Nájdem ťa v čase - Michaela Ella Hajduková, Motýľ, 2016

5,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Nájdem ťa v čase

Zahrávať sa s časom znamená všetko získať alebo všetko stratiť! Budúcnosť nie je ružová, ale ani čierna. Má bielu farbu. Svet už celé roky leží pod záľahou snehu, a tí, čo... Čítať viac

4,1 76 hodnotení
Vydavateľstvo
Motýľ, 2016
240 strán
3-4 hodiny čítania

Zahrávať sa s časom znamená všetko získať alebo všetko stratiť! Budúcnosť nie je ružová, ale ani čierna. Má bielu farbu. Svet už celé roky leží pod záľahou snehu, a tí, čo prežili, našli svoj nový domov v moderných podzemných... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Dostupné v 49 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Čierna orchidea - Lucinda Riley, Tatran, 2024

Viac o knihe

Zahrávať sa s časom znamená všetko získať alebo všetko stratiť!

Budúcnosť nie je ružová, ale ani čierna. Má bielu farbu. Svet už celé roky leží pod záľahou snehu, a tí, čo prežili, našli svoj nový domov v moderných podzemných mestách. Nia žije v meste Sirisan. Nevie sa vyrovnať s večnou zimou a ťažkou stratou, ktorú jej priniesla.

Jej svet chytí stratené farby, keď sa stane súčasťou tajného výskumu cestovania v čase. Ďaleko v minulosti spoznáva muža, ktorý dokáže roztopiť jej zamrznuté srdce a prebudiť v nej city, o ktorých netušila, že ich je ešte schopná.

Cestovanie v čase má však svoje pravidlá. Práve Niinou úlohou je zabezpečiť, aby výskumníci nevzbudzovali pozornosť. Lenže osud má často zvláštny zmysel pre humor. Čo sa stane, ak sa pravidlá porušia? A môže vôbec prežiť láska, ktorú delí hmla tisícročí?


Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť

Čítať viac
Počet strán
240
Väzba
pevná väzba
Rozmer
135×205 mm
Hmotnosť
341 g
ISBN
9788081641008
Rok vydania
2016
Naše katalógové číslo
249195
Štýl
dobrodružný, romantický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Motýľ
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,1 / 5

76 hodnotení

45
12
10
2
7

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

SKVELÁ

Perfektná kniha,bezproblémov sa vyrovná kvalitou deja aj zahraničným titulom s podobnou tematikou, privítala by som aj pokračovania :) odporúčam všetkými 10timi

Čítať viac

Recenzie čitateľov

24.10.2023
2,5/5
Knihy od Mišky Hajdukovej zbožňujem a vždy sa na jej novinku teším. O to viac som bola zvedavá na nejaké jej staršie diela. Teraz už viem, že keby som ju čítala pred pár rokmi asi by som bola spokojnejšia.

Autorka urobila za tie roky obrovský posun a určite budem naďalej siahať po jej starších aj novších kúskoch. Bohužiaľ, Nájdem ťa v čase, mi vôbec nesadla. Na to, že má kniha len okolo 230 strán mi aj napriek jej útlosti prišla veľmi rozťahaná. Prišlo mi, že veľa scén je tam úplne zbytočných, čo ma mrzí, keďže cestovanie v čase malo skvelý potenciál. Možno, keby to malo nejaký súvis s hlavnou romantickou linkou, by som si náhľady do minulosti užívala viac. Možno nejaká forma reinkarnácie dvoch spriaznených duší po celé veky.

A napriek tomuto pocitu “rozťahanosti” bolo veľa vecí príliš zrýchlených alebo zjednodušených a pritom tam bolo naozaj mnoho scén, ktoré si viem predstaviť trošku viac rozpitvať do hĺbky.

Taktiež romantická linka bola pre mňa veľmi málo uveriteľná. Stala sa až prináhlo a z nepoznania sa už milovali. Dlho mi trvalo si k ich vzťahu nájsť cestu ale na konci som im veľmi držala palce. Čo ma však úprimne dojalo bol Epilóg, ktorý bol naozaj krásny.
Čítať viac
11

Od detstva mám rada knihy a príbehy v nich. Pri knižke si vždy oddýchnem.

