Hamlet - William Shakespeare
Hamlet
3,48 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Hamlet

William Shakespeare

William Shakespeare bol významený anglický básnik a dramatik, kľúčová postava európskej drámy. Často je považovaný za anglického národného básnika alebo barda. Zachovalo sa jeho 37 divadelných hier, 154 sonetov, dve dlhé epické básne a niekoľko ďalších diel. Jeho hry boli preložené do všetkých...

3-4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
HarperCollins, 2011

Considered one of Shakespeare′s most rich and enduring plays, the depiction of its hero Hamlet as he vows to avenge the murder of his father by his brother Claudius is both powerful and complex. As Hamlet tries to find out the truth of the situation

Čítaj viac

3,48 €

Bežná cena Bežne 3,65 €

Ušetríte 5%

Dodanie môže trvať viac ako tri týždne

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Considered one of Shakespeare′s most rich and enduring plays, the depiction of its hero Hamlet as he vows to avenge the murder of his father by his brother Claudius is both powerful and complex. As Hamlet tries to find out the truth of the situation, his troubled relationship with his mother comes to the fore, as do the paradoxes in his personality. A play of carefully crafted conflict and tragedy, Shakespeare′s intricate dialogue continues to fascinate audiences to this day.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Hamlet - William Shakespeare
The Picture of Dorian Gray - Oscar Wilde
6,96 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
192
Hmotnosť
122 g
Rok vydania
2011
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
anglický
Vydavateľstvo
HarperCollins
Rozmer
113×178 mm
ISBN
9780007902347
Naše katalógové číslo
119508

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,5 / 5

342 hodnotení

232
66
35
4
4

6

Ak raz knihu začnem čítať, nikdy ju nenechám nedočítanú. Čítam poéziu, prózu i drámu, novšiu, staršiu, i literárnu klasiku, pôvodom domácu i zahraničnú. Skrátka všetko bez rozdielu. Hrubšie knihy doma, tenšie v električke. V posledných rokoch ma najviac tematicky zaujali knihy rozhovorov a životopisy, lúskam však aj severské thrillery. Čítam naozaj rozmanito. A predovšetkým, rád.

Dominik Kuchta
9.8.2019
Príbeh známy, ak nie svetoznámy. Aj tu Shakespeare ukázal, že v dramatických dielach patrí k svetovej špičke, a to vo svojich časoch ani s nikým o tento post nesúperil. Slovenský preklad dielu určite neublížil a patrilo by sa každému mať toto dielo prečítané. Čítaj viac
1
Prekážka je cesta - Ryan Holiday
Práve čítam
Prekážka je cesta

Moje meno je Lukáš. Mám devätnásť, knihy a dobré vzdelanie pokladám za veľmi podstatnú časť môjho života. Som preto nesmierne rád, že od februára 2019 je súčasťou pultov tohto kníhkupectva aj moja kniha - TVOJ ŽIVOT V TVOJICH RUKÁCH. Jednoducho mi to nedalo a musel som ju zaradiť medzi päticu svojich najobľúbenejších kníh. :)

Lukáš Sabo
24.5.2019
Renesancia v plnej sile
Určite dielo Hamlet zaraďujem medzi popredné priečky v kategórií tragédie.
Veľmi elegantne sa tu zobrazujú prvky renesancie a humanizmu a dávajú najavo, že je podstatné sa zaoberať pozemským životom a nie tým svetským.
Jediný mínus je u mňa pomerne náročný štýl písania. Treba sa naozaj sústrediť, aby neušla pointa.
Čítaj viac
Lucie Erazímová
27.7.2016
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Na nejslavnější a nejpopulárnější Shakespeareovinu jsem se těšila už nějakou dobu. Po přečtení Romea a Julie, od kterých jsem nečekala žádné divy, jsem byla velmi mile překvapená a tudíž ještě víc natěšená na Hamleta. Zrada, pomsta a smrt jsou má oblíbená témata. Proto mě tak bolí u srdce říct, že mě drama neskutečně zklamalo.
Všechno, co si odborníci na díle vychvalují, mě nudilo a nutilo knihu každých deset minut odkládat. Dílo je známé jako nejdelší drama, které Shakespeare napsal, nakonec je ale 90% děje pouze výplní pro posledních 5 stránek, kdy nakonec všichni absurdní smrtí zemřou. Ani nemluvím o tom, že Hamlet byl tou nejhorší hlavní postavou, kterou jsem musela strpět. Je to chlapík, co se rád poslouchá, používá velká slova a libuje si, když mu nikdo nerozumí. Z toho důvodu mi celé drama přišlo spíše jako sarkastická komedie, než jedna z nejdiskutovanějších světových tragédiích.
Co jsem na díle musela ocenit, byly krásné metafory, některé z nich opravdu geniálně přeloženy do češtiny, velice nakažlivá struktura vět a pro Shakespeara neobvyklý vývoj postav pomocí monologů. Pokud tedy zrovna nechytračil Hamlet.
Nakonec jsem drama ohodnotila jako průměrné, i když mě děj zklamal, po jazykové stránce bylo zlaté. Stejně ale nerozumím, proč právě kolem tohoto díla je tolik rozruchu. Z dílny Shakespeara vyšlo tolik zajímavějších her a pohádek, například Kupce benátského jsem přečetla jedním dechem. Jeho historická dramata také nedostávají tolik pozornosti, kolik by zasloužila. I když jsem ráda, že jsem dílo konečně přečetla, znovu bych Hamleta rozhodně číst nechtěla.
Čítaj viac
danka kopálová
31.3.2014
Hamlet
Hamlet je môj obľúbený smutný hrdina a jeho osud ma fascinuje od školských čias....stále a stále..,rovnako,ako ostatné diela obrovského velikána Shakespeara. Rovnako je dôležitý preklad pána Feldeka a tak som vdačná,že sa táto skvelá klasika dá kúpiť i v brožovanej väzbe, aj ked si tieto diela zaslúžia kožu....ale-finančne si ich môžeme dovoliť kúpiť viac....dakujem. Čítaj viac
Julia Stachova
14.4.2017
Názor čitateľa
Koža ako obal knihy vyzerá síce vznešene, ale aj tak nedokáže vyjadriť všetku tú krásu a vznešenosť knihy.
Aj keď musím uznať, že by to bolo naozaj veľmi pekné, ale aj krásne drahé (bohužiaľ).
;)
Čítaj viac
Zuzana Hoferíková
23.3.2014
Shakespeare
Hamleta mám ako povinné čítanie. Trochu som sa toho obávala ale zamilovala som si toto dielo aj samotného autora. Navyše je to nadčasový autor a určite neskončím iba pri tomto diele. Je to jednoducho klasika, ktorú si musí aspoň trochu obľúbiť každý :-) Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Hamlet - William Shakespeare
The Picture of Dorian Gray - Oscar Wilde
6,96 €

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“