Chlapec vo svetle reflektorov
E-kniha

Sú Vianoce. Starší muž šoféruje auto cez Škandinávske vrchy. Zrazu si všimne, ako sa v tme pred ním čosi črtá. Len-len že stihne pribrzdiť a zastaviť. V snehových jazykoch... Čítať viac

4,2 84 hodnotení
3. diel série
Holger Munch a Mia Kruger
Vydavateľstvo
Ikar, 2019
392 strán
5-6 hodín čítania

Sú Vianoce. Starší muž šoféruje auto cez Škandinávske vrchy. Zrazu si všimne, ako sa v tme pred ním čosi črtá. Len-len že stihne pribrzdiť a zastaviť. V snehových jazykoch tvoriacich sa pred autom stojí malý chlapec... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

10,40 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac z kolekcie

Najobľúbenejšie e-knihy

Viac o e-knihe

Sú Vianoce. Starší muž šoféruje auto cez Škandinávske vrchy. Zrazu si všimne, ako sa v tme pred ním čosi črtá. Len-len že stihne pribrzdiť a zastaviť. V snehových jazykoch tvoriacich sa pred autom stojí malý chlapec. Má modré pery a na hlave nasadené jelenie parohy.
O štrnásť rokov nájdu v neďalekom horskom jazere telo zavraždeného dievčaťa oblečeného v baletnom úbore. Na brehu stojí fotoaparát pripevnený na statív. Vo vrese pri brehu nájdu vytrhnutú stranu z detskej knihy Bratia Levie srdce.
Vyšetrovateľku Miu Krügerovú stále máta smrť jej dvojčaťa a jej kolega Holger Munch si vzal neplatené voľno, aby sa postaral o svoju dcéru. Čudný a spletitý prípad ich však čoraz viac vťahuje do svojich osídel, hoci sú skalopevne presvedčení, že prípad čoskoro vyriešia. Vedia toho však až žalostne málo. O tom, čo ich čaká a neminie.
Čítať viac
Originálny názov
Gutten som elsket radyr
Počet strán
392
Rok vydania
2019
ISBN EPUB
978-80-551-6514-1
Naše katalógové číslo
464847
Štýl
napínavý, mysteriózny
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Nórsko
3. diel série
Holger Munch a Mia Kruger
Vydavateľstvo
Ikar
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,2 / 5

84 hodnotení

40
25
14
2
3

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Martinus
15

Nemám rada nespravodlivosť, aroganciu, povýšenosť a keď sa ubližuje deťom, starým ľuďom a zvieratkám /som zvieratkomil, viem, že nedokážem spasiť svet, ale keď sa dá, pomôžem/.

Iveta Janíková
Produktový špecialista
21. marca 2019

Samuel Bjork patrí medzi autorov, na ktorých mám veľké nároky a priznávam, nesklamal. Na začiatku si musíte uvedomiť, že na takýto román potrebujete mať čas. A preto si uvarte kávu a vychutnajte si ho.
Hneď ako začnete čítať, podmaní si vás svojou rafinovanosťou.
Dej začína v minulosti, keď objavia chlapca s parohami na hlave. O čo vlastne išlo? Zvyšok deja je zasadený do súčasnosti a nesie sa v honbe na vraha.
Sympatická postava vyšetrovateľa Holgera Muncha vás postupne vťahuje do deja /aj keď ani pri ňom nemáte občas dojem, že je všetko v poriadku/. Ak očakávate jednoduchú zápletku s rovnicou vražda = vyšetrovanie = odhalenie vraha, zažijete sklamanie. Bjork sa totiž vyžíva v zahmlievaní, odhaľovanie pravdy je neisté, vyšetrovanie často ubieha niekde, kde by ste ho nečakali. A to je tá rafinovanosť.
Ak by som mala porovnať tento román so Sovou /ktorá je pre mňa TOP/, potom sa mi zdá trochu slabší. Ale aj tak je to stále to dobré "detektívkové". Určte odporúčam.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

