Ohnivá - Monika Smolková, Motýľ, 2023

12,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Ohnivá

Nina sa dostáva do sveta Veľkého ostrova, kde na Zámku z drahokamov vládnu kráľovskí súrodenci. Veľký Evian, Čistá Alya a Pokojný Leor. Voda, vzduch a zem. Spoznáva nové miesta,... Čítať viac

4,2 28 hodnotení
Vek
12+
Vydavateľstvo
Motýľ, 2023
168 strán
2-3 hodiny čítania

Nina sa dostáva do sveta Veľkého ostrova, kde na Zámku z drahokamov vládnu kráľovskí súrodenci. Veľký Evian, Čistá Alya a Pokojný Leor. Voda, vzduch a zem. Spoznáva nové miesta, kam ju život neraz nedobrovoľne dovedie, ... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

12,90 €

Na sklade 1 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 11 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Adelaide (slovenský jazyk) - Genevieve Wheeler, Lindeni, 2024

Viac o knihe

Hodila som do príšery najbližší kameň. Veď v tomto svete sa všetko riešilo kameňmi. Útok nepriateľa? Zbi ho kameňom. Chce ťa zabiť súrodenec? Nájdi kameň. Si hladný? Najedz sa štrku…

Nina sa dostáva do sveta Veľkého ostrova, kde na Zámku z drahokamov vládnu kráľovskí súrodenci. Veľký Evian, Čistá Alya a Pokojný Leor. Voda, vzduch a zem. Spoznáva nové miesta, kam ju život neraz nedobrovoľne dovedie, a zažíva mnoho nebezpečných, vzrušujúcich či bizarných situácií. Po chvíli si však všimne, že v tomto svete chýba niečo veľmi dôležité…

Premýšľali ste niekedy nad tým, ako by vyzeral svet bez ohňa, v ktorom okrem krvi nič nemá červenú farbu?

Svet, ktorý existuje v chlade a strachu, že jedného dňa príde Ohnivá a všetko padne popolom? Nina hľadá a nachádza odpovede i na tieto otázky, zatiaľ čo bojuje o vlastný život.

Ponorte sa do príbehu dobrodružstiev, humoru, drahokamov a fantázie. Na stránkach tejto knihy sa môže stať cestovateľom medzi svetmi každý zvedavý čitateľ.
Čítať viac
Originálny názov
Ohnivá
Počet strán
168
Väzba
pevná väzba
Rozmer
135×200 mm
Hmotnosť
264 g
ISBN
9788081643224
Rok vydania
2023
Vekové odporúčanie
12+
Naše katalógové číslo
1872265
Štýl
dobrodružný
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Motýľ
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,2 / 5

28 hodnotení

15
8
2
1
2

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

1.2.2024
Doteraz si spomínam ako som tesne pred vydaním zbadala obálku knihy a v momente ma očarila a uchvátila. Ani zistenie,že kniha je skôr pre mladších čitateľov ma neodradila a o to viac som si ju chcela prečítať. Fantasy ? Rozprávka? To nemôže byť zlé!

Monika,bolo to super ale máálo. Tak skvele premyslený svet,výborná zápletka, naozaj úchvatná hlavná hrdinka,ktorá sa s ničím nes...nepárala. Tak dobre sa to čítalo,ale keby ešte aspoň tak o hodinku dlhšie.

Na druhej strane to viem pochopiť a beriem to ako dobrý krok voči cieľovej skupine čitateľov. Zaujať v dnešnej dobe mladšieho čitateľa je naozaj ťažké a tu by to mohol zachrániť tento príbeh,a to práve počtom strán a rýchlym vhupnutím do deja. Plno zvratov, akcie,žiadne zdĺhavé opisy alebo nezmyselné monológy,proste to tam fičí rovnako ako detská predstavivosť. Táto kniha je jedno veľké dobrodružstvo.
Príbeh je vtipný a pre mňa to bolo skvelé odreagovanie a nenáročné čítanie.

Raz,keď moja dcéra dovŕši vhodný vek,určite jej ju nenápadne posuniem a verím, že očarí aj ju.
Čítať viac
21.1.2024
Toto nie je kniha, ktorú budem odporúčam.
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Toto nie je kniha, ktorú budem odporúčam. Možno maximálne na štylistické cvičenia. Rozvitých viet je viac ako zo slohovej práce študenta, ktorý objavil synonymický slovník a prívlastky rozosieva náhodne, no nesmierne vytrvale. A prirovnania, nesmieme zabudnúť na prirovnania. Odporúčam mladej a sympatickej autorke, budúcej slovenčinárke, prečítať si to po sebe aj 20x a 2/3 textu zoškrtať a prepísať nanovo. Si zoberte príklad z takého Ďura Červenáka. Iste, trvalo mu to roky, ale z opisu na štvrť strany už dokáže zoškrtať toľko textu, že mu ostanú max 2 vety, no je v nich všetko podstatné.
Vďakabohu, že je v knihe menej chýb, ako v jednom statuse istej čelnej predstaviteľky kultúry na sociálnej sieti, ale podobný sebestredný vibe tu cítiť tiež (viď posledné vety autorky, kde hodnotí samu seba - a nie, nie je to vtipné, ani keď sa na to pozerám s odstupom).
Vlastne ani neviem, kde začať.
Máme tu veľmi jednoduché ploché postavy, ktoré neprechádzajú žiadnym vývinom a len sa tak motkajú po svete plnom kamenia. Áno, občas prejdú aj do toho nášho, ale stále majú svoje obmedzenia.
Milujem knihy, kde sa hrdinovia objavia vo svete, kde funguje mágia, kde musia prekonávať prekážky a prispôsobovať sa cudziemu prostrediu. A prípadne celý ten svet aj zachrániť. ????
Je to napínavé, výnimočné a proste im od začiatku držím palce. Aj Nine som chcela, no brala sa príliš vážne a zároveň sa správala, akoby mala 9 rokov. Knihy z pohľadu prvej osoby zvyknú čitateľa chytiť od prvej stránky. Aj keď ukážka na prebale knihy sľubuje vtipné postrehy, na udržanie pozornosti je ich primálo.
Vlastne, keďže tu ani dynamika sveta poriadne nefunguje, logika kríva (začína to putovaním bosej hlavnej hrdinky cez kamennú jaskyňu, pokračuje vzťahmi, končí bojom, v ktorom ide o budúcnosť celého sveta), ešte aj náklonnosť dvoch postáv je nepresvedčivá. A na tej sa mohla autorka s humorom vyblázniť, ale ostáva len zvetraná pieskovcová grimasa, ktorej črty sa dajú len s námahou rozpoznať, lebo ju obrúsil neutíchajúci vietor. (Áno, túto vetu by som úplne škrtla, len kamene si zaslúžia pretrvať.)
Pri knihách pre deti oceňujem priamočiary dej. Ak je bonusom tajomstvo, alebo nečakaný obrat, je to ešte lepšie. Oboje autorka krásne využila a získava za to malé, no bezvýznamné plusy.
Navyše tu ani zloduch nemá presvedčivý motív. Aj strach zo straty moci je dôvod, no treba ho vykresliť. Keď už mám čiernobiele postavy (no dobre, v tomto ponímaní jednofarebné), aspoň protivník by mal byť hrozivý, ľstivý, či aspoň brutálne namakaný, nech sa hrdinovia zapotia. To, že nestojí za veľa, si hneď všimlo aj moje dieťa, ale na moje presviedčanie - že dajme knihe šancu aspoň prvých sto strán - ju zároveň aj dočítalo.
Teda ďalším bonusom je pomerne krátky rozsah, veľké písmená, čiže aspoň dlho netrpíte.
Viem, že detskej literatúre sa niekedy ujde pozícia na chvoste, ale keď je niečo nedotiahnuté, nemalo by sa to venovať deťom, lebo tam sa to stratí. Aj keď ešte nemajú toho toľko načítaného, či nevedia porovnávať, nepodceňovala by som ich. Z mojich detí po knihe siahlo len jedno, aj to oľutovalo, a tak ďalšie dve dali prednosť inej literatúre a pritom všetky spadajú do odporúčanej vekovej kategórie čitateľov, milujú fantasy a boj dobra so zlom. (Ak vás zaujíma, čítali radšej voľné pokračovanie série Fablehaven, ale aj Aristoteles a Dante spoznávajú tajomstvá vesmíru).
Čítať viac
Mária Lušňáková
Neoverený nákup
5.10.2023
Ohnivá
Úžasné čítanie na jeden nádych. Ľahkosť s akou sa kniha číta je príjemné osviežujúca. Opisy postáv, deja a prostredia sú detailne prepracované, vtiahnu Vás do doby, ktorú si viete živo predstaviť. Zatvoríte oči a ste na druhej strane. Ďakujem Monika a teším sa na novú knihu. Čítať viac
16.9.2023
Nevedela som, čo mám od knihy očakávať. Začítala som sa do tejto útlej knižky, ktorá ma preniesla do sveta za dobrodružstvom a fantáziou.

