Daisy Jones & The Six - Taylor Jenkins Reid, Slovenský spisovateľ, 2020

14,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Čítaná
Daisy Jones & The Six - Taylor Jenkins Reid, Slovenský spisovateľ, 2020
Čítaná
Daisy Jones & The Six - Taylor Jenkins Reid, Slovenský spisovateľ, 2020

Daisy Jones & The Six
Čítaná

Fascinujúci román o sláve, láske, hudbe a o tom, čo sa stane, keď sa šťastie pominie a zhasnú reflektory. Pripravte sa na bláznivý, nezabudnuteľný výlet do Los Angeles 70.... Čítať viac

4,5 76 hodnotení
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ, 2020
384 strán
5-6 hodín čítania

Fascinujúci román o sláve, láske, hudbe a o tom, čo sa stane, keď sa šťastie pominie a zhasnú reflektory. Pripravte sa na bláznivý, nezabudnuteľný výlet do Los Angeles 70. rokov, sex, drogy a rock and roll! ... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Výborný stav
  • Slovenčina

14,90 €

Na sklade
Posielame ihneď

Čítané knihy nám môžete poslať aj vy!

Pošlite nám svoje prečítané knihy a získajte poukážku na nákup.

Vyskúšať Knihovrátok

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac z kolekcie

Knihomoľky knihomoľkám

Nezabudni na mňa - Julie Soto, Ikar, 2024

Viac o knihe

Fascinujúci román o sláve, láske, hudbe a o tom, čo sa stane, keď sa šťastie pominie a zhasnú reflektory. Daisy Jones & The Six je príbeh raketového vzostupu rockovej kapely, ktorej hudba charakterizovala jednu éru a ktorej náhly rozpad vyvolal množstvo nezodpovedaných otázok. Pripravte sa na bláznivý, nezabudnuteľný výlet do Los Angeles 70. rokov, sex, drogy a rock and roll!

Len čo sa úspešná rocková kapela The Six spojila so začínajúcou speváčkou Daisy Jonesovou, vypuklo hotové šialenstvo. Ich piesne ovládli hitparády, ich albumy zneli z každého gramofónu, ich koncerty po celej krajine boli beznádejne vypredané. A potom, 12. júla 1979, sa z ničoho nič rozpadli. Nikto netušil prečo. Až doteraz.
Ich vzťahy boli divoké rovnako ako ich hudba – boli priateľmi, milencami, bratmi aj rivalmi. Sami neverili tomu, aké mali šťastie, kým oň neprišli. Táto kniha zachytáva príbeh ich začiatkov i búrlivých nocí, ale každý z nich si pravdu pamätá trochu inak. Jediné, čo všetci vedia s istotou, je fakt, že od chvíle, keď Daisy Jones bosá vystúpila na pódium v klube Whisky, kapela sa navždy zmenila. Pri tvorbe hudby totiž nikdy nejde iba o hudbu. A niekedy môže byť veľmi ťažké určiť, kde sa končí melódia a začínajú sa city.
Čítať viac
Originálny názov
Daisy Jones and The Six
Počet strán
384
Väzba
pevná väzba
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
502 g
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
839477
Štýl
historický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ
Pre koho
pre dospelých
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

76 hodnotení

46
22
3
3
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Skvelá čtivá kniha, ku ktorej ma doviedol Reese Witherspoon Book Club. Autorku knihy som predtým nijak neregistrovala ale určite siahnem po jej "Sedem manželov Evelyn Hugovej" a aj po jej nadchádzajúcej novinke plánovanej na rok 2021 "Malibu Rising".

K samotnej Daisy Jones & The Six: skvelá forma písania zvaná "oral history", ktorá v čitateľovi vyvoláva pocit akoby sledoval "behind the scenes" dokument. Kniha vás vtiahne do deja už od prvej strany a veľmi ťažko sa odkladá.

Ale o čom táto kniha vlastne je? Je to príbeh rockovej kapely zasadený do 70. rokov odohrávajúci sa v Kalifornii. Rozpráva o vzniku a vzostupe Daisy Jones & The Six, o búrlivých časoch plných alkoholu, drog, sexu a rock´n´rollu. Ale je aj o mnohom inom. Je o opätovanej i neopätovanej láske, o priateľstve, o tom, že každý čaká od života niečo iné. Niekto túži po rodine, niekto po sláve, niekto po láske. Na konci knihy sú aj texty samotných piesní, ktoré sú v príbehu spomínané, niektoré z nich sa vám dostanú pod kožu a chcete ich počuť, čo nie je až tak nereálne, keďže Amazon plánuje použiť túto knihu ako predlohu k seriálu.

