Veronika Krištofovičová

7

Moje srdcovky

Moje odznaky

Verný zákazník
Magický návrat
Šťastných 7
2022
Šťastných 7
2021
Šťastných 7
2020
Šťastných 7
2018
Šťastných 7
2017
Šťastných 7
2016
Plány do budúcnosti
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje aktivity

7
Veronika Krištofovičová

Veronika Krištofovičová získala odznak Šťastných 7

17.06.2022 12:30

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Šťastných 7
7
7

Veronika Krištofovičová napísala recenziu

06.04.2022 13:19

Nekonečné dny je bez debaty jedna z najlepších kníh v mojom živote. Tempo je pomalšie, dosť bohaté na opisy, ale netreba sa toho báť. Vďaka zaujímavému deju a postavám sa knižka číta dobre a pomerne rýchlo. Aj keď si myslím, že si ju budete chcieť skôr vychutnávať a nie prečítať na posedenie. Je to príbeh sebeckého a do seba zahľadeného otca, ktorý sa neštíti toho, aby svoju dcéru vzal z bezpečného domova, narozprával jej klamstvá a odtrhol od matky a bežného života. A aj keď ju veľa vecí naučil na pomerne malom priestore za veľmi skromných podmienok, tak na konci knihy sa ho nedalo ľutovať, ani obdivovať. Peggy žila v die Hütte 9 rokov s psychicky narušeným človekom.

Čítať viac

7
Veronika Krištofovičová

Veronika Krištofovičová získala odznak Šťastných 7

11.11.2021 23:26

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Šťastných 7
7
7

Veronika Krištofovičová napísala recenziu

21.11.2020 07:56

Opäť som dychtivo otáčala stránku za stránkou, každá kapitola končila otvorene a chcela som za každú cenu vedieť, čo bude v tej ďalšej. Má to tempo, prekvapivé momenty, aj zvraty. Všetko, čo naozaj dobrý psychotriler má mať. Áno, Fitzek si drží svoj štandard. Ale prečo nie? Ja od neho vždy dostanem čo očakávam a veľkým plusom v jeho knihách sú zaujímavé tradičné, aj menej tradičné miesta.
Zlodej duší začína síce nechutne, ale je slabším odvarom (napr.) Izolovaných, čiže ak premýšľate nad prvou knihou od Fitzeka, tak to môže byť práve Zlodej duší. Autor vám ukáže čo je v ňom, ale trošku miernym spôsobom (či?). :) Pokiaľ si ale trúfate viac, tak siahnite napríklad po Izolovaných. ;)

Čítať viac

7
7

Veronika Krištofovičová napísala recenziu

21.11.2020 07:54

Naozaj pár strán bolo nechutných (“Povedz, ľúbim ťa, ocko!”), ale asi mám silný žalúdok, pretože som knihu prečítala jedným dychom. A taktiež som si nevytvorila vzťah k Vanesse. Ani k učiteľovi samozrejme. Je to ten typ postáv, ktoré vo vás vyvolajú divné pocity, neviete v nich čítať, neviete čo si o nich myslieť...
Kniha je pútavo napísaná. Žiadne omáčky, žiadne nudné miesta. Je to ponuré čítanie, hlavou sa mi preháňalo milión myšlienok, ktoré vám sem nenapíšem. Radšej.
Ja som sa jednoducho neprinútila Vanessu ľutovať.

Čo dodať? Ako sa vyjadrila Gillian Flynnová: “Brilantné a šokujúce... Toto si jednoducho musíte prečítať.”

Čítať viac

7
7

Veronika Krištofovičová napísala recenziu

21.11.2020 07:52

Začalo to rezkým tempom, strany odsýpali a aj keď som v podstate vedela o čo pôjde a aké rozhodnutie Alice a Paul urobia, tak ma príbeh nenudil a zaujal. Takto to bolo do konca knižky a pre tieto veci vám Prvú lož aj odporúčam.

Na druhej strane sa v príbehu vyskytlo niekoľko nezmyselností, až som sa musela smiať. Nahlas a z chuti. Najskôr som postavu Alice “žrala” a verila jej pocitom a frustrácii z vyrovnávania sa zo situácie, v ktorej sa s Paulom ocitli. Až to s ňou skĺzlo do tragikomédie. Nemôžem viac napísať, lebo by som prezradila z deja a to nechcem, pretože aj napriek negatívam, ktoré v knihe sú, sa knižka oplatí prečítať. Naozaj. Pokiaľ hľadáte niečo svižné, s čím “zabijete” pár hodín, tak skúste Prvú lož. Nepíšem, že to je 100% bez chybičiek, ale rozhodne nenudí. A ja mám po jej prečítaní dobrý pocit a o to ide...

Čítať viac

7
7

Veronika Krištofovičová napísala recenziu

21.11.2020 07:49

Muž so zázračnými rukami je príbeh o úžasnom, prívetivom a obľúbenom lekárovi Kerstenovi, ktorý vďaka “priateľstvu” s Himmlerom zachránil tisíce ľudí z koncentračných táborov, väzňov zachránil pred popravou, Židov pred plynovými komorami a spaľovacími pecami. V pár kapitolách sa dozvedáme aj o jeho narodení a štúdiách, o jeho rodine, ale väčšina príbehu je vlastne o tomto nezvyčajnom vzťahu, ktorý títo dvaja muži medzi sebou mali. To ako Kersten dokázal obalamutiť Himmlera, niekedy so strachom, niekedy s neúspechom, ale väčšinou úspešne, bolo obdivuhodné. Samozrejme treba spomenúť, že mu pomáhali aj iní ľudia z Himmlerovho okolia. Všetko sa dočítate v knižke.

