Kráľovstvo Hriešnych

Dve sestry. Jedna brutálna vražda. Cesta za odplatou, ktorá rozpúta peklo... Čítať viac

4,3 90 hodnotení
1. diel série
Kráľovstvo Hriešnych
Vydavateľstvo
Pandora, 2022
Počet strán
320

Dve sestry. Jedna brutálna vražda. Cesta za odplatou, ktorá rozpúta peklo... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

11,90 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania (2)
Království hříšných - Kerri Maniscalco
PDF EPUB MOBI
Čeština, 2022
Ihneď na stiahnutie

14,55 €


Kingdom of the Wicked - Kerri Maniscalco
EPUB (Adobe DRM)
Angličtina, 2020
Ihneď na stiahnutie

5,49 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Dve sestry. Jedna brutálna vražda. Cesta za odplatou, ktorá rozpúta peklo.

Emilia a jej dvojča Vittoria sú streghe – čarodejnice, ktoré žijú potajomky medzi ľuďmi a vyhýbajú sa tomu, aby vzbudili pozornosť. Jedného dňa však Vittoria nepríde na večeru do známej sicílskej reštaurácie. Emilia čoskoro nájde zohavené telo svojho milovaného dvojčaťa. Zničená Emilia sa vydá hľadať sestrinho vraha, ktorému sa chce pomstiť za každú cenu, aj keby to malo znamenať použitie zakázanej temnej mágie.

Emilia sa zoznámi s jedným z pekelných princov, pred ktorým ju varovali už v detstve. Ten tvrdí, že je na jej strane a bol poverený svojím pánom, aby vyriešil sériu vrážd na ostrove. Ak však ide o princov z pekla, nič nie je také ako sa zdá...
Čítať viac
Originálny názov
Kingdom of the Wicked
Počet strán
320
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1530007
Jazyk
slovenčina
1. diel série
Kráľovstvo Hriešnych
Vydavateľstvo
Pandora
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,3 / 5

90 hodnotení

34
19
5
1
1

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Martinus
9
Rod zeme a krvi - Sarah J. Maas
Práve čítam
Rod zeme a krvi

Ahoj, ak sa práve pozeráš na tento profil, skús si prezrieť aj moje odporúčania v čitateľských kolekciách. Možno nájdeš niečo čo ťa zaujme alebo sa na niektorých vybraných tituloch z týchto kolekcií perfektne zhodneme!

Adriána Hasková
Kníhkupec
24. mája 2022

Pokiaľ hľadáte nové fantasy, ktoré by vás prekvapilo a nadchlo svojou atmosférou tak si rozhodne prečítajte Kráľovstvo hriešnych, ktoré je už pár dní v predaji!

Táto kniha bola pre mňa obrovským prekvapením. Postavy, prostredie Sicílie, téma čarodejníc spojených s vraždami a kúzlami, štýl písania, ktorý vás vtiahne a autorke uveríte každé slovo.. doteraz na ňu spomínam veľmi rada a neviem sa dočkať druhej časti, ktorá je naplánovaná už na na tento rok s názvom Kráľovstvo prekliatych! Za mňa je to pútavé čítanie s nečakaným koncom, ktoré vás vtiahne do sveta hriechov, démonov a pekelných princov, ktorým nie je dobré veriť.

Čítať viac
Martinus
7

“A great book should leave you with many experiences, and slightly exhausted at the end. You live several lives while reading.” ― William Styron

Diana Polkorábová
Kníhkupec
29. apríla 2022

V mojom prípade by to bolo takých 3,75 z 5 a to preto, že nebyť démonických princov, ktorí boli od vrchu po spodok nebezpeční, svalnatí, drzí, ktorí mali v obľube nosiť nohavice pomaly na pol žrde :D tak by to nebola žiadna veľká sláva. Príbeh ako taký ma bavil a prečítala som ho rýchlo, takisto sa mi veľmi páčil nápad, len mi prišlo, že to bol celkom nevyužitý potenciál. O čarovaní, čarodejniciach atď by som pokojne prijala toho viac, pretože ma to neskutočne zaujalo. Takisto by som sa rada viac dozvedela o pekle už keď v knihe máme takú krásnu mapku, ktorá nám bola konkrétne v tejto knihe celkom zbytočná.
V knihe je enormne veľa talianskej kuchyne, pri ktorej sa človeku až zbiehajú sliny. Koniec končil samozrejme cliffhangerom, pri ktorom má človek chuť ísť spať a zobudiť sa až bude pokračovanie.
Stojí za prečítanie, ak máte radi zľahka detektívne príbehy, čarodejnice, hot démonov a svojhlavú hlavnú hrdinku.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

2
pred štyrmi dňami
Toto bolo čosi perfektné!

