Neviditeľný život Addie LaRueovej

Život, na ktorý si nik nespomenie. Príbeh, na ktorý nikdy nezabudnete. Francúzsko, rok 1714. Zúfalá mladá žena uzavrie dohodu s temným božstvom, ... Čítať viac

4,4 239 hodnotení
Vydavateľstvo
Slovart, 2021
456 strán
6-7 hodín čítania

Život, na ktorý si nik nespomenie. Príbeh, na ktorý nikdy nezabudnete. Francúzsko, rok 1714. Zúfalá mladá žena uzavrie dohodu s temným božstvom, ... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

11,89 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania
Neviditelný život Addie LaRue - Victoria Schwab, Slovart CZ, 2021
PDF EPUB MOBI
Čeština, 2021
Ihneď na stiahnutie

13,19 €

Naši škriatkovia odporúčajú

K. Ploig: Irgur. K. Ploig. 2023

Viac o e-knihe

Život, na ktorý si nik nespomenie. Príbeh, na ktorý nikdy nezabudnete.
Francúzsko, rok 1714.
Zúfalá mladá žena uzavrie dohodu s temným božstvom, aby mohla žiť večne, nespútane, presne tak, ako vždy túžila, keď snívala o slobode. Zmluva má však háčik – Addie si nik nezapamätá, v tej chvíli, ako ju ľudia stratia z dohľadu, zabudnú na ňu. Svet so svojími nekonečnými možnosťami sa síce Addie otvoril, no prekliatie ju uväznilo v samote.
Tak sa začína nezvyčajný príbeh Addie LaRueovej, múzy mnohých umelcov, zabudnutej milenky, ktorá sa vytráca s prvými rannými lúčmi. Až pokým jedného dňa nevstúpi po druhý raz do malého antikvariátu na Manhattane, kde pracuje Henry – a ten si ju pamätá.
Po troch storočiach začína Addie znovu žiť, lenže diabol nikdy nehrá fér, a tak sa bude musieť postaviť následkom svojich minulých rozhodnutí a splatiť staré dlhy.
Čítať viac
Originálny názov
The Invisible Life of Addie LaRue
Počet strán
456
Rok vydania
2021
ISBN MOBI
978-80-556-5385-3
ISBN EPUB
978-80-556-5384-6
ISBN PDF
978-80-556-5383-9
Naše katalógové číslo
1095389
Štýl
historický, romantický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
Slovart
Pre koho
new adult, pre dospelých
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

239 hodnotení

122
33
23
9
3

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Martinus
5
Kafka on the Shore - Haruki Murakami, 2005
Práve čítam
Kafka on the Shore

Neviete si vybrať knihu? Ako skúsení čitateľ viem čím prechádzate a rada Vám s tým pomôžem ;-) Poradím vo všetkých žánroch no najviac Vám budem vedieť porozprávať o fantasy knihách a romantických, ktoré sú moje srdcovky.

Ema Valenčíková
Kníhkupec - čašník
17. februára 2022

Nádherný príbeh o živote Addie LaRue, ktorá podpísala dohodu s Temným ale pod podmienkou, že si ju nikto nebude pamätať. Úžasná kniha s krásnym prebalom a množstvom citátov vás nenechá spať dlho nocí a aj po jej prečítaní budete mať o čom premýšľať. Odporúčam všetkými desiatimi.

Čítať viac

Ako čitateľka, ktorá nečíta veľmi často literatúru s prvkami fantasy, som bola samozrejme mierne skeptická, ale k tejto knihe ma niečo ťahalo. Ako zamestnankyňa Martinusu som vedela, že sa chystá preklad a povedala som si, že si na slovenskú verziu počkám. Nestúpila som vedľa. Pravdupovediac, príbeh o Adeline môžem s čistým svedomím prehlásiť za jeden z najkrajších príbehov, aké som kedy čítala. Ak Vám sadli knižky ako Bezhviezdne more alebo Nočný cirkus od Erin Mongerstern, toto Vás chytí. Pohltí. Je tam všetko, čo má kniha mať. Umenie. Dejovosť. Opisy minulosti a prítomnosti. Hlavná hrdinka, s ktorou sa od začiatku stotožňujete, záporák, ktorého musíte zbožňovať... A potom je tam okuliarnatý Henry. Ktorý si pamätá. Pre Addie, ktorá žije 300 rokov v zabudnutí, je Henry zázrak. Nič však nie je také pekné, ako sa na začiatku môže zdať. No aj tak je to nádherný a čistý príbeh. A keď to náhodou budete čítať, zlom príde na strane 226. Ale pozor, zákaz listovať dopredu! Máte sa na čo tešiť.

