Muž so zázračnými rukami - Joseph Kessel, MONICQA PUBLISHING, 2020

11,99 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Muž so zázračnými rukami

s predslovom H.R. Trevor-Ropera

Doktor Félix Kersten, špecialista na zdravotnú masáž, má významných pacientov po celej Európe. Jeho sláva sa dostane do uší Heinricha Himmlera, jedného z najobávanejších... Čítať viac

4,9 21 hodnotení
Vydavateľstvo
MONICQA PUBLISHING, 2020
316 strán
4-5 hodín čítania

Doktor Félix Kersten, špecialista na zdravotnú masáž, má významných pacientov po celej Európe. Jeho sláva sa dostane do uší Heinricha Himmlera, jedného z najobávanejších veliteľov Tretej ríše. Mocný šéf gestapa trpiaci neznesiteľnými bolesťami žalúdka... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

11,99 €

Na sklade 1 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 12 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Pozvánka - Sebastian Fitzek, Tatran, 2024
Muž so zázračnými rukami - Joseph Kessel, MONICQA PUBLISHING, 2020
11,99 €

Viac o knihe

Doktor Félix Kersten, špecialista na zdravotnú masáž, má významných pacientov po celej Európe. Jeho sláva sa dostane do uší Heinricha Himmlera, jedného z najobávanejších veliteľov Tretej ríše. Mocný šéf gestapa trpiaci neznesiteľnými bolesťami žalúdka čoskoro zistí, že Kersten je jediný človek, ktorý ho dokáže liečiť. Himmler z neho spraví svojho osobného lekára a vďaka dôvere, ktorú si získal, Kersten zaháji počas druhej svetovej vojny svoj vlastný boj: vytiahnuť svojimi zázračnými rukami z pekla nacizmu tisícky nevinných obetí.
Strhujúci príbeh, akokoľvek neuveriteľne pôsobí, opisuje skutočné udalosti, ktorých autentickosť je podložená početnými dokumentami.
Čítať viac
Originálny názov
Les mains du miracle
Počet strán
316
Väzba
pevná väzba
Rozmer
120×185 mm
Hmotnosť
368 g
ISBN
9788097342241
Rok vydania
2020
Edícia
Corneille
Naše katalógové číslo
770243
Štýl
historický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
MONICQA PUBLISHING
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Muž so zázračnými rukami - Joseph Kessel, MONICQA PUBLISHING, 2020
Šarkany - Romain Gary, MONICQA PUBLISHING, 2019
18,98 €

Hodnotenia

4,9 / 5

21 hodnotení

18
3
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Zázraky v najťažších časoch

Predstavte si Himmlera, najobávanejšieho nacistického veliteľa, najmocnejšieho muža nacistického Nemecka hneď po Hitlerovi. Predstavte si všetky hrôzy, ktoré spáchal. Na druhej strane si predstavte ľuďmi obľúbeného lekára, ktorý má pacientov v mnohých krajinách Európy aj medzi najvyššími kruhmi a lieči ich netypickým spôsobom – svojimi rukami. A teraz si predstavte, že sa o ňom dozvie Himmler, ktorý má taktiež zdravotné ťažkosti a pripúta si ho k sebe a postupom času má pocit, že sú priatelia, že ho vlastní. No a predstavte si, že v podstate, je to úplne naopak. Grafika na obálke knihy je hodnoverná. Mnoho ľudí, ktorí okúsili chuť moci, robili zverstvá, no tento muž so zázračnými rukami bude robiť skutočné zázraky. Príbeh je napísaný na základe skutočných udalostí a až na niekoľko informácii sa im dá všetkým veriť, je navyše veľmi pekne prepojený s historickými udalosťami 2. svetovej vojny.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

Majka
Neoverený nákup
15.3.2023
Iný pohľad na vojnu
Myslím si, že táto kniha dokáže zaujať široké spektrum čitateľov. Ponúka naozaj špecifický pohľad na udalosti, ktoré sa počas vojny udiali z “iného uhla pohľadu.” Každý, komu som ju doteraz odporučila, bol spokojný. (Dokonca aj môj manžel a to už je čo povedať) Čítať viac
10

