Ženy zo zámku Lafayette

Epická historická sága založená na skutočnom príbehu o výnimočnom zámku Lafayette v srdci Francúzska a o ženách, ktoré sú s ním spojené. Osirelú učiteľku z II. svetovej vojny,... Čítať viac

Vydavateľstvo
Tatran, 2022
Počet strán
560

Epická historická sága založená na skutočnom príbehu o výnimočnom zámku Lafayette v srdci Francúzska a o ženách, ktoré sú s ním spojené. Osirelú učiteľku z II. svetovej vojny, bohabojnú šľachtičnú ... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

21,90 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Epická historická sága založená na skutočnom príbehu o výnimočnom zámku Lafayette v srdci Francúzska a o ženách, ktoré sú s ním spojené. Osirelú učiteľku z II. svetovej vojny, bohabojnú šľachtičnú z osemnásteho storočia a nekonvenčnú prominentku z prvej svetovej vojny spája jedno meno – markíz de Lafayette. Tento rozsiahly román vykresľuje búrlivú históriu francúzskych dejín, ktoré sa viažu k zámku Lafayette, jedinečným a podmanivým spôsobom. Dômyselnosť diela tkvie aj v tom, že dve z troch hrdiniek sú skutočné historické postavy.
Čítať viac
Originálny názov
The Women of Chateau Lafayette
Počet strán
560
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1526699
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Tatran
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

5 hodnotení

5
0
0
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

12
10.9.2022
Nechajte sa pohltiť vskutku neobyčajným príbehom.
Priznám sa vám, že slová k opisu dojmov z tejto knihy som hľadala naozaj dlho. Vyjadriť totiž pocity, ktoré vo mne zanechala pár slovami je vskutku náročné.

Príbeh troch odvážnych žien naprieč rozdielnymi dekádami, ktoré spája skutočný zámok Lafayette v srdci Francúzska. Zmes fikcie, reálnych historických udalostí a skutočných ľudí. Príbeh o Adrienne (a jej manželovi Gilbertovi de Lafayette), Beatrice a Marthe. Šľachtičná, americká herečka a učiteľka s dušou umelkyne.

Francúzska revolúcia. Americká vojna za nezávislosť.
Prvá svetová vojna. Druhá svetová vojna.

Autorka rozprávala svoj príbeh nelineárne. Z kapitoly do kapitoly sa vracala k trom hrdinkám a postupne splietala niekoľko neobyčajných príbehov. Stretnite sa s tromi neobyčajnými ženami. Každá iná a jedinečná. Keby ste sa ma opýtali, kto bola moja obľúbenkyňa, neviem vám odpovedať.

Autorka píše takým podmanivým a pútavým spôsobom, že sa v tých 560 stranách stratíte a čas okolo vás prestane existovať.

Toto je jeden z mála príbehov, ku ktorým sa v budúcnosti plánujem ešte raz vrátiť.
Čítať viac
18
11.8.2022
Názor čitateľa
Po prečítaní tejto knihy som na chvíľu stratil reč. Táto kniha je fenomenálna a som neskutočne rád, že vydavateľstvo Tatran nám na slovenský knižný trh prinieslo tento poklad. Na začiatok musím povedať, že toto nie je kniha na dva večery. Je potrebné ju precítiť. Toto je kniha, pri ktorej sa zasmejete aj si pri nej poplačete. Vďaka autorkinmu výbornému štýlu písania budete mať pocit, že stojíte hneď vedľa hlavných hrdiniek. Budete cítiť dobovú atmosféru. Budete s nimi prežívať každý jeden moment a čítať so zatajeným dychom. Nehovoriac o tom, že hlavné hrdinky sú tak výborne napísané, že ich nejde nemilovať a nefandiť im. Obsahuje aj veľké množstvo krásnych myšlienok. Toto všetko vytvára fantastický čitateľský zážitok. Naozaj výnimočný historický román, ktorý si zaslúži pozornosť a ktorý všetkým odporúčam bez ohľadu na pohlavie alebo vek. Jasný kandidát na knihu roka 2022. Čítať viac
22
23.6.2022
Príjemná oddychovka
Ak by jeho múry mohli hovoriť, istotne by vám porozprávali o živote a udatnosti Adrienne, ktorá zažila lesk a pompéznosť večierkov na dvore Márie Antoinetty, ale aj Veľkú francúzsku revolúciu, kde bojoval jej slávny manžel Gilbert de Lafayette... Alebo by sňali pomyselný klobúk pred Beatrice, ktorá v čase prvej svetovej vojny naplnila jeho veľké, prázdne izby detským džavotom a smiechom. Dala domov sirotám, ktoré už nemali nikoho a starala sa o choré a krehké deti ... No možno by si vybrali príbeh niektorej siroty, alebo židovského dieťaťa, ktoré tam našlo úkryt počas druhej svetovej vojny a vyrozprávali ten ...
.
Stephanie Drayová napísala krásnu a dojemnú historickú fikciu, ktorá sa mnohokrát dotkne vášho srdca. Jej hrdinky Adrienne, Beatrice a Marthe sú každá z iného cesta, no spája ich veľká vnútorná sila, nesmierna obetavosť a Château de Chavaniac alebo zámok Lafayette.
Každej je venovaná osobitná dejová linka a ja v takýchto prípadoch zväčša aj viem povedať, ktorá ma bavila najviac, no tu to nejde, pretože v určitých fázach vývoja príbehu, som si na každej našla to "svoje", čím si ma všetky tri veľmi získali. Držala som im palce, najmä ak šlo o lásku, prežívala s nimi ich radosti a bôle a chcela som byť v istých momentoch ako ony.
.
Príbeh je taktiež zahalený tenučkým rúškom tajomstva, pretože budete spolu so sirotou Marthe pátrať po jej pôvode, takže na svoje si prídu nielen romantičky, ale aj poirotky-vyšetrovateľky .
.
V závere vám autorka porozpráva o svojej "ceste" pri písaní tohto nadčasového príbehu. Dozviete sa, čo bolo inšpirované skutočnosťou a čo bola len fikcia ...
.
Za mňa veľmi príjemné čítanie
Čítať viac

Čítať viac

„Pamäť rada zahmlieva predchádzajúce zlyhania.“