Kúzelne prostredie talianskeho Palerma a vôňa výborného jedla vznášajúca sa vo vzduchu maskujúce existenciu čarodejníc a Pekelných princov. To všetko doplnené o nenásilnú hate-to-love romantiku s iskričkami erotického napätia medzi hlavnými postavami.

Je to magické, je to temné.

Pri čítaní som hltala jednu stránku za druhou. Napätie, ktoré pociťovali moje nervy, by sa dalo krájať a keď už som konečne získala odpoveď na nejakú z mojich vnútorných otázok, autorka prišla s niečím ďalším a tak som si už nebola istá absolútne ničím.

Postavy boli výborné, vedela som si ich dokonale predstaviť a aj sa do nich vcítiť a pochopiť, prečo sa zachovali tak či onak. Veľmi sa mi páčila premena hlavnej hrdinky z milého dievčatka na čarodejnicu túžiacu po pomste. Mrzí ma však, že nám autorka neposkytla viac informácii o dvojčati, ktorého sa takým brutálnym spôsobom zbavila. Dúfam, že v ďalšej časti by sa to mohlo zmeniť a dozviem sa viac, pretože ja potrebujem odpovede!

Celý príbeh je skrátka skvelo vystavaný, uveriteľný a ja ho môžem jedine odporučiť ďalším čitateľom, pretože toto si jednoducho potrebujete prečítať.

I tak ale nedám plný počet, pretože mám vnútorný pocit, že ďalšie časti budú ešte lepšie, takže si nechávam maličkatú rezervu.
Čítať viac
5
Spálené mosty - Tami Fischer
Práve čítam
Spálené mosty

Milujem knižky, znamenajú pre mňa taký súkromný únik od reality.

Lenka L. @isabellailovebooks
Overený zákazník
9.1.2023
Čítanie tejto knihy sa nezaobišlo bez pohára červeného vína a jedla. Každý kto čítal Kráľovstvo hriešnych vie prečo, a pre vás, ktorý ste ju nečítali tak vrelo odporúčam. Pri opise Sea&vine totiž dostanete chuť na jedlo, cestovať do Palerma, sadnúť si tam na terasu, a vnímať tú atmosféru na vlastnej koži.

Dá sa povedať, že som začiatočník v tomto žánri. Síce ma fantasy úplne neobišlo, pretože som asi ako každý pred x,y rokmi čítala Twilight ságu, Harryho Pottera alebo sériu Lux. Dokonca som nedávnom čítala Tenebrisa, ktorý je stále top z toho čo som mala možnosť prečítať. Pri tomto príbehu som mala veľmi zmiešané pocity počas čítania, a navyše som bola v úplnom chaose. Na mňa priveľa postáv, a musela som sa sústrediť aby som sa nestratila v deji, a v tom kto je kto. Najskôr som začala z wau pocitom, že je to úplná záhada. To tajomstvo okolo čarodejníc, hriešnych ma držalo v zajatí a čítala som bez prestávky. Niekde v strede som nadobudla pocit, že mi tam niečo chýba - romantická linka alebo čokoľvek čo by ju napovedalo, a už bolo ťažšie sústrediť sa na príbeh, lebo mi to prišlo zbytočne naťahované. Postupne sa jemne začal rysovať a iskriť vzťah medzi Emiliou a pekelným princom, čím si opäť získala kniha moju pozornosť a udržala ju až dokonca. Po dokončení mám veľké množstvo otázok, takže prosím vás kedy bude druhý diel? Pretože to čo bolo za koniec? Vraždila by som za to. Teraz sa budem musieť držať aby som nesiahla po pokračovaní v originále a počkala na preklad.
Čítať viac
2

Mám 21 rokov a milujem knihy rôzneho žánru. Do každej knihy sa viem vžiť a prežívať dej spolu s postavami.

Denisa Zahurančíková
Overený zákazník
17.10.2022
Jeho krása bola urážkou toho, ako by malo vyzerať zlo.

Malé upozornenie pred tým, než začnete čítať knihu: nikdy ju nečítajte hladný! Keďže rodina di Carlo je známa svojou reštauráciou a výbornými jedlami, neraz sa v knihe nachádza chutný recept.

Svet plný mágie, čarodejníc, proroctiev, tajomstiev a mnoho ďalšieho...
Never nikomu inému než sebe. Princovia z pekla klamú.

Hlavnú hrdinku hnala počas celej knihy pomsta za sestrinu smrť. Počas tejto cesty jej však skrížili cestu viacerí princovia z pekla - môj favorit je zatiaľ Wrath. Aj keď človek nikdy nevedel, či mu môže veriť.
Z utiahnutej Emilie sa postupne stávala bojovníčka, ktorá naberala sebavedomie a začala taktizovať. Tak ako sa rozvíjal príbeh, tak sa rozvíjala aj Emilia - stávala sa z nej silnejšia čarodejnica. Bola taktiež veľmi rozumná a urobila by všetko preto, aby chránila svoju rodinu.

