Vianoce
Biela ako mlieko, červená ako krv - Alessandro D‘Avenia
Biela ako mlieko, červená ako krv

11,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Biela ako mlieko, červená ako krv - Alessandro D‘Avenia
Biela ako mlieko, červená ako krv - Alessandro D‘Avenia

Biela ako mlieko, červená ako krv

Leo je obyčajný šestnásťročný tínedžer, ktorý miluje futbal, gitaru a jazdenie na mopede. Svet vidí vo farbách. Biela je ticho, samota, prázdno… Za to červená úsvit, búrka,... Čítať viac

4,8 29 hodnotení
Vydavateľstvo
buk, 2021
Počet strán
280

Leo je obyčajný šestnásťročný tínedžer, ktorý miluje futbal, gitaru a jazdenie na mopede. Svet vidí vo farbách. Biela je ticho, samota, prázdno… Za to červená úsvit, búrka, láska... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

11,90 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo
Stíhame do Vianoc

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Leo je obyčajný šestnásťročný tínedžer, ktorý miluje futbal, gitaru a jazdenie na mopede. Svet vidí vo farbách. Biela je ticho, samota, prázdno… Za to červená úsvit, búrka, láska. A láska sa pre Lea rovná Beatrice – zelenooká červenovláska, ktorá študuje na rovnakej škole. Je jedným z mála dôvodov, prečo školu ako-tak zvláda. Inak je pre neho stratou času… totálna biela. Jeho letargiu a pohodlie naruší až suplujúci učiteľ, ktorý svoju prácu berie vážne. Vďaka nemu sa prvýkrát začína vážne zamýšľať nad tým, čo má v živote zmysel a ako nájsť a nasledovať svoje sny. Leovým snom je Beatrice, no všetky jeho nádeje sa zrútia vo chvíli, keď do jej života vstúpi choroba.
Dokáže Leo v náročnom období svojho dospievania objaviť cenu utrpenia a význam skutočného priateľstva? Nájde odpovede na otázky, pri ktorých dospelí strácajú reč a dokonca aj internetový vyhľadávač sa zafarbí na bielo?
Čítať viac
Počet strán
280
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
130×205 mm
Hmotnosť
295 g
ISBN
9788097402709
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
1176957
Vydanie
1
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
buk
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

29 hodnotení

24
4
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

20
23.11.2022
celkom príjemné čítanie
Každý máme občas bielu náladu. Každý sa občas cítime zle, nepochopene, zlomene či smutne. Je to všetko v poriadku.
V tomto príbehu sledujeme Lea ktorý mal síce 16 rokov, no názormi mi občas pripomínal muža ktorý si odžil už nejaký ten rok, no v škole sa prejavoval ako chlapec ktorý sa nevie vpratať do kože ako s ním trieskali hormóny. Nájsť si k Leovi cestu nebolo úplne ľahké a sama neviem, či sa mi to na 100% podarilo práve kvôli tým jeho ´´zmenám´´. Silviu som milovala a verila som do poslednej chvíle, že sa aj ona dočká pochopenia a lásky takej, akú si zaslúži. Beatrice by si zaslúžila viac strán a hlavne viac času.. Neverila som, že taká malá útla kniha môže mať v sebe toľko krásnych a hlbokých myšlienok. Kniha sa napriek pochmúrnej bielej atmosfére čítala veľmi rýchlo. Tento príbeh je silný, krásny a smutný zároveň. Napriek tomu knihe nemôžem dať plný počet, pretože ten prerod a chovanie Lea bol pre mňa nereálne.
Vyjadrujme naše city, užívajme si každú možnú chvíľu s tými ktorých milujeme, lebo nevieme kedy to môže byť naposledy..
Čítať viac
Barbora Hrivňáková
4.11.2022
super kniha
Veľmi som váhala, či sa pustím do čítania tejto knihy, keďže nie som veľmi cieľová skupina. Ani násťročná, ani rodič. Ale recenzie tu ma posmelili a je to naozaj super kniha. Zhltla som ju v priebehu 24 hodín. Odporúčam. Čítať viac
7

Som otec troch deti, ktorý miluje Boha, svoju manželku, naše deti, čítanie, fotenie a beh.

