Neviditeľný život Addie LaRueovej

Život, na ktorý si nik nespomenie. Príbeh, na ktorý nikdy nezabudnete. Francúzsko, rok 1714. Zúfalá mladá žena uzavrie dohodu s temným božstvom, ... Čítať viac

4,4 177 hodnotení
Vydavateľstvo
Slovart, 2021
456 strán
6-7 hodín čítania

Život, na ktorý si nik nespomenie. Príbeh, na ktorý nikdy nezabudnete. Francúzsko, rok 1714. Zúfalá mladá žena uzavrie dohodu s temným božstvom, ... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

11,89 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Život, na ktorý si nik nespomenie. Príbeh, na ktorý nikdy nezabudnete.
Francúzsko, rok 1714.
Zúfalá mladá žena uzavrie dohodu s temným božstvom, aby mohla žiť večne, nespútane, presne tak, ako vždy túžila, keď snívala o slobode. Zmluva má však háčik – Addie si nik nezapamätá, v tej chvíli, ako ju ľudia stratia z dohľadu, zabudnú na ňu. Svet so svojími nekonečnými možnosťami sa síce Addie otvoril, no prekliatie ju uväznilo v samote.
Tak sa začína nezvyčajný príbeh Addie LaRueovej, múzy mnohých umelcov, zabudnutej milenky, ktorá sa vytráca s prvými rannými lúčmi. Až pokým jedného dňa nevstúpi po druhý raz do malého antikvariátu na Manhattane, kde pracuje Henry – a ten si ju pamätá.
Po troch storočiach začína Addie znovu žiť, lenže diabol nikdy nehrá fér, a tak sa bude musieť postaviť následkom svojich minulých rozhodnutí a splatiť staré dlhy.
Čítať viac
Originálny názov
The Invisible Life of Addie LaRue
Počet strán
456
Rok vydania
2021
ISBN MOBI
978-80-556-5385-3
ISBN EPUB
978-80-556-5384-6
ISBN PDF
978-80-556-5383-9
Naše katalógové číslo
1095389
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Slovart
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

177 hodnotení

91
27
15
4
2

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie Martinusákov

“A great book should leave you with many experiences, and slightly exhausted at the end. You live several lives while reading.” ― William Styron

Diana Polkorábová
Kníhkupec
12. júla 2022

Addie nedokázala sama od seba zanechať vo svete žiadnu stopu. Všetci ľudia, ktorých spoznala na ňu aj tak nakoniec až moc rýchlo zabudli.
Nič podobné som zatiaľ ešte nečítala a preto mi nápad aj príbeh samotný prišiel veľmi originálny. V knihe sa tiež skrýva veľa zaujímavých myšlienok. Autorka príbeh napísala prostredníctvom kombinovania minulosti a prítomnosti hlavnej postavy a aby to nebolo moc zmätočné, dokonca v prípade tohto príbehu je to veľmi podstatné, každá takáto kapitola obsahuje dátumy pre lepšiu orientáciu. Hlavná hrdinka sa mi veľmi páčila, najprv som sa bála, že to bude umrnčaná a zúfalá žena s komplikovaným životným údelom, ale nestalo sa tak. Z každej situácie sa pokúsila niečo vyťažiť a zbytočne sa neopúšťala viac než bolo nutné, vďaka čomu som ju vnímala ako silnú postavu.
Luc. Od začiatku až po koniec knihy zostal pre mňa veľkou neznámou. Čo to som sa o ňom dozvedela, ale v konečnom dôsledku to vo mne vyvolalo ešte väčšiu zvedavosť. Hlavne kvôli tomu sa celkom nestotožňujem s koncom knihy. Keby mala pokračovanie, tak kniha by dostala 5 hviezdičiek bez debaty, ale takto mám pocit, že príbeh zostal až veľmi otvorený a nedoriešený s veľa možnosťami ako by mohol pokračovať alebo skončiť. Zároveň sa tam načala téma o dobrých a zlých božstvách, o ktorej by som sa veľmi rada dozvedela niečo viac. Na druhú stranu som aj tak zostala prekvapená aký záver si pre nás autorka prichystala a tiež ho hodnotím ako originálny.

Čítať viac

Príbeh Addie LaRue ma od prvých strán vtiahol do nezvyčajného života hrdinky, ktorá si aj v tých najťažších časoch dokázala poradiť a bojovať proti prekliatiu zabudnutia.