Veľmi sa mi páčilo, že v knihe nie sú detailne spomenuté brutality. Naozaj len okrajovo. Ale aj tak s napätím sledujete, či opäť Kersten presvedčí Himmlera, aby oslobodil ďalšiu ľudskú bytosť. Aj vďaka tomu, že mal celé roky Himmler bolesti žalúdka a Kersten ho liečil, tak aj vedel ako naňho. Vedel to, že v najhorších záchvatoch je Himmler najzraniteľnejší a vtedy ho prosil o pomoc.

Toto je príbeh podľa skutočnej udalosti jedného odvážneho a neuveriteľne ľudského lekára. Napínavé a pútavo napísané. Knihu doslova zhltnete a budete pýtať dupľu.

Čítať viac

7
7

Veronika Krištofovičová napísala recenziu

21.11.2020 07:48

Táto kniha ma úplne opantala. Veľmi, veľmi sa mi páčilo vykreslenie charakterov postáv; miesto, kde sa dej odohrával; aj zvláštny “opar”, ktorý sa vznášal nad celým príbehom a priam ho pri čítaní cítiť.
Drogy, alkohol, ponocovanie, štúdium, cudzie jazyky, umenie, priateľstvo, žiarlivosť, hnev... to všetko predchádza zločinu. K vražde.
Dej je veľmi pútavý, neustále ma držal v napätí, v pozore. Ja som veľmi zvedavý človek, čiže na mňa táto kniha zapôsobila a aj štýl, akým je napísaná. Veľmi rada som sa vracala k čítaniu.
Nehovorím, že to bolo bez chyby. Napríklad by nebolo na škodu, keby mala knižka možno o sto(?) strán menej. Ale celkovo toto dielo hodnotím pozitívne. Zatiaľ je to rozhodne jedna z najzaujímavejších kníh za tento rok a môžem len odporúčať.

Čítať viac

7
7

Veronika Krištofovičová napísala recenziu

21.11.2020 07:46

Alex Dahl ma jej druhou knihou presvedčila o svojom talente. Zbožňujem túto autorku. Chlapec pri dverách bol skvelý a Dievča s cudzím srdcom ešte lepšia. V príbehu sa prelína rozprávanie Alison a rozprávanie Iselin (matka zachráneného dieťaťa).
Alison som nesmierne ľutovala. Ako matka matku som ju chápala. Tie opisy jej zúfalstva a bolesti sú tak reálne napísané, že sama som tú bolesť cítila. Neskutočné. Neplakala som, ale ťaživý pocit z príbehu vo mne ostal.
Nehľadajte v knihe prekvapivé momenty, ani nič, čo tam nie je a ani nemá byť. Načo. Presne som vedela kam toto celé smeruje a som vďačná autorke, že nekombinovala, nepreháňala...
Neverila som, že toto môže napísať žena, ktorá niečo podobné nezažila. A veru som mala pravdu (prečítajte si poďakovanie).

Dievča s cudzím srdcom je príbeh o materinskej láske, o bolesti zo straty vlastného dieťaťa, o zúfalstve, o vine a obviňovaní sa...
Skľučujúce a smutné čítanie. Nesmierne sa teším na ďalšiu knihu od tejto autorky.

Čítať viac

7
7

Veronika Krištofovičová napísala recenziu

21.11.2020 07:45

Máme tu novinku - mysteriózny triler - z pera dvoch slovenských autoriek. Veľmi som bola zvedavá na túto knižku a som maximálne spokojná. Ako inak, keď som ju prečítala za jeden večer a jedno ráno. Vďaka počtu strán je to naozaj jednohubka, ktorá nedostala príležitosť nudiť ma. Vďaka zaujímavému deju som knihu prečítala jedným dýchom. A vďaka rezkému tempu a sympatickým postavám dúfam, že autorky plánujú ďalšiu knihu. Čoskoro.
V knižke nájdete tajomno, napätie a prelína sa v nej rozprávanie dvoch hlavných postáv - Mii a Tibora, v ktorom sa orientujete ľahko.
Okrem iného sú tieto dve postavy veľmi sympatické. Mia je usilovná a inteligentná študentka filozofie a Tibor nesmelý a priateľský doktorand.
Autorka Veronika Bošková do knižky zakomponovala filozofiu, čo sa mi veľmi páčilo. O to viac, že ju študovala, čiže v téme sa vyzná a vďaka tomu príbeh naberá na uveriteľnosti a hodnote.
Hádanky a šifri, tajné spolky a zmiznuté študentky...
A že ju napísali dve autorky? To vôbec nie je poznať. Klobúk dole.
Odporúčam!

Čítať viac

„Ať jsou bohové kdokoli, nejsou to žádní blbci. Naše posedlost slávou v nich určite vzbudzuje zároveň smích i úžas.“

Příliš blízko jatek - Charles Bukowski, 2012
Příliš blízko jatek
Charles Bukowski