Nevyslovené - Kristína Ježovičová, CooBoo SK, 2018

9,99 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Nevyslovené - Kristína Ježovičová, CooBoo SK, 2018
Nevyslovené - Kristína Ježovičová, CooBoo SK, 2018

Nevyslovené

Tínedžeri Viola a Frederik by nemohli byť viac rozdielni. Ona je krásna a populárna. Na školu kašle, obletujú ju niekoľkí chalani naraz a ťažkú hlavu si robí len z prehnane... Čítať viac

4,8 46 hodnotení
Vek
15+
Vydavateľstvo
CooBoo SK, 2018
232 strán
3-4 hodiny čítania

Tínedžeri Viola a Frederik by nemohli byť viac rozdielni. Ona je krásna a populárna. Na školu kašle, obletujú ju niekoľkí chalani naraz a ťažkú hlavu si robí len z prehnane starostlivej matky. Fredy je boxovací mech pre spolužiakov, tučko s mastnými... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

9,99 €

U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 20 – 23 dní

Dostupné v 39 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Zuzana Čaputová - Peter Bárdy, Ringier Slovakia Media, 2024

Viac o knihe

Výnimočný príbeh od slovenskej autorky, ktorý šokuje a dojíma zároveň

Tínedžeri Viola a Frederik by nemohli byť viac rozdielni. Ona je krásna a populárna. Na školu kašle, obletujú ju niekoľkí chalani naraz a ťažkú hlavu si robí len z prehnane starostlivej matky. Fredy je boxovací mech pre spolužiakov, tučko s mastnými vlasmi a na posmech celej škole. Lenže Viola zúfalo bojuje o lásku — nevie, či si má vybrať chalana s dobrým srdcom, alebo bad boya, s ktorým je život jedna bombastická jazda. Nadovšetko miluje svojho otca, ktorý si však našiel novú ženu a dcéra mu je na príťaž. Fredy by o „lásku“ svojho otca najradšej prišiel. No ako povedať mame o veciach, na ktoré si zakázal čo i len pomyslieť, nie to ich ešte vysloviť nahlas? Violu a Fredyho spája puto silnejšie než láska, a hoci sa ich osudy odohrávajú sedemnásť rokov po sebe, nakoniec nájdu odvahu na to jediné správne rozhodnutie.

Kniha nie je vhodná pre slabšie povahy.

Čítať viac
Počet strán
232
Väzba
pevná väzba
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
350 g
ISBN
9788056606421
Rok vydania
2018
Vekové odporúčanie
15+
Naše katalógové číslo
315564
Štýl
romantický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
CooBoo SK
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Nevyslovené - Kristína Ježovičová, CooBoo SK, 2018
Hraj fér - Enja Rúčková, CooBoo SK, 2018
20,98 €

Hodnotenia

4,8 / 5

46 hodnotení

38
7
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

3. novembra 2018

V tejto knihe vlastne nikto nie je normálny, no vôbec mi to nepripadá ako literárna umelina. Každý zápasí s vlastnými démonmi, aj tí, ktorí sa javia byť na prvý pohľad v pohode. Efekt ešte umocňuje to, že je v nej použitý reálny jazyk tínedžerov vrátane nadávok. Pamätajte na to, ak ju budete kupovať ako darček.
Neviem vlastne, komu by som odporúčala túto knihu čítať. Bola by som najradšej, ak by ju nemusel čítať vôbec nikto – najmä nie decká, ktoré niečo podobné prežili či prežívajú. Ale podobne ako Mŕtve dievča neklame je to výborný matroš na to, aby sa o týchto veciach hovorilo a najmä aby sa hovorilo, že to naozaj nie je ok.
Hlavný efekt knihy by mal byť, aby sa decká nebáli hovoriť o svojich problémoch – s priateľmi, s rodinou, alebo ak nikoho takého nemajú – skrátka s niekým, komu aspoň trošku dôverujú. Ak sa aj vďaka tejto knihe podarí pomôcť aspoň jednému z nich, stálo to za to.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