Čítať viac
Martinus
9
Anna z Ingleside - Lucy Maud Montgomery, 2023
Práve čítam
Anna z Ingleside

“A great book should leave you with many experiences, and slightly exhausted at the end. You live several lives while reading.” ― William Styron

Diana Polkorábová
zamestnanec
12. júla 2022

Addie nedokázala sama od seba zanechať vo svete žiadnu stopu. Všetci ľudia, ktorých spoznala na ňu aj tak nakoniec až moc rýchlo zabudli.
Nič podobné som zatiaľ ešte nečítala a preto mi nápad aj príbeh samotný prišiel veľmi originálny. V knihe sa tiež skrýva veľa zaujímavých myšlienok. Autorka príbeh napísala prostredníctvom kombinovania minulosti a prítomnosti hlavnej postavy a aby to nebolo moc zmätočné, dokonca v prípade tohto príbehu je to veľmi podstatné, každá takáto kapitola obsahuje dátumy pre lepšiu orientáciu. Hlavná hrdinka sa mi veľmi páčila, najprv som sa bála, že to bude umrnčaná a zúfalá žena s komplikovaným životným údelom, ale nestalo sa tak. Z každej situácie sa pokúsila niečo vyťažiť a zbytočne sa neopúšťala viac než bolo nutné, vďaka čomu som ju vnímala ako silnú postavu.
Luc. Od začiatku až po koniec knihy zostal pre mňa veľkou neznámou. Čo to som sa o ňom dozvedela, ale v konečnom dôsledku to vo mne vyvolalo ešte väčšiu zvedavosť. Hlavne kvôli tomu sa celkom nestotožňujem s koncom knihy. Keby mala pokračovanie, tak kniha by dostala 5 hviezdičiek bez debaty, ale takto mám pocit, že príbeh zostal až veľmi otvorený a nedoriešený s veľa možnosťami ako by mohol pokračovať alebo skončiť. Zároveň sa tam načala téma o dobrých a zlých božstvách, o ktorej by som sa veľmi rada dozvedela niečo viac. Na druhú stranu som aj tak zostala prekvapená aký záver si pre nás autorka prichystala a tiež ho hodnotím ako originálny.

Čítať viac
Martinus
10

Ahoj, ak sa práve pozeráš na tento profil, skús si prezrieť aj moje odporúčania v čitateľských kolekciách. Možno nájdeš niečo čo ťa zaujme alebo sa na niektorých vybraných tituloch z týchto kolekcií perfektne zhodneme!

Adriána Hasková
Kníhkupec
24. mája 2022

Príbeh Addie LaRue ma od prvých strán vtiahol do nezvyčajného života hrdinky, ktorá si aj v tých najťažších časoch dokázala poradiť a bojovať proti prekliatiu zabudnutia.

Predstavte si byť zabudnutí len čo zídete z očí. Ako dlho by ste vydržali žiť bez priateľov, vlastného domova a šance uspieť? Addie, ktorá bola 300 rokov len akýmsi tieňom v živote tých, ktorých ovplyvnila, si užívala svoj život najviac ako mohla. Retrospektíva nám poukazuje na začiatky jej kliatby, jej vysporiadanie sa so situáciou a jej postupnou silou ovládnuť svoj neviditeľný život.

