Pustovník: Slzy rytiera - Vladimír Štefanič
Pustovník: Slzy rytiera

12,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Pustovník: Slzy rytiera

Aj hrdina má svoje okovy. Niektoré zo sveta, iné od ľudí, ba aj tie vychádzajúce zo samého vnútra človeka. Kým zlo sa šíri po krajine a pripravuje sa na posledný úder, Pustovník... Čítať viac

4. diel série
Pustovník
Vydavateľstvo
Kumran, 2022
464 strán
6-7 hodín čítania

Aj hrdina má svoje okovy. Niektoré zo sveta, iné od ľudí, ba aj tie vychádzajúce zo samého vnútra človeka. Kým zlo sa šíri po krajine a pripravuje sa na posledný úder, Pustovník zvádza vnútorný boj, pre ktorý stráca všetko, za čo posledné roky... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

12,90 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Aj hrdina má svoje okovy. Niektoré zo sveta, iné od ľudí, ba aj tie vychádzajúce zo samého vnútra človeka. Kým zlo sa šíri po krajine a pripravuje sa na posledný úder, Pustovník zvádza vnútorný boj, pre ktorý stráca všetko, za čo posledné roky bojoval: priateľov, istoty, vyznačenie a zmysel života.

Vo štvrtej, poslednej knihe o Pustovníkovi s názvom Slzy rytiera sa dobro a zlo stretnú tvárou v tvár. Spozná muž s leopardom, aká je jeho úloha v boji so zlom, alebo ostane posledný boj na pleciach niekoho iného?
Čítať viac
Počet strán
464
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
176×250 mm
Hmotnosť
700 g
ISBN
9788089993567
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1406933
Štýl
duchovný
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
4. diel série
Pustovník
Vydavateľstvo
Kumran
Pre koho
pre dospelých
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

2 hodnotenia

2
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

15

Som mama malej slečny, s ktorou rady čítame. Snažím sa na IG písať svoj názor na mnou čítané knihy formou recenzií. Pri knihách si výborne oddýchnem, len keby toho času bolo viac :)

Beáta Kiselová Bileková
3.6.2022
Skvelé ukončenie série
Štvrtá a posledná časť série o Pústovníkovi a jeho blízkych má opäť svoje čaro. Síce je kniha menej dynamická, ale nechýbajú v nej zauzlenia a na konci zaujímavé rozuzlenie. Dej tejto časti odhalí čitateľovi finálny boj dobra so zlom, ktorému budú čeliť všetci hrdinovia tejto knihy. Či sa im podarí odohnať draka a zdolať najkrutejšie stvorenie na zemi, to si budete musieť prečítať :)
Táto posledná časť príbehu je pohľadom do duší rôznych ľudí, ktorí nesú určité bremeno, alebo majú veľa výčitiek svedomia a sebaľútosti. Autor na základe krásnych myšlienok poukazuje na to, že sa netreba vzdávať a treba bojovať a nebáť sa čeliť nástrahám. Úprimné, až rodinné priateľstvo prekoná všetko a aj tu sa potvrdzuje heslo: ,,Jeden za všetkých, všetci za jedného." Mne osobne sa veľmi páči, ako sa autor nesnaží za každú cenu nechať všetkých hrdinov príbehu nažive a poukazuje na to, že smrť je prirodzenou súčasťou našich životov aj so smútkom a žiaľom, ktoré k nej patria.
Ja by som prijala kľudne ešte ďalšie pokračovanie príbehu, ale ten je už ukončený, i keď by sa dalo na ňom stavať. Ale v najlepšom treba prestať a ja sa už teším na iné príbehy, ktoré nám Vladko prinesie. Ja sa mu chcem poďakovať za túto krásnu sériu, o ktorej by som nikdy nebola povedala, že ma zaujme a už teraz viem, že si ju ešte prečítam. A možno práve v najťažších chvíľach života.
Čítať viac
9
6.2.2022
Najlepší záver série!
Táto fantasy séria je skvelá, plná napätia a krásnych aj silných životných myšlienok. Ale to už určite viete. Tento diel je podľa mňa najlepší zo všetkých. Na viacerých miestach som sa musela zastaviť a povedať si, toto by som si mala zapamätať do života. Myslím, že túto knihu budem čítať znova a vždy ma nanovo niečím inšpiruje. Veľmi sa mi páčil tiež záver, ako sa všetko uzavrelo a vysvetlilo. Bola som v napätí až do konca. :) Čítať viac

Recenzie, kritiky

Autor jednoducho spája prirodzený svet s nadprirodzeným. Výhry a prehry jednotlivých postáv odzrkadľujú naše vlastné životné situácie a rozhodnutia: správne i tie nesprávne. A práve preto sa tešíme z víťazstva dobra nad zlom a očakávame ho...
— Gabriela Szczureková, učiteľka

Pustovník je knihou, ktorá učí. Postavami, ktoré toho veľa prežili a padli, aby mohli znova vstať, ale nikdy sa nevzdávajú pri konaní dobra. Hrdinovia tohto príbehu ti vlezú pod kožu. Aj ty túžiš stať sa hrdinom.
– Štefan Jaklovský, študent gymnázia

Pustovník sa nespolieha na napínavý dej, ale na perfektne vybudovanú atmosféru. Tajomstvá, zvraty a sympatie s hlavnými hrdinami vás ku knihe doslova pripútajú. Nad tým všetkým kraľujú hlboké a pekné myšlienky a zaujímavý štýl rozprávania.
– Matúš Dubjel, študent gymnázia

Knihy o Pustovníkovi sú jednými z najlepších, aké som čítal. Ani jedna v mojich rukách nevydržala dlhšie ako pár dní, jednoducho ma od seba nepustili. Nielenže mi dovolili vhupnúť do sveta plného tajomstiev, zázrakov a bojov dobra so zlom, ale postavy, ktoré som si počas čítania veľmi obľúbil, sa mi stali vzorom, a hoci sa narodili iba na stranách tohto krásneho diela, pomohli mi duchovne rásť.
– Norbert Talarovič, študent gymnázia

Čítať viac

„Ať člověk utíká, jak chce, sobě samému neunikne. Je to jako se stínem. Pořád se vás to drží.“

Po otřesech - Haruki Murakami
Po otřesech
Haruki Murakami