Harriet Beecher Stowe: Chalúpka strýčka Toma. Ikar, 2023.
Kokrhání kohoutů, pláč psů - Wojciech Tochman, Absynt, 2022

9,87 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Kokrhání kohoutů, pláč psů

Sledujete, jak mizí vaši příbuzní. Mučí a vraždí je vaši sousedé nebo známí. Záminka může být jakákoli. Potom to všechno skončí. A teď se naučte s bývalými dozorci a popravčími... Čítať viac

Vydavateľstvo
Absynt, 2022
168 strán
2-3 hodiny čítania

Sledujete, jak mizí vaši příbuzní. Mučí a vraždí je vaši sousedé nebo známí. Záminka může být jakákoli. Potom to všechno skončí. A teď se naučte s bývalými dozorci a popravčími opět žít. Vítejte v Kambodži. Wojciech Tochman prozkoumává ve svých... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Čeština
11,99 €

9,87 €

-18 %
Na sklade, objednávajte však rýchlo
Kniha je dostupná v 6 knižniciach. Pozrieť dostupnosť v knižniciach

Naši škriatkovia odporúčajú

Ohromný svet - Ed Yong, Tatran, 2023

Viac o knihe

Sledujete, jak mizí vaši příbuzní. Mučí a vraždí je vaši sousedé nebo známí. Záminka může být jakákoli. Potom to všechno skončí. A teď se naučte s bývalými dozorci a popravčími opět žít. Vítejte v Kambodži.

Wojciech Tochman prozkoumává ve svých reportážích temná místa. Do Bosny, Rwandy nebo Kambodže se nevydával za senzací, ale chtěl se dotknout toho, čeho se bojíme, co se v lidech někde hluboko skrývá. Pol Pot a jeho příběh přitahují pozornost, ale člověk připoutaný řetězem u rozpadlé chatrče? Ostatně, kdo může svého nemocného příbuzného zavřít do klece? Jedině zlý člověk. To je jednoduchá odpověď. Tochman strávil v Kambodži, jedné z nejchudších zemí stále ohrožených přírodními katastrofami, dostatečně dlouhou dobu na to, aby jednoduché odpovědi nehledal. Doprovázel psychiatričku Sody Ang, která se pokouší vysvětlit rodinám, co skutečně trápí jejich nemocné příbuzné, a začít je skutečně léčit. Protože zatím jsou místo léčby psychóz zavíráni do klecí nebo přivazováni za nohu. Narušené duše, i takové jsou výsledky řádění Rudých Khmerů. Kambodžská společnost se rozložila, přišla o vzájemnou důvěru, zapletla se do sítě strachu a pověr. Zlí duchové – tak by to Kambodžané popsali. Když je jednou vypustíte, dlouho netrvá, než jsou zase zkroceni.
Čítať viac
Originálny názov
Pianie kogutów, płacz psów
Počet strán
168
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
115×185 mm
Hmotnosť
160 g
ISBN
9788082033307
Rok vydania
2022
Edícia
Prokletí reportéři
Naše katalógové číslo
1408573
Jazyk
čeština
Preklad
Pôvod
Poľsko
Vydavateľstvo
Absynt
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

6 hodnotení

6
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

27

Som mama malej slečny, s ktorou rady čítame. Snažím sa na IG písať svoj názor na mnou čítané knihy formou recenzií. Pri knihách si výborne oddýchnem, len keby toho času bolo viac :)

Beáta Kiselová Bileková
Overený zákazník
8.9.2022
Skvelé
Kambodža. Po vládnutí Červených Khmérov za Pol Pota a genocíde sa ešte mnoho ľudí v krajine nedokáže postaviť na nohy. Niektorí doslovne. Depresie, pomätenosť a podľa viacerých aj posadnutosť duchmi priviedla veľké množstvo ľudí na okraj priepasti. Príbuzným neostávalo nič iné, ako s tým niečo robiť, a tak psychicky chorých uviazali na reťaze, alebo zatvorili do klietok. Mali aj inú možnosť? Vrámci ich a svojej bezpečnosti ani nie. Krajina má iba 50 psychiatrov, 20 lôžok na psychiatrickom oddelení, kapacity na milióny ľudí sú nedostatočné. Chudoba, špina, negramotnosť. Trošku nádeje na vyliečenie chorých dávajú lekári v teréne, ktorým sa podarí dostať pod kontrolu choroby zopár jednotlivcov. Áno, ide o veľmi ťažké a silné príbehy ľudí, pričom mnoho žien je obeťou aj znásilnenia.
A toto nie je všetko! Kde sú všetci ľudia vyhnaní zo svojich obydlí? Aký je život detských ,,otrokov"? Dokáže krajina a jej obyvatelia zahojiť všetky rany, ktoré v nich a na nich ostali?
Ktorá Absyntovka nie je silná? Každá v sebe nesie ťarchu a táto výborne napísaná kniha obrovskú. Autor prostredníctvom množstva dôrazných krátkych trefných viet dotvoril pochmúrnu atmosféru knihy a jednotlivých osudov v nej. Toto treba čítať, aby človek vedel, čo sa tisícky kilometrov od neho deje ešte aj v dnešnej dobe. My môžeme len ďakovať za to, kde žijeme a aký, aj zdravotný, systém máme. Veľmi odporúčam.
Čítať viac
12.8.2022
Výborné čítanie!
Kniha Wojciecha Tochmana bola veľmi ťažká. No nie štýlom, akým bola písaná, ale príbehmi, ktoré priniesla. Ten ťaživý pocit na duši, ktorý sa vynáral vždy s každým jedným príbehom, každým jedným osudom človeka, umáraného vlastnou existenciou, sa dá len veľmi ťažko opísať. Napriek tomu však hľadáte nádej a veríte, že raz bude dobre. A človek dosiahne pokoj, zmierenie a plnohodnotný život, na ktorý má právo. No Kambodža vyvracia všetky naše ideály.

Poľský novinár a reportér Wojciech Tochman nás zoberie priamo do jadra skorumpovanej a režimom zdevastovanej Kambodže, v ktorej sa jej obyvatelia a celá spoločnosť ešte stále nevyrovnala s následkami genocídy za vlády politického diktátora Pol Pota. Autor cestuje po boku psychiatričky Sody Ang a my tak spoznávame osudy ľudí, ktorý sa pod tiahou minulosti nedokázali vyrovnať s jej následkami, ktoré sa odzrkadlili na ich psychickom stave a tak svoj život preživajú vo väzení, ktoré pre nich pripravili tí najbližší. V Kambodži sa duševné choroby liečia uväznením v klietke či na reťaziach. Doktorka sa snaží pomôcť pravidelnými návštevami sprevádzanými diagnostikou a nasadením príslušnej liečby v podobe medikamentov. Niektorým sa dá ešte pomôcť, iným žiaľ už nie. Ale Sody Ang to nevzdáva a svoje návštevy opakuje, pozoruje pokroky, či naopak zhoršenie.

Na pozadí životných príbehov jednotlivcov nám autor prináša komplexnejší pohľad na všeobecné problémy spojené s touto zemou. Dozvedáme sa o nízkej životnej úrovni, chudobe, nedostatočnej lekárskej starostlivosti vrátane ochrany duševného zdravia, nehygienických podmienkach v akých obyvatelia žijú, o nútenej práci, detskej práci, znásilneniach, medziľudských vzťahoch, ktoré sú plné napätia a minimálneho prejavu emócií. Z obyvateľov neustále cítiť hrôzu, strach a nebezpečenstvo vyplývajúce z genocídy za čias Pol Potovho režimu. Pre mňa bola táto kniha absolútny masterpiece medzi reportážnou literatúrou, ktorú som tento rok čítala. Silná, ťažká, trýznivá, podávajúca svedectvá o dušiach ľudí, o katoch, ktorí stále žijú spolu medzi obeťami, jeden vedľa druhého, a aj keď režim skončil, v ich mysliach neskončil nikdy.
Čítať viac

Wojciech Tochman

Čítať viac

Vydavateľstvo Absynt

Čítať viac

„Ukradomky som sa naňho pozrela. Takto to funguje? Zaľúbite sa, už nemáte z ničoho strach a život je jedna veľká príležitosť?“