K nihy sú moja celoživotná záľuba, N emám rada konflikty, I ntrovert sa vo mne skrýva, H umor potrebujem k životu, A zbožňujem pandy :)

Dominika
Overený zákazník
10.6.2021
kvalitná kniha
veľmi dobrá a pútavá kniha. je to až neuveriteľné, že tento príbeh sa skutočne stal. zaujímavé bolo najmä vytváranie vzťahu doktora Kerstena s Himmlerom. bolo skutočne fascinujúce čítať ako sa mu darilo manipulovať s Himmlerom a zachrániť tak tisícky životov. stojí za prečítanie :) Čítať viac
25

Zboňujem knihy a každú voľnú chvíľu trávim buď sledovaním noviniek a zapĺňaním svojho wishlistu, alebo tým, že čítam knihy. Väčšinou čítam hneď dve naraz :-) Jednu v práci a jednu doma. Čítam rôzne žánre, a mám mániu zbierať všetky knihy od autora, ktorý sa mi zapáči.

Alžbeta Szomolaiová
Overený nákup
9.6.2021
Výnimočný príbeh
Tak tejto knihe davam bez mihnutia oka 5 hviezdičiek z piatich. Kníh z obdobia vlády Hitlera je neúrekom, ale táto kniha je rozhodne iná. Félix Kersten bol mladým maškrtným mužom, ktorý pútal pozornosť hlavne svojou objemnosťou. No pod mohutným telom skrýval veľké a láskavé srdce. Po tom,čo ho doktor Kô naučil praktizovať ázijské techniky masérstva, rozbehol svoju veľmi úspešnú kariéru. Je tak úspešný,že sa o ňom dozvie aj sám Himmler. A tu začína príbeh muža, ktorý sa naoko stáva priateľom Himmlera, lieči nejedného nacistického dôstojníka a v pozadí sa snaží zachraňovať životy nevinných. Kniha okrem vzťahu Himmlera a Kerstena opisuje aj vojnové udalosti až po oslobodenie krajiny spod vlády Nemcov. Veľmi pútavá kniha a vrelo ju odporúčam každému. Čítať viac
2

Verím, že knihy sú nevyčerpateľnou studňou vedomostí a rozhľadu, ktoré určujú smer nášho života. A tiež verím, že človek prežije toľko životov, koľko prečíta kníh.

Michal Labaj
Overený nákup
12.4.2021
História ľudstva je smutný príbeh. Sú však aj momenty, ktoré napriek obrovskej temnote vnášajú svetlo. A práve tým je doktor Félix Kersten, mierumilovný, prívetivý a nezvyčajne ľudský. Skutočný vojnový hrdina, bez ktorého by dnes svet vyzeral inak. Miestami až neuveriteľný príbeh zachytáva svedectvo o ohavných činoch, ktorých sa dopúšťalo Nemecko a o dôvernom vzťahu medzi Félixom Kerstenom a Himmlerom, beštiálnym katom a strojcom zločinov proti ľudskosti. Doktor si plnil svoje profesionálne poslanie a to zbaviť bolestí každého bez rozdielu, svoj život však zasvätil niečomu oveľa, oveľa vyššiemu, záchrane státisícov nevinných ľudí, prostredníctvom do detailu premysleného, sofistikovaného plánu. Kniha zanecháva hlboký odkaz, smutné a zároveň skvelé čítanie. Čítať viac
7.4.2021
Ľudskosť v čase vojny.
"Muž so zázračnými rukami" rozpráva príbeh o Félixovi Kerstenovi, neobyčajnom lekárovi, ktorý ako jediný dokázal pomôcť Heinrichovi Himmlerovi s jeho silnými bolesťami žalúdka. Tento naoko, nenápadne pôsobiaci, korpulentný muž, dokázal malými ľsťami prekabátiť obávaného muža a zachrániť tak niekoľko tisíc životov pred istou smrťou.

