Kým si pri mne - Lina Elys

13,50 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Kým si pri mne - Lina Elys
Kým si pri mne - Lina Elys

Kým si pri mne

Čo všetko dokáže prekonať láska

Olívia po ťažkej strate opúšťa rodný dom, no ťaživé spomienky si spolu s ranami na duši berie so sebou. Po rokoch jej harmonický život naruší správa, ktorá jej celý svet... Čítať viac

4,4 25 hodnotení
Vydavateľstvo
Lina Elys, 2022
272 strán
4-5 hodín čítania

Olívia po ťažkej strate opúšťa rodný dom, no ťaživé spomienky si spolu s ranami na duši berie so sebou. Po rokoch jej harmonický život naruší správa, ktorá jej celý svet prevráti naruby... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

13,50 €

Posielame do štyroch dní
Ďalšie knižné vydania
Kým si pri mne - Lina Elys
Brožovaná väzba
Slovenčina, 2022
Do štyroch dní
-2 %

13,27 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Olívia po ťažkej strate opúšťa rodný dom, no ťaživé spomienky si spolu s ranami na duši berie so sebou. Po rokoch jej harmonický život naruší správa, ktorá jej celý svet prevráti naruby. Démoni z minulosti sú opäť na slobode a nútia ju postaviť sa tvárou tvár tomu, čo zničilo jej rodinu. A teraz to chce zničiť ju.
Dokáže odpustiť svojmu jedinému žijúcemu príbuznému? Nájde lásku a oporu v mužovi, ktorého roky tajne milovala? Mohli by jej v ťažkom boji pomôcť ľudia, ktorí pri nej vždy verne stáli alebo si túto bitku musí vybojovať sama? Vyhrá Olívia túto nerovnú partiu, ktorú s ňou rozohrala zákerná choroba?
Čítať viac
Počet strán
272
Väzba
pevná väzba
Rozmer
156×217 mm
Hmotnosť
460 g
ISBN
9788057035558
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1361099
Vydanie
1
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Lina Elys
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

25 hodnotení

14
8
2
0
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

19

Som mama malej slečny, s ktorou rady čítame. Snažím sa na IG písať svoj názor na mnou čítané knihy formou recenzií. Pri knihách si výborne oddýchnem, len keby toho času bolo viac :)

Beáta Kiselová Bileková
Overený zákazník
12.1.2023
Realistické
Rakovina... Hnusná, bolestivá, ale je realitou v životoch mnohých nás a našich blízkych. Olívia mala ťažké detstvo a trauma z neho sa objaví po niekoľkých rokoch, keď sama musí čeliť krutému osudu. V užialenom a alkoholom utrápenom otcovi nenájde oporu, ale zato skutočné priateľstvá hory prenášajú. A čo ak nielen tie? Lenže dokáže byť osud spravodlivý?
V príbehu sa strieda minulosť s prítomnosťou, prostredníctvom ktorých spozná čitateľ Olíviu a jej blízkych, Daniela, ale aj ich osudy. Krutá pravda nahlodá ich životy a len skutočné priateľstvo a láska dokážu silno zabojovať. Príbeh z dvoch pohľadov ukáže vnímanie smrteľnej choroby zo strany pacientky i jej blízkej osoby. Je vidieť, že autorka sa na príbeh pripravila a prepracovala ho kvalitne. Dej je plynulý, emotívny, realistický, s kruto pravdivým reálnym koncom bez zbytočných príkras. Korektúru nehodnotím, ale inak je dielo z môjho pohľadu zvládnuté výborne. Tiež v rodine čelíme krutému osudu a neostáva nám nič iné, len bojovať. Držím palce všetkým, ktorých postretol podobný osud. Nevzdávajte sa! Život a naši blízki stoja za ten boj.
Príbeh vo mne zanechal silné pocity.
Čítať viac
8
27.11.2022
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Pred pár dňami sa ide ku dostala táto útla ružová knižka. Ideálna velkosť do kabelky, avšak skrývajúca v nej témy ako nevera, šikana, alkoholizmus, rakovina, či strata blízkej osoby. Silná kombinácia, nemyslite?