3.3.2024
Vau!
Ešte dlho budem o Fredym a o Viole uvažovať.
Tento príbeh je tak krásne napísaný a zároveň tak hrozne smutný a nespravodlivý.
Milovala som každú jednu spomienku aj na moje tínedžerské roky a na LP. Oceňujem ako dobre boli napísané a ešte viac si cením, že mi bolo dovolené spomenúť si na problémy s kreditom, na Bravo a veštenie a na (och ) Dylana. Táto ľahšia vsuvka mi pomohla príbeh dočítať a neľutujem.
Tlieskam a skladám prebautorku imaginárny klobúk dole z hlavy.
Úžasná kniha
Čítať viac
29.7.2023
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Opakujem sa, ale Kika vie, čo robí! Pre mňa je najlepšia z najlepších, pretože takú vážnu tému, srdcevrúci príbeh dokáže napísať tak jednoduchým štýlom, že knihu máte prečítanú za pár hodín.

Fredie nie je obyčajný teenager. Každý večer ho nasledujú tiene minulosti a žije skrývaný vo svojej ulite. Ako dieťa prežije to, čo je nočným morom každej matky. Je zneužívaný vlastným otcom. To ho navždy spečatilo a zmenilo. Rozhodol sa spraviť radikálny krok, aby sa zhnusil vlastnému otcovi. Má pocit, že už nie je cesty späť a svoj žiaľ, smútok, zhnusenie skrýva v jedení. Z reality uteká do sveta hudby a jediné, čo ho naozaj upokojí je Chesterov hlas, pretože majú toho veľa spoločného.
Viola to v živote tiež nemá ľahké. Otec ich opustil a mama chodí z roboty do roboty, len aby prežili. Stane sa súčasťou milostného trojuholníka a zrazu nevie, koho si vybrať. No osud jej nadelil riadnu facku, hoc o tom zo začiatku nemá ani tušenia.
18 ročný rozdiel. Rozdielne problémy. Rozdielny svet. No i tak má toho Viola a Fredy príliš spoločného.

Príbeh nie je pre všetkých. Ak sa dokážeš odosobniť, tak ti ju vrelo odporúčam. Ale pamätaj, že po celý čas budeš cítiť to, čo Fredy. Zdesenie, hnus. Hrču v hrdle a pocit na vracanie.
Svetlá stránka príbehu bola kapela Závislosť, kde opäť stretávam Soňu, Noru, a Thomasa. Autorkiné postavy žijú. Sú reálne. Nachádzajú sa skoro v každej knihe a preto mám pocit, že žijú medzi nami a sú našou/mojou súčasťou.
Čítať viac
3.7.2023
Nesúďme druhých, nevieme, čo prežili, prežívajú ...
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Sú knihy, ktoré si prečítate a zabudnete. Sú knihy, ktoré vás rozveselia a ešte dlho sa po nich smejete. Potom sú tu knihy, ktoré roztrhajú vaše vnútro na milión kúskov a nebudete na ne vedieť zabudnúť.

A presne taká je kniha od Kristíny Ježovičovej. Je to riadna nálož emócií, ktorú odporúčam, ale zároveň ju neodporúčam ľuďom s citlivou povahou, pretože téma ktorá sa v knihe rozoberá je ťažká. Zneužívanie detí. Obdivujem autorku, že sa rozhodla písať práve o tejto téme. A napísala to... nemám slov, pretože ešte teraz mnou lomcujú všetky možné pocity.

Tento silný príbeh je inšpirovaný spevákom skupiny Linkin Park Chestesterom Benningtonom,ktorý bol taktiež v detstve zneužívaný. Kniha je rozdelená na dve dejové línie,ktoré opisuje život dvoch teenagerov, Fredyho a Violy. Ani jeden to nemá jednoduché. Avšak Violu budete chcieť občas vyfackať a Fredyho zachrániť, ukryť v náručí a pevne objať. Hoci medzi príbehmi je 17 rokov rozdiel, majú spoločné oveľa viac, než si viete predstaviť.
Krátke kapitoly sa čítajú pomerne rýchlo a pri čítaní som cítila hnev, smútok i beznádej, ale aj radosť z malých zábleskov šťastia. Častokrát som mala na jazyku slová ako hajzel, hnusný špinavý hajzel,...a bála som sa konca knihy,pretože démoni s ktorými musia bojovať zneužívaní ľudia sú v prevahe.