Príbeh vás pohltí a prenesie vás do Sicílie. Začiatok je pomalší, ale čím viac otáčate stránkami, tým viac príbeh naberá na obrátkach. A keď je príbeh v tom najlepšom tak si uvedomíte, že ste skoro na konci knihy. Séria má veľmi dobrý rozbeh a autorka nám ešte toho veľa neodkryla, je vidno, že to má dobre premyslené a má s príbehom ešte veľké plány. Na čo sa nesmierne teším!
Čítať viac
20
24.9.2022
Názor čitateľa
Táto kniha je dobrou letnou jednohubkou. Myslím, že som urobil chybu, keď som od nej očakával viac a z toho pramení moje jemné sklamanie. Kniha začína veľmi sľubne. Čitateľ sa zoznamuje s hlavnou postavou, fungovaním mágie a celý tento proces je popretkávaný vôňami talianskej kuchyne. Ako však kniha plynula, tak som mal pocit, že hlavná hrdinka postupne akosi stráca iskru. Kým zo začiatku na mňa pôsobila inteligentne, vyspelo a zodpovedne, tak postupne sa sklzla na uvažovanie naivného dvanásťročného dievčatka. A toto nie je zrovna vývoj postavy, ktorý by som v knihe rád videl. Inak čo sa týka štýlu písania, použitého jazyka, ostatných postáv a celkového dojmu, tak som celkom spokojný. Aj keď som si myslel, že Kráľovstvo hriešnych sa bude niesť v oveľa temnejšej atmosfére a že autorka pôjde oveľa viac do hlbky. Ak hľadáte knihu na pláž, k bazénu, niečo pri čom budete chcieť vypnúť, ale nemáte chuť na klasickú presladenú romantiku, tak si myslím, že Kráľovstvo hriešnych by mohla byť správna voľba. Čítať viac
16
21.9.2022
Emilia a Vittoria sú dvojičky, pochádzajúce zo starého čarodejníckeho rodu. Svoj pôvod však musia pred ostatnými skrývať. Zatiaľ čo Emilia je introvert a rada trávi čas s rodinou a nad romantickými knihami, Vittoria je úplný opak. Má rada dobrodružstvo a nebojí sa riskovať. Jedného dňa Emilia nájde Vittoriu mŕtvu. Emilia je rozhodnutá jej smrť pomstiť a za každú cenu vypátrať vraha. Pomaly zisťuje, že Vittoria mala svoje temné tajomstvá a zahrávala sa s ohňom. A jej smrť je súčasťou série vrážd, ktoré v sebe skrývajú nebezpečné posolstvo.

Kráľostvo hriešnych začala ako dokonalá fantasy. Temná atmosféra, čarovné schopnosti, rodinné tajomstvá, zrada, záhadné vraždy a náznak romantickej linky doplnený o úžasné opisy jedál (áno, väčšinu by som rada ochutnala ). A to nespomínam krásne vizuálne spracovanie knihy. Ako som však pokračovala v čítaní, moje sklamanie rástlo. Po dočítaní som dlho nevedela prísť na to, čo mi na knihe vlastne tak vadilo. Okrem repetitívnych scén, kedy sa podobné situácie opakovali, to bol nedostatok konkrétnejších opisov. Nevedela som sa plnohodnotne vžiť do príbehu, lebo ťažšie sa mi predstavovali jednotlivé miesta a aj postavy. A to si myslím si, že fantáziu mám celkom bujnú. Viem, že niekto to považuje za zbytočné. Ale mne tie podrobnejšie opisy každého prostredia a to ako ktorá postava vyzerala jednoducho chýbali.

Nehovorím, že sa mi kniha vôbec nepáčila. Celé to temné prostredie plné tajomstiev, boj dobra a zla, čarodejné rody a hrozba Pekla boli zaujímavé. Koniec ma celkom nalákal aj na pokračovanie. Avšak celý čas mi chýbali momenty, kedy by ma kniha absolútne pohltila. Lebo to je presne to, prečo tento žáner vyhľadávam.

