Harriet Beecher Stowe: Chalúpka strýčka Toma. Ikar, 2023.
V zahradě zášti - Camilla Bruce, Fobos, 2022

18,06 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
V zahradě zášti - Camilla Bruce, Fobos, 2022
V zahradě zášti - Camilla Bruce, Fobos, 2022

V zahradě zášti

V Chicagu se o ní leccos povídalo. Dobrým sousedům v Indianě se možná občas něco nezdálo, ale kdo by čekal něco zlého od dobromyslné vdovy, které v životě nepřálo štěstí, je... Čítať viac

Vydavateľstvo
Fobos, 2022
504 strán
7 hodín čítania

V Chicagu se o ní leccos povídalo. Dobrým sousedům v Indianě se možná občas něco nezdálo, ale kdo by čekal něco zlého od dobromyslné vdovy, které v životě nepřálo štěstí, je vzorná matka a poctivě chodí kostela? Kdyby jen... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Čeština
21,95 €

18,06 €

-18 %
Posielame do týždňa

Naši škriatkovia odporúčajú

Učebnice a školské pomôcky so zľavou 15 %
V zahradě zášti - Camilla Bruce, Fobos, 2022
18,06 €

Viac o knihe

V Chicagu se o ní leccos povídalo. Dobrým sousedům v Indianě se možná občas něco nezdálo, ale kdo by čekal něco zlého od dobromyslné vdovy, které v životě nepřálo štěstí, je vzorná matka a poctivě chodí kostela? Kdyby jen věděli, čím prošla... Muži k ní přijížděli plni očekávání a nadějí s celým svým majetkem, avšak odjíždět je nikdy nikdo neviděl. Belle Gunnesová na farmě v La Porte totiž dávno přišla na to, že muži nejsou složití. Že žena se na tomhle světě musí o sebe postarat sama. A že nesmí zaváhat a pohrdnout jakýmikoli prostředky, třeba i krvavými, jinak nedosáhne toho, po čem touží a co si zaslouží.
Čítať viac
Originálny názov
In the Garden of Spite
Počet strán
504
Väzba
pevná väzba
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
822 g
ISBN
9788027701780
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1404049
Štýl
napínavý
Jazyk
čeština
Pôvod
Nórsko
Vydavateľstvo
Fobos
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

9 hodnotení

9
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

15
Overený nákup
4.1.2023
Šialené, zvrátené, ale bravúrne
Nuž, vedela som, do čoho idem, takže to pre mňa nemalo byť prekvapenie. Ale bolo !!!
Pre mňa to bolo až príliš....príliš šialené, nereálne, amorálne, neuveriteľné.... a predsa skutočné. Táto šialená ženská skutočne žila, skutočne vraždila a navonok to bola vzorná matka starajú sa o deti zo sirotincov, farmárka, kresťanka.

"Belle miluje muže. Miluje je k smrti..."

Dovolím si tvrdiť, že tá nemilovala ani jedného muža, ktorý jej prešiel rukami (doslova)....a o láske k deťom sa dá tiež polemizovať... Tá žena milovala mamon - bohatstvo, peniaze a "plnou spíž".

Klobúk dolu pred autorkou, ktorá celý tento príbeh dokázala takto uchopiť a spracovať. Miestami som si hovorila, ze toto nemôže myslieť vážne, že ani šialená Bella by toto nespravila...ale spravila. Kniha vás vtiahne do deja, aj keď si tam zrejme neobľúbite takmer žiadnu postavu. Ja som tam teda veľa sympatií a súcitu nevložila do nikoho okrem detí, o tých sa mi čítalo naozaj ťažko.
Nuž a určite odporúčam prečítať poznámky autorky v závere knihy, ktoré mnohé objasňujú a doplňujú.
Čítať viac
26
Učeň - Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt, 2016
Práve čítam
Učeň

