Sanatórium Le Sommet, ukryté v hlbokých borovicových lesoch Švajčiarskych Álp a v tieni horských štítov, odjakživa pôsobilo zlovestným dojmom. Kedysi sa v ňom ľudia liečili z tuberkulózy, dnes je z neho luxusný päťhviezdičkový hotel.

Čítať viac

Ďalšie formáty

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Sanatórium Le Sommet, ukryté v hlbokých borovicových lesoch Švajčiarskych Álp a v tieni horských štítov, odjakživa pôsobilo zlovestným dojmom. Kedysi sa v ňom ľudia liečili z tuberkulózy, dnes je z neho luxusný päťhviezdičkový hotel. Pre Elin Warnerovú nie je odľahlé miesto vytúžená destinácia. Práve uzavrela zložitý prípad, ktorý ju prenasleduje v nočných morách, a chce si trochu oddýchnuť od práce detektívky. Lenže brat ju pozval na oslavu svojich zásnub s priateľkou Laurou, a hoci majú medzi sebou súrodenecké spory, tentokrát sa nemá na čo vyhovoriť a pozvanie musí prijať.

Do hotela dorazia s priateľom Willom uprostred snehovej búrky a jeho temné prostredie ich okamžite naplní úzkosťou. A keď sa Laura na druhý deň stratí, Elin sa musí spoľahnúť na svoje inštinkty, aby ju našla. Hotel je odrezaný od sveta, snehu pribúda, nervozita sa stupňuje... a vtedy zmizne ďalšia žena.
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Na sklade, objednávajte však rýchlo
16,11 €
-5 %

E-knihy a audioknihy

E-kniha
Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
PDF
EPUB
MOBI
11,80 €
Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
The Sanatorium
Počet strán
4326 hodín čítania
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1360827
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Ikar

Na úvod, po knihe som siahla po dobrých anotáciach a recenziách na ňu. Často sa obavám nových autorov, ktorý vychádzajú poslednú dobu v tomto žánri.
Knihu určite doporučujem prečítať každému kto ma rád tému strašidelna (sanatórii).

Ale pekne poporiadku.

Začiatok mi prišiel trochu rozhádzaný. Pohľad hlavnej postavy mi prišiel plytký, nedokáže si človek s jej osobnosťou urobiť nejaký vzťah. Celu knihu som sa trápila tým, ako bola hlavná postava prezentovaná.
Dej sám o sebe bol skvele premyslený! Dej ma držal knihu čítať každú možnú voľnú chvíľu. Ani v polke knihy som nemala ani náznak vysvetlenia čo sa tam naozaj deje. Ale všetko sa krásne vysvetlilo, padla som na zadok.
Pokračovanie bude zaujímavé ale čakala som, že táto kniha bude samostatná a nie do serie. Možno preto tá hviezdička dole.

Čítať viac

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,2 / 5

12 hodnotení

6
2
4
0
0

Lívia Rybárová
8.5.2022
Na knihu som sa veľmi tešila a naozaj nesklamala . Mám veľmi rada tento žáner . Podľa mna dobre napísaná od začiatku po koniec . Prečítala som ju veľmi rýchlo , až mi bolo ľúto , že už je koniec . Za mňa super knižka. Čítať viac
2
12.4.2022
Sanatórium Le Sommet, kde sa kedysi ľudia liečili z tuberkulózy, je dnes luxusný päťhviezdičkový hotel. Nachádza sa na odľahlom mieste Švajčiarskych Álp a pôsobí hrozivým dojmom. Práve sem pozve detektívku Elin Warnerovú jej brat na oslavu zásnub. Ona jeho pozvanie prijme. Na druhý deň po jej príchode však jeho snúbenica Laura zmizne. Vonku zúri snehová búrka a keď spadne lavína, niektorí ľudia ostanú v hoteli odrezaní od sveta. Snehu pribúda, nervozita sa stupňuje... a vtedy zmizne ďalšia žena.

Wau, toto bol najlepší triler, aký som kedy čítala. Teda, čítala som vôbec nejaký?

Kniha prekonala všetky moje očakávania. S Elin toho máme veľa spoločné. Úplne som sa do nej vcítila a uvažovala ako ona. Veľmi sa mi páčilo to prostredie - sanatórium v horách, snehová búrka. Dej mi prišiel nepredvídateľný, veľa vecí ma tam prekvapilo. Vôbec som neuhádla, kto je vrah a prečo vraždí. A ten koniec ma dostal. Nechystá sa náhodou pokračovanie?
Rozhodne odporúčam
Čítať viac
3
30.1.2022
Sanatórium
Táto kniha ma veľmi zaujala svojou obálkou a anotáciou. Nakoniec ma kniha až tak nenadchla ako som čakala. Začiatok sa neskutočne vliekol, no záver knihy už bol dynamickejší, akčnejší a prečítaný rýchlo. Vyzdvihujem krátšie kapitoly, ktoré mne veľmi vyhovovali. V podstate som z knihy dosť sklamaná a keby som vedela, čo sa skrýva vo vnútri, tak siahnem radšej po inej knihe. Čítať viac

Čítať viac
Čítať viac

„Keď som nemal čo stratiť, dostalo sa mi všetkého. Keď som prestal byť tým, kým som bol, našiel som sám seba. Keď som spoznal poníženie, a napriek tomu som kráčal ďalej, pochopil som, že si môžem slobodne vybrať osud.“

Záhir - Paulo Coelho
Záhir
Paulo Coelho