Ak by som si mala vybrať dve najobľúbenejšie postavy z tohto príbehu je to určite Addie a Luc. Hlavný hrdina Henry ma absolútne neočaril, podobne ako zbytočné naťahovanie celého deja. Aj keď musím uznať, niektoré veci do seba po niekoľkých stranách zapadli, no viem si predstaviť tento príbeh o pár strán ľahší a svižnejší. Naopak Luc celému príbehu dodal šmrnc a záver knihy sa mi veľmi veľmi páčil. (Aj keď Addiena hra ma až tak nepresvedčila a naďalej verím v niečo viac v jej srdci Lucovi).

Na záver len dodám, že som sa pri tejto knihe utvrdila v niektorých hlbších myšlienkach, ktoré autorka ponúkla a odporúčam vám ich na zamyslenie.

3,5 / 5

Čítať viac

Recenzie čitateľov

10
Zlaté puto - Cassandra Clare, 2021
Práve čítam
Zlaté puto

Obľúbená činnosť - Zariaďovanie knižnice IG: vonaknih

Martina Ondáková
Neoverený nákup
5
12.9.2023
Zamilovala som sa do tohto príbehu. Pomaly a prirodzene. Od začiatku som chápala Addie a jej túžbu žiť svoj život podľa vlastných predstáv a nie podľa predstáv niekoho iného. Autorka napísala neobyčajne podmanivý príbeh.
Čítať viac
Viera
Neoverený nákup
2
6.11.2021
Kniha sa mi nepáčila, ale donútila som sa ju dočítať dúfajúc, že snáď koniec bude lepší ako začiatok. Pre mňa boli postavy veľmi nepresvedčivé a nemám pocit, že mi prečítanie knihy niečo dalo. Čakala som viac. Zaujala ma téma aj obálka, no obsah sklamal.
Čítať viac
Andrea Andrlíková
Overený zákazník
9.9.2023
Odporucam.
Nie som fanusik fantasy , ked som zacala citat tuto knihu ,ani som nevedela o com je. Precitala som ju za par dni…zaujimava, dobre napisana, dej ma spad.mna prijemne prekvapila. Čítať viac
26.7.2023
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Kto povedal, že zúfalé rozhodnutie urobíte len v momente krajného zúfalstva? Z lásky sa robia oveľa, oveľa väčšie. Adeline, skrátene Addie LaRueová by vám o tom vedela napísať celý román. Teda, lepšie povedané Henry Strauss. No to už veľmi predbieham. Objavovať, užívať si, inšpirovať, voliť slová, pomáhať i ľúbiť kým ich budete chcieť mať po svojom boku vás každú jednu dopriatu hodinu navyše totiž tento tandem naučí nieže za rok, ale rovno za tristo rokov. A nezostane to všetko iba na ich pleciach. Idú v tom s nimi aj Sam, Robbie, Bea, Knižka, Toby, Estele či dokonca sám Lucifer, ktorý je tak nasiaknutý krutosťou, až vás samých posadne túžba ho vrúcne vyobjímať či pozvať na drink. Lebo spolu sú silnejší a odhodlanejší, ako si myslia. Alebo nie? Viac z tejto po spomienkach bažiacej, zimomriavky vyvolávajúcej, dobrodružnej jazdy sa dočítate na stránkach príbehu Neviditeľného života Addie LaRueovej. Tak už toľko neodolávajte! Je to krása. Čítať viac
Michaela
Neoverený nákup
13.7.2023
Nevedela som prestať
Jedna z knih, ktoré keď zacnete citat, tak neprestanete kým nieste na poslednej strane. S hlavnou hrdinkou som prežívala jej život a všetko čo ju postretlo. Čítať viac
ana
Neoverený nákup
10.7.2023
pol dobre pol nuda
kniha sa rozbieha dobre, zaujímavy námet, ale keď hrdinka stretne harryho potom to už je nuda a dej sa naťahuje ako sopel, zvlášť koniec, príbeh nie a nie sa skončiť až som mala na to nervy, akoby som sa točila v kruhu Čítať viac
4.7.2023
Kliatba zabudnutia na nezabudnuteľnú knižnú postavu.
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Knižku som dostala v auguste a už dlhšie som mala na ňu zálusk. Popravde som si ju vybrala iba na základe recenzií, napriek tomu, má táto kniha čestné miesto na mojej poličke.
Zo začiatku sa zdá byť celá chaotická. Príbeh skáče nielen v rokoch ale aj v storočiach a tisícročiach. Všetko má však dôvod - Addiedina kliatba. Začína sa jej útekom pred svadbou (narodila sa do 17. storočia) nechcela premárniť život s mužom, ktorý nemiluje ju ani ona jeho. Utečie do lesa, kde sa modlí, no zabudne na varovanie, že sa nemá modliť k bohom po súmraku. To je sa jej stane osudným. Zrazu pri nej stojí muž, presne ten, ktorého nespočetne veľakrát kreslila. Čierne kučeravé vlasy, smaragdovo zelené oči, ostrá sánka. Uzavrú dohodu. On jej dá budúcnosť, slobodu, neviazanosť. Ona- keď ju takýto život prestane baviť- dušu. Má to háčik. Jej nespútanosť a sloboda spočíva v tom, že si ju nikto nikdy nezapamätá, ona si bude pamätať všetko odo dňa dohody. Pre rodičov je len cudzinka, pre mnohých je len pocit déja vu, inšipirácia...Až neskôr Addie zistí, že išlo o Temného, diabla, boha, ktorý obchoduje s dušami. Dala mu meno – Luc, skrátene Lucifer.
