Knihy
E-knihy

Miláčik

Ikar, 2011
4-5 hodín čítania
Vydavateľstvo
Ikar, 2011

Obľúbený satirický román o karieristovi, ktorý sa vyšvihne z biedneho postavenia až do vládnucich kruhov. Šarmantný mladík využíva svoju obľúbenosť u žien na získanie postavenia a majetku...

Čítaj viac

11,34 €

Bežná cena Bežne 11,90 €

Ušetríte 5%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Miláčik je Maupassantov najvýznamnejší satirický román o karieristovi, ktorý sa pomocou žien vyšvihne z biedneho postavenia až do vládnucich kruhov. Dobrodruh bez vzdelania, poddôstojník Georges Duroy sa vďaka priateľovi uchytí ako novinár. Zapáči sa bohatému Walterovi, zvedie mu ženu a po ďalších ľúbostných dobrodružstvách a politických intrigách sa ožení s jeho dcérou Suzanne. Pekný, šarmantný mladík využíva svoje fyzické prednosti na získanie postavenia a majetku, jeho život miláčika žien sa zmení... Hoci autor sa nezaujímal o politické udalosti, francúzska koloniálna expanzia a koristenie z nej sa odrážajú aj v tejto satire politických a novinárskych kruhov.

Miláčik (Bel-Ami) vyšiel po prvý raz v roku 1885, prvé vydanie slovenského prekladu je z roku 1960.
V roku 2004 bol podľa neho nakrútený film – nakrúcal sa v Bratislave a účinkoval v ňom aj Milan Kňažko.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Miláčik - Guy de Maupassant
Freddie Mercury - Lesley-Ann Jones
25,19 €
Ušetríte 3,11 €

Recenzie, kritiky

Miláčik (Monika Želasková), citaj.to

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Bel-Ami
Rozmer
125×200 mm
ISBN
9788055124360
Naše katalógové číslo
107431
Počet strán
308
Hmotnosť
330 g
Rok vydania
2011
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Ikar

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,1 / 5

19 hodnotení

7
8
3
1
0

Bubli
4.8.2016
Názor čitateľa

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

hlavný (anti)hrdina je spočiatku človek, s ktorým súcitíte, sympatizujete a prajete, aby sa mu darilo, lenže, keď sa mu naozaj začne dariť, tak si začnete priať, aby sa to nestalo, lebo pomaly sa z neho stáva bezcitný človek, ktorý ostatných len využíva a manipuluje s nimi. na koniec čakáte, že sa mu to vráti, to zlé, čo urobil a že "príde aj na neho", no čakáte a čakáte a ono to... nepríde. snáď každý z nás túži po spravodlivosti, a keď už nie vo svete, tak aspoň v knihách a filmoch, lenže tu sa to nestane. príbeh je zaujímavý, číta sa ľahko a aj napriek tomu, že tu teda dochádza k nespravodlivostiam, tak príbeh má komické prvky. :)
Čítaj viac
Michaela Slezáková
1.3.2016
Názor čitateľa
Skvelá kniha. Dobre a rýchlo sa číta a dokonale vykresľuje ľudské zmýšlanie posadnuté chuťou patriť do vyššej spoločnosti. Myslím že to tak funguje dodnes bez ohľadu na pohlavie :)
Čítaj viac
Kristína
6.1.2014
Miláčik
Jedna z najlepších kníh svetového realizmu. Knihu som si veľmi obľúbila, bola taktiež aj veľmi dobre preložená. Naozaj stojí za to.
Čítaj viac
kacenka
26.6.2013
Román o mladom karieristovi
Milujem túto knihu! Čitala som ju asi pred rokom, ale určite si ju niekedy v blízkej budúcnosti prečítam znova. Zbožňujem knihy, kde je stredobodom autorovho záujmu vyššia spoločnosť...a tu najviac biedny Duroy, ktorý je stelesnením mužskej neodolateľnosti. Odporúčam si po prečítaní pozrieť film - Bel Ami s Pattinsonom!:)
Čítaj viac
Michaela Chovancová
16.4.2012
Názor čitateľa
Veľmi príjemné čítanie...vrelo odporúčam :-)
Čítaj viac
14.4.2012
výsmech doby
Veľmi dobre napísaná satira na spoločnosť mužov a žien. Páčila sa mi táto kniha a dobre sa čítala. Aj keď každá žena bude určite sklamaná z konca :)
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Miláčik - Guy de Maupassant
Freddie Mercury - Lesley-Ann Jones
25,19 €
Ušetríte 3,11 €

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia