudy postáv, vystavala ich životy a zápletky veľmi uveriteľne.

No keďže jej najväčšou vášňou sú detektívky, je to z jej štýlu písania aj cítiť. Vo vydavateľstve Ikar v sérii krimirománov s vyšetrovateľkou Kim Stonovou jej vyšlo už sedem kníh.

Ak máte chuť objaviť nejakú nenáročnú oddychovku, v ktorej sa rozoberajú obyčajné problémy, ktoré môže mať každá jedna z nás, kniha by sa vám mohla páčiť. Dajte jej šancu a skúste si spolu s Cher, Sarah a Deb niečo zaželať aj vy, uvidíme, či budete spokojní.

Čítať viac

7
7

Katarína @jedna_zenska napísala recenziu

08.07.2022 17:28

Keďže toto je príbeh, vďaka ktorému som si zamilovala autorkin štýl písania, nedalo sa inak, než pripomenúť si, prečo jej knihy doteraz zbožňujem a prečítať si ho opäť, teraz, keď dostal novú obálku a bonusovú kapitolu, za ktorú by som pred rokmi vraždila.

Bála som sa, že budem po rokoch nespokojná, ale opak je pravdou. Príbeh sa číta skvelo, autorkine trefné poznámky, podpichovanie a cit pre iróniu mi-lu-jem, dej plynie rýchlo, žiadne zbytočné pasáže tam nenájdete a užijete si jeden dramatický príbeh, ktorý…

… a teraz sa ozýva moje sčítanejšie “ja”… ktorý je síce veľmi hŕŕ, všetko sa deje v priebehu pár dní, rýchle sympatie, rýchle priateľstvá, rýchle rozhodnutia a zápletka je, povedzme si pravdu, dosť pritiahnutá za vlasy, ale niekedy každá z nás potrebuje sexi rozprávku pre dospelých a táto je naozaj aj po rokoch, pre mňa jedna z najobľúbenejších.

Dámy, ak obľubujete milostné trojuholníky, pri tomto príbehu sa vám bude ťažko rozhodovať, komu fandiť. Moje dospelé “ja” si už zamilovalo aj (idiota) Erika, ktorého som, ako mladšia čitateľka veľmi nemusela, keďže ma úplne pobláznil milý a veselý Šimon, ktorého milujem už dlhé roky (tento jednostranný vzťah nám naozaj veľmi pekne funguje), a ktorý dostane svoj príbeh už čoskoro, už túto jeseň!

Zrejme je jasné, že za seba vám môžem tento príbeh len a len odporúčať, ale som dosť ovplyvnená láskou k tvorbe tejto autorky, a jej vtipným poznámkam, prirovnaniam, doberačkám, proste úplne všetkému. Takže vám neostáva nič iné, iba zistiť, či sa zamilujete aj vy. Prajem príjemné sexi čítanie.

Čítať viac

„Všetko, čo sa stane, sa stane. Všetko, čo pritom, ako sa stane, spôsobí, aby sa stalo niečo iné, spôsobí, aby sa stalo niečo iné. Všetko, čo pritom, ako sa stane, spôsobí, aby sa stalo znova, sa znova stane. Nemusí sa to však stať presne v tomto poradí.“