Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024

Dorota Bielokostolská

2

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
O mne

a lil bookworm, that loves to cry and love being scared - therefore I read

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
O mne

a lil bookworm, that loves to cry and love being scared - therefore I read

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

2
2

Dorota Bielokostolská napísala recenziu

30.03.2023 14:52

Wau. To je všetko čo môžem povedať. Knihu som čítala nie raz a vždy to bol neskutočný zážitok.
Keď som ju prvýkrát chytila do roky, myslela som si, že to bude nejaký strašidelný príbeh. Avšak, bola som na omyle.
Nad týmto dielom sa treba poriadne zamyslieť. Nezľaknite sa, keby viete ako to skončí. Každý to vedel, ale ako keby si to nechcel priznať. Tak isto ako aj Conor.
13 ročný chlapec, ktorý si v jeho mladom veku zažil tak neskutočne veľa. Presne taký charakter som tam potrebovala vidieť.
A nesmiem zabudnúť, že kniha ma NESKUTOČNÉ islustrácie. Tie dodajú dielu ešte väčší charakter.
Už môžem len toľko povedať, že toto dielo nie je práve najšťastnejšie. Ale niekedy aj po takých treba siahnuť.
Verím, že niekomu takýto žáner nesadne, alebo možno príbeh. Avšak mňa to priam pohltilo. (nejdem Vám klamať, viacej krát som zastala a rozmýšľala nad týmto veľmi pravdivý a smutným príbehom)

Čítať viac

2
2

Dorota Bielokostolská napísala recenziu

30.03.2023 14:49

Koralína Jonesová sa znudene potĺka v novom dome až kým z ničoho nič neobjaví tajné dvere, za ktorými sa odohráva jej vlastný život, ale v inej, vylepšenej podobe. Keď však tento zdanlivo dokonalý svet začne byť nebezpečný a jej noví rodičia sa ju snažia uväzniť, Koralína musí využiť všetok svoj dôvtip, rozhodnosť a odvahu, aby z nebezpečného sveta unikla a zachránila svoju skutočnú rodinu.
Ako čo najkratšie opísať túto knihu. NESKUTOČNÁ!
Podľa mňa ste už všetci film videli, ale viete predsa ako to chodí. Kniha je vždy lepšia. Avšak musím sa priznať, že najprv som film videla asi 90x a až potom som sa dostala ku knihe.
Koralína je dielo určené zväčša pre mladšiu kategóriu, ale podľa mňa toto nemá žiaden vekový rozsah.
Bola som prekvapená, že pár osôb, ktoré boli vo filme sa neocitli aj v knihe ale popravde tam vôbec nechýbali.
I keď sa to tak nezdá, dielo Koralína je neskutočne skutočné. Hovorí a nešťastnom dieťati, ktoré si našlo o dosť šťastnejší život za tajnými malými dverami. Avšak na koniec zistí, že ten pravý i keď nie vždy šťastný svet je ten skutočný.
Moja kniha je po anglicky a môžem vám povedať, že to nebolo žiadne ťažké čítanie.

Čítať viac

2
2

Dorota Bielokostolská napísala recenziu

30.03.2023 14:48

Načo majú ľudia na chrbte lopatky, premýšľa hrdina príbehu - dvanásťročný Michael. Sú to pozostatky krídel z dávnych čias, keď sme ešte boli vtákmi? Alebo sme boli anjelmi? A čo keď anjeli žijú medzi nami? Tieto otázky Michaelovi napadajú, keď v polorozpadnutej garáži pri dome objaví tajomné stvorenie - niečo medzi človekom, vtákom a... anjelom. Jediná osoba, ktorej sa s týmto tajomstvom Michael môže zdôveriť, je Mína. Spolu sa o Skelliga starajú a Michaleov život sa začína meniť.
Kniha Skellig od Davida Almonda je priam neopísateľná! Už dávnejšie som ju dostala k narodeninám od (milovanej) sestry a počas karantény som si povedal, že si ju prečítam. A ničoho neľutujem.
Nad autorovými obraznými myšlienkami by ste sa mohli zamýšľať do nekonečna.
Príbeh je plný snov a nádeje. Dej je veľmi napínavý a určite sa vám fantázia nezastaví.
Vzťah Michaela s jeho rodinou je nádherný ale zároveň aj veľmi smutný. Keď jeho malá setra ochorela, všetko sa prevrátilo hore nohami. Odsťahovali sa do nového mesta, kde Michael nikoho najpr nepoznal. Ale potom sa tam stretol s Mínou a začalo sa neskutočné dobrodrúžstvo.
Kniha sa veľmi dobre číta a i keď je určená najmä pre mladých čitateľov, neváhala by som a dala ju do ruky aj dospelému človeku.
Ja veľmi neobľubuje fantazy ale toto mi doslova vyrazilo dych. Je to prenádherná kniha s nádhernými myšlienkami a dejom. Neskutočne som si užila čítanie, a preto som ju zaradila aj medzi moje najobľúbenejšie knihy.

