Anjelik - Roman Horňák, Elist, 2016

9,95 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Anjelik - Roman Horňák, Elist, 2016
Anjelik - Roman Horňák, Elist, 2016

Anjelik

Z areálu základnej školy zmizlo dievčatko. Tretiačka Natálka Blažejová. Jej spolužiačka Sonička bola poslednou osobou, ktorá ju v ten deň videla. Mávala Natálke cez okno... Čítať viac

4,6 37 hodnotení
Vydavateľstvo
Elist, 2016
270 strán
4-5 hodín čítania

Z areálu základnej školy zmizlo dievčatko. Tretiačka Natálka Blažejová. Jej spolužiačka Sonička bola poslednou osobou, ktorá ju v ten deň videla. Mávala Natálke cez okno školskej družiny, keď opúšťala školský dvor, držiac za ruku... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

9,95 €

Cena v kníhkupectve: 10,95 €
Na sklade 2 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 33 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

V cudzích topánkach - Jojo Moyes, Ikar, 2024

Viac o knihe

Z areálu základnej školy zmizlo dievčatko. Tretiačka Natálka Blažejová. Jej spolužiačka Sonička bola poslednou osobou, ktorá ju v ten deň videla. Mávala Natálke cez okno školskej družiny, keď opúšťala školský dvor, držiac za ruku neznámeho muža. Odvtedy akoby sa pod Natálkou prepadla zem. Polícia spustila pátraciu akciu a v spolupráci s kriminalistami okamžite uzatvorili všetky výjazdy z mesta. Ešte tej istej noci sa stratené dievčatko našlo. Znetvorené a dobité v hustom krovinatom poraste. Niet najmenších pochýb, že sa stalo obeťou pedofila.
Čítať viac
Počet strán
270
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
150×190 mm
Hmotnosť
225 g
ISBN
9788097233006
Rok vydania
2016
Naše katalógové číslo
242197
Štýl
napínavý
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Elist
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Anjelik - Roman Horňák, Elist, 2016
Krutá hra - Roman Horňák, Elist, 2015
19,85 €

Hodnotenia

4,6 / 5

37 hodnotení

25
10
1
0
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

18

Milujem knihy , fantasy, erotiku, horor, sci-fi. Tento rok 2022 som sa rozhodla prečítať celú moju knižnicu, kníh je 150 + hľadám ďalšie tituly aby som doplnila zbierky a autorov. Najobľúbenejšie knihy mám všetky ale predsa len sú tu 3 série, ktorých sa nevzdam J.R.Ward - séria Pád anjelov Alyson Noel - séria Nesmrteľný Sara B. Elfgren - trilógia Kruh A úplne top rebríček je Cassandra Clare a jej Tieňosvet

Tereza Sopúšková
Overený zákazník
24.1.2024
Uff, toto bola kniha!

Ako matka 9 ročného dievčatka môžem povedat, že keby sa mi toto stalo, tak si to kľudne odsedim!

Veľmi silná kniha a určite nie pre slabé povahy.

Autorovi sa podarilo do detailu vykresliť nočnú moru každého rodiča, bola som emocionálne vyšťavena a cítila som taký smútok a hnev :( ach a keď si predstavím, koľko takých ľudí žije až mi je zle!

Ďakujem za štafetu a za túto knihu , moja druha kniha od autora a rozhodne nesklamala.

Kapitán Horňák ma v tejto knihe bavil trošku viac, pretože ako rodič, sa dokázal vcítiť a bral to tuším aj on vážnejšie.

A detektívna časť opäť nemala chyby.