Pohybujeme sa v rôznych Addienych spomienkach. Žije 300 rokov, zažila vojny, revolúcie, bola pri vzniku umeleckých smerov, novej módy a éry. Občas sa za ňou zastaví Luc, pokúša ju a presviedča aby sa mu poddala. Ona sa za tie roky naučila rozlíšiť všetky jeho nálady podľa farby očí a vždy ho odmietne. Hrajú hru, kto sa skôr zlomí, alebo komu prasknú nervy.
Jeden deň v kníhkupectve všetko zmení. Nedokáže zanechať stopu v ľudskej pamäti, nedokáže si ani nič zaznamenať. Luc ju obral o vlastné meno, ktoré nevie vysloviť, nie je možné ju odfotiť- fotka je vždy rozmazaná. Platí to aj obrazoch a písaní. Pokiaľ neukradne knihu a predavač si ju na druhý deň pamätá. Henry. Dozvedáme sa, že aj on podpísal zmluvu s Temným. Ale len na rok. Želal si aby ho mal každý rád, aby bol pre všetkých dostatočný. V kliatbach je štrbina , ktorá jemu umožňuje pamätať si Addie a jej umožňuje vidieť Henryho takého, aký v skutočnosti je. Z krádeže vzniká láska. Ale aj na toto Luc myslel. Keď to Addie došlo, privolá ho a prosí, nech Henryho ušetrí za akúkoľvek cenu. Addie sa musí dať svoju dušu. Z lásky k Henrymu súhlasí a kúpi mu svojím rozhodnutím život.
Autorka ma privádzala do šialenstva, pretože kapitoly skončila štýlom, že som potrebovala hneď vedieť, čo sa stane ďalej, ale ona si pokojne pokračovala v nejakej Addienej spomienke. Napätie tam teda rozhodne bolo. Tiež ma mnohokrát prekvapil záver, skoro vždy som čakala niečo úplné iné a nakoniec sa to skončilo tak, že mi by to ani vo sne nenapadlo.
Addie bola odsúdená na zabudnutie ale súhlasím s tým, čo je napísané na obálke, je to nezabudnuteľná postava a tiež kniha.
Čítať viac
30.5.2023
Zaujímavý nápad, spočiatku ma kniha vtiahla, bola som zvedavá čo bude nasledovať, čo sa stalo v minulosti a ako to bude pokračovať. Páčili sa mi spomienky Addie na to ako to celé začalo, aj dejová linka s lesným duchom. Postupne som sa však začala nudiť. Zlomom bolo, keď do príbehu vstúpil Henry a dej začal byť veľmi predvídateľný, opisy už boli zdĺhavé, Addie ako postava plochá, akoby rovnaká počas celej svojej (naozaj dlhej) existencie. Nechcelo sa mi trápiť, tak som časť knihy preskočila a prečítala si záver. Koniec v tomto duchu som očakávala- neprekvapil, ani neurazil. Za seba môžem povedať, že kniha má nevyužitý potenciál. Čítať viac
18.5.2023
zaujímavá, ale niečo jej chýbalo
v prvom rade, toto naozaj nebolo zlé. ale, ani ma to neohúrilo. je pravdou, že keď sa človek púšťa do knihy s hodnotením 4.24*/5*, pričom tých hodnotení nebolo málo, bude mať veľké očakávania. prečo je Addie LaRue tak veľmi zbožňovaná? čo je na jej príbehu tak neodolateľné?
•••
well, jej príbeh je v predovšetkým dlhý.
dlhý, predlhý a tristo-ročný. a knižka, ktorá ho opisuje disponuje "len" 455 stranami, takže sa dostávame k prvému problému - vyrozprávanie tak dlhého života bude z času na čas hrozná nuda a v iných prípadoch zase čas pobeží prirýchlo. knihu tvoria dve dejové línie, jedna zo súčasnosti a druhá retrospektívami približujúca minulosť. na túto formu som si zvykala dlhšie, musela som sa poriadne sústrediť, aby som sa v deji nestratila a neprišla o možné súvislosti.
čo však veľmi chválim je celkové prevedenie knihy a jazyk. krásna hra zo slovami, opisy vnútorného sveta plné metafor, síce snové ale zrozumiteľné. podčiarkuje to konečnú atmosféru knihy.
•••
dej bol fajn. vedela som do čoho idem, že to nebude zrovna turbulentné či akčné, ale aj tak som sa nemohla zbaviť pocitu, že sa to celé ťahá ako sopeľ. niektoré kapitoly by som úplne oželela, nepriniesli nič nové či prevratné. občas to bol len dátum a miesto v úvode kapitoly, ktoré posúvali dej ďalej.
na druhej strane, ten celkový nápad o Addinom živote a kliatbe je tak jedinečný, že som bola stále zvedavá kam ju vietor zaveje a ako naloží so svojimi možnosťami. raz som čakala dlhšie, inokedy stránky ubiehali samy. posledných 50 strán naozaj zamiešalo karty a dej spolu s postavami sa vyvíjal a menil. niekoľko situácií bolo trošku predvídateľných, ale tento fakt mi nevadil, lebo boli zas iné, ktoré všetko kvalitne vykompenzovali.
záver - otvorený. zostalo vo mne priveľa nezodpovedaného.
•••
takže, aby som to zhrnula: písanie bolo úžasné, ale príbehu chýbala určitá podstata, niečo, čo by mi prinieslo ten očakávaný pocit úžasu, že, wow, tak toto je neviditeľný život Addie LaRueovej.