“Láska je najmocnejšia mágia. Predovšetkým láska, to si zapamätaj. Vždy ťa povedie tam, kam potrebuješ ísť.”
Čítať viac
24
16.8.2022
Ja neviem
Čakala som od toho viac. Viac akcie troška asi. Svet bol vymyslený dobre ale podľa mňa autorka nevyužila potenciál ktorý táto kniha mala. Prišlo mi to nedotiahnuté. Postavy mihli ísť trocha viac do hĺbky. Možno to pripravovaný druhý diel napraví Čítať viac
3
24.7.2022
Skvelé fantasy, plné dobrého jedla, vášne a vône mora
Kráľovstvo hriešnych je kniha, ktorá od začiatku do konca prináša čitateľovi napätie, vždy keď už som si myslela, že viem čo sa stane, stalo sa niečo úplne iné.Pri čítaní tejto knihy som sa cítila rovnako ako keď pozeráte naozaj dobrý seriál od ktorého sa nedokážete odtrhnúť, tie seriály, kde si za každou časťou poviete ešte jednu a zrazu zistíte, že sú 4 hodiny ráno a vy stále pozeráte. Z môjho uhla pohľadu je kniha výborne napísaná aj preložená, nie som žiadny odborník som iba milovníčka kníh ale fakt, že v knihe zostali talianske názvy jej dodalo neskutočný šmrnc a posunulo ju to na úplne inú úroveň. Pri tejto knihe pocítite vôňu mora, ocitnete sa v Taliansku a na jazyku pocítite chuť výborného jedla, ale budete cítiť aj strach, silu mágie a spaľujúcu vášeň. Miestami som bola až zmätená, ako môže byť v tejto knihe všetko a pritom to do seba zapadá ako puzzle a nepôsobí to gýčovo. Musím povedať, že ja osobne sa neskutočne teším na ďalšie časti knihy a potvrdzuje sa to, čo som tušila už po prečítaní prvých 100 strán, že táto kniha vás dostane a to nielen vizuálne ale aj obsahovo. Čítať viac
Katarína Majerová
Overený nákup
19.7.2022
Knihu si vybrala dcéra ako darček za vysvedčenie, ale ešte nemala čas ju čítať. Má v pláne začať na dovolenke, t.j. o pár dní. Ale veľmi sa na ňu teší, dlho vyberala kým sa rozhodla práve pre ňu, verím že ju "zltne" ako veľa iných kníh. Čítať viac
5
14.7.2022
valerie_reads_books
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Fantasy čítam len príležitostne, keď dostanem chuť na príbeh odohrávajúci sa na inom svete. Prv som o tejto sérii netušila, no nedávno sa okolo nej spustil veľký boom, keďže ju vydávali aj v Česku aj na Slovensku skoro v rovnakom čase. Ja som si počkala na preklad od @vydavatelstvopandora a vyplatilo sa.

1.Kniha: Kingdom of the Wicked (Kráľovstvo hriešnych)
Prvá časť nám predostrie prostredie v ktorom sa príbeh odohráva (aj keď potom ďaleko v príbehu sa dostaneme aj do iného sveta). V Palerne žijú dve sestry (dvojčatá) Emilia a Vittoria, pričom každá z nich má inú osobnosť. Emilia je viac utiahnutá, radšej zostane doma a číta knihy (preto som si ju veľmi obľúbila) a Vittoria je skôr rebel vyhľadavajúci nebezpečenstvo, čo sa jej aj stane osudným. Hneď na začiatku príbehu je Vittoria zavraždená, pričom Emilia ju nájde ešte v čase, keď je pri nej jeden zo siedmych princov pekla. Keď na seba Emilia upozorní s cieľom zachrániť sestru, princ zdrhne, no zanechá po sebe dýku. Emilia je po smrti svojho dvojčaťa odhodlaná vypátrať jej vraha a pomstiť jej smrť. Pomocou dýky sa pokúsi princa Wratha privolať, čo sa jej aj podarí, pričom pri privolávaní vysloví aj kúzlo, ktoré je veľmi silné a poznačí ich oboch. Ďalej môžeme sledovať vývoj ich vzťahu, ktorý je typický hate to love, postupne sa začnu zbližovať a Wrath jej začne pomáhať vypátrať vraha a ochraňuje ju. Koniec je šokantný a to až do takej miery, že som nemohla čakať na preklad druhej časti a pustila sa do nej v angličtine. Ešte stále ju čítam, no po dočítaní vám určite dám recenziu aj na druhú časť. Pre tých ktorí nečítajú v angličtine mám dobrú správu, na jeseň má Pandora v pláne vydať aj druhú časť. Kto sa teší?

Veľmi sa mi spracovanie a preklad od @vydavatelsvopandora páči a určite vám túto knižku odporúčam, kto má rad fantasy prepletenú s romantikou, príde si na svoje. Ja som tento žáner čítala po veľmi dlhej dobe a ani som si neuvedomila, ako veľmi mi chýbal.
Hodnotenie: 5/5
Čítať viac

„Neustále sa hýbeme namiesto toho, aby si na chvíľu sadli, započúvali sa do zvuku dažďa, vypili kávu, zohriali niekomu prsia. A nikdy nepíšeme nikomu listy. “

Letné svetlo a potom príde noc - Jón Kalman Stefánsson
Letné svetlo a potom príde noc
Jón Kalman Stefánsson