Predstavte si byť zabudnutí len čo zídete z očí. Ako dlho by ste vydržali žiť bez priateľov, vlastného domova a šance uspieť? Addie, ktorá bola 300 rokov len akýmsi tieňom v živote tých, ktorých ovplyvnila, si užívala svoj život najviac ako mohla. Retrospektíva nám poukazuje na začiatky jej kliatby, jej vysporiadanie sa so situáciou a jej postupnou silou ovládnuť svoj neviditeľný život.

Ak by som si mala vybrať dve najobľúbenejšie postavy z tohto príbehu je to určite Addie a Luc. Hlavný hrdina Henry ma absolútne neočaril, podobne ako zbytočné naťahovanie celého deja. Aj keď musím uznať, niektoré veci do seba po niekoľkých stranách zapadli, no viem si predstaviť tento príbeh o pár strán ľahší a svižnejší. Naopak Luc celému príbehu dodal šmrnc a záver knihy sa mi veľmi veľmi páčil. (Aj keď Addiena hra ma až tak nepresvedčila a naďalej verím v niečo viac v jej srdci Lucovi).

Na záver len dodám, že som sa pri tejto knihe utvrdila v niektorých hlbších myšlienkach, ktoré autorka ponúkla a odporúčam vám ich na zamyslenie.

3,5 / 5

Čítať viac
Polnočné slnko - Stephenie Meyer
Práve čítam
Polnočné slnko

Neviete si vybrať knihu? Ako skúsení čitateľ viem čím prechádzate a rada Vám s tým pomôžem ;-) Poradím vo všetkých žánroch no najviac Vám budem vedieť porozprávať o fantasy knihách a romantických, ktoré sú moje srdcovky.

Ema Valenčíková
Kníhkupec
17. februára 2022

Nádherný príbeh o živote Addie LaRue, ktorá podpísala dohodu s Temným ale pod podmienkou, že si ju nikto nebude pamätať. Úžasná kniha s krásnym prebalom a množstvom citátov vás nenechá spať dlho nocí a aj po jej prečítaní budete mať o čom premýšľať. Odporúčam všetkými desiatimi.

Čítať viac

Ako čitateľka, ktorá nečíta veľmi často literatúru s prvkami fantasy, som bola samozrejme mierne skeptická, ale k tejto knihe ma niečo ťahalo. Ako zamestnankyňa Martinusu som vedela, že sa chystá preklad a povedala som si, že si na slovenskú verziu počkám. Nestúpila som vedľa. Pravdupovediac, príbeh o Adeline môžem s čistým svedomím prehlásiť za jeden z najkrajších príbehov, aké som kedy čítala. Ak Vám sadli knižky ako Bezhviezdne more alebo Nočný cirkus od Erin Mongerstern, toto Vás chytí. Pohltí. Je tam všetko, čo má kniha mať. Umenie. Dejovosť. Opisy minulosti a prítomnosti. Hlavná hrdinka, s ktorou sa od začiatku stotožňujete, záporák, ktorého musíte zbožňovať... A potom je tam okuliarnatý Henry. Ktorý si pamätá. Pre Addie, ktorá žije 300 rokov v zabudnutí, je Henry zázrak. Nič však nie je také pekné, ako sa na začiatku môže zdať. No aj tak je to nádherný a čistý príbeh. A keď to náhodou budete čítať, zlom príde na strane 226. Ale pozor, zákaz listovať dopredu! Máte sa na čo tešiť.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

Ivana
5
17.9.2021
~ Dievča,ktoré uteká pred životom ženy.Necháva za sebou všetko,čo kedy poznala,a uniká do mesta-vydedená,sama,sale slobodná.~


Táto kniha bola pre mňa jedno veľké WAW.
Som očarená,nadchnutá a na tento príbeh len tak ľahko nezabudnem.
Autorka má výnimočný štýl písania,veľmi sa mi páči.Kniha obsahuje toľko krásnych myšlienok,čo som v žiadnej inej ešte nenašla.

Addie bola veľmi silná hlavná hrdinka.
Z celého jej príbehu som mala až zimomriavky.Autorka perfektne vystihla všetky jej pocity.Pretože som úplne cítila tu bezmocnosť a osamelosť,ktoré Addie prenasledovali na každom kroku.
Na druhej strane bola veľmi silná a obdivuhodná.

Sú tu rozdelené kapitoly z minulosti a prítomnosti,čím nám neunikne čo všetko sa stalo pred osudnou nocou a čo všetko sa dialo po celé roky kým bola Addie neviditeľná.