V knihe sa čitateľ dozvedá nielen o pôsobení doktora Kerstena v službách Himmlera, ale zobrazuje aj spôsob, akým získal schopnosť liečiť ľudí prostredníctvom hmatovej metódy. Jeho ruky sa stali zázračným nástrojom, ktoré prinášali úľavu. Stal sa vyhľadávaným a slávnym vo svojom odbore, ale nikdy nestratil pevnú pôdu pod nohami. Bol srdečný, empatický a duševne vyrovnaný. Prvotnú nevôľu ošetrovať obávaného muža vystriedala snaha ušetriť pred smrťou čo najviac ľudí. V súvislosti s tým sa Kersten dostával do čoraz väčšieho nebezpečenstva a musel byť deň čo deň ostražitejší. Prichádzal do styku s tými najobávanejšími mužmi ríše, ktorým nebolo po vôli to, ako rýchlo doktor dokázal ovplyvniť Himmlerov úsudok.

Aj napriek tomu, že sa dej odohráva počas 2. sv. vojny a v blízkosti hlavného správcu deportácií, autor nezachádzal do podrobností hrôz koncentračných táborov. Celý dej bol zameraný prevažne na Kerstenov život a jeho poslanie. Aj keď to znie až neuveriteľne, doktorovi sa svojím bystrým umom a schopnosťou uľaviť od bolesti, podarilo priamo pod nosom najväčších zločincov vtedajšej doby oslobodiť obrovské množstvo zajatcov. Muž so zázračnými rukami je veľmi inšpiratívny príbeh o srdečnom a láskavom doktorovi, vďaka ktorému prežili tí, ktorí nádej v prežitie dávno stratili. Vrelo odporúčam. Určite neoľutujete.
Čítať viac
28.11.2020
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Doktor Félix Kersten (nar. 1898), špecialista na zdravotnú masáž,
žil od roku 1922 v Nemecku a tu sa stal žiakom majstra čínskych liečebných masáží, doktora Ko. Po jeho odchode do Tibetu prevzal jeho pacientov a vybudoval si medzinárodnu prax. V roku 1928 odišiel do Holandska, kde pôsobil ako doktor kráľovskej rodiny. V roku 1934 se vrátil do Nemecka.

Himmlerovi, mocnému šéfovi gestapa a jednému z najobávanejších veliteľov Tretej ríše, trpiacemu bolesťami brucha, doporučil Kerstena August Diehn. Kersten sa zdráhal, no nakoniec žiadosť Heinricha Himmlera, aby sa stal jeho osobným fyzioterapeutom, prijal, lebo sa obával o svoju bezpečnosť v prípade, že by odmietol.
Ocitá sa na pravidelných stretnutiach v sídle gestapa, je ponorený do najhorších mocenských intríg 20. storočia, čelí nenávisti SS. S postupným získavaním dôvery a vplyvu nad Reichsführerom Kersten prichádza so žiadosťami o prepustenie a záchranu jednotlivcov, skupín, celých národov. V roku 1941 intervenoval v prospech holandských disidentov. V poslednej fáze vojny zohral významnú sprostredkovateľskú úlohu medzi Himmlerom a Norbertom Masurom, členom švédskej pobočky WJC. Výsledkom bolo, že Himmler súhlasil s tým, že zabráni ničeniu nacistických koncentračných táborov do oslobodenia spojencami a ušetrí životy zvyšných 60 000 Židov v táboroch.

Životný príbeh je napísaný veľmi pútavo, je bohatý na detaily, zobrazuje osobný život lekára a miestami je až ťažko uveriteľné, ako dokázal Kersten Himmlerom manipulovať, aby dosiahol svoj cieľ.

Odporúčam tím, ktorí sa zaujímajú o netypický pohľad na fungovanie nacistického režimu odhaľujúci projekty často neznáme pre širokú verejnosť - túžba vytvoriť nové náboženstvo, stratégia eliminácie francúzskeho, belgického a holandského obyvateľstva hladomorom, projekt deportácie Holanďanov do Poľska...
Čítať viac
21.11.2020
Muž so zázračnými rukami je príbeh o úžasnom, prívetivom a obľúbenom lekárovi Kerstenovi, ktorý vďaka “priateľstvu” s Himmlerom zachránil tisíce ľudí z koncentračných táborov, väzňov zachránil pred popravou, Židov pred plynovými komorami a spaľovacími pecami. V pár kapitolách sa dozvedáme aj o jeho narodení a štúdiách, o jeho rodine, ale väčšina príbehu je vlastne o tomto nezvyčajnom vzťahu, ktorý títo dvaja muži medzi sebou mali. To ako Kersten dokázal obalamutiť Himmlera, niekedy so strachom, niekedy s neúspechom, ale väčšinou úspešne, bolo obdivuhodné. Samozrejme treba spomenúť, že mu pomáhali aj iní ľudia z Himmlerovho okolia. Všetko sa dočítate v knižke.

Veľmi sa mi páčilo, že v knihe nie sú detailne spomenuté brutality. Naozaj len okrajovo. Ale aj tak s napätím sledujete, či opäť Kersten presvedčí Himmlera, aby oslobodil ďalšiu ľudskú bytosť. Aj vďaka tomu, že mal celé roky Himmler bolesti žalúdka a Kersten ho liečil, tak aj vedel ako naňho. Vedel to, že v najhorších záchvatoch je Himmler najzraniteľnejší a vtedy ho prosil o pomoc.

Toto je príbeh podľa skutočnej udalosti jedného odvážneho a neuveriteľne ľudského lekára. Napínavé a pútavo napísané. Knihu doslova zhltnete a budete pýtať dupľu.
Čítať viac
16.10.2020
Výborná!!!
Nemala som veľké očakávania, no táto knižka ma veľmi príjemne prekvapila. Úžasný príbeh o mužovi, ktorý dokázal prekabátiť samotného Himmlera a tak zachrániť veľa životov. Príbeh je pútavý a doložený faktami - dozviete sa, čo sa v daných časoch dialo a tiež natrafíte na pár pikošiek zo života Hitlera, Himmlera... výborne spracovaná kniha, čítala sa doslova sama... odporúčam, pre mňa jedna z najlepších kníh tohto roka :) Čítať viac
5

Introvertná blogerka, knihomoľka a snáď budúca prekladateľka. :)

Sabína Lipovská
Overený zákazník
14.9.2020
Veľmi fajn čítanie
Kniha Muž so zázračnými rukami od Josepha Kessela rozpráva skutočný príbeh osobného lekára Heinricha Himmlera. Človeka-maséra neobyčajných schopností, muža, ktorý počas druhej svetovej vojny zachránil tisíce a tisíce ľudí vďaka svojmu vplyvu, ktorý mal na jedného z najnebezpečnejších nacistov všetkých čias.

Po obsahovej stránke ma kniha veľmi milo prekvapila. Nevedela som, čo od nej čakať, ale ukázala sa byť pútavá a ľahko čitateľná, hoci téma až taká ľahká nebola. Možno by som z diela mala iný pocit, keby sa jednalo o fikciu, ale keďže ide o skutočný príbeh, musím povedať, že je to veľmi zaujímavá kniha, ktorú odporúčam všetkým tým, čo vyhľadávajú vojnovú tematiku. A musím ešte pochváliť obálku a pevnú väzbu knižky - veľmi, veľmi podarené!
Čítať viac

Joseph Kessel

Čítať viac
Kúpte spolu
Muž so zázračnými rukami - Joseph Kessel, MONICQA PUBLISHING, 2020
Šarkany - Romain Gary, MONICQA PUBLISHING, 2019
18,98 €

„Je to naivné no...niekedy je nádej jedinou alternatívou lebo realita je priťažká.“