Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024
Lovci Duny (český jazyk) - Brian Herbert, Kevin J. Anderson, Baronet, 2023

25,99 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Lovci Duny (český jazyk)

Lovci Duny a závěrečný svazek Píseční červi Duny přinášejí velké dějové linie s oblíbenými postavami klasického vesmíru Duny Franka Herberta od... Čítať viac

7. diel série
Duna CZ
Vydavateľstvo
Baronet, 2023
544 strán
8-9 hodín čítania

Lovci Duny a závěrečný svazek Píseční červi Duny přinášejí velké dějové linie s oblíbenými postavami klasického vesmíru Duny Franka Herberta od... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Čeština

25,99 €

Na sklade 4 ks
Posielame ihneď

Dostupné v jednej knižnici. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania
Lovci Duny - Brian Herbert, Kevin J. Anderson, Baronet, 2006
Pevná väzba s prebalom
Čeština, 2006
Vypredané

Naši škriatkovia odporúčajú

Greywaren (slovenský jazyk) - Maggie Stiefvater, Slovart, 2024

Viac o knihe

Lovci Duny jsou první kniha ohromujícího velkého finále původní celosvětově úspěšné ságy Franka Herberta.

Lovci Duny a závěrečný svazek Píseční červi Duny přinášejí velké dějové linie s oblíbenými postavami klasického vesmíru Duny Franka Herberta od dob Služebnického džihádu až po původní sérii Duny a dále. Tyto dva svazky, přímo založené na závěrečném náčrtu Franka Herberta, který ležel deset let ukrytý ve dvou bezpečnostních schránkách, konečně odpoví na naléhavé otázky, o nichž fanoušci Duny neustále debatují.

Na konci románu Kapitula: Duna – poslední knihy cyklu z pera Franka Herberta – uniká nekoráb s gholou Duncanem Idahem, Sheeanou (mladou ženou, která dokáže ovládat písečné červy) a směsicí dalších uprchlíků do nezmapované galaxie. Prchají před zrůdnými Ctěnými matre, temnými protějšky benegesseritského Sesterstva. Téměř neporazitelné Ctěné matre zaplavily Staré impérium, vyhnány ze svého domova děsivým a záhadným Nepřítelem.

Základním příběhem Lovců Duny je exotické putování Duncanova nekorábu, nuceného unikat ďábelským nástrahám neznámého krutého Nepřítele. Aby posílili své šance, využijí uprchlíci genetickou technologii získanou od Scytalea, posledního tleilaxanského Pána, a oživí klíčové postavy z minulosti Duny – včetně Paula Muad’Diba a jeho milované Chani, lady Jessiky, Stilgara, Lieta-Kynese, Thufira Hawata a dokonce i doktora Wellingtona Yueha. Každá z těchto postav využije své speciální schopnosti, aby zdolala nadcházející náročné zkoušky. Neúspěch nepřichází v úvahu – v sázce je nejen jejich přežití, ale i osud celé lidské rasy.
Čítať viac
Naše katalógové číslo
1802833
Originálny názov
Hunters of Dune
Počet strán
544
Väzba
pevná väzba
Rozmer
120×195 mm
Hmotnosť
566 g
ISBN
9788026920045
Rok vydania
2023
Štýl
dobrodružný
Jazyk
čeština
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
7. diel série
Duna CZ
Vydavateľstvo
Baronet
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

16 hodnotení

10
5
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

22
Vzpomínka na Zemi - Liou Cch´-Sin, 2019
Práve čítam
Vzpomínka na Zemi

Čítam pomaly, ale pravidelne. Začínal som detektívkami a trilermi, potom som prešiel na sociálne romány, pridal k tomu klasiku, občas humor, sem tam životopisy a to, čo ma zaujalo.

Tomáš Kučera
Overený zákazník
14.2.2022
Musím sa priznať, že piaty ani šiesty diel ma vzhľadom na úplne iný príbeh a veľa nových postáv až tak neupútali, avšak siedmy som si teda užil veľmi, a vďaka nemu inak nazerám aj na predchádzajúce dva diely druhej časti duny. Postavy už čitateľ pozná, je oboznámený aj s dejom a ja osobne som ani nepocítil, že by to nepísal pán Herbert starší. Za mňa skvelá oddychová kniha, ktorá drží úroveň série stále vysoko a celú dunovský svet posúva ďalej. Čítať viac
11.9.2021
Sedmička je už viac klasické scifi
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Lovci Duny sú prvou knihou Briana Herberta, syna autora prvých šiestich kníh Franka Herberta. Dej je viac akčný a už pripomína klasické scifi, kde sa striedajú postavy, miesta, vesmírne lode, technologie. Trochu mi chýba tá monumentálnosť impérií a všeobjímajúceho poriadku. Táto kniha je v chronologickom poradí siedma, predposledná, pred vyvrcholením celého univerza.

SPOILER ALERT
Dej pokračuje tam, kde skončil v Kapitole. Žiadne skoky o tisícky rokov. Neloď vedená Duncanom Idahom sa túla neznámym vesmírom a uteká pred Nepriateľom. Dokonca získajú vzorky buniek a vypestujú gholov historickým postáv ako Paula, Chani, Leta I. a dokonca aj Leta II.

Druhá dejová linka sa zaoberá bojom Murbelly o upevnenie nového Sesterstva. Niektoré Ctené Matre sa rozhodli neakceptovať novú veliteľku a stále sa búria. Zároveň sa snaží pripraviť na Nepriateľa, ktorý sa blíži.

Na konci je odhalené tajomstvo, kto vlastne Nepriateľ je, prečo bojuje, ako vznikol a čo plánuje. Btw. nie sú to žiadny mimozemštania.
Čítať viac
15.5.2020
Krátke hodnotenie
Perfektné zakončenie. A tu by bolo dobré vzdať hold aj Brianovi Herbertovi aj Kevinovi Andersonovi. Rozšíril svet duny, a niektoré knihy, áno, boli CTRL+C-CTRL+V, avšak diely lovcov Duny a piesočných červov Duny ukončujú to sklamanie Kapitulou Duny. A ukončujú to naozaj výborne, naozaj sa po tých desiatkách dielov, včítanie kníh od Briana Herberta, dočkáte vytúženého finále. Naozaj musím pozitívne vyzdvihnúť tieto dve knihy, či už boli poznámky od Franka Herberta reálne, alebo to Brian Herbert a Kevin Anderson doplnili. Čítať viac

Vydavateľstvo Baronet

Čítať viac

„Svet, v ktorom sa číta, je tým najlepším možným. Čítanie kníh a debaty o nich sú tou najpríjemnejšou formou cibrenia mysle, na akú som vo svojom doterajšom živote natrafila. A jedným z najúčinnejších spôsobov, ako meniť svoj svet k lepšiemu. “

Do plaviek - Eva Borušovičová, 2018
Do plaviek
Eva Borušovičová