k postavám: SPOILER
Addie vonkoncom nie je neviditeľná. na to je jej 7 pieh na tvári príliš výrazných a jej srdce priveľmi vzdorovité. napriek všetkému sa mi s ňou nepodarilo stotožniť do takej miery, aby som jej skutočne porozumela a dokázala prežívať jej prítomnosť. okrem toho, Addie mi pripadala trochu apatická voči svojmu prostrediu. nakoľko dej sa opiera o reálne udalosti, zažila všetko možné, od vojenských konfliktov po priemyselnú revolúciu a rôzne vynálezy, videla ako sa zmenil svet a predsa sa na to v deji prihliadalo len veľmi málo. sám si polož otázku: čo by si sa spýtal človeka, ktorý behá po Zemi 3 storočia? nuž, ja by som mala milión otázok, ale o Addie vieme len to, že bola ťažká od množstva spomienok.
Henry - úžasná postava, ktorej sa podľa môjho názoru dostalo málo cti. zaslúžil si, aby sa o ňom viac hovorilo, prijala by som keby dostal v deji viac priestoru. chcela by som ho spoznať viac než mi kniha umožnila.
Luc - miestami naberal rozmery svalnatého badboya, ale jeho dialógy s Addie ma vždy bavili. a dokonca sa tu stalo niečo pre mňa nevídané, mala som ho rada. fakt. väčšinou záporné postavy neznášam, ale Luc mal neuveriteľné čaro a síce sa ma autorka snažila presvedčiť o tom, že Addie mala celý čas navrch, ja mám svoju vlastnú teóriu.
Čítať viac
12