Táto kniha je veľmi energická a akčná, ale nájdu sa v nej aj veľmi dojímavé pasáže, kedy sa vžívate do samotných hlavných hrdinov.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

22.5.2024
"Acceptance is a powerful drug. And I should know because I’ve done ‘em all."
Toto bolo také dobré
Mala som veľké očakávania a predčila ich 5x. Myslela som, že ma časom omrzí formát, ale nie. Ťažko uveriť, že to je celé fikcia, také to je dobré!
Existuje však seriál a k nemu soundtrack, ktorý som si počas čítania pustila a bolo to dokonalé
~
“I have no tolerance for people that waste other people’s faith in them."
Čítať viac
21.11.2023
akže, Daisy. Po jej príbehu som siahla, priznávam, najmä kvôli tomu #onlinehype, ktorý vznikol vďaka rovnomennému seriálu. Čítať som začala na jar, v apríli, a do knihy som sa pustila s veľkým nadšením, avšak niekde približne v štvrtine príbehu som sa v nejakej nudnej časti zasekla a odseknúť sa mi podarilo až o pol roka. Po zvyšok knihy som skutočne mala pocit, že čítam niečo celkom iné než všetci tí, ktorí knihu chválili. Približne 300 strán som čakala na ten bod, kedy sa zamilujem. A viete čo? On neprišiel ani po 380-tich.
I keď sa mi príbeh sám osebe páčil, i keď som sa do Daisy zamilovala a i keď si myslím, že najväčšia frajerka bola aj tak Camila, nie celkom mi sadla forma interview a veľa pasáží - najmä tých, kde sa zdĺhavo opisoval vznik jednotlivých textov - pre mňa bolo nudných a musela som preskakovať.
Napriek tomu som sa ale rozhodla dať knihe 4 ?, pretože si myslím, že je to veľmi zaujímavé dielo, ktoré má veľký potenciál a vlastne áno, príbeh sám osebe sa mi naozaj VEĽMI páčil, veľakrát mi zlomil srdce, veľakrát ho znova zlepil, mal v sebe to všetko, čo milujem na biografických knihách a naozaj som si musela neustále pripomínať, že to celé je len fikcia. Veľmi veľmi reálna fikcia.
Čítať viac
3

z nevysvetliteľných dôvodov odmietam všetko čo má v danej chvíli popularitu, takže mnoho kníh čítam zásadne s niekoľkoročným oneskorením, aby som ich mohla naozaj oceniť (a potom si trieskať hlavu že prečo som ich nečítala skôr). zaujímam sa o witchcraft a spiritualitu, bavia ma thrillery, psychologické romány a svetové mytológie a vždy zostanem verná príbehom o láske. pravdou je, že keby mojej romantickej poetickej duši na dvere zaklopal matthew macfadyen ako pán darcy, zahodím všetko a spokojná s ním odídem do sveta jane austen. keď nepozerám na knihy, ktoré by som si kúpila, s najväčšou pravdepodobnosťou hľadám vinylky, ktoré by rozšírili moju malú kolekciu.

Adriana Haljaková
Overený nákup
10.7.2023
Let me down, easy
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Forma, ktorou je kniha písaná, ma veľmi bavila a v hlave sa mi naozaj premietal dokument - každá postava sedela a rozprávala do kamery, zatiaľ čo sme sa presúvali do flashbackov udalostí z knihy.

Príbeh začína naozaj skvostne, priamo vás vtiahne do deja a takmer cítite kalifornské slnko na pokožke. V hlave vám hrá Blondie a Ramones. A začínate spoznávať postavy, ktoré určitým spôsobom milujete - ale o to viac ich nenávidíte.

Osobne, s každým členom kapely som mala love-hate relationship. Možno preto ma aj čítanie tak bavilo. Čím si ma však kniha získala boli silné a komplexné ženské postavy. Daisy a jej deštruktívne sklony, ktoré sedeli na pozadí magickej aury a talentu. Karen, ktorá si vybrala seba a naplnenie svojich snov a išla proti konvenciám. A samozrejme Camila a jej sila ísť si za tým čo chce a neočakávať od toho, aby to bolo perfektné.

