V zajetí zimy - Naomi Novik, Host, 2020

21,95 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Čítaná
V zajetí zimy - Naomi Novik, Host, 2020
Čítaná
V zajetí zimy - Naomi Novik, Host, 2020

V zajetí zimy
Čítaná

Mirjem pochází z rodu lichvářů, avšak její otec ve svém řemesle zrovna nevyniká. Každému rád půjčí, ale pak si neumí říct o splátky, takže se rodina nachází na pokraji chudoby —... Čítať viac

Vydavateľstvo
Host, 2020
479 strán
7-8 hodín čítania

Mirjem pochází z rodu lichvářů, avšak její otec ve svém řemesle zrovna nevyniká. Každému rád půjčí, ale pak si neumí říct o splátky, takže se rodina nachází na pokraji chudoby — dokud Mirjem nezakročí... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Výborný stav
  • Čeština

21,95 €

Na sklade
Posielame ihneď

Čítané knihy nám môžete poslať aj vy!

Pošlite nám svoje prečítané knihy a získajte poukážku na nákup.

Vyskúšať Knihovrátok

Naši škriatkovia odporúčajú

Iba medzi nami - T.L. SwanT.L. Swan, Metafora, 2024

Viac o knihe

Pohádková fantasy inspirovaná slovanským folklorem od autorky Ve stínu Hvozdu.

Mirjem pochází z rodu lichvářů, avšak její otec ve svém řemesle zrovna nevyniká. Každému rád půjčí, ale pak si neumí říct o splátky, takže se rodina nachází na pokraji chudoby — dokud Mirjem nezakročí. Obrní se před zatvrzelostí vesničanů, vydá se vymáhat dluhy a zjistí, že je pro tuto práci jako stvořená. Když jí její dědeček dá měšec stříbrných mincí, přinese mu ho zpátky plný zlata.

Jenže když se rozkřikne, že umí proměnit stříbro ve zlato, ukáže se, že to možná přinese víc potíží než prospěchu. Mirjeminy schopnosti přilákají pozornost krále Staryků — nadpřirozených bytostí, které přicházejí s prvním záchvěvem zimy a prahnou po zlatě. Dá se tak do pohybu řada událostí, v jejichž středu stojí spolu s Mirjem prostá dívka Wanda, která pro Mirjem začne pracovat poté, co si její otec nemůže dovolit zaplatit lichváři dluh, a šlechtična Irina, kterou chce její otec provdat za mladého cara. Jenže ani car Mirnatius není tím, čím se zdá být…
Čítať viac
Originálny názov
Spinning Silver
Počet strán
479
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
137×205 mm
Hmotnosť
505 g
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
1158925
Štýl
napínavý, historický
Jazyk
čeština
Preklad
Vydavateľstvo
Host
Pre koho
pre dievčatá
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,7 / 5

16 hodnotení

11
5
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Kniha právom označená Patrickom Rothfussom za jednu z najlepších, aké čítal. Plne sa s týmto názorom stotožňujem. Je chladná, temná, záhadná, je to klenot!
Snúbi sa v nej tajomno s niečím nevysloveným, čo vzbudzuje obavy a prikrýva to jemný závoj zo sveta víl s krajkou z námrazy na jeho okraji. Svojou atmosférou mi pripomenula jedinú knihu, ktorá vo mne počas čítania vyvolávala rovnaké pocity, a to Jonathan Strange & pán Norrell od Susanny Clarke. Je to príbeh 3 silných žien vo svete mužov. Každá z postáv prejavuje svoju vnútornú silu diametrálne odlišne. Nie sú hrdinkami od začiatku, nemajú zvláštne schopnosti (s výnimkou jednej), hrdinkami sa stávajú až nepriaznivými okolnosťami.
Nájdite si svoje pokojné miesto, sledujte za oknom posledné záchvevy zimy a začítajte sa do tejto podmanivej rozprávky. Neponáhľajte sa, všetko so všetkým súvisí. A na konci ju budete chcieť začať čítať zase odznova.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

5

Literárni nadšenci. Čítame s rôznymi stupňami frekvencie, ale s rovnakým zápalom. Pretože horíme vášňou pre literatúru. P.S.: Naše nadšenie demonštrujeme na horlivých stretnutiach raz mesačne. 12ks: An, AO, Bri, bt, Fox, Kik, LS, Luc, Q, R, RB, Sid, Val