Hlavnou hrdinkou je Olívia, mladá interiérová dizajnerka, ktorá pracuje vo firme svojho najlepšieho priateľa Daniela. Od samého začiatku vieme, že k nemu prechováva viac ako len priateľské city, a to už od školy. Okrem neopätovanej lásky, keďže Daniel je ženatý, sa musí vysporiadať aj s jednou nečakanú správou. S rakovinou.

Vidieť, že autorka Lina Elys sa danej téme venovala svedomito, pretože vďaka knihe som sa obohatila o zopár zaujímavých poznatkov, ktoré sa s týmto ochorením spájajú. Klobúk dolu za vyber takejto ťažkej a náročnej témy, ktorá by si zaslúžila viac pozornosti. Aj tento príbeh by potreboval väčší priestor, pretože miestami som mala pocit, že niektoré udalosti utekali míľovými krokmi. Tiež musím podotknúť, že krásny príbeh bol za mňa napísaný akosi ťažkopádne. Uvedomila som si to už pri prvej kapitole a ten pocit nezmizol ani do konca. Všetko síce pekne nadväzovalo na to predchádzajúce, ale dokopy to neplynulo. Niekedy pri čítaní máte pocit, že slová plynu akoby samé, v tomto prípade som mala pocit, že ich treba postrčiť.

Na záver chcem povedať, že Kým si pri mne bol silný príbeh, pri ktorom mi nesadol autorkin štýl písania, ale Olíviin osud prekvapil a držal ma v napätí, ako sa vysporiada so všetkými nástrahami, ktoré jej život proniesol. Ďakujem autorke Line Elys, že mi knihu zaslala a ja som mala možnosť spoznať jej tvorbu.
Čítať viac
14
20.9.2022
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Druhá knižka autorky sa podľa mňa vydarila oveľa lepšie ako jej debut. Pri prvom pohľade na obálku som si myslela, že to bude nejaka romantika, ale už na začiatku som zistila, ako veľmi sa mýlim. Autorka v knihe rozoberá ťažkú tému, a to rakovinu prsníka. Musím ju pochváliť za získané vedomosti, čo sa týka terapie. Trošku mi to chýbalo vnútorné prežívanie celého ochorenia. Skoro žiadne Oliviíne monológi, pocity neboli opísané. Za to bola veľmi silná, za čo ju obdivujem. Nestačí, že musí bojovať s nevyliečiteľným ochorením, ale aj vlastný otec ju odmietne a zostane na všetko sama.
V tejto knihe sa tiež striedajú kapitoly, čo je veľké plus, pretože jednotlivé situácie vidime z obidvoch, odlišných pohľadov. Daniel bol zlatíčko. Milovala som ho od prvej chvíle a veľmi som dúfala, že si k sebe nájdu cestu. Pričom jeho manželka? Och strašne nesympatická, zlomyslená osoba. Veľmi som sa na ňu hnevala hlavne kvôli jej prístupu k vlastnej, chorej dcére. Niečo otrasné.
Kniha v sebe ukrýva oveľa viac tém ako len chorobu. Interupcia, sebapoškodzovanie, šikana, alkoholizmus, samota. Týmito problémami  si jednotlivé postavy prešli. V knižke je veĺa emócií a nie raz som mala slzy na krajíčku.
Príbeh poukazuje na to, aká zákerná je rakovina, a hlavne, že nie každý s ňou dokáže žiť a bojovať. A je o to zákernejšia a klamlivejšia keď nad ňou vyhraješ.
Páčil sa mi koniec. Čakala som iný koniec, ale som rada, že to autorka nakoniec dokončila takto. Bol realistický, taký, aký väčšinou život býva.
Čítať viac
Kamienkova
Neoverený nákup
13.7.2022
Minirecenzia
Silný príbeh, ktorý donúti zamyslieť sa nad tým, že naozaj si zdravie (a vlastne aj iné veci) vážime až vtedy, keď oňho prideme…

Sledujeme príbeh hlavnej hrdinky Olívie, ktorá je veľmi sympatická a taká ,,správna baba”. Jej príbeh je ale veľmi smutný, pretkaný nenaplnenou láskou, problémami z detstva a najnovšie aj zákernou chorobou. Veľmi oceňujem rýchly dej a žiadne balasty, v knihe je veľa pekných myšlienok a posledné strany si treba nechať dlhšie rozležať v hlave. Odporúčam najmä ženám.
Čítať viac
Kristína Ježovičová
Overený zákazník
12.5.2022
Kým si pri mne
Ak sa autor podujme písať príbeh, ktorého téma má na čitateľa ťaživý účinok, je podľa mňa pomerne dôležité, akým spôsobom ho napíše.