Čítať viac

2
2

Dorota Bielokostolská napísala recenziu

30.03.2023 14:47

Knihu som si požičala z knižnice bez vysokých očakávaní. Avšak kniha mi priam vyrazila dych! Vždy keď som sa rozhodla zobrať si knihu do ruky, ďalšie dve hodiny som sa od nej nevedela odtrhnúť.
Keďže to bola autorkina prvá kniha musím povedať, že sa zapísala veľmi dobre. Nádherne sa vyhrala s dejom, postavami a prostredím, v ktorom sa nachádzali.
Medzi moje obľúbené postavy od začiatku patrili Bronwyn a Nate ( myslím, že to tak bude aj u vás). Ale ku koncu som si ich obľúbila všetky.
Príbeh je naozaj neočakávaný. Myslela som si že sa bude dosť odvracať od tej kriminálnej/detektívnej stránky ale bola som na omyle.Knihu by som určite doporučila aj nie veľkým fanúšikom krimi.
Nemôžem povedať nič viac ako knihu určite doporučujem a nemáte na čo čakať! Okamžite si ju choďte kúpiť alebo požičať z knižnice!!
(knihu milujem tak veľmi, že som si ju prečítala už 3krát... A myslím, že to hovorí za všetko.

Čítať viac

2
2

Dorota Bielokostolská napísala recenziu

30.03.2023 14:44

Toto bolo ÚŽASNÉ. Stále som hovorila, že je to vymyslené, no zároveň ma zarazilo, že som na to vždy zabudla. Je to pre mňa naozaj neskutočný príbeh, ktorí vás pohltí.

Čítať viac

2
2

Dorota Bielokostolská napísala recenziu

30.03.2023 14:43

Kathy patrí k mojim obľúbeným krimi spisovateľom. Autorka seriálu kosti píše aj YA? A celkom jej to aj ide. Skupina tínedžerov sa postaví problému zoči voči a bojuje za spravodlivosť. Avšak má to nečakané zvraty! Kniha bola celú dobu napínavá, akčná, zábavná ale aj smutná! Scooby doo sa stretne s kosťami!

Čítať viac

Viróza - Kathy Reichs, Brendan Reichs, 2013
Viróza
  • Brendan Reichs
  • Kathy Reichs
4,4
9,95 €

2
2

Dorota Bielokostolská napísala recenziu

30.03.2023 14:42

Jedna z mojich najobľúbenejších YA (ak nie najobľúbenejšia) kníh. Postavme sa strachu zoči voči! V knihe nájdete porozumenie, odvahu, zábavu lásku. Všetko potrebné. Neskutočne jednoducho sa čítala a ku koncu padne aj zopár sĺz. Plne odporúčam!

Čítať viac

2
2

Dorota Bielokostolská napísala recenziu

30.03.2023 14:40

Veľmi krátky ale za to napínavá rýchlovka! Gillian ma doteraz ešte nikdy nesklamala a jej knihy ozaj stoja za to. Aj táto poviedka bola príkladom. Od zaujímavého opisu postáv až po napínavý a nepredvídateľný záver!

Čítať viac

2
2

Dorota Bielokostolská napísala recenziu

30.03.2023 14:39

Veľmi zvláštna kniha. Hneď ako som dočítala knihu pozrela som si aj film (veľmi dobré filmové spracovanie). Ale v oboch prípadoch som mala pocit, ako keby som niečo vynechala. Niečo mi chýbalo. Ale celý pocit z knihy je neopísateľný. Riešia sa tú náročné témy z pohľadu tínedžerov.

Čítať viac

2
2

Dorota Bielokostolská napísala recenziu

30.03.2023 14:38

Harry Potter z 20 rokov 21. storočia. Prvých 100 strán bolo náročnejšie prejsť ale potom sa celá kniha rozbehla! Postavy, samotný dej a zápletka boli úžasné!

Čítať viac

„Láska je, keď sa nám niekto zdá jedinečný. Taká láska nemusí byť výhradne erotická, telo v nej nemusí spievať prvý hlas, no zistil som, že aj ona má obmedzenú trvanlivosť - ako dlho nám človek pri každodennom styku vydrží byť jedinečný? Zistil som, že je to podobne ako zaľúbenosť iba fáza, ako každý vonkajší náter, aj jedinečnosť sa časom ošúcha.“

Letmý sneh - Pavel Vilikovský, 2014
Letmý sneh
Pavel Vilikovský