Vianoce
Knihy sú ten najobľúbenejší vianočný darček - Martinus, 2023
Ženy zo zámku Lafayette - Stephanie Dray, Tatran, 2022

28,79 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Ženy zo zámku Lafayette

Zámky väčšinou obraňujú muži. Tento však bránia ženy.

Román Ženy zo zámku Lafayette rozpráva pôsobivé príbehy žien, ktoré v nepokojných časoch revolúcií či vojen našli útočisko a ochranu uprostred múrov tejto stredovekej pevnosti.... Čítať viac

Vydavateľstvo
Tatran, 2022
560 strán
8-9 hodín čítania

Román Ženy zo zámku Lafayette rozpráva pôsobivé príbehy žien, ktoré v nepokojných časoch revolúcií či vojen našli útočisko a ochranu uprostred múrov tejto stredovekej pevnosti. Rôzne časové obdobia a okolnosti nič neubrali na ich odvahe a nevídanej... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina
29,90 €

28,79 €

-4 %
Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď
Stíhame do Vianoc

Dostupné v 30 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania
Ženy ze zámku Lafayette - Stephanie Dray, Jota, 2022
Pevná väzba s prebalom
Čeština, 2022
Do 3 – 6 dní
-18 %

22,54 €

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Vojna dvoch kráľovien - Jennifer L. Armentrout, Zelený kocúr, 2023

Viac o knihe

Román Ženy zo zámku Lafayette rozpráva pôsobivé príbehy žien, ktoré v nepokojných časoch revolúcií či vojen našli útočisko a ochranu uprostred múrov tejto stredovekej pevnosti. Rôzne časové obdobia a okolnosti nič neubrali na ich odvahe a nevídanej sile, s ktorou ochraňovali tých najslabších.

1774: Mladučká francúzska šľachtičná Adrienne, vychovaná v duchu prísnej dvornej etikety, vstúpi do manželstva s markízom de Lafayette a stane sa manželovou politickou partnerkou v boji za americkú nezávislosť. Počas francúzskej revolúcie, keď sa v celej krajine rozhorí plameň slobody a gilotína ohrozuje jej blízkych, je nútená opustiť svojho muža. Jej myšlienky a literárne dielo, ktoré po sebe zanechala, sa stalo duchovným dedičstvom nasledujúcich generácií.
1914: Bohatého Willieho Chanlera natoľko upútala oslňujúca newyorská celebrita, herečka a speváčka Beatrice, že ju požiadal o ruku. Jeho dobrodružná povaha ho zaviedla na bojiská prvej svetovej vojny, kde bol ťažko ranený. Keď sa Beatrice vydala do Paríža, aby ho navštívila v nemocnici, cestou videla zdevastované Francúzsko a rozhodla sa konať. V zámku Lafayette založila školu, sirotinec a preventívne zariadenie s poslaním starať sa o krehké a podvyživené deti. Zároveň sa podujala na svoju najdôležitejšiu úlohu – presvedčiť Ameriku, aby bojovala za to, čo je správne.
1940: Francúzska učiteľka a nádejná umelkyňa Marthe Simonová sa ako sirota naučila spoliehať výlučne na seba. Keď vypukne vojna, nechce to vziať na vedomie ani sa zapojiť do odboja. Nacistická okupácia však poznačí aj život na zámku Lafayette a vyburcuje Marthe k odvážnym činom. Musí si položiť otázku, kto je, a čo je ešte dôležitejšie, kým chce byť.
Čítať viac
Originálny názov
The Women of Chateau Lafayette
Počet strán
560
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
147×229 mm
Hmotnosť
676 g
ISBN
9788022212946
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1434791
Štýl
romantický, historický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
Tatran
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Ženy zo zámku Lafayette - Stephanie Dray, Tatran, 2022
Oheň v srdciach - Zuzka Šulajová, Tatran, 2020
48,69 €