Lina umne strieda neľahké pocity a poznania hrdinky s dialógmi, ktoré posúvajú dej dopredu. Zvolila si podľa mňa tú najlepšiu možnú cestu, neutápa sa v dlhočizných opisoch, ale píše priamočiaro a k veci, avšak s citom, vôbec nie na úkor ťažkej témy, ktorú zjemňuje veľmi pekná milostná zápletka.
Okrem smutného osudu hrdinky, ktorú zasiahla ťažká choroba, na vás z písmen srší aj obrovská sila lásky. Olívia to v živote nemá jednoduché, polená pod nohy jej hádže nielen jej telo, ale aj niektorí ľudia. A tam, kde zlyhá rodina a nefunkčný vzťah, nastupuje bezhraničné priateľstvo.
Lina u mňa zabrnkala hneď na niekoľko strún. Uvediem niekoľko z nich, viď nižšie. (Nejako sa mi tie zoznamy zapáčili:)
Na prvú: napísala o chorobe, ktorá môže zasiahnuť ktorúkoľvek z nás a upozornila tak na dôležitosť preventívnych prehliadok.
Na druhú: pri spomienkach z minulosti som si uvedomila, že Lina vie vierohodne písať nielen o dospelákoch, ale aj o deckách.
Na tretiu: láska k dieťaťu môže byť veľká, ale nie vždy musí byť dotyčná osoba biologickým rodičom dieťaťa.
Na štvrtú: život vie byť nepredvídateľný v dobrom, ale, žiaľ, aj v zlom slova zmysle.
Na piatu: chémia medzi príbehom a mnou jednoducho zafungovala.
Na šiestu: to krásne priateľstvo v knihe... a láska...

Už sa teším na ďalší príbeh z pera autorky, ktorá píše o živote, o tom škaredom, ale aj o tom peknom v ňom.
Čítať viac
6
18.4.2022
Kým si pri mne
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Pri ružovej obálke si poviete, že to bude ďalšia romantická kniha. To ste ale na omyle a nie je to celkom tak. Je to emočná kniha o zákernej a málo rozoberenej téme - ako rakovina. 

Hlavná hrdinka príbehu je Olívia, ktorej diagnostikujú rakovinu prsníka. Prvá tretina príbehu sa mi čítala tažšie, lebo ide o veľkú emočnú záťaž. 

Do príbehu som sa vedela vcítit, predstaviť si, čo musí všetko absolvovať a všetky tie vedľajšie účinky po chemoterapii. 

To, že Olívia má rakovinu jej povedal lekár. Ale predstavte si, ako to má dcéra povedať vlasnej mamke? Pre mňa to bolo tažké, ale najhoršie bolo keď to po roku vzdala a ukončila chemoterapie, nakoľko cítila že to bude takto lepšie. To, že podpísala reverz a odmietla ďalšiu liečbu sme sa dozvedeli až keď medzi nami nebola. Nešlo o rakovinu prsníka, ale postup chemoterapie a ožarovaní je ten istý. 

Človek musí byť silný, aby to všetko dokázal podstúpiť. Pri tejto chorobe sú zostupy a pády na úplne dno. Nikdy neviete kedy sa opäť ukáže. 

,,Žiť neznamená čakať, kým prejde búrka, znamená to naučiť sa tancovať v daždi.“

Olívia je silná žena a má pri sebe dlhoročných priateľov Daniela a Alex, ktorý pri nej stoja v jej tažkom boji o život, aby porazila pliagu menom rakovina.

Choroba jej v minulosti zničila rodinu a teraz chce zničiť ju. Dokaže odpustiť jedinému príbuznému, krorý ju tak veľmi v zivote sklamal…? 