Teším sa na ďalšie autorove knihy
Čítať viac
16

Milujem knihy a vediem k tomu aj moju dcérku. Radi si čítame a milujeme príbehy. Za mňa je to predovšetkým fantasy, ale objavila som už aj čaro hororu a trileru :)

Terezka Babicová
Overený zákazník
30.11.2023
Anjelik

Vďaka štafete sa ku mne dostala táto knižka. Je to moja prvotina od tohto autora a určite nie posledná.
Ako som si prečítala na konci, príbeh je napísaný podľa skutočných udalostí. Je to príbeh o deväť ročnom dievčatku, ktoré spred školy unesie nechutné monštrum.
Prípadu sa ujmú skúsení vyšetrovatelia a neúnavne makajú na dolapení beštie, ktorá sa neštíti ublížiť dieťaťu.
Veľmi dobre napísaný príbeh, práca vyšetrovateľov bola opísaná reálne, žiadne prehnané kaskadérske kúsky, normálne bežné policajné postupy. Detailný opis miesta činu, len umocnil pocit vážnosti tohto príbehu. Pri čítaní týchto pasáži som mala riadne stiahnuté hrdlo, predsa len aj ja mám doma deväť ročného anjelika. To, že by jej niekto ublížil podobným spôsobom si neviem a ani nechcem predstaviť.
Jediné čo mi trochu vadilo boli mená / prezývky (Písmeno, Číslo, Faker ...) No a zistenie že Iceman, major a Kuba je jedna a tá istá osoba, bolo pre mňa ako objavenie gravitácie. (teda aspoň dúfam, že som si to správne pospájala).
Ale toť je už tretia kniha po sebe, kde má problém s menami postáv, takže chyba bude asi niekde v tajných zákutiach mojej mysle ????.
4,5?/5?
Čítať viac
4
Overený zákazník
5.10.2023
V prvom rade poviem že najprv som čítala novšie autorove knihy až potom staršie a je tam značný posun k lepšiemu.
Kniha bola skvelá, silná a mne ako matke dievčatka sa čítala veľmi ťažko a so slzami v očiach. Nič pre citlivé povahy.
Je však dobré že takéto knihy existujú a niekto ich napísal, pretože takéto veci sa vo svete reálne dejú. Je potrebné aby to ľudia a rodičia vedeli. Ak je toto podľa skutočnej udalosti mrazí ma z toho.
Miestami sa tam nachádzal typický humor hlavnej postavy, ktorý vás pomedzi kruté strany donúti sa zasmiať.
Jediné negatívum, za ktoré dávam hviezdičku dole, je veľmi jednoduché odhalenie páchateľa. Myslím si, že každému kto sa nad tým trocha zamyslel, hneď pri prvom stretnutí s páchateľom odhalil, že ide o neho.
Čo sa však v nových knihách už neopakovalo, a to veľmi cením. Tam nás autor pekne vodí za nos :)
Čítať viac
10

Mám 33 rokov a som mamička dvoch detí.Cez deň nemám veľa voľného času, ale večer keď deti zaspinkajú príde môj čas a čítám niekedy aj do rána.

Beatrica Juráková
Overený nákup
21.9.2023
Anjelik
ROMAN HORŇÁK - ANJELIK

"Akoby sa po nej zľahla zem...
Bez svedkov. Bez rozlúčenia..."

Vedela som o čom bude táto kniha. Veľmi ťažko sa mi čítajú príbehy, v ktorých je ublížené deťom. Takže som sa do toho pustila so stiahnutým žalúdkom a s vreckovkami pri ruke. Neľutujem ani sekundu, ktorú som venovala tejto knihe. Autor ma znovu šokoval a na sto percent pripútal ku knihe, že som ani nevnímala svoje okolie.

Každý deň vidíme v správach oznámenia o nezvestných! Vypočujeme si správy, alebo si prečítame články na sociálnych sieťach a ideme ďalej...možno sa nad tým trošku zamyslíme a prezdieľame s vedomím, že to sa stalo od nás ďaleko a scrolujeme ďalej. Ale je to veľký omyl!!! V dnešnom svete si nemôžeme byť istý, kde na nás čaká nebezpečenstvo, najmä na naše deti!

"Vyzerala tak, ako anjelik s polámanými krídlami."

Ukradnúť dieťa zo školského dvora za bieleho dňa je pre mňa nepochopiteľné. Človek si myslí, že takéto veci sa dejú iba vo filmoch. Ale nie! Máme tu šokujúci príbeh podľa skutočných udalostí a kvôli tomu vo mne stuhla krv!

