Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia, Premedia, 2016

17,95 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Klub nenapraviteľných optimistov

Paríž 1959. V časoch alžírskej vojny a rokenrolu sa dvanásťročný Michel Marini dostáva do sveta dospelých. V bistre Balto ho viac než stolný futbal priťahuje zadná miestnosť,... Čítať viac

4,8 94 hodnotení
1. diel série
Klub nenapraviteľných optimistov
Vydavateľstvo
Premedia, 2016
584 strán
8 hodín čítania

Paríž 1959. V časoch alžírskej vojny a rokenrolu sa dvanásťročný Michel Marini dostáva do sveta dospelých. V bistre Balto ho viac než stolný futbal priťahuje zadná miestnosť, kde sa stretáva tajomný Klub nenapraviteľných optimistov – emigrantov z... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina

17,95 €

Na sklade 1 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 36 knižniciach. Požičať v knižnici

Z kolekcie: Máj, lásky čas

Zobraziť viac kolekcií

Z kolekcie: Príbehy krajín

Z kolekcie: Vône Francúzska

Z kolekcie: Môj knihomoľský plán

Zobraziť menej kolekcií

Naši škriatkovia odporúčajú

Harry Potter: Čarodejnícky almanach - J.K. Rowling, Ikar, 2024

Viac o knihe

Paríž 1959. V časoch alžírskej vojny a rokenrolu sa dvanásťročný Michel Marini dostáva do sveta dospelých. V bistre Balto ho viac než stolný futbal priťahuje zadná miestnosť, kde sa stretáva tajomný Klub nenapraviteľných optimistov – emigrantov z východnej Európy, ktorí opustili svoje domovy, rodiny aj staré ideály.
Počúva rozprávania o ich milostnom živote, manželkách, deťoch, ambíciách a exile za železnou oponou. Ich dramatické príbehy sa v nasledujúcich rokoch prelínajú s podobne dramatickými udalosťami v Michelovej rodine. Lásky a drámy k nemu už neprichádzajú iba zo vzdialeného sveta, ale znenazdajky sa objavujú aj v jeho živote.

Výnimočný román sa stretol s nadšeným prijatím nielen vo Francúzsku, kde získal Prix Goncourt des Lycéens, ale aj vo viacerých európskych krajinách.


Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť

Čítať viac

Citáty

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Originálny názov
Le club des incorrigibles optimistes
Počet strán
584
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
135×205 mm
Hmotnosť
658 g
ISBN
9788081593659
Rok vydania
2016
Edícia
Tichá voda
Naše katalógové číslo
240315
Jazyk
slovenčina
Preklad
1. diel série
Klub nenapraviteľných optimistov
Vydavateľstvo
Premedia
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia, Premedia, 2016
Vysnívaný život Ernesta G. - Jean-Michel Guenassia, Premedia, 2021
33,90 €

Hodnotenia

4,8 / 5

94 hodnotení

81
11
1
0
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Názor čitateľa

Myslím, že každý čitateľ zažil ten pocit, keď mu nejaká kniha zarezonuje do tej miery, že si opakovane číta celé pasáže, premieľa si jednotlivé vety a má chuť čítať tú knihu viackrát v krátkom časovom rozmedzí. Pre mňa je takou knihou Klub nenapraviteľných optimistov. Výborne napísaný román o láske, rodine, ale najmä priateľstve a dospievaní má tú vlastnosť vytvárania silných obrazov, vďaka ktorým sa vám v hlave bude odohrávať jeden dlhý krásny film.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

Valéria
Neoverený nákup
23.11.2022
Vianočný darček
Knihu som nečítala, kúpila som ju ako vianočný darček pre neter, ktorá si ju sama vybrala. A teší sa na ňu, ako každé Vianoce na novú knihu. Čítať viac
21.8.2022
579 strán radosti z príbehu
Priznávam, rozčítala som sa až na druhý pokus. V jednej minirecenzii ktosi napísal, že ak dáme prvých 70 strán, už sa nebudeme vedieť od príbehu odtrhnúť. Tak som sa ku knihe vrátila - a teda skončiť hneď na začiatku by bola veľká škoda. Igor, Leonid, Vladimir, Pavel, Imre, Tomasz, Gregorij, Sašo. Emigranti z komunistických krajín. Paul Sartre. A Michel - ten, čo rozpráva, tínedžer. Cecile, Juliette, Pierr, Franck - mladí Parížania. Október 1959 - júl 1964. Každý má svoj príbeh odohrávajúci sa v konkrétnom čase a na konkrétnom mieste - Rusko, Maďarsko, Francúzsko, Alžírsko. Vytvárajú dejiny? Či sú dejinami unášaní? Mikropríbehy na pozadí ,,veľkých" svetových udalostí. Láska, priateľstvo, rodina, zvady, hlboké porozumenie, nedorozumenia, tajomstvá. Rozchody aj nečakané stretnutia. Krásne rozprávanie, často nie veselé, ba až tragické - a napriek tomu príťažlivé, niekedy zľahka ironické, niekedy hlboko múdre. Také, aké píše život. A Guenassia tomu dáva brilantnú formu. Málokedy dávam 5 hviezdičiek. Tu neváham. (A teším sa na čítanie ďalších častí série.) Čítať viac
21