A preto, keď máš akýkoľvek problém, hovor o ňom. Vyrozprávaj sa zo svojho trápenia, nedus to v sebe. Pomoc sa vždy nájde. Keby to isté urobil Chester, keby sa vyrozprával, možno by tu ešte bol. Možno.

Ako matku ma tento príbeh veľmi zasiahol... kedysi som bola slobodnou mamičkou a dlho som si nechcela nájsť partnera, pretože som si prešla domácim násilím a zároveň som mala veľký strach, aby sa z budúceho partnera nevykľul niekto, kto zneužíva deti
Čítať viac
6

Milujem romantiku ale siahnem aj po iných žánroch. V knihách mám rada keď sa rozoberajú aj vážnejšie témy. Som romantická duša, veselá povaha a rada veľa rozprávam :-)

Klára Kocúrová
Overený zákazník
15.4.2023
Mal by si ju prečítať každý
Táto kniha je naozaj ťažká. Nepovedala by som, že ju nezvládnu aj slabšie povahy, pretože je nám dosť zaobalená v metaforách. Netvrdím však, že sa tam nenašlo pár pasáži kde bolo od žalúdka zle aj mne. Myslím si, že by si túto knihu mal povinne prečítať každý, pretože odhaľuje aké je pre dieťa ťažké zdôveriť sa s takýmto problémom. Myslím si, že za zneužívanie rodičom by sme mohli dosadiť aj týranie, šikanovanie, či mentálne vykorisťovanie.
Mne osobne trošku vadila pasáž o Viole a viac by som chcela nazrieť Fredymu do hlavy. Prišlo mi to trochu málo a ako spomínam vyššie kniha je viac umelecká. Celý čas som bola v napätí ako to skončí či to povie mamke alebo nie, no a záver ma trošku sklamal.
Čo viac dodať? Asi len to, že kniha si zaslúži 4* kvôli téme, ktorá je ešte aj v dnešnej dobe tabu. Myslím si, že mnohým pomôže nemať predsudky aj voči ľuďom, ktorý nie sú navonok krásny. Nikdy nevieme čo ten druhý prežíva...
Recenzia k tejto knihe viac slov nepotrebuje. Prečítajte si ju.
Čítať viac
Lea
Neoverený nákup
12.12.2021
Jedným slovom wau
Aj keď je kniha písaná pre tínedžerov, myslím si, že je vhodná pre všetky vekové kategórie. Čítala sa veľmi ľahko, keďže je písaná jednoduchým a moderným jazykom. Do oboch tínedžerov sa vie človek veľmi rýchlo vcítiť. Nájde sa v nej nejeden tínedžer, ale aj dospelák. Ja som sa pri Viole opäť preniesla do detských čias v 90.rokoch. Aj keď je kniha písaná jednoduchým jazykom, ide o veľmi ťažkú tému. Autorka ju zvládla bravúrne. Bohužiaľ, nejde len o nejaký fiktívny príbeh, Violu a Frederika už možno stretol každý z nás. Len o tom nevieme... Knihu odporúčam každému, hodnotím 11 z 10. Čítať viac
12
Kosenie - Neal Shusterman, 2023
Práve čítam
Kosenie

Som knihomoľka celým mojim srdcom. Milujem knihy a veľmi rada sa podelím o svoje pocity. Vždy sa teším do náhľadu iného sveta, ktorý mi rôzni spisovatelia ponúkajú. Buď ma to pohltí alebo naopak úplne zničí. Rada som, aj tak za obe.

