Vianoce
Sychravé dni spisovateľky - Alica Bartková
Sychravé dni spisovateľky

12,00 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Sychravé dni spisovateľky

16 príbehov, v ktorých vás autorka vezme na vtipno-satirickú prehliadku bežných dní spisovateľky hľadajúcej niekoho, kto sa podujme vydať jej knihu či len nájsť chápavého... Čítať viac

Vydavateľstvo
Art Floyd, 2022
146 strán
2 hodiny čítania

16 príbehov, v ktorých vás autorka vezme na vtipno-satirickú prehliadku bežných dní spisovateľky hľadajúcej niekoho, kto sa podujme vydať jej knihu či len nájsť chápavého vydavateľa s otvorenou mysľou... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

12,00 €

Posielame do týždňa
Stíhame do Vianoc

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

16 príbehov, v ktorých vás autorka vezme na vtipno-satirickú prehliadku bežných dní spisovateľky hľadajúcej niekoho, kto sa podujme vydať jej knihu či len nájsť chápavého vydavateľa s otvorenou mysľou.
Čítať viac
Počet strán
146
Väzba
pevná väzba
Rozmer
135×205 mm
Hmotnosť
265 g
ISBN
9788089889617
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1459515
Štýl
humorný
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Art Floyd
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,7 / 5

3 hodnotenia

2
1
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

10

Môj knižný profil nájdete na Instagrame pod menom : @libri_victoria . Úplne obyčajná osoba, ktorá patrí do knihomoľského sveta a je na to hrdá!

Viktória Pauliková
21.7.2022
Sychravé dni spisovateľky
Vydavateľstvo Art Floyd do čitateľského sveta prináša zaujímavé tituly, o ktorých sa žiaľ ale tak nehovorí. Rôzne žánre, menej známy autori , no za to skvelé čítanie. Opätovne ma o tom presvedčila aj najnovšia vydaná kniha plná poviedok. Pre mňa doteraz neznáma Alica Bartková ma preniesla do každodenného života spisovateľky v 16 poviedkach. 16 nevšedných príbehov napísaných nevšedným štýlom, kde hlavnou hrdinkou je ženská postava, a ktoré vyobrazujú humorným a satirickým spôsobom, čo všetko môže postretnúť takúto osobu. Všetky strasti a problémy, ktoré nastávajú alebo sa môžu prihodiť napríklad pri vydávaní knihy, písaní rukopisu alebo pri spisovateľskom bloku.
Úprimne ma táto kniha veľmi prekvapila, pretože to bolo vcelku oživenie od ostatných štýlov, na ktoré sme prevažne zvyknutí. Ja osobne zbožňujem čierny humor, iróniu, metafory či satiru a po prečítaní týchto poviedok ostalo moja čitateľská duša naozaj potešená. Veľmi sa mi páčilo, ako hlavná postava všeobecne kritizovala aj spoločnosť a jej správanie v dnešnej dobe. V poviedkach nájdete aj napätie, ktoré u čitateľa vzbudzuje zvedavosť. Každá z nich ukrývala danú problematiku, niekedy aj naozaj divné veci, nad ktorými som sa nechápavo zasmiala. Myslím si, že táto svojsky a unikátne napísaná kniha si zaslúži viac pozornosti. Pokojne by som siahla aj po ostatných dielach autorky a tešila sa na to, čím opätovne prekvapí.
Čítať viac
Maja
11.7.2022
Nevšedná
Nevšedné príbehy napísané nevšedným štýlom. Pre mňa veľké prekvapenie. Príbehy sú na rozmedzí absurdity a reality, majú sympatickú dávku cynizmu a v istom zmysle pranierujú spoločnosť celkovo, nie iba spisovateľskú oblasť. Prečítala som ju na dvakrát, pretože ma naozaj bavila. Čítať viac
1
16.6.2022
Sú naozaj dni spisovateľky sychravé?
Spoločným motívom 16 príbehov prózy Alice Bartkovej je problematika bežného života ženy - spisovateľky. Poviedky sú vtipné so satirickým podtónom, úvahové, prepojené so zaujímavými metaforami. Je v nich zakomponovaná filozofia každodenného života literárne činnej osoby. Autorka vynikajúco stvárnila reč a myslenie ženskej postavy, ktorú znepokojujú úskalia literárnej tvorby, teda problémy, s ktorými sa pri písaní a následnom vydávaní kníh stretáva. Žena/spisovateľka v každom príbehu je nositeľkou humoru, irónie, kritiky, náznaku tajomstva, napätia, taktiky, tragickosti, nezávislosti, slobodnej duše a predstavivosti.
Autorka niektoré príbehy vypointuje, iné necháva bez pointy. Čitateľ sa stretáva s príbehom nevydaného románu, najnudnejšej knihy alebo pesimistickej čiernej knihy, s problémom úspešnej spisovateľky, ktorej udrie do hlavy blesk, s autorkou, ktorá má spisovateľský blok, úvahami o básnikoch, hororoch, filozofii reklám, billboardov, o ľudskej hlúposti alebo závislosti.
Príbehové, filozoficko-reflexívne texty podnecujú čitateľa ponoriť sa do psychiky postavy, do jej vnútra, aj keď autorka jemnou iróniou a skrytým situačným humorom mnohé situácie odľahčuje.
Osud ženskej postavy v jednotlivých príbehoch necháva zväčša otvorený, čo môže u čitateľa vyvolať napätie, zvedavosť a zamyslenie.
Čítať viac
6