Knihy a knižné hrdinky a hrdinovia ma sprevádzajú od útleho veku. Dodnes si presne pamätám vôňu knihy (z roku vydania 1968 Winnetou), ktorú som čítala ako 11 ročná a s napätím som sledovala príbehy červených a bielych bratov. Nezabudnuteľné boli i chvíle ktoré som prežívala s Alfredom Hitchcockom a Tromi pátračmi... S pribúdajúcimi rokmi pribúdali aj prečítané knihy počnúc románmi od Juliette Benzoni, cez sci-fi a fantasy ako Stopárov sprievodca galaxiou, či Hra o tróny až po krimi (najmä severské). Knihy a knižní hrdinovia ma sprevádzajú celý život, mám okolo seba veľa priateľov, ktorí knihy tiež milujú a tak sa často stáva, že keď sa stretneme "nestihneme" si všetko povedať :-) . Mám zopár prianí a jedno z nich je, aby som mala dostatok času a dobrý zrak, na ďalšie knižné príbehy.

Beáta Kaššovicová
Overený zákazník
29.9.2022
V zášti je dobrá, a ďábel ji ješte na holičkách nenechal.
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Príbeh o jednej najtemnejšej, najkrutejšej a najnebezpečnejšej ženskej sériovej vrahyne Belle Gunnesovej - výborne spojený skutočný príbeh s fikciou. Všetko sa začína v rodnom Selby v Nórsku kde mladá Brynhilda žije smutný život v chudobe ako slúžka na statku. Osud sa s ňou nemaznal, ťažko pracuje, poctivo chodí do kostola, napriek tomu je šikanovaná a znevažovaná. Už v mladom veku zisťuje, že svet je stvorený len pre mužov, ktorí všetko vlastnia. Keď zistí, že čaká dieťa s Andersom, synom statkára, vezme si do hlavy, že v hanbe nezostane a chce, aby si ju Anders zobral za manželku. Ale ona je mladá chudobná žena, nemá právo niečo také žiadať!!! Anders ju brutálne napadne a zlomí ju. Brynhilda nenávidí svoj doterajší život a odíde do Chicaga za svojou staršou sestrou Nelly, ktorá jej chce pomôcť začať nový život.
Nový život znamená nové meno a tak sa z Brynhildy stáva Bella. Jej pýcha, chamtivosť a túžba ovládať mužov ju postupne vedie k temným rozhodnutiam.
Bella je manipulatívna, šialená, plná zloby... jediné vzrušenie ktoré ju uspokojovalo hoci iba na krátko, bolo zabíjanie.
Pôda na farme bola mäkká a lačná. Mrtví jej vôbec nevadili. Belle to pripadalo zázračné, keď lopatou utlačila hlinu, jej hladký povrch nič nevyzradil.

Nikto jej neprišiel za celé roky na činy ktoré napáchala: "Nikdo, jen Bůh, ale ten už se pěkne dlhouho neobtěžoval."
"Tak teda ďábel. Ach ten. Ano, ten je všude kolem nás."

Bella: "V zášti jsem dobrá, a ďábel mě ješte na holičkách nenechal."
James: "Nenechal. Předpokládám, že na to ho tvoje kousky až moc baví."

Príbeh je vyrozpávaný z dvoch pohľadov. Ten prvý sú Belline myšlienky a činy, druhý rozpráva jej staršia sestra Nelly. Nelly ktorá svoju "malú sestričku" miluje, snaží sa ju chápať, pomáhať, no napriek tomu má podozrenia.
Nelly, sestre chcela veriť. Verila jej? Čo iného sa dalo robiť, než veriť? Bola koniec koncov Bellina krv.
Tento príbeh čiernej vdovy z farmy v La Porte bol pred 100 rokmi morbidnou turistickou atrakciou a nočnou morou vtedajšej polície. Aj po tak dlhom čase, ktorý od týchto udalostí uplynul, stále táto žena z pekla, priťahuje pozornosť.
Čítať viac
14

Megamilovníčka Stephena Kinga ktorá sa pri knihách rada bojí, smeje alebo plače, pokojne aj všetko v jednej. O knihách sa rada vykecávam aj na IG profile @tyrky.sova