Andrea Gajdošová
Overený nákup
2.7.2023
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Michaela Ella Hajduková, Nájdem ťa v čase, Hodnotenie 3/5. Útla knižka z mojej obľúbenej sci-fi literatúry. Od autorky som už čosi čítala. A priznám sa, očakávala som viac. Asi bolo treba trochu námet rozpracovať alebo upozorniť, že ide o literatúru skôr pre mladšiu generáciu. Hlavná hrdinka žijúca v ďalekej, takmer apokalyptickej budúcnosti sa zaoberá históriou. Ľudstvo po mnohých vojnách o pitnú vodu žije pod zemou v relatívne bez svárov. Vonku vládne krutá zima. Pomaly dejiny skladajú z kníh, ktoré hlavná hrdinka Nia (čítaj tvrdo) rekonštruuje. Náhle dostáva zaujímavú pracovnú ponuku. Pracovať ako cestovateľka v čase a skladať históriu takto. Práca a misie sú tajné. Dôležitá je aj príprava, aby zapadli. Pri jednej misii sa Nia zamiluje a jej život a život jej lásky sa tým skomplikuje. Asi si aj domyslíte ako sa príbeh skončí a Nia ostáva žiť v minulosti (teda našej súčasnosti). Za porušenie zásad cestovania v čase by bola vo svojej dobe potrestaná. Príbeh sa číta ľahko a je milý. Je to skôr taká poviedka, ale autorku si vždy rada prečítam. Po Sľub cisárovnej Sisi si rada prečítam aj jej ďalšiu knižku. Čítať viac
12.3.2023
Nájdem ťa v čase
Od autorky som čítala viacero diel a toto patrí k mojím obľúbeným. Kniha sa zameriava na svet v budúcnosti. Na to kam až ľudstvo zašlo pre svoju pýchu. Hlavná postava mi je veľmi sympatická. Žije vo svete, v ktorom má pocit že tam nepatrí. Jej láska k histórii a knihám ju privedú práve k cestovaniu v čase. Kde opäť nájde zmysel svojho života. Kniha je skutočne ľahká na čítanie a zaručene si pri nej oddýchnete. Čítať viac
15.8.2022
Prekvapila
U autorky som zvyknutá na prostredie 2.sv.vojny ,preto ma kniha prekvapila. Dej je posadeny do budúcnosti a kľudne môžeme tak dopadnúť....Mne sa páčila myslienka cestovania v čase a kniha sa mi páčila tiež, neľutujem, že som ju čítala... Čítať viac
22.6.2022
Sklamanie
O tejto autorke som už počula veľa dobrého, samé chvály a superlatívy. Siahla som teda po knihe, ktorej príbeh ma zaujal, no nadšenie skončilo hneď po pár stranách. Chaotický dej, chaotické postavy, nevedela som sa v nej vôbec nájsť, nič mi nedávalo zmysel a každou stranou to bolo ťažšie a ťažsie, až som nakoniec záložku vytiahla. Neviem, či sa dám nahovoriť na inú knihu od tejto autorky napriek skvelým recenziám. Čítať viac
19.4.2022
Cestovanie v čase
Dielo o budúcnosti a cestovaní v čase som ešte nečítala. Skôr si vyberám žáner historický román, no som rada, že som pre zmenu zvolila tento motív príbehu.

Každá kniha, ktorú som od Mišky doteraz čítala ma zaujala a niečím oslovila. Niektoré viac a niektoré menej, ale ani jedna nebola zlá. Ku každej by som sa budúcnosti rada vrátila. A to je u mňa znak dobrej knihy.

Bolo zvláštne si predstavovať budúcnosť, aká bola popísaná v knihe ale autorke sa podarilo úplne ma zaujať a ani som sa nenazdala a už som bola na konci knihy.

Miška si udržiava svoj štýl písania v každej knihe, myslím, že ju a jej charakteristické črty písania by som spoznala všade. Jej knihy sa ľahko čítajú a sú zakaždým veľmi pútavé.
Čítať viac
22.2.2022
Chceli by ste vedieť cestovať v čase?
Otázkou budúcnosti sa zaoberáme neustále. V minulosti si nevedeli predstaviť rok 2022 a my si zasa nevieme predstaviť čo bude v roku 3022 a či vlastne aj nejaký taký rok ešte na tejto planéte bude. Nezničíme sa sami svojim správaním k planéte? Nevráti nám to matka príroda aj s úrokmi?