Daniel je jej najlepší priateľ od detstva. Stál pri nej a bol jej oporou, keď jej umrela mama a tak stojí pri nej aj teraz. Spolu prežili toho veľa. Romantická línia medzi nimi sa tiahla v celom príbehu, kde sa vcítite do ich konania a vžijete sa do príbehu. 

Ďakujem autorke, že usporiadala štafetku a mohla som si prečítať tento dojemný príbeh. 
Čítať viac
Lina Franková
Neoverený nákup
13.4.2022
kráne
S určitými námetmi však určite treba narábať citlivo,aby vyzneli uveriteľne a nestali sa citovým vydieračom. Aspoň ja to tak vnímam, resp. tieto dva znaky by ma odradili. Bol teda Olíviin príbeh uveriteľný? Môj osobný pocit – áno, jednoznačne. Všetky emocionálne fázy,ktorými prechádzala, mi prišli pochopiteľné, rovnako však aj smutno pestrá škála vyšetrení, ktoré ponúkajú náhľad na „cestu“, ktorou si pacienti s Olíviinou diagnózou prechádzajú. A či sa mi chcelo poplakať? Chcelo, ale necítila som sa tlačená na hranu, myslím, že kniha bola veľmi realistická a zároveň triezvo romantická. Chceli by sme chceli veľa vecí... ale ako s nami život zatočí, je nie vždy na nás. A práve tento podtón vo mne ostal rezonovať.Ako nás osud niekedy melie. Myslím si, že Lina Elys sa nielenže pohla vpred, doslova preskočila kusisko od prvotiny ku svojej druhej knihe, ktorá je oveľa vyzretejšia. Čítať viac
jozka_miluje_knihy
Neoverený nákup
11.4.2022
Kým si pri mne je druhá kniha od slovenskej autorky Lina Elys. Je to jej tohtoročná novinka s krásnou obálkou ladenou doružova. Téma príbehu je aktuálna a náročná pre slabé povahy. Je to smutné, ale rieši sa tam láska z detstva. Páčilo sa mi, že autorka písala kapitoly raz z pohľadu jednej hlavnej postavy a potom druhej a plynule pokračuje. Nachádzajú sa tam kapitoly, ktoré opisujú minulosť a pekne to dotvára tú správnu atmosféru a nielen, že niekto niečo o tom povedal, ale presne vieme ako sa vtedy cítili a čo prežívali. Postavy sa mi veľmi páčili až na jednu, ktorá mi vôbec nebola sympatická a neprezradím vám ktorá. Nepáčila sa mi od začiatku do konca. Poslednú tretinu som vôbec nechcela čítať a vedieť koniec, pretože som čakala iný koniec a nechcela som vedieť ako to skončí, lebo to mohlo skončiť všelijak. Potom som sa donútila a dočítala to so slzami na krajíčku a s úsmevom na perách. Napriek ťažkej a smutnej životnej situácii, príbeh ma chytil za srdce a bola som rada, že som si túto knihu prečítala. Riešili sa tu aj iné rôzne témy, ktoré celý príbeh okorenia a vôbec nie je nudný. Určite odporúčam túto knihu tým, ktorý majú radi ťažšie témy, romantiku, riešenie rôznych vzťahov. Čítať viac
13
22.3.2022
4,5/5
Keď som zistila “ hrúbku” knihy pomyslela som si, že pôjde o jednohubku na 1 - max 2 dni. Keď som sa ale začítala do príbehu ženy, ktorú postihne choroba, ktorá sa môže hocikedy objaviť hociktorej z nás, tak som si musela čítanie kúskovať .

Olívia bola jedna z najsilnejších hlavných hrdiniek a aj tak to bolo naozaj ťažké a psychicky náročné čítanie. Strašne veľa pocitov sa prenieslo na mňa a uvedomila som si, že zdravie máme len jedno a netreba ho zanedbávať. Určite si po tejto knihe začnem dávať väčší pozor na seba, ako na ženu a matku.

Do tohoto smutného príbehu bola jemne vsadená romantická linka. Síce nebola jednoduchá ale bola nenútená a citlivá. Veľmi som im držala palce aby konečne boli skutočne šťastní.