Lenka Miklášová
Overený zákazník
9.9.2022
Brutálne, otrasné, skrátka dokonalé
Rozprávačkou je sama Belle, takže jej môžeme kukať cez plece počas toho, ako sa vysporiada so všetkými nadbytočnými osobami, akurát nám nehrozí, že sa tiež staneme nepohodlným svedkom a vyslúžime si sekáčikom medzi oči. Druhou rozprávačkou príbehu je Bellina sestra Nellie, ktorá reprezentuje  hlas svedomia a sprostredkúva pohľad zvonka. Už v prvej tretine knihy som jej želala, aby si jej nádenníci zabúdali hrable po celom je pozemku a aby si v žiadnom prípade nedávala pozor pod nohy. Konanie po príchode do Ameriky si Belle síce odôvodňuje túžbou po lepšom živote a kompenzáciou za prežité utrpenie, ale s prvou kvapkou arzénu v manželovej káve stratila poslednú kvapku mojich sympatií. Samu seba sa snaží obhájiť tým, že keď už je tá sériová vrahyňa, aspoň je dobrou mamou, ale neviem či by jej uspávanie detí ópiom prešlo na Modrom koníkovi.

Atmosféra príbehu krásne graduje od ponurej a nezávideniahodnej situácie chudobnej nórskej slúžky, cez prvé prejavy nespokojnej manželky až po psychopatku odtrhnutú z reťaze, ktorá musí sama sebe pripomínať, čo vlastne vedie jej ruku (alebo striekačku s kyanidom) od jedného zločinu k druhému. Celé to samozrejme nemôže skončiť inak, ako príšernou tragédiou. 

Camilla Bruce napísala otrasnú a desivú knihu - v tom najlepšom zmysle slova. Ponúka obraz ženy, ktorú osobné nešťastie natoľko poznamenalo, že neskôr už nie je schopná rozlíšiť medzi vlastnou ctižiadosťou a zločinom. Dej je veľmi dynamický a znepokojivý, obsahuje minimum opisov a odbočiek brzdiacich tempo, a čitateľ sa celý čas obáva najhoršieho - ktoré skôr či neskôr príde.
Čítať viac
21.6.2022
Camilla Bruce spracovala celý Bellin život veľmi prehľadne, dala si záležať, aby čitateľovi neunikla ani štipka z jej kontroverzného spôsobu nažívania. Vykreslila Bellu ako bytosť z mäsa a kostí, ktorá je však schopná niečoho takého ohavného, čo si mnohí nedokážeme ani poriadne predstaviť. Rozobrala každú časť jej osobnosti do najmenších detailov a predostrela nám ju priam na zlatom podnose. Nevynechala ani jej rolu matky či manželky, no zamerala sa v prvom rade na úmrtia, ktoré sa okolo nej roky zhromažďovali.

Nesmierne desivé, no za to fascinujúce čítanie. Mne to vnuklo myšlienku, či náhodou niekto z tých, ktorí sa nachádzajú v mojom okolí, nevedie druhý tajný život, čo dokáže šikovne skrývať pred spoločnosťou. Bella bola obľúbená, vážená a významná súčasť spoločnosti, no to, čo sa ukrývalo v jej čiernej skazenej duši, poznal len málokto.
Čítať viac
9.6.2022
v záhrade zášti
Kniha sa zameriava na život Belle Gunnesovej, ktorá sa preslávila ako masová vrahyňa. Kniha už od začiatku je veľmi temná a vysvetľuje prečo Bella je taká aká je. Bella sa neskôr odsťahuje do Ameriky a tam už sa odtrhne z reťaze.
Kniha sa číta veľmi dobre. Striedajú sa dva pohľady: pohľad Belle, a jej sestry Nelie, ktorá si nechce pripustiť, že jej sestra je monštrum. Autorka ide dosť do hĺbky čo sa týka opisov a surovosti.
Moje hodnotenie je 5 z 5.
Čítať viac

„Človek spoznáva ľudí práve tak podľa toho, o čom hovoria, ako aj podľa toho, o čom nehovoria nič.“

Plná slávy - Bruce Marshall, 2017
Plná slávy
Bruce Marshall