Tomáš Golha
19.10.2022
jedna z najlepších kníh aké som čítal
Veľmi veľmi silný príbeh 16 ročného talianskeho chlapca, ktorý je zamilovaný do červenovlasého dievčaťa, ktoré.... Kniha s krásnymi metaforami. Chytila ma natoľko, že som si prečítal aj poďakovanie. Čítať viac
7
7.9.2022
Bezkonkurenčný adept na titul Knihu roka
V tomto názve je celá kniha... Mám rada zvláštne názvy kníh, ktorým porozumiem počas čítania a táto kniha je neuveriteľne napísaná.
Jednoduchý štýl rozprávania, ktorý zvolil autor z dôvodu autentickosti, práve kvôli hlavnému hrdinovi, rozprávačovi, šestnásťročnému Leovi. Avšak, ten rozpráva o svojom živote nielen v jednoduchých vetách, ale aj romanticky až poeticky a občas surovo realisticky, tak ako je aj sám život.

Dospievanie je náročné obdobie v živote každého človeka. Stredoškolák Leo má super kamoša aj kamarátku, ktorej môže zavolať aj o polnoci. Má svoje trápenia, myslí si, že život je na prd. Suplujúci dejepisár mu však vstúpi do života a Leo začne premýšľať o svojich snoch, o sebe, svojej budúcnosti. Je zaľúbený do prekrásnej červenovlásky Beatrice a zbiera odvahu, aby sa jej vyznal zo svojich citov... Lenže Beatrice ochorie, vážne...
To čo Leo urobil ma dojalo, občas na viacerých miestach mi vyšla slza pri čítaní.

Ani neviem, ako to napísať... Toto je kniha nielen pre mladých, toto je kniha aj pre dospelých, učiteľov, rodičov, aby nazreli do duše a mysle stredoškoláka, ktorý nech má akékoľvek trápenia, sú pre neho smrteľne dôležité, je zmätený, má veľa otázok a má strach povedať o nich dospelým... Lebo reakciu pozná. V tomto smere bolo úžasné sledovať vzťah Lea a jeho otca, ako si k sebe postupne nachádzali cestu a zbližovali sa. Bola medzi nimi dôvera, najmä zo strany otca k synovi.
Tie postavy autor zobrazil tak verne realisticky, tie dialógy aj vnútorné myšlienky, dokonalosť! Kniha, ktorú naplno precítite ako celok po dočítaní...
Krásny dojemný pútavo vyrozprávaný príbeh, o krutej realite života, ale aj o vážení si každodenných maličkostí, ktoré si ani neuvedomujeme.
Toľko krásnych myšlienok na malom priestore, taký silný emočný príbeh tu autor vyrozprával... O tomto by mali stredoškoláci čítať. Takéto diela im pomôžu spoznať život, jeho radosti aj kruté bolesti.

Úžasné, úžasné, určite radím knihu na prvé priečky Najkniha roka, a rada sa k nej s odstupom času vrátim.
Čítať viac
Book and Tea Moments
4.9.2022
Veľmi dobré čítanie
O tejto knihe som nevedela. Nejako som ju vôbec nepostrehla! Ach, aká by to bolo škoda, ak by ostala nepovšimnutá. Pretože toto nie je bežná a obyčajná kniha. Toto nie je kniha, ktorú by čitateľská obec mala prehliadať. Je presným opakom. Nedajte sa odradiť, že sa dej odohráva na strednej škole a stredoškoláci sú aj hlavnými postavami, pretože toto vôbec nie je typická Young adult a to najmä vďaka tomu, ako je písaná.
Autor má neskutočný štýl. Získal si ma hneď prvými vetami a nútil ma čítať ďalej a ďalej… okamžite až kým som nedočítala poslednú stranu. Kapitoly krátke, prirovnania, opisy, úvahy skvelé až poetické. A ak ste podľahli lepiacim štítkom, tak lepíte jeden za druhým pri toľkých krásnych myšlienkach a pasážach. Aj pri takých, pri ktorých sa vám tisnú slzy do očí.
Zamýšľate sa, spomínate na pocity zo strednej školy…Vynára sa množstvo náročných otázok a vy sa postupne s hlavným hrdinom Leom prepracujete k odpovediam. Okrem krásneho príbehu vám kniha pripomenie dôležité posolstvo, na ktoré zrejme každý jeden deň zabúdame.
Je plná životnej irónie, radosti, sklamania, nádeje, smútku, bolesti, smrti i života… Je to tak neobyčajne obyčajný príbeh, aký môže napísať len sám život. Nie! Aký mohol napísať tento talentovaný spisovateľ. Jeho postavám som uverila všetko! Každé jedno slovo, každú myšlienku, každý úsmev i slzu… Nedalo sa inak len im to všetko veriť, pretože veľa z toho, čo zažívajú sa skutočne žije…
Je to nádherné napísaný román, ktorý ma prekvapil a na ktorý nikdy nezabudnem. Biela ako mlieko, červená ako krv je kvalitné dielo, ktoré si zaslúži pozornosť a množstvo čitateľov. Vrelo odporúčam. Nebudete ľutovať.
Čítať viac
Janka
20.7.2022
Úžasná
Táto kniha je novodobou verziou románu Kto chytá v žite - podľa mňa o dosť lepšou verziou. Autor dokonca spomínaný román odvážne cituje, akoby sa ani netajil odkazom na toto klasické dielo. Jeho štýl písania je vzletný a pritom jednoduchý. Určite by som do povinného čítania odporučila práve túto knihu! Román o živote, smrti a o všetkom medzi tým. Čítať viac
9
18.7.2022
Snívate? Aký je Váš sen?
Spočiatku som si myslela, že táto YA kniha nebude mojou šálkou kávy. Opak bol ale pravdou. Nebola to klasická teenagerská romanca. Bol to krásny a hlboký príbeh s neskutočne nádherným posolstvom. Cez zamilovaného šestnásťročného Lea pochopíme silu lásky, života a Boha. Hoci sám v sebe vytvára boj a nevie, čo v živote je pre neho to pravé, snaží sa. Snaží sa žiť život správne a užívať si ho aj za druhých, ktorí si ho už užívať nemôžu. Učí sa učiť sa. Učí sa milovať a učí sa byť milovaný.