Temný bola jedna skvelá postava,ktorá je zo začiatku veľmi záhadná a vy neviete čo si máte vlastne o ňom myslieť,až neskôr vám začne všetko do seba zapadať. Veľká škoda,že nemôžem viac prezradiť,ale kvôli spoilerom to jednoducho nejde.
Neviem prečo,ale tieto záporné postavy ma fascinujú.

Objavujú sa nám tu aj kapitoly z pohľadu Henryho, ktorého som si okamžite obľúbila.Bol citlivý,rozvážny a dokázal si pripustiť svoje slabosti.Po celý čas som nevedela predvídať ako jeho príbeh napokon dopadne,autorka to tak skvelo napísala,že som bola neustále v napätí.

Koniec knihy ma prekvapil,nepredvídala som ho vôbec.Posledná kapitola ma úplne dostala.Naozaj nezvyčajné zakončenie knihy,veľmi originálne a ja som napokon spokojná.

Príbeh je naozaj krásny,nechýba romantika,aj keď sa skôr celá kniha zameriava na život Addie,čo vám musí byť jasné aj z názvu knihy,myslím si,že sa pri čítaní sa nebude nudiť nikto.
Každý si tu určite nájde to svoje a ešte aj niečo viac.
Jedna z najlepších kníh čo som tento rok čítala.
Čítať viac
Viera
2
6.11.2021
Kniha sa mi nepáčila, ale donútila som sa ju dočítať dúfajúc, že snáď koniec bude lepší ako začiatok. Pre mňa boli postavy veľmi nepresvedčivé a nemám pocit, že mi prečítanie knihy niečo dalo. Čakala som viac. Zaujala ma téma aj obálka, no obsah sklamal.
Čítať viac
Petra
pred týždňom
Nádherná kniha plná hlbokých myšlienok. Zo začiatku sa mi ťažko čítala, dej bol pomalý a pre mňa depresívny. Nakoniec ma príbeh úplne pohltil, neviem či ma viac bavila súčasná línia príbehu alebo tá historická.

Koniec mi ale zlomil srdce, bol originálny, smutný a otvorený.
Čítať viac
2
18.9.2022
Na knihe ma ako prvý zaujal štýl písania. Krásne opisy, veľa pekných a hlbokých myšlienok. Najviac ma zaujímali pasáže odohrávajúce sa v minulosti hrdinky. Dej plynie pokojne a celkom pomaly, z času na čas ho ozvláštni nejaká zaujímavejšia zápletka s hlavným záporákom. Príbehy postáv spoznávame počas celého čítania, čo sa mi veľmi páčilo, aj keď mi niektoré prišli trochu nudné ( napríklad Henryho sa mi vôbec nepodarilo obľúbiť si.) Vysvetlenie, respektíve objasnenie niektorých "záhad" mi prišlo zbytočne odďaľované, ku koncu sa kniha príliš naťahovala nepodstatnými udalosťami. Koniec ma napokon milo prekvapil.
Za mňa pekný príbeh s ešte krajšou myšlienkou, také oddychové čítanie k poobednej kávičke.
Čítať viac
19
Proč má dcera? - Barbara Delinsky
Práve čítam
Proč má dcera?

Knihy sú môj život, nie je deň,kedy by som nejakú nečítala...a že mám z čoho vyberať :-) Moja knižnica totiž obsahuje 1400 kníh a e- kníh a tento počet stále rastie,keďže knihy nepredávam. Mám rada fantasy a knihy z budúcnosti, kde naplno pracuje moja predstavivosť. Som beznádejná romantička, takže k tomu patrí samozrejme aj niečo sladké - ale nie presladené a naivné, pretože treba byť realisti. A keď sa mám vrátiť do reality všedných dní, určite siahnem po niečom z obdobia holokaustu či beletrie s témou prírody, teda biológie, ktorú som aj vyštudovala. Knihy, ktoré čítam ma musia zaujať, nie som "vysadena" na konkrétnych autorov...ak ma však nejaký chytí za srdce, snažím sa mať všetky jeho knihy. Nie som dobrý literárny kritik a ani ním nikdy nebudem...každú knihu totiž dočítam do konca,aj keby mala byť neviem aká nudná a zvyčajne mám úplne opačný názor na ňu, ako zvyšok ľudí, ktorý tu píšu recenzie. Zážitky si totiž nesiem v sebe a nechce sa mi rozpisovať, ako niektorým. A na záver...dúfam,že zomriem veeelmi stará, pretože mám ešte veľa kníh na zozname, čo treba prečítať ❤️❤️❤️

