Americká spisovateľka, legendárna vojnová reportérka, vášnivá a nespútaná cestovateľka, ktorá sa nebála lietajúcich granátov, milovala nedotknuté pláže a dobrú whisky...

Čítať viac

Ďalšie formáty

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Americká spisovateľka, legendárna vojnová reportérka, vášnivá a nespútaná cestovateľka, ktorá sa nebála lietajúcich granátov, milovala nedotknuté pláže a dobrú whisky.

Martha Gellhorn (1908 – 1998) počas svojej novinárskej kariéry nechýbala pri žiadnom veľkom konflikte 20. storočia. Písala o španielskej občianskej vojne, vylodení v Normandii, ako prvá informovala o oslobodení koncentračného tábora Dachau. Nevynechala ani Vietnam, vojny na Blízkom východe či konflikty v Strednej Amerike. V spomienkach sa vracia k najlepším zo svojich najhorších ciest, ktoré aj po rokoch zaujmú vykreslením situácií, miest či charakterov. S ironickým nadhľadom a svojským zmyslom pre spravodlivosť nás pozýva do Moskvy medzi sovietskych disidentov, nedávno dekolonizovanej Afriky, vojnového Karibiku, ale aj na návštevu Čankajšekovej Číny.

Či už cestovala sama, alebo ju sprevádzal jej manžel Ernest Hemingway (v knihe ako N. S. – neochotný spoločník), bola mimoriadne otvorenou a výstižnou pozorovateľkou, a hoci ľudí považovala za najškodlivejší druh na planéte, vždy pevne stála na strane slabších a utláčaných.
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Na sklade, posielame ihneď
16,19 €
-5 %

E-knihy a audioknihy

E-kniha
Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
PDF
EPUB
MOBI
11,99 €
Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Travels with Myself and Another
Počet strán
374
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1520179
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Literárna bašta

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,7 / 5

3 hodnotenia

2
1
0
0
0

Peter Oslanec
pred týždňom
Krásne cestopisy
Autorka na osobitý štýl, ktorý je však veľmi príjemný, opísaný. Ovládla umenie opisu situácie tak, že sa človek cíti akoby tam bol na mieste autorky. Zaujímavé časti sveta v zaujímavých časoch. Neuveriteľné čo už vtedy ľudia dokázali a vydržali. Krásna oddychová kniha. Čítať viac
12
Anna Kareninová 2. - Lev Nikolajevič Tolstoj
Práve čítam
Anna Kareninová 2.

Žijem si perfektný život, aj keď som ešte len na začiatku svojej cesty. Plním si sny a pracujem v knižnom vydavateľstve. Knihy sú a predpokladám, že už aj navždy budú, moja vášeň. Ľúbim ľúbiť, usmievať sa a cestovať. Popri knihách si vždy rada nájdem čas na svoje mačky, objavovanie zákutí Bratislavy alebo mojej rodnej Žiliny a samozrejme na priateľa, ktorý ma nekonečne ľúbi a podporuje vo všetkom čo robím.

Adriána Grečnárová
29.4.2022
Hoci sa táto kniha označuje za autobiografiu či reportáž, mne sa javila ako skvelý cestopis. Vydávame sa do Číny, Karibiku, Afriky a Ruska v časoch pre nás už dávno minulých a je to mimoriadne zaujímavý pohľad.

Martha Gellhorn je rozhodne šialená ženská. Nechápem ako to všetko dala a zároveň jej smekám. Jej novinárska kariéra sa odrazila aj tu - kniha je veľmi čtivá, miestami vtipná. Oplatí sa prečítať, ja som sa teda rozhodne nenudila :)
Čítať viac

Čítať viac

„Never hviezdam, že nám svietia, never slnku jeho smer, never pravde, čo lož splieta, iba mojej láske ver!“

Hamlet - William Shakespeare
Hamlet
William Shakespeare