Autorov štýl písania Vás donúti čítať ďalej. Donúti Vás zamyslieť sa. Donúti Vás snívať. Donúti Vás ponoriť sa do myšlienok, histórie, filozofie,... Donúti Vás milovať.

Bolo to krásne, smutné a hlboké. Určite odporúčam všetkým hlboko mysliacim dušiam, ale aj tým, ktorý sa boja zamyslieť sa nad samotným životom a smrťou.
Čítať viac
mata_books
31.5.2022
Nádherná a nezabudnuteľná
Nikdy by som nepovedala, že aj YA kniha si ma tak získa, že dokáže obsahovať takú hĺbku. Ak by som na jej opis mala použiť len dve slová, tak by to boli - nádherná a nezabudnuteľná.
Autor vytvoril vskutku krásnu knihu, ktorú by mali čítať mladí, tak aj dospelí. Tento príbeh bude zdobiť moju knižnicu a moju myseľ ešte veľmi dlho.
Čítať viac
Hopes
31.5.2022
Úžasné
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Vďaka @monika_t298 a jej recenzií som objavila tento magický titul. A som rada. V hektickom období ma preniesla úplne inde. Aj keď tiež v príbeh je smutný ale iným spôsobom. Autor to podal clivo, citlivo.
Rakovina.
Čo si pod tým poviete keď to počujete?
Ja negatívne. Záleží o aký druh ide. Ale o tom tu nejdem vypisovať.
Autor píše básnicky čo sa mi páči. Je to iné knihy ako som doteraz čítala. A ja som lepíkovaka o dušu. Super.
Hlavná detská postava (chlapec)je zamilovaná do dievčaťa.
Ten si užíva život na svojej 'motorke ' a bff kamoškou.
A je tajne zamilovaný do 'nej '.
Začne to pomaličky. Rakovina ju berie pomaličky. A aj on to vníma po čase viac psychicky.
Jeho láska je silná. Nič iné nevidí, ju a bolesť. Bolí ho to. Aj za ňu.
Neverí že umiera. Ale je to tak.
Sad bolo ako jej 'konečne ' priznal že ju ľúbi. V tej kapitole išlo všetko von.
'Umieram', vraví ... A až on potom pochopí.
Kniha sa mi veľmi páčila. O rakovine ju odporúčam všetkým. Neni taká drastické a na psychiku. Poznám horšie knihy ktoré dokážu s touto témou zdeptať. A to bola od Johna Greena...
On potom zisťuje kto tu pre neho je. A vidí svet inými očami keď je už 'po '.
Zamiluje sa...
Áno kniha je adept na knihu roka.
~
Za knihu ďakujem @bud.uchvateny.knihou
~
Čítať viac

„Ľudia nazývajú čas krutým, ale čas je milosrdnejší ako oni. Ako sa skončí júnová noc pre zamilovaných, tak sa raz skončí i to, čo ľudia pomenovali "doživotný trest".“

Fajky - Iľja Erenburg
Fajky
Iľja Erenburg