O knihách, čo ma zaujali, píšem aj tu: https://www.instagram.com/monikabelinova/

Monika Bělinová
Overený zákazník
15.5.2022
Klub nenapraviteľných optimistov je z tých hrubších románov, no už po pár stranách ma mal a bolo mi jasné, že to bude jedna z tých kníh, čo zabrnkajú na tie správne strunky. Chémia jednoducho zafungovala, poriadne som si ju vychutnala a úplne precítila atmosféru vtedajších rokov spolu s osudmi všetkých postáv. Pred očami sa mi odvíjal doslova film a nechcela som, aby skončil.

Neviem sa rozhodnúť, či mi viac prirástol k srdcu dospievajúci Michel, alebo ma dostali strastiplné osudy členov tajomného Klubu nenapraviteľných optimistov - emigrantov z východnej Európy, ktorí museli nechať svoje životy, rodiny a plány v krajine, kde sa narodili, no musia pokračovať ďalej v Paríži v turbulentných časoch alžírskej vojny. Aby toho nebolo málo, ťaží ich aj vina, že oni odišli, ale blízkych nechali za železnou oponou.

Ani “domáci” Michel to nemá práve najľahšie. Jeho príbeh je akási emotívna cesta o tom, ako rodina a okolie vplýva na vývoj toho, čo z človeka môže byť a čo sa z neho napokon stane.

Jedno však viem isto - román je plný prenádherných myšlienok, Guenassia dokázal sviežo zachytiť uvažovanie postáv a zmeny v ich myslení, vyrozprával pozoruhodný príbeh, ktorý nedostanem z hlavy. Problémy v rodine, priateľstvo, láska, túžby a sklamania, životné útrapy, hudba, knihy i hľadanie skutočných hodnôt, ktoré sú často úplne inde, ako ich hľadáme - to všetko tam je bravúrne zachytené.
Čítať viac
10.2.2022
Knihu som si kupovala na základe mnohých odporúčaní aj napriek tomu, že som bola skeptická, či to bude kniha pre mňa, keďže zvyčajne takýto druh literatúry nečítam, no bola som veľmi milo prekvapená.
Príbeh dospievajúceho Michela, ktorý nám popri svojom príbehu rozpráva neľahké príbehy členov klubu. Kniha obsahuje niekoľko krásnych myšlienok a pasáží na zamyslenie sa.
Čítať viac
Jozef
Neoverený nákup
28.8.2021
Hrozná nuda
Samé kecy o ničom. Sledujem životné príbehy ľudí, ktoré mi nič nedajú strata času. Román nemá vobec žiadny dej. Čítať viac
18.8.2021
úžasný román
Rozsiahly román, dej sa podľa mňa rozbehol asi po 160 stranách, ale stálo to za to. Krásne príbehy emigrantov spoza železnej opony vyrozprávané cez dospievajúceho parížskeho chlapca. Štýl písania mi veľmi sadol a koniec - odkrytie určitého tajomstva - som zhltla. Budúci rok má vyjsť pokračovanie, teším sa. Čítať viac
5.8.2021
Jedna z tých nezabudnuteľných
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Po prvých desiatkach strán som ju chcela odložiť k nedočítaným, veľmi ťažko sa rozcítavala. Ale keďže mala vysoké hodnotenia, nevzdala som to.

Dej nie je moc napínavý, ale chytí za srdce a možno bude na konci aj slzička ako u mňa. Je písaný tak dôveryhodne, že čitateľ má pocit, že sa to skutočne stalo a všetko to prežíva spolu s postavami.

V knihe sa prepletajú akoby dva príbehy. Príbeh Michela a jeho lások, rodinných vzťahov a silných priateľstiev a na druhej strane členov klubu, ktorí mu vyrozprávali svoje strastiplné životné cesty.
Najsmutnejšie bolo sledovať, ako pomaly počas celého príbehu niekoho v živote stráca. Začalo sa to Philippem, potom brat Franck, odchod Cécile ma najviac zamrzel, opustí ho aj jeho láska Cécile, starý otec odíde, opustí ich otec aj keď nie z vlastnej vôle a nakoniec verný priateľ Sašo. Trošku veľa v živote dospievajúceho chlapca…

Jediné mínus pre mňa ťažká orientácia miestami a ulicami Paríža, nepamätala som si názvy. A tých postáv tam bolo na mňa príliš veľa, niektorých som si do konca knihy nedokázala zapamätať.
Čítať viac

Jean-Michel Guenassia

Čítať viac

Vydavateľstvo Premedia

Čítať viac
Kúpte spolu
Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia, Premedia, 2016
Vysnívaný život Ernesta G. - Jean-Michel Guenassia, Premedia, 2021
33,90 €

„Všetko vždy funguje, keď si naplno uvedomuješ, čo chceš dosiahnuť.“