Súcitila som s jej mamou aj ockom. Strach, panika a bezradnosť. Jediné čo im zostalo bola nádej...

Na kriminálnom oddelení sa stal prípad prioritou. Mali čo robiť, nakoľko nemali veľa dôkazov, a ktoré aj mali, nedoviedli ich nikam. Opäť sme sa ocitli v kancelárií vyšetrovateľov, kde aj napriek vážnemu prípadu nemohli chýbať tie dobré známe "naťahovačky" a podpichovanie.

Spôsob ako detailne autor opísal miesto činu a neskoršie detailne ako vyzeralo Natálkine telo mi vyrazil dych! Cítila som sa ako keby som tam bola a vidím ju na vlastné oči. Nie som veľká citlivka, ale začali mi tiect slzy po tvári...

Samozrejme, odporúčam túto fantastickú knihu. Mňa si autor jednoznačne získal a neviem sa dočkať, kedy vezmem do rúk jeho ďaľšie dielo.
Čítať viac
6
Zhoríme - Adam Kováčik, 2020
Práve čítam
Zhoríme

Ahoj volám sa Lucia Milujem knihy , je to môj maly útek do môjho sveta .

Lucia Horňáková
Overený zákazník
22.8.2023
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Príbeh školáčky, tretiačky, ktorú jedného dňa mama nenájde sedieť na lavičke pred školou, kde na ňu malá Natálka každý deň po vyučovaní čaka .
Pri vyšetrovaní zisťujú , že Natalka odišla dobrovoľne s chlapom no nikto nevie kam .
Na Natálku narazí mladý pár, v lese ju nájdi dobitu , pokusanú zakrvavenú a znásilnenú. Vďaka rýchle poskytnutej zdravotnej starostlivosti Natalka prežije .
No následky sú katastrofálne … po niekoľko hodinovej operácii je jej stav stabilizovaný .
Dokáže detektív Roman Horňák s parťáčkou Viki Malou a celým tímom dolapiť toho šialenca ?
V tomto prípade ide ozaj o ťažkú tému zneužívania detí, o čom sa nečíta ľahko, najmä nie rodičom. Autor opisuje aj brutalitu, ale všetko pôsobí reálne. Nechýbajú tam zvraty, informácie z vyšetrovania prípadu, názory a pocity postáv, taktiež tam nájdeme humor a vtipné hlášky, východniarčinu, nakoľko je príbeh písaný z Košíc, kde som aj ja bývala a poznám spomínané miesta tak som mala jasnú predstavu miesta činu a ďalšieho vyšetrovania .
Nájdu beštiu , ktorú ani nemožno nazvať človekom ?
Odporúčam si knihu prečítať aj napriek ťažkej téme .
Čítať viac
avi2S
Neoverený nákup
17.4.2023
4,5
Odhliadnuc od veľmi amatérskeho knižného vydania vydavateľstva Elist (žalostné formátovanie, zalomenie, tiráž,...), ktoré sa už v posledných rokoch zlepšilo, si Roman Horňák zaslúži veľkú pozornosť v oblasti slovenskej detektívky. Textu (až na rušivé prezývky Číslo/Písmeno) nemožno nič vytknúť. Je to napísané surovo a realisticky - kludne to mohlo byť dlhšie. Držím palce ďalej!!! Čítať viac
18
Stříbrný orel - Ben Kane, 2015
Práve čítam
Stříbrný orel

Milovník rocku, spoluzakladateľ hudobnej stránky ROCKOVICA.com ... Po dlhom čase návrat ku knihám ...

Pito Rockovica
Overený zákazník
31.1.2023
Narušený magor!
V poradí štvrtá kniha slovenského autora, povolaním detektíva, píšuceho pod pseudonymom.

Pekný názov, ktorý však ukrýva veľmi smutný príbeh. Spred školy zmizne malá Natálka v sprievode neznámej osoby a nikto nič nevie, nikto nič netuší. Nehanbím sa priznať, že mi pri čítaní riadkov, kedy jedna narušená ohava ubližuje tomu nevinnému deväťročnému dievčatku, vyšli slzy.