Tamara Gubišová
Overený zákazník
6.12.2021
Wau
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Po tejto knihe som už dlho pokukovala. To som ani netušila s akou ťažkou tematikou sa to stretnem. Autorka sa s tým skvelo popasovala a otvára oči všetkým ľuďom. Príbeh Violy sa odohráva v roku 1999. Drogy, alkohol no skrátka nespútaný mladý život. Príbeh Fredyho je iný či už je to preto, že sme sa posunuli o 18 rokov. Avšak príbeh Fredyho je nesmierne ťažký a čítala som ho s napätím. Palec hore sa krátke kapitoly. Taktiež za plynulé prelínanie deja. Na konci neskutočné prepojenie. Podporte slovenských spisovateľov, ale aj ľudí otvorene hovoriť o tomto probléme. Dozvedáme sa o pocitoch a zúfalých činoch postáv. Ani som si neuvedomili, že niečo takéto sa môže diať aj v mojom okolí. A na záver. Zostaňte silní, snažte sa neuzatvárať do seba a hovorte o tom čo vás trápi. Nech je to hocičo, zlá známka v škole, konflikt medzi priateľmi a pod. Odporúčam každému. Čítať viac
26.2.2021
Autorka v knihe opisuje témy ako násilie, drogy a alkohol.
Kniha ma určitý odkaz pre mladých ľudí a preto ju odporúčam prečítať každému.
Ano nie je to najľahšie čítanie keďže autorka píše o násilí na deťoch ale zároveň autorka píše tak ľahko že stránky sa pre vracali samé.
Postava Frederika ma veľmi zaujala a hlavne jeho pasáže sa nezaobišli bez sĺz. Violeta vo mne skôr vzbudovala hnev, keďže niekedy bola naozaj drzá pubertiačka.
Musím povedať že nie som zástanca nadávok v knihách ale v tejto boli na správnom mieste a podľa až potrebné. Naozaj bravúrne napísaná kniha, ktorá vo mne vyvolala veľa emócií.
Čo sa týka konca tak do posledných stránok som nevedela čo čakať..
Čítať viac
Domi.reads
Neoverený nákup
3.2.2021
S touto knihou mám veľmi zložitý vzťah, pretože sa mi páčila, ale zároveň vonkoncom nepáčila.

Vysvetlím.

Toto dozaista nie je knižka pre slabé žalúdky. Venuje sa totižto viacerým ťažkým témam a ponúka nám obraz sveta, ktorý je kruto autentický a realitu vôbec neprikrášľuje. Rozprávaná z pohľadu dvoch mladistvých postáv – Frederika a Violet – odohrávajúca sa v rozličných časových úsekoch, vyobrazuje kruté životné osudy a ťažký boj ako sa znova postaviť na vlastné nohy.

Freddy pripomína len obyčajného chalana, ktorý trpí obezitou, ale za jeho láskou k jedlu sa skrýva niečo oveľa drsnejšie. Violet je presným opakom – populárna, vtipná – no bojujúca s vlastnými démonmi. Je medzi nimi rozdiel, no niečo majú spoločné. Ani jedna z postáv v tomto príbehu to nemá ľahké – a práve tu prichádza to moje ale – pretože si myslím, že niekedy je menej viac a čím viac toho autorka „nakladala“ aj vedľajším postávam, tým menej svetla padalo na tie dôležité témy. Nechápte ma zle, myslím, že každý si prežíva niečo ťažké, ale tu toho bolo naozaj až moc a tým pádom bolo pre mňa extrémne zložité sústrediť sa len na osudy hlavných postáv.

Kapitoly sú krátke, no úplne k veci. Pri niektorých scénach sa vám bude dvíhať žalúdok, ďalšie vo vás spôsobia obrovitánsky hnev a s postavami budete súcitiť, no zároveň sa hnevať na ich rozhodnutia. Je to silný príbeh, prepletaný silnými témami a keď na stránkach hľadáte aspoň trocha úľavy, prekvapí vás ďalší nečakaný zvrat.

