Rytierova druhá šanca - Martina Monošová, Marenčin PT, 2022

14,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Rytierova druhá šanca - Martina Monošová, Marenčin PT, 2022
Rytierova druhá šanca - Martina Monošová, Marenčin PT, 2022

Rytierova druhá šanca

Píše sa rok 1531. Ples u vojvodkyne Diany de Poitiers sa neskončil podľa jej predstáv. Nielenže sa nepodarilo zistiť, kto neznáma šľachtičná je, ale náhle niekam zmizla. Jej... Čítať viac

2. diel série
Sophie
Vydavateľstvo
Marenčin PT, 2022
288 strán
4 hodiny čítania

Píše sa rok 1531. Ples u vojvodkyne Diany de Poitiers sa neskončil podľa jej predstáv. Nielenže sa nepodarilo zistiť, kto neznáma šľachtičná je, ale náhle niekam zmizla. Jej totožnosť dokáže objasniť len samotný kráľ... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

14,90 €

U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 4 – 5 dní
Ďalšie knižné vydania
Rytierova druhá šanca - Martina Monošová, Marenčin PT, 2019
Pevná väzba
Slovenčina, 2019
Vypredané

Naši škriatkovia odporúčajú

Grand Union - Zadie Smith, Inaque, 2024

Viac o knihe

Píše sa rok 1531. Ples u vojvodkyne Diany de Poitiers sa neskončil podľa jej predstáv. Nielenže sa nepodarilo zistiť, kto neznáma šľachtičná je, ale náhle niekam zmizla. Jej totožnosť dokáže objasniť len samotný kráľ, František I., ale ten váha, aby nespôsobil škandál. Na povrch presakujú tajomstvá, ktoré by radšej mali zostať zamknuté v minulosti a ktoré nedajú spávať samotnému panovníkovi. Situáciu pri dvore by pomohla upokojiť oficiálna svadba vojvodu de Guisé s krásnou neznámou, ibaže tá sa zo strachu o svoj život, ktorý je stále v ohrození, pokúša uniknúť. Skrýva sa pod ochranou statočného rytiera Marcela, ktorý sa však správa stále záhadnejšie.

Takto sa začína román Rytierova druhá šanca, druhý diel historickej pentalógie SOPHIE o záhadnej mladej šľachtičnej, desiata kniha z pera autorky Martiny Monošovej.
Čítať viac
Počet strán
288
Väzba
pevná väzba
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
487 g
ISBN
9788056910139
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1558265
Vydanie
2
Štýl
romantický, napínavý, historický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
2. diel série
Sophie
Vydavateľstvo
Marenčin PT
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,7 / 5

14 hodnotení

11
2
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Evička
Neoverený nákup
16.11.2023
zamilované ja môžem :-)
Druhý diel série Sophie ma veľmi príjemne prekvapil. Dej je akčnejší a pritom sa môžeme naplno vžiť do pocitov Sophie a rytiera Marcela. Veľmi sa mi páčilo, ako to medzi nimi iskrilo a tento diel by sa mal volať skôr: Zamilovaný rytier. Veľmi dobré, teším sa na ďalší diel. Idem na to... :-) Čítať viac
Zuzana
Neoverený nákup
2.8.2023
SOPHIE2 - Rytierova druhá šanca
Po prvom dieli sa táto knižka pekne rozbehla. Prekrásne to iskrilo medzi rytierom Marcelom a Sophie a všetko to bolo výborne opísané. Som rada, že som sa k tejto sérii dostala a neviem sa dočkať pokračovania. Kto sériu Sophie nečíta, môže ľutovať. Naozaj veľmi kvalitné čítanie! Kúpte si hneď všetky diely, lebo sa nebudete vedieť dočkať pokračovania... Čítať viac
Renáta
Neoverený nákup
22.2.2023
asi som sa zamilovala
prvý diel bol pre mňa trošku pomalší, ale tento druhý už ma úplne pohltil. Asi som sa zamilovala. Marcel je skvelý, úplne ho vidím ako živého, ako ochraňuje Sophie. Úžívala som si, ako sa obchádzajú a pritom sú dávno zamilovaní. Kto máte radi pomalé zvádzanie, toto je presne ten druh romantiky. A koniec ma prekvapil. Som zvedavá, ako to dopadne aj s ním a aj s ňou. Čítať viac
Monika
Neoverený nákup
21.7.2022
Rytierova druhá šanca
V tejto časti sme opäť svedkami Sophiinho úteku z plesu,ktorý pre ňu vojvodkyňa usporiadala. Pri úteku jej už druhý krát pomáha rytier Marcel,ktorý sa k nej ale správa čoraz odmeranejšie...
Ale prečo Sophie znovu uteká?
Do popredia čítania sa dostáva Sophiin strýko markíz de Pays-Rouge. Dozvedáme sa o jeho minulosti,to ako sa k nemu Sophie ako malé dievčatko dostalo a za akých okolností. Keďže bol záletník a zhýralec zo dňa na deň sa z neho stáva milujúci strýko.
Ďalej nahliadneme do života Navarskej kráľovnej Marguerite o ktorej sa tiež dozvieme zaujímavé veci... No ale aj nesympatický vojvoda de Guisé rozvíril vody v tejto časti a to spolu s Anne de Heilly-prefíkanou milenkou francúzskeho kráľa.Ich intrigy sú priam neskutočné a samozrejme sebecké..... Môžem povedať že druhá časť je rovnako dokonalá ako prvá.Spisovateľka rozpísala príbeh "každým smerom",každej z dôležitých osôb venuje dostatočnú pozornosť a čitateľa si drží v napätí na nasledujúcu ďalšiu časť .
Napriek hrúbke knihy sa číta kniha veľmi rýchlo.Obdivujem autorkine myšlienkové pochody,ako nezabúda do deja zapracovať postavy tak,aby bol príbeh poprepletaný ale zároveň aby sa nepozabudlo na žiadnu z nich.
Teším sa na 3 časť
Čítať viac
14
Poškvrnená - Michaela Mihoková, 2017
Práve čítam
Poškvrnená