„Ktokoľvek dospelý ak zostane sám v tme, v cudzom prostredí, na neznámom mieste, už to naháňa obavy. Nehovoriac o tom, že by vám robil spoločnosť nejaký narušený magor. Ak sa nepocikáte, tak máte moje uznanie. O čo viac sa musí báť malé, deväťročné dieťa?

Veľmi silný námet podľa podobného prípadu z praxe. Roman Horňák rozhodne nesklamal. Aj ten humor, na ktorý som si pri ňom zvykol, je tu podaný s decentnou mierou, viac by ho tu, vzhľadom na okolnosti, pôsobilo rušivo.

Výborné, číta sa to samo. A teším sa na voľné pokračovanie, piatu knihu v poradí, ktorou je Kat.
Čítať viac
7.6.2022
nesklamal
Nikto by sa nechcel ocitnut v kozi rodicov ,ked mu unesu dieta a dokonca ked ju zneuziju je to fakt "silná káva". Autor opat nesklamal a kedze námety berie zo skutočných udalostí, o to je to strasidelnejsie, ze aj taketo pribehy sa deju na nasom malom Slovensku. Urcite odporucak každu autorovu knihu. Čítať viac
28
Ticho - Yrsa Sigurdardóttir, 2022
Práve čítam
Ticho

Knihy a knižné hrdinky a hrdinovia ma sprevádzajú od útleho veku. Dodnes si presne pamätám vôňu knihy (z roku vydania 1968 Winnetou), ktorú som čítala ako 11 ročná a s napätím som sledovala príbehy červených a bielych bratov. Nezabudnuteľné boli i chvíle ktoré som prežívala s Alfredom Hitchcockom a Tromi pátračmi... S pribúdajúcimi rokmi pribúdali aj prečítané knihy počnúc románmi od Juliette Benzoni, cez sci-fi a fantasy ako Stopárov sprievodca galaxiou, či Hra o tróny až po krimi (najmä severské). Knihy a knižní hrdinovia ma sprevádzajú celý život, mám okolo seba veľa priateľov, ktorí knihy tiež milujú a tak sa často stáva, že keď sa stretneme "nestihneme" si všetko povedať :-) . Mám zopár prianí a jedno z nich je, aby som mala dostatok času a dobrý zrak, na ďalšie knižné príbehy.

Beáta Kaššovicová
Overený zákazník
21.2.2022
Kto by to bol o ňom povedal?
Anjelik - na prvý pohľad milý názov knihy, ale nedajte sa oklamať! Od prvej strany autor zaútočí na Vaše nervy, zdvihne Vám tlak a emócie Vami budú lomcovať a nech ste akokoľvek silní ani oko nezostane suché. Našťastie infarktové kapitoly autor "zjemňuje" vtipnými dialógmi v Košickom nárečí, takže máte chvíľu si pri čítaní vydýchnuť, ukľudniť sa, aby ste sa opäť v ďalšej kapitole ocitli v mlynčeku na mäso.
Nemôžem napísať že je to pekná kniha, nie, nie je. Roman Horňák sa pri písaní inšpiroval skutočným podobným prípadom, takže kniha je smutná a strašná zároveň.
Čítať viac
26.11.2021
Toto bola prva kniha, ktoru som od autora mala moznost citat a zhltla som ju na jeden dych. Kratke kapitoly, putavy, aj ked drasticky dej, vtip a to, ze sa ako jedna z mala knih odohrava v meste, ktore poznam. Skvela, viem urcite, ze si precitam vsetky autorove knihy. Kedze tato kniha pojednava o tazkej teme, nieje podla mna urcena vsetkym. Hlavne matky by to mohli viac prezivat. Čítať viac

Recenzie, kritiky

Vydavateľstvo Elist

Čítať viac
Kúpte spolu
Anjelik - Roman Horňák, Elist, 2016
Krutá hra - Roman Horňák, Elist, 2015
19,85 €

„Každá žena objasňuje muža, ktorý ju miluje, a naopak: on objasňuje jej charakter. “

Roviny života - Julian Barnes, 2014
Roviny života
Julian Barnes