Plameňjak Knižný klub
Overený zákazník
5.10.2022
Ach, šerco mojo.
Hodn.: Q - 2*; R - 3*; bt, LS, Val - 4*; Sid - 5*
Celkovo: 3,66 Starykovských strieborných z 5
Odporúčanie na čítanie knihy V zajetí zimy prišlo od Sid, keďže tento skvost už raz čítala a chcela poznať názor ostatných Plameňjakov. S veľkými nádejami a malou dušou teda presvedčila naše členky a člena na zaradenie V zajetí zimy do čítacieho repertoára.
O knihe sme diskutovali na chate v Čičmanoch, v lete, za búrlivého počasia. Ponorili sme sa spoločne do sveta uprostred čarovnej zimnej atmosféry, kde je mágia ukrytá v každodenných maličkostiach a krutosť je rovnako zastúpená ako láskavosť.
Autorka Naomi Novik skĺbila viacero zaujímavých tém a motívov. Inšpiráciu nachádza v príbehu o Martinkovi Klingáčikovi, ako aj v zakorenených predsudkoch voči Židom, ktoré ukazuje na správaní spoločnosti k Mirjem a jej rodine. Postavy čelia nebezpečenstvu, snažia sa oslobodiť a aj pomôcť iným. Aj keď musia zatvrdiť svoje srdcia, láskavosť ich neopustí.
Pribeh je relativne hutný. Sledovanie dejových linií viacerých postáv, ktoré sa všetky prepletajú v malých detailoch a náznakoch, môže byť pre čitateľov zvyknutých na epické príbehy trocha náročné. Navyše je kniha písaná v prvej osobe, čo pri toľkých výmenách rozprávača pôsobilo chaoticky. Väčšinou sme sa však vedeli veľmi rýchlo zorientovať. Už len prerozprávanie dôležitých bodov trvalo veľmi veľmi dlho a jemne unudilo K (a.k.a kuriatko plameniaka a.k.a plámä ).
Niektoré Plameňjaky knihe vytkli, že sa im postavy na seba príliš podobali – humor, spôsob reči, životný príbeh. V čičmianskej zostave sa v hejtení vyžívala Q, kým Sid rozplývala nad romantickými linkami a Kráľom Starykov. Kniha dostala vysoké hodnotenie aj od nášho LS, pre ktorého to bola prvá kniha s toľkými hlavnými ženskými postavami napísaná ženskou autorkou.
Hoci Q kombinácia realistického a fantasy nesadla, ostatným sa to páčilo a brali knihu V zajetí zimy skôr ako rozprávku než fantasy. Všeobecne nás bavili komplexné ženské hrdinky, mágia, slovanské folk-fantasy, obyčajní ľudia v centre diania, spoznávanie ľudskosti v iných a samozrejme – sexy magický kráľ, ktorého naučí milovať obyčajná deva. Ach, šerco mojo.
Z
Čítať viac
27.6.2022
V zajatí zimy (alebo pod originálnym názvom Spriadanie striebra) je vlastne rozprávka v kabáte fantasy. Určite si veľa z vás spomenie na Martinka Klingáča z vášho detstva. Novikovej vlastné skúsenosti a Litovské korene do príbehu pridávajú ďalšiu zaujímavú ingredienciu, a rovnako ako spriadala mlynárova dcéra zlato, spriada Novik pohľady rôznych postáv na tri paralelné dejové línie do jedného príbehu, ktorému však podľa mňa táto spleť skôr uškodila. Kniha je dlhá, no práve v momente kedy by čitateľ čakal viac vysvetlení a detailov sa končí. Koniec je tradične rozprávkový a bohužiaľ predvídateľný. Kniha tancuje na hranici medzi rozprávkou a "dospelým" fantasy románom, no viac sa podľa mňa nakláňa práve k rozprávke a prospelo by jej keby sa do toho teritória preklopila úplne.
Napriek kontrastu medzi zbytočne zauzleným a komplikovaným príbehom a jednoduchým, predvídateľným koncom má kniha svoje čaro, a keby ju nenapísala Noviková, možno by som jej dal aj plných 5. Avšak v porovnaní s úžasným Temerairom trochu zaostáva.
Čítať viac
Monika
Neoverený nákup
26.3.2021
Super príbeh, skvelé ženské hrdinky, žiadne “hluché” miesta. Páčilo sa mi to, doporučujem pre všetkých milovníkov fantasy, silných ženských hrdiniek, krásnych príbehov. Čítať viac
7.6.2020
Dalsi vynikajuci, velmi putavy fantasy pribeh od tejto autorky, rovnako inspirovany slovanskou rozpravkou a mytologiou. Neuveritelne dobre napisany, cital sa lahko, rychlo, pod rukami mi ubiehala stranka za strankou. Rozpravacmi pribehu su postavy romanu, vzdy z ich pohladu sa dozvedame a skladame pribeh ako celok. Toto nam ponuka vyborny pohlad do vnutra kazdeho z nich. Spoznavame ich pocity, smutky, strachy, obavy a priania, ktore sa menia pod vplyvom okolnosti a udalosti, ktorym su vystaveni. Čítať viac
21.5.2020
V zajetí zimy je silne atmosférický príbeh, ktorý dýcha nielen zimnou atmosférou, ale najmä slovanským folklórom a tiež mytológiou. Autorka dej vystavala predovšetkým na postavách, ktoré mi predstavila so všetkými silnými i slabými stránkami a zabezpečila si tak, že som ich chápala a predovšetkým som rozumela ich motivácii. Vďaka krásnemu lyrickému štýlu občas kniha pripomínala rozprávku, avšak nebola v nej žiadna naivita a všetko nakoniec bolo úplne inak, než sa na prvý pohľad zdalo. Táto kniha je neskutočne silná a krásne napísaná, pretože nie je len opisovaním života, nakoľko ja som ten život žila spolu s postavami. Toto je teda presne ten druh knihy, ktorý nestačí len čítať – je nutné ho prežiť. Čítať viac

Vydavateľstvo Host

Čítať viac

„Dni, ktoré neboli ničím výnimočné, dni,v ktorých sa neudialo nič, čo by vybočovalo z priemeru, nič hodné povšimnutia. Holá každodennosť. Čosi, čo človeku začne chýbať, až keď sa to rozsype. “