Hodnotenia

4,4 / 5

18 hodnotení

11
4
3
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

25.8.2023
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Značka drahého koňaku či najnovšie módne výstrelky sa skutočne vo významnej miere podielali na formovaní zmien monumentu Francúzska. No až stabilné základy a zmysel pre povinnosť sú tými artiklami, ktoré dodali vízii zámku Lafayette pompéznosť. Čítať o ženách, čo sa na nej podielali, neznamená len zdieľať ich pot, krv, slzy, odlúčenie, spomienky, pohľad na krásu, no i obrovskú radosť s nádejou, až sa zatrasie pera, lebo viete, že čítate niečo veľké a zapamätateľné. Čítať viac
15
Overený zákazník
6.5.2023
Ženy zo zámku Lafayette
Do knihy som začítavala s obavami, nakoľko je objemnejšia a z recenzií som sa obávala, že striedanie jednotlivých období opisovaných v knihe ma bude vyrušovať.
A aj keď nie som zrovna milovníčka hrubých kníh, táto ma natoľko očarila a pohltila, že som neváhala obetovať mnoho nočných hodín jej stránkam.
Každopádne je to krásny príbeh, resp. 3 príbehy, ktoré spája zámok Lafayette. Všetky tri ženy preukázali odvahu a silu a to aj napriek stratám, ktoré ich v tomto boji a ich živote postretli, pretože všetky mali vieru....vieru v slobodu a spravodlivosť a v jej mene boli odhodlané konať tak, ako konali.
Veľmi silná myšlienka, ktorá mi z knihy ostala je: ,,Nikdy nebuďte neutrálni, keď ide o dobro a zlo."
Čítať viac
Alena
Neoverený nákup
7.1.2023
Pekná kniha
Kniha sa mi veľmi páčila, Roman na historickom pozadí, život 3 hrdiniek v nie ľahkých dobách. Odporúčam. Čítať viac
24.10.2022
Famózna knižka
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Knižku Ženy zo zámku Lafayette radím k mojim top knihám tohto roka. Je brilantne napísaná a jej čítanie je skutočným čitateľským zážitkom.

Hlavné hrdinky sú 3 silné ženy, ktoré si hneď zamilujete a držíte im palce vo všetkom, do čoho sa pustia.
Knižka patrí k hrubším, no keď sa začítate, uvedomíte si, že by vám nevadilo, keby tých strán mala ešte viac :)
Veľmi oceňujem autorkine opisy dôb, v ktorých hlavné hrdinky žili. Napísaniu tejto knihy muselo predchádzať neskutočné úsilie pri spoznávaní dejín a historických udalostí. Oceňujem taktiež autorkine poznámky v závere, kde sa dozvieme kedy, v čom a ako sa držala historických faktov, kedy niečo trošku posunula a tiež, čo do príbehu vymyslela ona.

Hlavné postavy - Adrienne, Beatrice a Marthe nespája len ženská sila a odhodlanie podielať sa na lepšom zajtrajšku, ale aj samotný zámok Lafayette, s ktorým boli späté ich životy.

Adrienne - šľachtičná z 18.storočia vstúpi do manželstva s markízom de Lafayette, nestáva sa mu len manželkou, ale aj politickou partnerkou v boji za americkú nezávislosť. Bola veľkou oporou svojmu manželovi, podporovala jeho presvedčenie a stála pri ňom aj v najťažších časoch francúzskej revolúcie, kde bola v nebezpečenstve aj ona sama a taktiež celá ich rodina, ktorej životy boli ohrozené gilotínou.

Príbeh tejto dvojice bol veľmi zaujímavý. Adrienne okúsila veľa problémov (aj súkromných), vždy ich ale vyriešila so cťou. Neskutočne inšpiratívny príbeh.