Táto kniha vyšla v roku 2016. Myslím, že sa autorka nenahnevá, keď poviem, že sa za tých 6 rokov zlepšila. Nájdem ťa v čase je sci-fi príbeh, ktorý ma obrovský potenciál. Budúcnosť a cestovanie v čase nám otvára nekonečný svet fantázie, ktorý ale nie je v tejto knihe úplne využitý. Prvá polovica bola z hľadiska faktov zaujímavá ale dej bol pomalší a niekedy aj zbytočný. Až v druhej polovici to začalo byť zaujímavé a keď ma to najviac začalo baviť, tak bol koniec. Kniha vôbec nie je zlá, len mi tam chýbajú mnohé veci, ktoré sú už v súčasných knihách od Mišky dokonalo dotiahnuté dokonca.
Čítať viac
16.11.2021
Eh, nápad skvelý, prevedenie hrozné. Cesty do minulosti (okrem tých k pánovi dokonalému) slúžili len ako vata. Popisy miest a historických udalostí vytrhnuté z kontextu, naplácané Boleynovej hlava-nehlava, len tak na efekt. Myšlienky, okrem tej hlavnej, nedotiahnuté do konca. Postavy plytké. Mama uplietla venček, sestra vybavila nový džob, tato bol spomenutý asi dvoma vetami a tým boli vzťahy s rodinou popísané. Sedem rokov smútku za manželom prešlo v momente, keď si ožratý týpek vypýta cigaretu. Kolegovia? Predstavili sa menom a zameraním a tým to haslo. Zapracovanie v novej práci nebolo treba, Nia hneď vedela, čo má robiť. Zbieranie materiálov kolegami vybavené na pozadí, zatiaľ čo sa expertka na oblečenie (a na vlkov, Louvre, hudbu, knihy) nudí v hoteli pri MTV. Príliš veľa ďalších nezmyselných postáv, ktoré sa len vyskytli, aby povedali pár slov a nijako neovplyvnili dej. Vata kam sa len pozrieš.Neviem, či to malo byť romantické scifi, historický román, fantasy ... Pre mňa akurát tak guláš bez chuti, ani štylistika to neokorenila, práve naopak. Čítať viac
1.9.2021
Sklamanie
Absolutne nerozumiem hodnoteniam. Kniha je napísaná štýlom "tu si na kolene v zadnej lavici na strednej posplátam nejaky príbeh, lebo sa nudím." Autorkyn štýl písania je nezáživný a nudny. Hlavná postava je otravná a vôbec by mi neprekážalo, keby v polovici knihy zomrela. Fakt. Pre mňa sú základom dobrej literatúri postavy, dej môže byť akokoľvek dobrý, ak su postavy nudné a dvojrozmerné a vám je v konečnom dôsledku absolutne jedno čo sa s nimi nakoniec stane. A tu dokonca ani tej dej nefungoval. Uponáhlané, málo rozvinuté opisy, postavy som si ani nevedela poriadne predstaviť fyzicky, neustale som zabúdala kto je kto, pretože sa mi zlievali dokopy. A to nehovorím o patetických vnútorných monológoch hrdinky, ktoré boli akoby som sa ocitla v hlave násťročnej tínedžerky. Za mňa celé zle. Všeobecne nie som fanúšik písania v prvej osobe ale ak už, tak by to mala byť postava, ku ktorej sa touto formou chcem dostať bližšie, a tou Nia absolutne nebola väčšinu času ma iba rozčulovala a mala som obrovsky problém s tým aby som vôbec pretočila ďalšiu stranu. Pre mňa mala táto kniha nulovú výpovednú hodnotu a velmi ma sklamala, od námetu som čakala omnoho viac, než mi bolo naservírované Čítať viac
25.7.2021
Čítalo sa to ľahko, čo je plus, ale tak strašne veľa krát som si buchla po čele "načo tam toto dávala". Cestovanie v čase je super, ale do 230 stranovej knihy natlačiť Boleynovú, cársku rodinu, Atlantídu, kopec udalostí po našom čase a popri tom sa venovať romantickej zápletke v súčasnosti a udalostiam v ďalekej budúcnosti... zbytočne podľa mňa veľa a veľmi povrchne. Chcela som dať 2*, ale záver sa mi celkom páčil i keď aj ten mohol byť kúsok dlhší. Čítať viac

Recenzie, kritiky

Nájdem ťa v čase (Zuzana Havierová), citajto.com

Michaela Ella Hajduková

Čítať viac

Vydavateľstvo Motýľ

Čítať viac

„Ak budeš neustále poukazovať na svoje nedostatky, všetky tvoje dokonalosti zostanú nepovšimnuté.“

Všetky tvoje prednosti - Colleen Hoover, 2019
Všetky tvoje prednosti
Colleen Hoover