Sovička M.
31.8.2022
Geniálne
Na túto knihu neexistujú tie správne slová. Je tak nádherná, jemná, horko - sladká. Plná života a pritom tak temná. Je to dielo, ktoré si zaslúži, aby si ho ľudia pamätali....aby si pamätali Addie... Čítať viac
6

Čauky. Som Angelika, ale všetci ma volajú Gega. Milujem prírodu, cestovanie, knihy, maľovanie, spoločenské hry a venujem sa historickému reenactmentu. IG: geguska1

Angelika Paliderová
16.7.2022
Zaujal ma netradičný námet aj rôznorodé ohlasy na túto knihu. Musím však povedať že som sa musela miestami nútiť čítať ďalej. Aj keď samotný príbeh je zaujímavý a mal potenciál, nebol podľa môjho názoru úplne využitý. Hlavná hrdinka žije v knihe 300 rokov a hoci som čakala, že tam budú možno viac opísané časy ako revolúcia, svetové vojny a podobne ale toto tam bolo len prebehnuté ako z rýchlika a dookola sa opakovali rovnaké pasáže a rovnaké situácie a rovnaké lokácie. Príbehu by neubralo nič, keby mala kniha o 200 strán menej. Ale nakonci som si povedala, že možno to tak malo byť, pretože aj ja som mala po dočítaní pocit, že som strávila s hrdinkou 300 rokov :D
Príbeh je však príjemný, záver sa mi páčil, takže dávam tak 3,5 hviezdičky. Kniha, pri ktorej som rada, že som ju prečítala a spoznala príbeh Adeline, ale už 2x ju čítať nebudem. Páči sa mi aj myšlienka zo záveru: "Príbeh je nápad divoký ako burina, vyrastie, kdekoľvek ho zasejú."
Čítať viac
2
13.7.2022
Neskutočné
Príbeh, ktorý sa len tak nevidí. Samotná myšlienka a celá zápletka je dych berúca, keď sa ešte k tomu pripojí neskutočný a pútavý štýl písania autorky, prinúti vás to sa pár krát zastaviť nad tým, ako je možné že môžete niečo také neuveriteľné čítať práve vy. Alebo tak to bolo aspoň u mňa. Knihu som si užila od začiatku do konca, a už po pár prvých stránkach som si želala, aby sa nikdy neskončila. Určite jej odporúčam dať šancu, pretože vo mne vzbudila milióny pocitov a zanechala obrovský dojem, vďaka čomu sa vyšplhala v mojom pomyselnom rebríčku veeeľmi vysoko. Čítať viac
9

Zbožnňujem putavé a distopické príbehy plné morálnych problémov jednotlivca aj celého ľudstva :) Mam rada knihy s humorom ale aj knihy nabyté informáciammi, hlavne z oblasti vychovu a vzdelávanie.