Príbeh je o Nine, ktorá si žije svoj život a zrazu sa zobudí na mieste, kroré nepozná. Ocitla sa na čarovnom mieste, kde je všetko iné, ako je zvyknutá. Musí zistiť, ako sa sem dostala a kde je. Posledné čo si pamätá je, ako jej mama dala vypiť odvar a potom sa už zobudila niekde inde.

Túla sa lesom, nevie kam má ísť. Natrafí na očarujúceho Dona a ten jej všetko objasní. Rozpráva jej o kráľovstve, ostrove. Nina si vraví: niekde som o tom počula, ale kde?!
Don bude po celý čas pri nej stať.

Príde Nina na to, čo je jej úlohou v tomto chladnom, temnom mieste, aké je jej posolstvo, že sa tu ocitla?
Kým nájde odpovede, musí prejsť prekážkami a bojovať aj o svoj vlastný život.
Zistí, čo je jej úlohou a okrem toho získa aj niečo iné ??.

Príbeh má prvky fantasy, čo ja neobľubujem, ale pri tejto knihe mi to neprekážalo. Autorka nás zavedie do sveta drakov, drahokamov. Môžete sa ponoriť do príbehu a predstavovať si všetko, čo Vás napadne. Fantázii sa medze nekladú.

Kniha sa číta ľahko a je humorná. Celý dej je skvelo premyslený od postáv až po detaily, len škoda, že je taká útla a niektoré veci nám neboli vypovedané. Kniha je pre vekovú kategóriu od 12 rokov, ale ako oddychové čítanie a upustiť svojej fantázii môžeme aj my dospelý. Veď ako sa povie: stále sme deťmi.
Čítať viac
4.9.2023
Ponorte sa do príbehu dobrodružstiev, humoru, drahokamov a fantázie.
Nina sa vráti domov po hádke s priateľom a mama jej pripraví madľové latté na ukľudnenie a však latte má nejakú divnú chuť a Nina a sa zrazu ocitne na Veľkom ostrove, ktorý doteraz poznala len z rozprávok. Veľmi dobre napísané fantasy od ktorého som sa nevedela odtrhnúť až kým nebolo dočítané. Je to úplná jednohubka nabitá udalosťami a ako tu sedím tak vám prisahám, že som sa ani raz nenudila. Bolo to vtipné, bolo to vážne, a bolo tam aj trocha romantiky a iskrenia od samého začiatku. Nina bola šialená, odvážna a ako sama povedala trocha výbušná, riadila sa heslom raz meraj dva krát strihaj. Na všetko som dostala odpovede, a príbeh na to, že bol krátky mal hlavu aj pätu.
Ohnivá je jedno veľké áno !
Rada by som sa do tohto sveta ešte niekedy vrátila.
Čítať viac
16

Milujem knihy , fantasy, erotiku, horor, sci-fi. Tento rok 2022 som sa rozhodla prečítať celú moju knižnicu, kníh je 150 + hľadám ďalšie tituly aby som doplnila zbierky a autorov. Najobľúbenejšie knihy mám všetky ale predsa len sú tu 3 série, ktorých sa nevzdam J.R.Ward - séria Pád anjelov Alyson Noel - séria Nesmrteľný Sara B. Elfgren - trilógia Kruh A úplne top rebríček je Cassandra Clare a jej Tieňosvet

Tereza Sopúšková
Overený zákazník
25.8.2023
Táto útla knižôčka nás previedla svetom založeným na štyroch elementoch oheň, voda, vzduch a zem.

Nádherné vymyslený dej plný humoru, nádeje a lásky ale i zlomyselnosti a skazy.

Nina ma bavila od samého začiatku ako človek z nášho sveta, ktory sa dostal inam kde nebol oheň , nebolo svetlo, nebola pečené mäso!!