Určite sa nájde niekoľko vecí, ktoré by sa dali vytknúť. Čo je však (aspoň pre mňa osobne) oustanding, je niečo, čo TJR extrémne ide - a teda priviesť postavy do života tak, že máte pocit, že sú reálne aj vonku a nie iba na stránkach knihy.

Ja sa idem pustiť do seriálovej verzie, vrátane vypočutia si spracovania ‘Aurory’. A ak niekto hľadá pomerne oddychovú knihu o rock ‘n’ rolle, láske a life choices, viete, čo máte robiť.
Čítať viac
30.4.2023
Dokonalá
Touto knihou si ma Taylor Jenkins Reid definitívne získala. Ako prvú som čítala sedem manželov a bola skvelá, ale Daisy ma dostala ešte o čosi viac. Priznávam že na tom má trošku podiel aj seriál, ktorý som vzápätí musela samozrejme vidieť a ktorý postavam priradil tváre a udalostiam hĺbku...Určite odporúčam Čítať viac
Ivica Ďuricová
Overený zákazník
26.3.2023
Veľmi pozitívne prekvapenie
Nikdy som si nemyslela, že ma bude baviť príbeh z hudobného prostredia. Hudbu mám samozrejme rada, ale táto kniha je akoby prehliadkou zákulisia rockovej kapely 70-tych rokov, ešte k tomu písaná veľmi netradične (príbeh rozprávajú na striedačku všetci členovia kapely, ale aj manažéri, producenti či partneri niektorých členov kapely). Spočiatku som sa tohto divokého mixu bála, ale ukázalo sa, že zbytočne. Kniha plynie veľmi svižne, priam vás vcucne do deja, akoby ste boli na mieste a sami sa stali ôsmym členom kapely a rockovou hviezdou.
Pripravte sa na drogy, sex, rocknroll, ale aj krásne napísanú ženskú nezávislosť. Túto knihu si prečítajte, ak máte radi hudbu a chcete nakuknúť do zákulisia jej tvorby, ak vás zaujíma showbiznis, ak chcete čítať o silnej, ale zlomenej ženskej hrdinke, ak ste zažili / máte v knihách radi nešťastnú lásku, ak máte radi komplexné postavy s hĺbkou a divokým osudom a tiež ak milujte konce “po rokoch”, ktoré vám prinesú úžasnú satisfakciu (“presne takto to všetko malo byť…”).
Aj keď som túto knižku v minulosti párkrát obzerala, sama by som po nej asi nesiahla a bola by to veľká škoda! Som preto rada, že ma ju "prinútil" prečítať môj mini knižný klub. Občas treba vyjsť zo svojho žánru a nechať sa prekvapiť iným príbehom, než na aké ste zvyknutí.
Daisy rozhodne odporúčam! Aj keď to asi nebude moja najobľúbenejšia kniha ever, dávam jej výborných 4/5 a určite mi ostane v pamäti. Mimochodom podľa knihy práve teraz natočili aj seriál na Prime Video.
Čítať viac
16

Megamilovníčka Stephena Kinga ktorá sa pri knihách rada bojí, smeje alebo plače, pokojne aj všetko v jednej. O knihách sa rada vykecávam aj na IG profile @tyrky.sova

Lenka Miklášová
Overený zákazník
12.3.2023
Daisy Jones & The Six
Spočiatku som mala obavy zo štýlu, akým je písaná - striedajú sa krátke výpovede jednotlivých členov kapely a ďalších ľudí, čo s nimi mali do činenia. Po pár stranách som už mala pocit, že sledujem dokument o Daisy Jones & The Six, ešte aj hlasy v mojej hlave mali takú tú dabingovú intonáciu s angličtinou v pozadí. Chvíľočku mi trvalo zorientovať sa v postavách, predsa len je rozdiel, keď čítate klasicky napísanú knihu, kde na vás ľudia vyskakujú postupne, slušne sa predstavia a načrtnú svoje miesto v príbehu, alebo Daisy Jones, kde sa na vás vyhrnú všetci naraz a melú jeden cez druhého. No netrvalo dlho, kým som si to v mozgu upratala (prázdna miestnosť sa totiž vždy upratuje najlepšie) a potom som už knihu nemohla pustiť z ruky.

Daisy rozhodne nebola mojou obľúbenou postavou. Skôr naopak, tá ženská je ako diamant zarazený v riti - krásny, jedinečný, ale aj tak neskutočne otravný. Daisy nie je napriek svojmu menu žiadna krehká kvetinka, skôr taký naježený kaktus. Bola ohromne talentovaná, a tiež samoľúba, sebecká, šialená a tvrdohlavá ako stádo baranov s maniakálnou poruchou. A práve preto bola veľmi uveriteľná.