Alena Uličná
29.6.2022
Fantázia
Overený nákup
Zaujímavé, pútavé a romantické...
Krásny príbeh života ženy s jej snami, túžbami a odhodlaním ísť si za svojím...
Do deja som sa rýchlo začítala a dychtivo čakala čo príde ďalej... na konci som bola trošičku sklamaná. Čakala som aj nejaké hlbšie posolstvo... Bola to prvá kniha od tejto autorky a určite siahnem aj po ďalšej...
Čítať viac
Natália
28.6.2022
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Kniha si ma od začiatku získala, preto mi nedá nevyjadriť sa k nej podrobnejšie. Čítala sa rýchlo a ľahko, vďaka krátkym kapitolám. Páčilo sa mi prelínanie minulosti s prítomnosťou, opisy prostredia, postáv a zaujímavé myšlienky, nad ktorými som sa zamyslela. Podľa môjho názoru kniha nesie v sebe určité posolstvo. Uznávam, že mohla byť o niekoľko strán ľahšia a neskôr mi začalo vadiť autorkine opakovanie slov.
Ak by som sa mala vyjadriť k jednotlivým postavám, tak ADDIE bola sympatická, tvrdohlavá, nezlomná a vynaliezavá. Nevedela čo cítila k Henrymu, čo ma trochu zamrzelo, ale napriek tomu jej rozumiem. V závere sa neviem rozhodnúť či to myslela so svojím plánom vážne alebo si to len nahovárala. HENRY bol úprimný, milý a presný opak Luca. Z Henryho som cítila istotu a pravosť citov k Addie. Mrzel ma ten koniec, na jednej strane dostal druhú šancu na život, na druhej strane prišiel o Addie. LUC bol jednoznačne zaujímavá postava, tajomná, nestála. Bolo ťažké odhadnúť či klame alebo hovorí pravdu, nehral fér a ťažko by som mu verila.
Záver bol skvelý, s každou stranou prišiel nejaký zvrat a do posledného momentu som nevedela ako to dopadne. Záver takisto poskytuje priestor domyslieť si, ako môže príbeh pokračovať (či sa Addie ešte niekedy stretne s Henrym, či sa oslobodí od Luca a pod.). Teším sa na filmovú verziu.
Čo mi stále tak trochu vŕta hlavou je, ako Luc zariadil aby sa Addie a Henry stretli? V knihe odznelo, že nie je náhoda že sa stretli. Luc jej ho poslal do cesty. Ale ako? V knihe sa takisto píše, že Luc nad prisľúbenými dušami nemá žiadnu moc a ich vôľa patrí im. Je to len malý postreh a určite na to existuje nejaké vysvetlenie.
Na záver len dodám, že ide o veľmi vydarený a premyslený príbeh, ktorý stojí za prečítanie.
Čítať viac
15
Vtedy v Hollywoode - Quentin Tarantino
Práve čítam
Vtedy v Hollywoode

Som milovníčka kníh, čaju, prírody a života. ... som knihomoľka so svetom vône kníh. Píšem odporúčania a inšpirácie, nie recenzie a rady. Tak ako to ja hovorím, každá kniha má svojho čitateľa len si ho musí nájsť. Viac z môjho sveta nájdeš na IG @_dennyto alebo na blogu www.dennyto.sk

Denisa Tomíková
19.6.2022
Nie len pre mladších čitateľov
Kniha je pre pre nenáročného čitateľa. Určite by nemala ujsť človeku, ktorý má rád ľahké fantasy či netradičný príbeh s prekvapujúcim koncom. Úprimne aj ja som bola prekvapená, ale bolo to milé prekvapenie. Čítať viac
24
Spojenia - Delphine de Vigan
Práve čítam
Spojenia

Prečítam všetko čo si ku mne nájde cestu. :-) Okrem kníh sa vo voľnom čase sa venujem bylinkám a prírodnej terapii.

Silvia Jágriková
13.6.2022
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Faustovský príbeh, ktorý má počiatky v 18. storočí a končí (alebo aj nie) v súčasnosti. Neodolateľná prechádzka rôznymi časovými obdobiami a krajinami, kde sprievodcom je samotná protagonistka Adeline, ktorá v túžbe po slobode upíše svoju dušu tieňu.
Ako to už však v týchto prípadoch väčšinou býva, má to háčik. Addie sa stáva ľahko zabudnuteľnou až neviditeľnou a to robí jej večný slobodný život osamelým. Jej nohy sa svetom pretúlajú takmer tristo rokov, keď narazí na niekoho, kto si ju pamätá. Prečo to tak je?
Na Addie LaRue som sa dlho chystala, keďže fantasy môžem a odvšadiaľ som na ňu počula chvály. Nápad na príbeh je to zaujímavý, aj autorkin kvetnatý jazyk mal svoje čaro, ale prevedenie nie je až tak dobré, niektoré kapitoly mi pripadali rozťahané a podaktoré tam nemuseli ani byť, napriek skvelému a lákavému námetu som sa nudila. Každopádne som bola veľmi zvedavá na záver a to hlavne v poslednej štvrtine knihy. Dal sa predvídať, bol dojemný, ale som spokojná. Páčilo sa mi aj zakomponovanie umenia a všadeprítomnej temnoty do príbehu a zanechanie nenápadnej stopy cez umenie. Z postáv som si najviac obľúbila záporáka. Romantická linka mi prišla taaaak patetická.
Kniha vo mne príliš nadšený dojem, ktorý ju všade sprevádza, nevyvolala. Treba mať, ale na pamäti, že cieľovou skupinou je hlavne YA.
Čítať viac

Čítať viac

„To, čo je viac ako láska, je totiž mlčanie plné porozumenia.“

Ako chutí moc - Ladislav Mňačko
Ako chutí moc
Ladislav Mňačko