Beatrice - žila počas 1.aj 2.svetovej vojny. No kapitoly z jej života sa zameriavajú na obdobie prvej svetovej vojny. Z herečky sa stane manželka vplyvného muža Willieho Chanlera. Keď bol jej muž ťažko ranený a vycestovala za ním, vnímala hrôzy vojny vo Francúzsku a taktiež zažívala rôzne manželské problémy, s ktorými sa musela vysporiadať. V zámku Lafayette založila školu a sirotinec. Pomáhala deťom a často pomáhala iným na úkor času so svojimi vlastnými deťmi. Snažila sa presvedčiť Ameriku, aby začala konať a postavila sa na stranu toho, čo je správne.

Pri Beatricinom príbehu sa musím opakovať, bol veľmi inšpiratívny. Bola to inteligentná a empatická žena. Čakala by som iný záver jej príbehu a asi by som jej ho aj priala...no zrejme bolo všetko presne tak, ako byť malo :)

Poslednou hlavnou postavou bola Marthe, ktorej príbeh sa odohráva počas 2.svetovej vojny. Marthe sa taktiež dotknú následky vojny. Možno aj vďaka nej pristúpi na veci, na ktoré by skôr nepristúpila a vďaka tomu nájde svoje šťastie. Angažuje sa v pomoci židovským deťom a veľakrát ohrozuje aj svoj vlastný život.

V tejto knižke nájdete momenty, pri ktorých sa schuti zasmejete, no aj také pri ktorých si poplačete. Zároveň obdivujete odvahu, silu a múdrosť hlavných hrdiniek. Ku knižke sa budem určite rada vracať a rozhodne na ňu tak skoro nezabudnem.

Na záver prikladám citáty, myšlienky z knižky, ktorými by sme sa mali riadiť všetci a snáď by skutočne boli zajtrajšky krajšie:

,,Nikdy nebuďte neutrálni, keď ide o dobro a zlo."

,,Všetci sme si rovní. Sme ľudské bytosti. Všetci si zaslúžime súcit a spravodlivé zaobchádzanie. Všetci sme schopní milovať a prejavovať odvahu."
Čítať viac
15

Megamilovníčka Stephena Kinga ktorá sa pri knihách rada bojí, smeje alebo plače, pokojne aj všetko v jednej. O knihách sa rada vykecávam aj na IG profile @tyrky.sova

Lenka Miklášová
Overený zákazník
17.10.2022
Výnimočné, ale nie pre mňa
Stephanie Drayová pri rozprávaní o Adrienne vychádza z historických dokumentov a skutočnej korešpondencie jej manžela, v prípade Beatrice dokonca komunikovala s jej vnukom, aby jeho starú mamu stvárnila čo najvierohodnejšie. Hoci ide o fikciu, do veľkej miery by sme mohli Ženy zo zámku Lafayette označiť aj ako biografický román - tak verne sa autorka pridržiavala životov svojich hrdiniek.

Kniha zachytáva ohromné časové obdobie, navyše riadne turbulentné, z pohľadu troch hrdiniek, pričom každá z nich rieši politickú situáciu, strach, nádeje a milostné vzplanutia. V dôsledku toho je dej intenzívne zhustený a občas som sa musela chvíľu zorientovať v tom, o ktorej kapitole dejín sa aktuálne bavíme.

Najsympatickejšia mi bola Beatrice. Dáma z vyššej vrstvy s neľahkou minulosťou, od ktorej sa snaží odstrihnúť ako populisti v našej vláde od svojich homofóbnych vyjadrení, ktorá sa síce tvári, že je dôležitejšie, čo má na hlave než v hlave, ale pritom je veľmi inteligentná, ctižiadostivá a zanietená. Jej ironické poznámky medzi riadkami a schopnosť čeliť akejkoľvek situácii ma veľmi bavili.
Adrienne a Gilbert Lafayette pri sebe stáli ako soľnička a korenička z erotickej súpravy a nič nemohlo naštrbiť ich vzájomnú náklonnosť. Ich interakcia však bola spodobená tak presladene, až som očakávala, kedy Gilbertovi vyskočí z jazdeckých nohavíc mohutný úd, rovný ako birmovná svieca a krásny ako východ slnka nad Seinou. Čítanie o úlohe Francúzska pri vzniku Spojených štátov amerických bolo fascinujúce a poučné, no cukrovanie Gilberta a Adrienne mi dojem pokazilo. 