Daisy Jones and The Six opisuje príbeh s veľmi rýchlym spádom, priamočiary, ale pritom pohlcujúci a miestami dokonca prekvapivý. Je v ňom veľa lásky, ktorá však nie je podávaná presladene a melodramaticky. Skôr než Steelovú to pripomína Shakespeara - akurát keď tu niekto visí z balkóna, tak nie preto, že je zamilovaný, ale preto, že je sfetovaný na sračky.

Daisy Jones and The Six prináša čitateľovi kopec nostalgie, možnosť zažiť osudovú lásku, divoké žúry plné drog aj stav, keď už človeku nedokáže priniesť pocit naplnenia ani Ferrari plné šteniatok so smaragdmi na obojkoch. Toto je kniha, pri ktorej si môžete dokonalo oddýchnuť a budete mať chuť ju čítať večne.Takže ak chcete zažiť rokenrol z pohodlia gauča, smelo si kúpte lístky do prvej rady na Daisy Jones & The Six.
Čítať viac
Natália
Neoverený nákup
9.3.2023
Hoci ma kniha nenadchla tak ako "Sedem manželov Evelyn Hugovej", nebola zlá. Autorka píše veľmi pútavo a zobrazenie postáv bolo veľmi reálne. Naozaj som mala pocit, akoby som čítala o skutočnej kapele a jej členoch. Bolo vidieť, že autorka sa na napísanie tejto knihy patrične pripravila. Určite si pozriem aj seriál. Čítať viac
5.3.2023
Recenzia
Daisy Jones & The Six je veľmi zaujímavo písaný príbeh o populárnej rockovej skupine počas 70. rokov. Po celý čas som mala pocit, akoby som čítala skutočné rozhovory reálnych členov a nie vymyslený fiktívny príbeh. Naozaj to pôsobilo, akoby skupina, postavy a všetko okolo žili, boli reálni a skutoční. Práve tým si ma autorka získala a ja som sa potrebovala dozvedieť viac o postavách, pozadí rock and rollu a rozpade.

Páčilo sa mi, ako bola kniha napísaná, nebol to klasický dej, ktorý plynul, ale postavy spoznávame cez rozhovory jednotlivých členov kapely The Six - Billyho, Grahama, Karen, Eddieho, Warrena a Peta, manželku hlavného speváka Billyho Camillu, začínajúcu hviezdu Daisy Jonesovú a ďalších dôležitých ľudí v živote skupiny.

Nie je to len o hudbe, ale aj o láske, sexe, obetovaní, veľkom sebazaprení, sebectve, materstve a potrate, drogách a alkohole. Drogy a alkohol nás prevádzajú naozaj celým dejom, sú všade, každý ich berie a nikto sa nestará, čo sa stane.

Daisy je však úplne závislá, nepamätá si, koľko ich berie a ako často, nevie už bez nich existovať, preto pôsobí veľmi chaoticky a sebecky. Stála si za svojím názorom, bolo jej jedno, čo si kto myslí a častokrát som sa musela pozastaviť nad jej správaním.

Najviac som sa bavila na Eddiem, pretože ofrflal všetko, čo Billy navrhol a je síce pravda, že bol neskutočne sebecký a chcel všetko podľa seba, ale Eddie ho vyslovene nemohol vystáť.

Členovia rozprávajú príbeh o tom, ako sa kedysi spoznali, vytvorili kapelu, nahrali albumy, ako sa Billy a Daisy hádali o pesničkách, tvorili, zabávali sa a žili život hviezd. A tak vznikla skupina, ktorú svojho času všetci milovali!
Čítať viac
Milly
Neoverený nákup
26.1.2023
Knižka bola dobrá , no Evelyn sa mi páčila viac . Po prečítaní mi tam niečo chýbala , pýtala som sa , že toto je všetko ? Čítala sa rýchlo a bola pútava odzaciatku Čítať viac

Vydavateľstvo Slovenský spisovateľ

Čítať viac

„Chlap musí občas v živote aj prehrať, aby si potom vedel vychutnať víťazstvá. Bez prehier to v živote jednoducho nejde, len sa nimi netreba dať zlomiť.“

Riman - Dávid Winkler, 2018
Riman
Dávid Winkler