Knihy
E-knihy

Hamlet

William Shakespeare

William Shakespeare bol významený anglický básnik a dramatik, kľúčová postava európskej drámy. Často je považovaný za anglického národného básnika alebo barda. Zachovalo sa jeho 37 divadelných hier, 154 sonetov, dve dlhé epické básne a niekoľko ďalších diel. Jeho hry boli preložené do všetkých...

Petit Press, 2013
Okamžitý download
EPUB
MOBI
3-4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Petit Press, 2013

Najznámejšia Shakespearova hra v preklade Pavla Országha Hviezdoslava. Jedna z najprekladanejších tragédií na svete o hľadaní zmyslu ľudského života zaujíma popredné miesto medzi svetovými drámami. Hamlet chce žiť čestne, spravodlivo...

Čítaj viac

1,95 €

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Najznámejšia Shakespearova hra v preklade Pavla Országha Hviezdoslava. Jedna z najprekladanejších tragédií na svete o hľadaní zmyslu ľudského života zaujíma popredné miesto medzi svetovými drámami. Hamlet chce žiť čestne, spravodlivo, slobodne, statočne – ale žije vo svete, kde je podlosť, zlo a faloš. Preto hľadá zmysel, či je lepšie byť, či nebyť. Príde na to, že samovraždou sa nič nevyrieši – zlo ostane naďalej. Zostáva otázka, či je lepšie bojovať proti zlu na svete, alebo sa o to nezaujímať.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Hamlet - William Shakespeare
Sen noci svätojánskej - William Shakespeare
4,90 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
191
Vydavateľstvo
Petit Press
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
146919
Rok vydania
2013

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,5 / 5

341 hodnotení

232
66
35
4
4

6

Ak raz knihu začnem čítať, nikdy ju nenechám nedočítanú. Čítam poéziu, prózu i drámu, novšiu, staršiu, i literárnu klasiku, pôvodom domácu i zahraničnú. Skrátka všetko bez rozdielu. Hrubšie knihy doma, tenšie v električke. V posledných rokoch ma najviac tematicky zaujali knihy rozhovorov a životopisy, lúskam však aj severské thrillery. Čítam naozaj rozmanito. A predovšetkým, rád.

Dominik Kuchta
9.8.2019
Príbeh známy, ak nie svetoznámy. Aj tu Shakespeare ukázal, že v dramatických dielach patrí k svetovej špičke, a to vo svojich časoch ani s nikým o tento post nesúperil. Slovenský preklad dielu určite neublížil a patrilo by sa každému mať toto dielo prečítané. Čítaj viac
1
Prekážka je cesta - Ryan Holiday
Práve čítam
Prekážka je cesta

Moje meno je Lukáš. Mám devätnásť, knihy a dobré vzdelanie pokladám za veľmi podstatnú časť môjho života. Som preto nesmierne rád, že od februára 2019 je súčasťou pultov tohto kníhkupectva aj moja kniha - TVOJ ŽIVOT V TVOJICH RUKÁCH. Jednoducho mi to nedalo a musel som ju zaradiť medzi päticu svojich najobľúbenejších kníh. :)

Lukáš Sabo
24.5.2019
Renesancia v plnej sile
Určite dielo Hamlet zaraďujem medzi popredné priečky v kategórií tragédie.
Veľmi elegantne sa tu zobrazujú prvky renesancie a humanizmu a dávajú najavo, že je podstatné sa zaoberať pozemským životom a nie tým svetským.
Jediný mínus je u mňa pomerne náročný štýl písania. Treba sa naozaj sústrediť, aby neušla pointa.
Čítaj viac
Samuel
8.5.2017
Skvelé
Čakal som, že Shakespeare bude nudný ako ho ukazujú v rôznych amerických seriáloch, ale opak bol pravdou. Hamleta som si ihneď obľúbil a určite skúsim aj iné výtvory tohto Pána dramatika W.S. Čítaj viac
Lucie Erazímová
27.7.2016
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Na nejslavnější a nejpopulárnější Shakespeareovinu jsem se těšila už nějakou dobu. Po přečtení Romea a Julie, od kterých jsem nečekala žádné divy, jsem byla velmi mile překvapená a tudíž ještě víc natěšená na Hamleta. Zrada, pomsta a smrt jsou má oblíbená témata. Proto mě tak bolí u srdce říct, že mě drama neskutečně zklamalo.
Všechno, co si odborníci na díle vychvalují, mě nudilo a nutilo knihu každých deset minut odkládat. Dílo je známé jako nejdelší drama, které Shakespeare napsal, nakonec je ale 90% děje pouze výplní pro posledních 5 stránek, kdy nakonec všichni absurdní smrtí zemřou. Ani nemluvím o tom, že Hamlet byl tou nejhorší hlavní postavou, kterou jsem musela strpět. Je to chlapík, co se rád poslouchá, používá velká slova a libuje si, když mu nikdo nerozumí. Z toho důvodu mi celé drama přišlo spíše jako sarkastická komedie, než jedna z nejdiskutovanějších světových tragédiích.
Co jsem na díle musela ocenit, byly krásné metafory, některé z nich opravdu geniálně přeloženy do češtiny, velice nakažlivá struktura vět a pro Shakespeara neobvyklý vývoj postav pomocí monologů. Pokud tedy zrovna nechytračil Hamlet.
Nakonec jsem drama ohodnotila jako průměrné, i když mě děj zklamal, po jazykové stránce bylo zlaté. Stejně ale nerozumím, proč právě kolem tohoto díla je tolik rozruchu. Z dílny Shakespeara vyšlo tolik zajímavějších her a pohádek, například Kupce benátského jsem přečetla jedním dechem. Jeho historická dramata také nedostávají tolik pozornosti, kolik by zasloužila. I když jsem ráda, že jsem dílo konečně přečetla, znovu bych Hamleta rozhodně číst nechtěla.
Čítaj viac
danka kopálová
31.3.2014
Hamlet
Hamlet je môj obľúbený smutný hrdina a jeho osud ma fascinuje od školských čias....stále a stále..,rovnako,ako ostatné diela obrovského velikána Shakespeara. Rovnako je dôležitý preklad pána Feldeka a tak som vdačná,že sa táto skvelá klasika dá kúpiť i v brožovanej väzbe, aj ked si tieto diela zaslúžia kožu....ale-finančne si ich môžeme dovoliť kúpiť viac....dakujem. Čítaj viac
Julia Stachova
14.4.2017
Názor čitateľa
Koža ako obal knihy vyzerá síce vznešene, ale aj tak nedokáže vyjadriť všetku tú krásu a vznešenosť knihy.
Aj keď musím uznať, že by to bolo naozaj veľmi pekné, ale aj krásne drahé (bohužiaľ).
;)
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Hamlet - William Shakespeare
Sen noci svätojánskej - William Shakespeare
4,90 €

„S pomocou kníh sa mnohí stávajú vzdelanými aj mimo školy. Bez kníh sa však nikto nestane vzdelaným ani v škole.“

Jan Amos Komenský