Milujem knihy , fantasy, erotiku, horor, sci-fi. Tento rok 2022 som sa rozhodla prečítať celú moju knižnicu, kníh je 150 + hľadám ďalšie tituly aby som doplnila zbierky a autorov. Najobľúbenejšie knihy mám všetky ale predsa len sú tu 3 série, ktorých sa nevzdam J.R.Ward - séria Pád anjelov Alyson Noel - séria Nesmrteľný Sara B. Elfgren - trilógia Kruh A úplne top rebríček je Cassandra Clare a jej Tieňosvet

Tereza Sopúšková
Overený zákazník
13.4.2023
V.E.Schwab - Neviditeľný život Addie LaRueovej

Z knihy mám neuveriteľné zmiešané pocity, tešila som sa na knihu pretože milujem fantasy. Áno táto kniha je samozrejme fantasy ale iná.. tak veľmi iná.. Miestami som nemala chuť čítať, nútila som sa čítať ale poviem vám, že neľutujem. Táto kniha ma tak silné posolstvo lásky a čoho je človek schopný pre lásku a slobodu urobiť.
Knihe nedávam plný počet hviezd ale určite ju veľmi odporúčam aby si ju každý prečítal.

------------------------

Nižšie sú moje poznámky, kto chce môže si ich prečítať ale je tam množstvo spojlerov

Prva časť - Bohovia, ktorí odpovedajú po sumraku

Veľmi zaujímavý začiatok , súčasnosť kde spoznávame Addie a minulosť kedy spoznávame prečo je Addie taká aká je, co sa jej stalo a prečo si vybrala tento život hoci s troškou zvráteného humoru.
Až teda na Henryho - to som zvedavá či nastal nejaký skrat alebo sa niečo prelomilo.

Druhá časť - Najtemnejšia časť noci
Addie pokračuje v rozprávaní svojho nesmrteľného života a všetkých skúšok a učenia sa žiť večne.
Či má však zaujíma je Henry ktorý si ju pamätá...

Tretia časť - Tristo rokov - a tri slová
V tretej časti Addie naďalej rozpráva svoj príbeh tentoraz o tom ako sa musela naučiť zžit s prostredím a naučiť sa hrať s kartami ktoré má na stole.
S Henrym sa pomaličky zoznamujú až nakoniec sa rozhodne, že mu povie svoj príbeh a on? Aj on uzavrel zmluvu...

Štvrta časť - Muž, ktorý zostal suchý v daždi
V štvrtej časti máme pohľad Henryho, čo a ako sa mu to stalo a čo je jeho kliatba, úprimne je to možno ešte smutnejšie ako kliatba Addie :(
A keď Addie nakresli obraz jeho prstom bolo to také nádherné... (To pochopí ten, čo knihu číta :) ) ten pocit, že po nej konečne niečo ostane a nie len myšlienky iných, ktorý na ňu zabudli ale nezabudli na nápad :(

Piata časť - Tieň, ktorý sa usmial a dievča, čo mu úsmev opätovalo
v tejto časti Addie naďalej rozpráva svoj príbeh, zas a zas ju Henryho priatelia spoznávajú a myslím, že ich to už začína unanovat hoci ich láska je nádherná.

Šiesta časť - Netvár sa, že toto je láska
Na túto časť sa dá povedať len
A to, že láska je asi ten najuprimnejsi a najbolestnejsi cit čo existuje s pre lásku človek urobí aj nemožné...

Siedma časť - Pamätám si ťa
a on si pamätal a ona tiež...
Čítať viac

Vydavateľstvo Slovart

Čítať viac

„Človek má toľko rozumu, aby zistil, že nemôže žiť len podľa neho. Žije z citov - a s tými pravda nepomáha. “

Nebo nepozná obľúbencov - Erich Maria Remarque, 2021
Nebo nepozná obľúbencov
Erich Maria Remarque