Veronika Strížová
Overený zákazník
2.8.2023
Celkom fajn
Tretia kniha od autora, ktorú som prečítala.
Pre mňa najslabšia, neskutočné kvantum postáv, dej už trošku predvídateľný, ak ste čítali prvé dve.
Neurazila, ale ani až tak veľmi neohúrila.
Čítať viac
27.3.2023
BAMBI
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Začnem tým dobrým. Stále je to ten Bjork, ktorého som si obľúbil, krátke a rýchle kapitoly, ktoré sa dobre čítajú a strany sa míňajú. Avšak už ma v niektorých veciach začína tento spisovateľ hnevať.
1. "Šablóna" - Ako aj viacerý písali, už tretia kniha v tejto sérii a znova je obeťou, respektíve unesenou niekto z hlavných predstaviteľov. A to som po "Sove" bol presvedčený, že už tretíkrát sa podobný scenár nemôže zopakovať, mýlil som sa. V princípe v každej knihe je terčom Mia alebo niekto z Munchovej rodiny a končí sa to zakaždým smrťou páchateľa.
2. Kým v "Cestujem sama" do seba na konci všetko pekne zapadlo, v tomto prípade je v knihe veľa vedľajších postáv a dejových liniek, ktoré buď nie sú vysvetlené, alebo nemajú príliš vplyv na dej samotný.
3. Nemám veľmi rád knihy a filmy typu "domysli si". Niekedy to v tomto prípade pôsobilo ako by autor nasilu nahádzal do knihy príliš veľa vecí, ktoré následne neboli nijak vysvetlené. Vieme vydedukovať, že Žena v šiltovke bola nejakým spôsobom komplic páchateľa, ale prečo ? Kto to je ? Jej Identita ? Čo ju spája s vrahom ? Prečo to robila ? To tetovanie Mie ? Mia bola postrelená a skok a svadba a nič jej nie je a ani žiadni zmienka o nejakej rekonvalescencii ani nič. Curry ?
4. Toto nie je chyba autora, ale preklad by mohol byť lepší.
5. Záver dokáže aj dejovo slabšiu knihu dostať o level vyššie a zlepšiť celkový dojem. V tomto prípade to bolo presne naopak. Až do finále to išlo celkom solídne ale chýbala tomu tá záverečná čerešnička.
Čítať viac
20.2.2023
Stále dobrá krimi
Po prvých dvoch pokračovaniach som bola veľmi zvedavá, čo nové Bjork do príbehu prinesie, ale mám pocit, že iba kopíroval to, čo fungovalo v prvých dvoch, tu to bolo žiaľ už trochu okukané. Ale, keďže som mala medzi knihami aspoň malý časový ostup, tak ma bavila aj táto, preklad do slovenčiny je slabý, nedá sa porovnať prekladom kníh Jo Nesba od Jozefa Zelizňáka. Čítať viac
20.7.2021
Predošlé knihy od Bjorka sa mi páčili, táto je o niečo slabšia, no nie je to zas žiadna katastrofa. Trochu sa mi zdá, že autor už príliš rieši osobné krízy jednotlivých postáv na úkor dejovej línie a záver je tak narýchlo useknutý. Ak sa vám však páčili predošlé knihy od Bjorka, skúste dať šancu aj tejto, ak ste od neho nič iné nečítali, tak radšej začnite od Cestujem sama. Čítať viac
25.4.2021
Sklamanie
Kniha sa čítala ľahko a rýchlo vďaka krátkym kapitolám a zmenám deja. Avšak hodnotím ju ako najslabšiu Bjorkovu knihu. Veľa veci nevysvetlených, veľa veci “nasilu” pridaných do knihy, čo vôbec nemali prepojenie na záver. Užasná vyšetrovateľka Mia sa tento diel opúšťala ešte viac ako predchádzajúce a vlastne ani nebola ničím zaujímavá a výnimočná. Čiže nooo... neviem, asi už tak skoro nesiahnem po jeho ďalšej knihe. Čítať viac
Mirka
Neoverený nákup
25.3.2020
Čakala som viac
Podľa mna sa kniha zbytočne naťahovala stále rozrobenymi novými postavami. Ďalšou a ďalšou kapitolou som čakala kedy začne skutočné vyšetrovanie vraždy no stále sa niekto nový priplietol do deja.
No začiatok knihy má veľmi chytil a upútal len tie omáčky okolo stále aj po tristej strane má nebavili.
Čítať viac
Holger Munch
Neoverený nákup
3.4.2020
Presne toto som chcel aj ja napísať. Veľmi slabý odvar severskej krimi.Nemá to absolútne žiadny spád, miestami mi kniha išla doslova na nervy,stále nové postavy a záver tejto knihy zodpovedá obsahu celej knihy. Samuel Bjork-never more Čítať viac
4

Mám 16 rokov a milujem umenie, varenie a pečenie, lyžovanie a čítanie :). Veľmi rada čítam detektívky, romantickú a náboženskú literatúru, ale aj fantasy.

Katarína Sivecová
Overený nákup
13.3.2020
Knihy od tohto autora sú úplne perfektné, povedala by som, že jedny z najlepších detektíviek. Táto kniha bola, podľa môjho názoru, najslabšia v porovnaní s Cestujem sama a Sovou. Ale bola tak či tak výborná. Rozuzlenie je až v posledných stránkach a to ma veľmi držalo v napätí a knihu som preto nepustila z rúk. Akurát, čo aj viacero ľudí spomínalo, mi zostali po dočítaní v hlave nezodpovedané otázky. Možno to takto autor chcel- aby sme si vytvorili ,,vlastný koniec". Celým dejom nás sprevádza veľmi sympatický vyšetrovací tím- aj preto mám tieto knihy rada, pretože postavy v nej sú úžasné, so skvelým príbehom. Knihu určite odporúčam :). Čítať viac

Samuel Bjork

Čítať viac

Vydavateľstvo Ikar

Čítať viac

„One must always be careful of books and what is inside them, for words have the power to change us.“

Clockwork Angel - Cassandra Clare, 2011
Clockwork Angel
Cassandra Clare