Stephanie Drayová si naložila riadne sústo, ale zhostila sa ho viac než dobre. Dokázala priniesť čitateľom nie jeden, ale hneď tri výnimočné príbehy neuveriteľne silných žien. Navyše históriu neohýba ako plastovú slamku, ale sa verne pridŕža faktov, a to nielen tých googlovo dostupných, ale aj tých menej známych. Táto kniha skrátka žne nadšené ohlasy oprávnene, až ma mrzí, že môj hlas opäť skĺzol do ufrflaných tónin. Ženy zo zámku Lafayette sú výborným čítaním, len musíte mať schopnosť väčšieho sústredenia než ADHD králik, a zniesť viac romantiky než sú dve pusy a rýchlovka na zadnom sedadle. Čo, žiaľ, nie je môj prípad, no vy si ju užite
Čítať viac
10.9.2022
Nechajte sa pohltiť vskutku neobyčajným príbehom.
Priznám sa vám, že slová k opisu dojmov z tejto knihy som hľadala naozaj dlho. Vyjadriť totiž pocity, ktoré vo mne zanechala pár slovami je vskutku náročné.

Príbeh troch odvážnych žien naprieč rozdielnymi dekádami, ktoré spája skutočný zámok Lafayette v srdci Francúzska. Zmes fikcie, reálnych historických udalostí a skutočných ľudí. Príbeh o Adrienne (a jej manželovi Gilbertovi de Lafayette), Beatrice a Marthe. Šľachtičná, americká herečka a učiteľka s dušou umelkyne.

Francúzska revolúcia. Americká vojna za nezávislosť.
Prvá svetová vojna. Druhá svetová vojna.

Autorka rozprávala svoj príbeh nelineárne. Z kapitoly do kapitoly sa vracala k trom hrdinkám a postupne splietala niekoľko neobyčajných príbehov. Stretnite sa s tromi neobyčajnými ženami. Každá iná a jedinečná. Keby ste sa ma opýtali, kto bola moja obľúbenkyňa, neviem vám odpovedať.

Autorka píše takým podmanivým a pútavým spôsobom, že sa v tých 560 stranách stratíte a čas okolo vás prestane existovať.