V knihe sú naozaj krátke kapitoly čo mám rada. Jediný problém som mala s niektorými dejovými linkami, ktoré boli prirýchlo spracované a dali by sa viac rozvinúť..

Stále mi príde až neskutočné čo dokáže osud priniesť jednej dobrej žene. Koľko toho dokázala zvládnuť a koľko sily v sebe musela nájsť. A ten koniec ? Nedal mi spať a ešte aj teraz mu nemôžem uveriť a ukazuje aký je život naozaj nefér.
Čítať viac
9

Všetky recenzie dostupné na mojom instagramovom profile @ivinkaaa.booksland alebo blogu: https://ivinkaaa-booksland1.webnode.sk/

IVINKAAA BOOKSLAND
Overený zákazník
7.3.2022
4/5
Knihu som čítala v rámci štafety, ktorú usporiadala samotná autorka, za čo sa jej chcem poďakovať.
Popravde som sa nechala zlákať krásnou ružovou romantickou obálkou a úplne zabudla na to, o čom pojednáva anotácia. Ostala som oklamaná, pretože som čakala niečo iné. Ružová farba má odlišný symbol ako romantika, aspoň tak to vnímam ja.

S Linou je to moja prvá skúsenosť a prekvapila ma. Dielo sa napriek náročnej téme čítalo dobre a rýchlo. Určite si rada prečítam i jej ďalšie počiny.

Olívia ako hrdinka je skvelá, i keď niekedy som ju chcela prefackať, ale statočne bojuje celý čas a nevzdáva sa. A predsa vie byť v milostných otázkach pasívna, dáva na reči druhých. Určite je mnoho žien, ktoré bojujú s chorobami a musia byť silné, aby to vydržali, za čo majú obdiv. Lina ju vykreslila ako bojovníčku a motiváciu pre ďalšie ženy, čo je super.

„Veľakrát dokázali, že rodinou môžu byť aj ľudia, ktorým nekoluje v žilách tá istá krv, ale boli ochotní držať ma za ruku vtedy, keď som to najviac potrebovala.“ – str. 35, Olívia

O jej dlhoročnom kamarátovi od detstva by som vedela napísať celú litániu toho, že je úžasný. Od prvej po poslednú stranu sa o Olíviu stará, ochraňuje ju a vidno na ňom, že mu na nej záleží. Páčil sa mi aj spracovaný prerod ich toľko ročného vzťahu. Daniel je skrátka úžasný. A že vzťahy medzi všetkými aktérmi sú poriadne prepletené. Je dobré, že sa poukázalo i na to, čím si prechádzala malá Johanka.

Dielo je sprevádzané množstvom emócií, ktoré vás nenechajú chladnými. Nie som matkou, neprešla som si podobnými udalosťami a aj tak ma to zasiahlo. Autorka zvládla na výbornú tému okolo onkologických chorôb a informácií s tým spojených. Čo mi pri tomto prekážalo bolo veľké skákanie časovými úsekmi, skoro stále sme sa posúvali o týždne či mesiace. Je to škoda, v tomto prípade mohlo byť aj päťdesiat strán navyše a neubralo by to kvalite diela, skôr by podčiarklo dôležitosť a hĺbku témy.

Záverečné hodnotenie
Kým si pri mne nie je obyčajná romantika, ale pojednáva o ťažkých problémoch nejednej ženy, či všeobecne človeka. Autorka spracovala tému super a buď sa v problematike vyzná, alebo si to kvalitne naštudovala. Pripravte sa na úžasného hlavného hrdinu, trošku zaslepenú Olíviu a najmä krásu odhodlania a sily s realistickým koncom. Knihu určite odporúčam a možno aj vy pri nej vyroníte nejednu slzičku. 4/5.
Čítať viac

Čítať viac

„Nejprve myšlenka, a pak rozhodný pohyb v přímém směru po jediné koleji k určenému cíli. Může jedno dávat smysl bez druhého? Není snad zhoubné mít cíl a nekráčet k němu - nebo naopak kráčet jen tak, bez cíle? Odkud pramení zloba, která se šíři světem, která se ze všech sil snaží oddělit jedno od druhého, poštvat jedno proti druhému? “

Atlasova vzpoura - Ayn Rand