Kniha sa veľmi ľahko čítala a aj keď mňa trocha obchádzali tie hlboké posolstvá, o ktorých sa dočítate v iných recenziách, myslím, že si každý nájde niečo svoje a nikoho to nenechá úplne chladným.
Čítať viac
27.12.2020
Emočná bomba
Viac ako 200 stranová emočná bomba. Tému ktorú nám autorka naservírovala sa dá len ťažko stráviť. Fredy a Viola dva rozdielne a pritom tak spojené príbehy. Moje srdce si získal Fredy. Chlapec ktorý zajedal svoj žiaľ a pocit bezmocnosti.. Mali ste niekedy chuť vojsť do knihy a niekoho zachrániť alebo pomôcť mu? Tu som to presne mala. Prísť, zobrať ho preč a pomôcť mu.. Avšak nabral odvahu a rozhodol sa hovoriť! Bola som naňho veľmi pyšná !!!
A Viola? Zo začiatku veľký hnev, nepochopenie,rebelstvo, puberta avšak nakoniec si aj ona získala moje srdce.
Veľké poďakovanie patrí autorke ktorá sa odhodlala napísať takýto silný príbeh. Zvládla to naozaj bravúrne! Klobúk dole.
Ako bolo už viackrát spomenuté kniha by sa mala zaradiť medzi povinne čítanie - lebo naozaj treba o tom hovoriť!
Čítať viac
23

Milujem knihy a citam vsetko, co mi pride pod ruku. Pri citani si chcem odychnut, prehrat si v hlave pribeh, ktory citam a tesit sa na to, ako knihu opat otvorim. Kniha ma musi pobavit, rozplakat, ci vystrasit…jednoduho musi u mna vyvolat pocity, uz nech su akekolvek. Jedine, co u knihy neznesime je nuda. Ak sa mi stane, ze zacinam preskakovat riadky, ci dokonca strany, tak viem, ze je cas knihu odlozit a malokedy sa k takej knihe opat vraciam. Citam velmi narazovo, ked mam cas, tak je to niekolko kniziek za tyzden a ked nie, tak sa na knizku ani mesiace nepozriem, vtedy mi staci zajst na martinus a zase objednavam aj desat kniziek naraz :)

Eva Sloviková
Overený nákup
18.11.2020
Sokujuca a dojimava zaroven
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Fantasticka, sokujuca, dojimava, skutocna a hlavne absolutne nevyhnutna kniha! Na zaciatku knihy autorka pise, ze nechce sokovat, ale sokovala a kniha urcite nie je pre slabsie, ci precitlivele povahy. Ja vsak velmi obdivujem autorku, ze sa pustila do temy zneuzivania dietata rodicom a zvladla to brilantne. V niektorych pasazach bolo knihu tazke citat, ale je tak dobre napisana, ze som ju nevedela odlozit a potrebovala som vediet ako sa to vsetko skonci. Kniha je taka realna, ze je to az strasidelne a myslim si, ze by sa mala nachadzat na zozname povinnej literatury v skolach. Dakujem autorke za tuto knihu a verim, ze niekomu dokaze pomoct! Ja som mala neuveritelny zazitok! Čítať viac

Recenzie, kritiky

Nevyslovené (Monika Zbínová), monicqa.sk

Kristína Ježovičová

Čítať viac

Vydavateľstvo CooBoo SK

Čítať viac
Kúpte spolu
Nevyslovené - Kristína Ježovičová, CooBoo SK, 2018
Hraj fér - Enja Rúčková, CooBoo SK, 2018
20,98 €

„Kto nemá strach, nie je viac človekom. Nemusíš sa zaň hanbiť, ani skrývať ho. Človek, ktorý ukazuje svoj strach a slzy rovnako hrdo ako svoj smiech a veselé oči, si zaslúži obdiv.“

Pustovník: Muž s leopardom - Vladimír Štefanič, 2020
Pustovník: Muž s leopardom
Vladimír Štefanič