Som vášnivý čitateľ čo číta aj 4 knižky naráz. Žijem knhami. Milujem knihy. Už od 10 yeas som začala chodiť do knžnice a požičiavala si aj 11 knih.

Lover Love
7.6.2022
Wow
Recenzia 8/10
~
Kniha: Sychravé dni spisovateľky

~
Recenzia:

Táto malá útla kniha nemusí byť pre každého. Ide o zmäs mini vtipných príbehov. Satira či čierny humor. Keď sa chceš zabaviť a vypnúť pri mini príbehmi tak je akurát pre teba robená.
Mne spočiatku kniha nesadla. Nepáčil sa mi autorkyn štýl. Bolo to iné ako doposiaľ čítam. Ale prišla som si na tú vlnu 'vtipu ' a dôvtipu.
Každý príbeh je o niečom inom. Autorka si chce vydať knihu ale za tým sú vždy nejaké prekážky. Také čo Vás aj napadnú ale aj nie. Ja sa čudujem odkiaľ to brala. Možno aj zo svojho života.
Ono to tak býva. Vás niečo naštve. A tak prečo to nedať Do iného kabátu? Možno to bude lepšie hák niekoho počúvať ako chorú vranu.
Vydať knihu pokiaľ viem je trošku ťažké. Záleží to vydavateľstvo chce. Autorka to tu popisuje skoro všetko. Napíšeš príklad detektívku. A im sa to nepáči. Máš tam dať sex.
Zakaždým sa niečo objaví a je tam to 'nie '.
Kniha neni len o vydaní knihy. Ale aj napísanie hororu čo vedie tiež k zaujímavému story. Alebo ako niekto stále hľadá pokémonov ? Na to som už aj zabudla.
Knihu máte rozlúsknutú na jedno posedenie. Každé story príde s niečím iným čo nečakaš. Mňa najviac zaujala tá o 'hračkach ' . Bolo to trochu divne všeobecne. Ale v tom pozitívnom slova zmysle. To divné je cool. Lebo to je iné.
~

~
Čítať viac

Čítať viac

„Vo formičke. To je ten typ splynutia, keď si pritúlite druhú bytosť chrbtom k svojmu telu. Schúlite ju tak do seba, uzavriete v objatí niekde tam, kde sa telá dotýkajú celým povrchom. Ako vlhký piesok, ktorý deti naberajú do formičiek a vzápčtí vyklápajú vytvarovaný.“

Honeymoon - Jana Beňová
Honeymoon
Jana Beňová