Knihy majú dosť veľký význam v mojom źivote. Knihy dodávajú ľuďom, teda tým, čo ich čítajú fantáziu, ktorú potrebuje každý človek. Veď, keď si predstavíme koľko fantázie má autor takej knihy. Vždy ma fascinovali knihy. Obdivovala som autorov pre ich fantáziu a predstavivosť. Začalo to rozprávkovými knihami v detstve, ktoré mi mamka čítala. V prvej triede, keď som sa naučila čítať, vzala som do ruky knihu sama. Iný význam kníh spočíva v tom, že nám, poskytujú bohatú slovnú zásobu. V knihách vidím tiež oddych od reálneho sveta. Niekedy som znechutená z celého dňa. Vtedy mi kniha poskytne pomocnú ruku a pohltí ma svojím dejom.

Terezia Horňáková
Overený zákazník
7.7.2022
Tesy
Druhý diel románu "Rytierova druhá šanca" slovenskej autorky Martiny Monošovej je tiež vzrušujúci, ako jej prvý diel. Pri jeho čítaní vzniká veľa otázok spojených s vývojom udalostí.
Minulosť zasiahla život nielen rytiera Marcela, ale aj Sophie, ich vzájomnú príťažlivosť, ako aj prirodzené ľudské pochybnosti. Tajomstvá prameniace z minulosti má aj kráľ František I. Preto je pochopiteľné, že sa rozhodol uspokojiť verejnú mienku a pripravil oficiálnu svadbu Sophie s vojvodom Cloudom de Guisé na zámku Beauregarde. Intrigy, ktoré pritom vrcholili, autorka pozoruhodne vystihla. Neskúsená Sophia nevedela komu môže dôverovať. Jej cesta za šťastným životom bola vydláždená útrapami a intrigami okolia.
V "Rytierovej druhej šanci" je veľa napätia a zrady. Jednotlivé historické postavy sú výborne opísané, dej sa rozvíja dynamicky.
Ďakujem autorke za vzrušujúce momenty, ktoré som prežila pri čítaní tohto románu.
Čítať viac
knizny_blond
Neoverený nákup
12.5.2022
Bravúrne!
Druhá časť série Sophie je dokonalým čítaním. Tu už je možné odhaliť dobro a zlo, vďaka vykresleniu charakteru postáv. Objavujú sa tu nové postavy, ktoré v prvej časti neboli, ale mojimi najobľúbenejšími sú Sophie a rytier Marcel. Už ku koncu prvej časti som im držala palce, hoci som nevedela, čo všetko ešte Marcel tají. Ich vzájomné sympatie naberajú iný, očividnejší rozmer, ktorý som zbožňovala natoľko, že som sa tešila najmä na kapitoly s nimi. Marcel však stojí pred ťažším rozhodnutím a to, či sa poddať svojej láske, alebo ju ochrániť. Dá sa oboje naraz? Jeho protichodné emócie krásne vidieť v jeho správaní.

Ďalej by som vyzdvihla odhalenia, ktoré nám odkrývajú Sophine detsvo a dospievanie. Rovnako sa dozvedáme viac o Marcelovi, o jeho minulosti a kým v skutočnosti je.

Táto časť sa vyznačuje intrigami, ktoré sú ľudia schopní urobiť pre bohatsvo, čím sa kniha dotýka aj dnešnej doby, pretože v tomto sa ľudia dosiaľ nepolepšili. Je tu aj nečakaná zrada od bližšieho človeka…
Pri tejto knihe som miestami ani nedýchala, a už len to hovorí o tom, aká je výborná!

