Ako vypiecť s kúzlami

Monin sprievodca obranným pečením

Nenechajte si ujsť knihu, ktorá učarovala porotám tých najprestížnejších ocenení vo svete fantasy a sci-fi literatúry (naj YA v rámci Lodestar Award 2021, udeľovanej spolu s... Čítať viac

Vydavateľstvo
Slovart, 2023
312 strán
4-5 hodín čítania

Nenechajte si ujsť knihu, ktorá učarovala porotám tých najprestížnejších ocenení vo svete fantasy a sci-fi literatúry (naj YA v rámci Lodestar Award 2021, udeľovanej spolu s cenami HUGO, cena NEBULA 2020 v kategórii naj YA ... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

9,79 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania
Monin kouzelný průvodce obranným pečením - T. Kingfisher, Slovart CZ, 2023
PDF EPUB MOBI
Čeština, 2023
Ihneď na stiahnutie

14,29 €

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Nenechajte si ujsť knihu, ktorá učarovala porotám tých najprestížnejších ocenení vo svete fantasy a sci-fi literatúry (naj YA v rámci Lodestar Award 2021, udeľovanej spolu s cenami HUGO, cena NEBULA 2020 v kategórii naj YA a middle-grade a ďalšie)!

Štrnásťročná Mona nie je ako mágovia poverení obranou mesta. Nedokáže rozkazovať bleskom ani sa zhovárať s vodou. Ona si skrotila a oživila kvások (Bob je však tak trošku agresívny, a tak ho musia držať pod závorou v pivnici) a jej mágia funguje iba na chlieb. Spokojne si žije v pekárni svojej tety, kde učí tancovať medovníčky. Monin život sa však obráti hore nohami, keď nájde v pekárni mŕtvolu. V uliciach jej mesta straší vrah, ktorý poľuje na ľudí s magickými schopnosťami, a zdá sa, že jeho ďalším cieľom je práve Mona. Ibaže v obkľúčenom meste, náhle zbavenom všetkých mágov, je vrah tou najmenšou z jej starostí...
Čítať viac
Originálny názov
A Wizard’s Guide to Defensive Baking
Počet strán
312
Rok vydania
2023
Naše katalógové číslo
1954965
Štýl
mysteriózny, napínavý, humorný, dobrodružný
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
Slovart
Pre koho
young adult, pre deti a mládež
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,3 / 5

3 hodnotenia

2
0
1
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

29.10.2023
Ako vypiecť s kúzlami je tak milá kniha, obsahovo aj "obalovo", ktorá vám vie spríjemniť možno aj práve tieto čarovné "dušičkové" dni.

Hlavnou hrdinkou je 14 ročná Mona, ktorá ovláda mágiu, ale používa ju, prekvapivo, ako pomôcku v pečení, keďže žije v tetinej pekárni. Touto mágiu ožívajú rôzne tvory, ako napr. tancujúce medovníčky.
Možno aj práve vekom hlavnej postavy na mňa celý príbeh vplýval veľmi milo a vôbec mi nevadilo, že príbeh mal vláčne tempo. Naopak, autorkin štýl písania sa mi veľmi páčil a k téme sa hodil a ja som vďačná, že som si mohla prečítať iný druh fantasy - jemnejšie, detskejšie, doteraz v mojej čitateľskej dráhe ešte nevídané.
Osviežením celého príbehu boli humorné dialógy, ktoré z knihy urobili svieže, dušilahodiace čítanie.

Rozhodne odporúčam pre všetky vekové skupiny. Kniha pobaví malých aj veľkých čitateľov.
Čítať viac
11

Všetky recenzie nájdete na mojom bookstagrame: papierovy_svet :)

Nella Kubišová
Overený zákazník
24.10.2023
"Ako vypiecť s kúzlami" od T. Kingfisher je zázračný a očarujúci príbeh, ktorý kombinuje dve nepravdepodobné zložky: mágiu a pečenie. Tento jedinečný základ ponúka priestor pre jedinečný príbeh, ktorý získal ako pochvalu, tak aj trochu kritiky.

Srdce príbehu je naša hlavná protagonistka Mona. Mona disponuje magickými schopnosťami spojenými s pečením koláčikov a pečiva. Jej odhodlanie, vynaliezavosť a zraniteľnosť je to, čo sa mi na nej páčilo a zároveň si myslím, že sú to dôvody, kvôli ktorým si ju čitatelia obľúbili.


Jedným z výrazných rysov knihy je humor a duchaplnosť. T. Kingfisher do príbehu vniesla humor, čím prispela k ľahkému tónu celého príbehu. Humor nie len že udržuje príbehy zaujímavé, ale robí ich aj skutočne príjemnými na čítanie.


Stavba sveta je ďalším silným bodom. Autorka vytvorila živý a očarujúci svet, kde magické bytosti a lahodné pečivo koexistujú. Podrobné popisy mesta, jeho zvláštnych obyvateľov a Moninej pekárne všetko prispieva k tomu, aby čitateľov pohltila do tohto kúzelného sveta.

Témy odvahy a priateľstva sú prepletené celým príbehom, čím sa poskytuje hĺbka príbehu. Tieto témy pridávajú vrstvu emocionálnej zložitosti, ktorá knihu vynáša nad jej zázračnú povahu.

Avšak taktiež nie je bez nedostatkov. Niektorí čitatelia môžu považovať tempo knihy za pomalé a ja som popravde tiež nebola výnimka. Dlho som sa do knihy nevedela začítať, čo ma trochu mrzelo, lebo som sa na ňu tešila.
Okrem toho príbeh občas nasleduje isté predvídateľné vzorce, čo, hoci nie je hlavným nedostatkom, môže byť viditeľné pre tých, ktorí sú oboznámení s týmto žánrom. Navyše, kniha nepátra hlboko do mechaniky svojho magického systému, čo môže nechať niektorých čitateľov túžiť po podrobnejších vysvetleniach.

Na záver by som povedala, že "Ako vypiecť s kúzlami je nápaditý príbeh, ktorý spája mágiu, humor a pečenie do rozkošnej zmesi. Aj keď môže mať drobné problémy s tempom a nasledovať isté očakávané fantasy prvky, jeho jedinečný koncept, angažujúce postavy a srdcervúce témy ho robia hodným pre tých, ktorí hľadajú zázračné a kúzelné dobrodružstvo.
Čítať viac

Vydavateľstvo Slovart

Čítať viac

„V živote nejde o to ako prežiť búrku, ale ako tancovať v daždi.“

Rychle a nespoutaně - Kristy Bromberg, 2016
Rychle a nespoutaně
Kristy Bromberg