Toto je jeden z mála príbehov, ku ktorým sa v budúcnosti plánujem ešte raz vrátiť.
Čítať viac
11.8.2022
Názor čitateľa
Po prečítaní tejto knihy som na chvíľu stratil reč. Táto kniha je fenomenálna a som neskutočne rád, že vydavateľstvo Tatran nám na slovenský knižný trh prinieslo tento poklad. Na začiatok musím povedať, že toto nie je kniha na dva večery. Je potrebné ju precítiť. Toto je kniha, pri ktorej sa zasmejete aj si pri nej poplačete. Vďaka autorkinmu výbornému štýlu písania budete mať pocit, že stojíte hneď vedľa hlavných hrdiniek. Budete cítiť dobovú atmosféru. Budete s nimi prežívať každý jeden moment a čítať so zatajeným dychom. Nehovoriac o tom, že hlavné hrdinky sú tak výborne napísané, že ich nejde nemilovať a nefandiť im. Obsahuje aj veľké množstvo krásnych myšlienok. Toto všetko vytvára fantastický čitateľský zážitok. Naozaj výnimočný historický román, ktorý si zaslúži pozornosť a ktorý všetkým odporúčam bez ohľadu na pohlavie alebo vek. Jasný kandidát na knihu roka 2022. Čítať viac
23.6.2022
Príjemná oddychovka
Ak by jeho múry mohli hovoriť, istotne by vám porozprávali o živote a udatnosti Adrienne, ktorá zažila lesk a pompéznosť večierkov na dvore Márie Antoinetty, ale aj Veľkú francúzsku revolúciu, kde bojoval jej slávny manžel Gilbert de Lafayette... Alebo by sňali pomyselný klobúk pred Beatrice, ktorá v čase prvej svetovej vojny naplnila jeho veľké, prázdne izby detským džavotom a smiechom. Dala domov sirotám, ktoré už nemali nikoho a starala sa o choré a krehké deti ... No možno by si vybrali príbeh niektorej siroty, alebo židovského dieťaťa, ktoré tam našlo úkryt počas druhej svetovej vojny a vyrozprávali ten ...
.
Stephanie Drayová napísala krásnu a dojemnú historickú fikciu, ktorá sa mnohokrát dotkne vášho srdca. Jej hrdinky Adrienne, Beatrice a Marthe sú každá z iného cesta, no spája ich veľká vnútorná sila, nesmierna obetavosť a Château de Chavaniac alebo zámok Lafayette.
Každej je venovaná osobitná dejová linka a ja v takýchto prípadoch zväčša aj viem povedať, ktorá ma bavila najviac, no tu to nejde, pretože v určitých fázach vývoja príbehu, som si na každej našla to "svoje", čím si ma všetky tri veľmi získali. Držala som im palce, najmä ak šlo o lásku, prežívala s nimi ich radosti a bôle a chcela som byť v istých momentoch ako ony.
.
Príbeh je taktiež zahalený tenučkým rúškom tajomstva, pretože budete spolu so sirotou Marthe pátrať po jej pôvode, takže na svoje si prídu nielen romantičky, ale aj poirotky-vyšetrovateľky .
.
V závere vám autorka porozpráva o svojej "ceste" pri písaní tohto nadčasového príbehu. Dozviete sa, čo bolo inšpirované skutočnosťou a čo bola len fikcia ...
.
Za mňa veľmi príjemné čítanie
Čítať viac

Recenzie, kritiky

„Majstrovské dielo... Ženy zo zámku Lafayette sú predurčené zažiariť!“
KATE QUINNOVÁ, autorka The Alice Network, bestsellera New York Times

„Živo vyrozprávané a pútavé. Autorka majstrovsky votkala osudy týchto troch oslňujúcich žien do jedného príbehu, pri ktorom zabudnete dýchať.“
FRANCES LIARDETOVÁ, autorka We Must Be Brave, bestsellera New York Times

„Oslňujúce! Šírka záberu a dokonalé prepracovanie vám vyrazia dych. Pripravte sa, že vás to nadchne.“
NATASHA LESTEROVÁ, autorka The Paris Secret, bestsellera New York Times

„Monumentálny výkon a skutočná, kvalitná historická fikcia!“
LAURA KAMOIE, spoluautorka Americaʼs First Daughter, bestsellera New York Times

„Zďaleka jeden z najgrandióznejších románov, aké som v poslednej dobe čítala.“
RENÉE ROSENOVÁ, autorka bestsellera The Social Graces

„Bohaté a podmanivé svedectvo sily jednotlivca, ktorý sa postavil proti presile a ovplyvnil smerovanie histórie.“
LAUREN WILLIGOVÁ, autorka Band of Sisters, bestsellera New York Times

Vydavateľstvo Tatran

Čítať viac
Kúpte spolu
Ženy zo zámku Lafayette - Stephanie Dray, Tatran, 2022
Oheň v srdciach - Zuzka Šulajová, Tatran, 2020
48,69 €

„V Prahe a ešte na niektorých iných miestach som sa naučil byť sám. Byť sám sebou som sa doteraz nenaučil. Sám viem byť aj v dlhom rade na kapry. Ide to bez námahy, nemusím sa na to ani sústredí - pokiaľ si ma nevšímajú, na množstve ľudí okolo nezáleží. No na to, aby sme boli sami sebou, potrebujeme druhých.“

RAJc je preč - Pavel Vilikovský, 2018
RAJc je preč
Pavel Vilikovský