Sophie je miestami naivná, ale je to veľmi odvážna žena! Ak by som žila v tej dobe, chcela by som byť ako ona…

Prsteň v závere knihy bude mať veľký význam, a mňa zakončenie tejto časti vážne dostalo. Vo svojom vnútri som kričala: “Prosím, nie! Nie, nie, nie…!”

Jednoducho - Bravúrne!
Čítať viac
8.11.2021
Druhý diel série,rovnako ako staršia sestra s názvom Ples u vojvodkyne, upúta na prvý pohľad krásnou obálkou. Obsah však vôbec nezaostáva. Bez toho aby som vám čo-to neprezradila z prvej časti to veľmi nepôjde,ale posnažím sa. Sophie a rytier pokročia,ale okolnosti im nedoprajú. Vyhrocuje sa tu oboch príťažlivosť, vzájomná žiarlivosť,ako aj Sophiine pochybnosti a rytierove protichodné pocity(milovať či chrániť svoju lásku). O Diane sa tu píše len zbežne, avšak do popredia sa dostáva Sophiin strýko markíz de Pays-Rouge. Dozvedáme sa jeho minulosť,to ako sa k nemu Sophie ako malé dievčatko dostalo a za akých okolností. Z mrzáka a zhýralca sa zo dňa na deň stal milujúci strýc a náhradný rodič. Taktiež o zmienenej spisovateľke a navarskej kráľovnej Marguerite sa dozvieme zaujímavé veci. Vojvoda de Guisé rozvíril vody a aj keď s Anne de Heilly,milenka francúzskeho kráľa,nemajú spoločné zámery,ich intrigy sú priam skvostné a neskutočne sebecké. A keby len ich dvoch… Táto kniha je pretkaná intrigami, naivná mladá Sophie nevie komu veriť, snáď jej osud nenadelí väčšie útrapy,ako jej nadelila pani Monošová poslednými riadkami knihy. V Rytierovej druhej šanci je plno napätia a dej je svižnejší. Postavy sa rozdelili na dve skupiny-dobra a zla. Presne viete,s kým budete sympatizovať,no nájdu sa tu postavy, ktoré ma šokovali svojim správaním. Napríklad rytierov priateľ či švagor. Teším sa na to, čo sa dozviem v tretej časti. Ktoré postavy nám odhalia svoj kúsok príbehu a ako sa to Sophie vyvinie?
Vrelo túto historickú sériu odporúčam
Čítať viac
10.2.2021
Výborná
Je verejne známe, že niektorí ľudia kvôli úspechu a sláve sú chopní ísť aj takpovediac cez mŕtvoly . Tak to bolo aj v časoch dávnych . Svedčí o tom aj úžasná knižka RYTIEROVA DRUHÁ ŠANCA . Je to druhá časť historickej ságy o SOPHIE. Čo všetko musí SOPHIE zdolať , aké strasti a intrigy sa jej postavia do cesty sa dozviete v tejto knižke . Túto úžasnú sériu napísala a ešte píše skvelá slovenská autorka
Martina Monošová. Viac Vám neprezradím , aby som Vám nepokazila pôžitok pri čítaní. Ja sa idem pustiť do tretej časti RUŽE PRE PRINCEZNÚ
Čítať viac
15

Som knihomoľ, učiteľ, spisovateľ, recenzent, korektor... písmenká a príbehy mám jednoducho v krvi :)

Marek Zákopčan
Overený zákazník
2.2.2020
Odhaľovanie tajomstiev pod pláštikom histórie
séria Sophie má kvalitatívne vzostupnú tendenciu. Druhé diely bývajú väčšinou len akousi výplňou v rámci trilógie, ale v tomto prípade to našťastie neplatí. Martina Monošová nezahlcuje čitateľa opätovne tým, čo už raz zažil, ale využíva rozbehnutý príbeh na lepšie a dôkladnejšie rozohratie hry so svojimi postavami. V podstate každá z nich prechádza určitým vývojom, a tak nie vždy dokážete odhadnúť, ako sa rozhodnú alebo akým smerom sa uberie samotný dej. Aj vďaka tomu by ste márne hľadali v texte hluché miesta, priestor 221 strán je plný lásky, napätia, dvorných intríg a historických udalostí, ktoré nie sú len ozdobou, ale pevnou súčasťou príbehu. Čítať viac

Martina Monošová

Čítať viac

Vydavateľstvo Marenčin PT

Čítať viac

„Pravda nie je vždy krásna, ale aj napriek tomu po nej túžime.“

Príbehy na dobrú noc pre rebelky 2 - Elena Favilli, Francesca Cavallo, 2018
Príbehy na dobrú noc pre rebelky 2
Elena Favilli, Francesca Cavallo