Jej vtipné a sarkastické poznámky nadhlahcovali celý dej.

Ku koncu som mala slzy v očiach a stalo to za to.

Takto sa to robí , hupnutie do deja, žiadne zbytočne omáčky , boj a koniec.

ďakujem za štafetu a ďakujem za možnosť spoznať autorkyne dielo
Čítať viac
6

Milujem romantiku ale siahnem aj po iných žánroch. V knihách mám rada keď sa rozoberajú aj vážnejšie témy. Som romantická duša, veselá povaha a rada veľa rozprávam :-)

Klára Kocúrová
Overený zákazník
12.8.2023
Milá kniha
V tejto fantasy knihe sa pozrieme do zvláštneho sveta, kde sa rozprávky na dobrú noc menia na skutočnosť. Hlavná postava Nina umiera a zobudí sa v tomto čarovnom svete. Pozor! Celkom nahá. Snaží sa zistiť kde je a prečo tam je. Pri svojom putovaní narazí na Dona, ktorý jej bude celý čas po boku. Zvláštny, ale nie zlý humor vám spríjemní celé čítanie.

Mne osobne táto kniha až tak nesadla. Nemyslím si, že je zlá, avšak mať tak opäť 12 rokov bola by som do nej zbláznená.

Je mi trošku ľúto, že je kniha iba taká kratučká a niektoré veci mi prišli málo vypovedané alebo vôbec. Napríklad ako sa dostali ostatní ľudia do svete, ktorý Veľký otec vytvoril pre svoju milovanú ženu?

Záver knihy ma vedel vtiahnuť rýchlejšie ako začiatok knihy, ale aj tak to bolo na mňa príliš krátke a privítala by som dlhšiu pasáž kde sa bili všetci 4 súrodenci.

Kniha je milé čítanie, ak začínate s fantasy alebo ste mladší čitateľ, alebo hľadáte vhodný darček pre malých-veľkých čitateľov, myslím, že to bude to pravé pre vás. Pre mňa to bola skôr rozprávka.
Čítať viac
7.7.2023
Zázračne osviežujúci debut našej mladej Slovenskej spisovateľky. Už to samo o sebe si žiada po knihe siahnuť a dať jej šancu. 'Ohnivá' je očividne určená pre nižšiu vekovú kategóriu (14-16 rokov), ale aj napriek tomu vás jej čítanie poteší a zanechá vám na tvári úsmev. Nájsť tento žáner medzi našimi spisovateľmi milo človeka prekvapí a z toho dôvodu som úprimne zvedavý čo prinesie tvorba tejto autorky v ďalších rokoch. Čítať viac
Dominika Pastvová
Neoverený nákup
4.6.2023
Nemala som veľké očakavánia, ale hneď po prvých pár stránkach sa to zmenilo. Príbeh je pestrý, dynamický a veľmi svojský. Výborne sa mi čítal, Ninin charakter je veľmi zaujímavý a ľahko sa s ňou dostaneme do deja :)
Určite odporúčam, knižka má všetko, čo by človek chcel, románik, drakov aj skvelý humor!
Čítať viac
2.6.2023
Nádejná
Zaujímavý debut mladej nádejnej slovenskej spisovateľky.
Na prvý pohľad kniha upúta prevedením obálky - lesklé maky, ktoré majú spojitosť s dejom..
Ľahké, odpočinkové čítanie nielen pre mladých. Neokukaný dej, premyslená zápletka.
V prečítaných knihách sa snažím nájsť niečo , čo je v nej iné a vďaka čomu si ju do budúcna zapamätám. Tu sú to určite niektoré úplne netradičné slovné spojenia : ...drzá tma..., ... luxusne ma znervózňoval... a veľa ďalších. Svedčí to o kreativite , novom pohľade na jazyk a slovnú zásobu.
Držím palce, aby aj ďalšia autorkina kniha bola aspoň takáto dobrá.
Čítať viac

Vydavateľstvo Motýľ

Čítať viac

„Pokiaľ ide o mňa, všimol som si jednu vec. Že keď je človek obklopený šialencami, sám šialenstvu prepadne – ba čo viac, nachádza v ňom isté čaro.“

Quo Vadis - Henryk Sienkiewicz, 2022
Quo Vadis
Henryk Sienkiewicz