Lupene vo vetre - Virginia C. Andrews, NOXI, 2019

11,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Lupene vo vetre

Druhá časť päťdielneho románu Virginie Andrews plynulo nadväzuje na záverečné udalosti knihy Kvety v podkroví. Po úteku z Foxworth Hallu smerujú súrodenci Chris, Cathy a... Čítať viac

2. diel série
Kvety v podkroví
Vydavateľstvo
NOXI, 2019
424 strán
6 hodín čítania

Druhá časť päťdielneho románu Virginie Andrews plynulo nadväzuje na záverečné udalosti knihy Kvety v podkroví. Po úteku z Foxworth Hallu smerujú súrodenci Chris, Cathy a Carrie do Južnej Karolíny, kde sa dostanú do rúk lekára Paula Sheffielda... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

11,90 €

U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 4 – 5 dní

Dostupné v 7 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania
Lístky ve větru - Virginia C. Andrews, Moba, 2014
Pevná väzba s prebalom
Čeština, 2014
Vypredané

Z kolekcie: Knižný kompas

Naši škriatkovia odporúčajú

Eliška - Táňa Keleová-Vasilková, Ikar, 2024

Viac o knihe

Druhá časť päťdielneho románu Virginie Andrews plynulo nadväzuje na záverečné udalosti knihy Kvety v podkroví.

Po úteku z Foxworth Hallu smerujú súrodenci Chris, Cathy a Carrie do Južnej Karolíny, kde sa dostanú do rúk lekára Paula Sheffielda. Keď sa tento osamelý vdovec dozvie o ich prežitom utrpení, rozhodne sa osvojiť si ich. Deti sa opäť učia žiť v normálnych, dôstojných podmienkach bez strachu z trestov a bitky a dôverovať ľuďom, ktorí ich obklopujú.
Chris začne študovať medicínu, Carrie navštevuje internátnu školu a Cathy nasleduje svoj sen stať sa baletkou. Dostane sa do miestnej baletnej školy a spoznáva tanečníkov, ktorí zohrajú dôležitú úlohu v jej profesionálnom i osobnom živote. Jej komplikovaná povaha jej však bráni zaradiť sa do spoločnosti tak, ako by sama chcela. Túžba pomstiť sa matke za prežité utrpenie a smrť mladšieho súrodenca udržiava jej povahu v neustálom napätí a odrazí sa aj na jej vzťahoch s mužmi. Komplikovane sa vyvíja i jej vzťah k doktorovi Sheffieldovi, ktorý k nej prechováva nežné a úprimné city. Aj napriek snahe žiť plnohodnotný a bezstarostný život, Cathy zakaždým narazí na svojich vnútorných démonov. Pomaly začne pripravovať nemilosrdný plán pomsty.

Pútavo a dôveryhodne napísaný príbeh, výborné psychologické vykreslenie postáv a nečakané dejové zvraty ani na chvíľu nenechajú čitateľa ľahostajným a budú ho nútiť myslieť na príbeh aj dlho potom, čo knihu odloží.
Čítať viac
Originálny názov
Petals on the Wind
Počet strán
424
Väzba
pevná väzba
Rozmer
132×206 mm
Hmotnosť
522 g
ISBN
9788081115295
Rok vydania
2019
Naše katalógové číslo
660799
Vydanie
1
Štýl
napínavý, psychologický
Jazyk
slovenčina
2. diel série
Kvety v podkroví
Vydavateľstvo
NOXI
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Lupene vo vetre - Virginia C. Andrews, NOXI, 2019
Pijavica v sukni - Dana Hlavatá, Naše vojsko, 2019
23,46 €

Hodnotenia

4,7 / 5

18 hodnotení

14
2
2
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

38

Som mama malej slečny, s ktorou rady čítame. Snažím sa na IG písať svoj názor na mnou čítané knihy formou recenzií. Pri knihách si výborne oddýchnem, len keby toho času bolo viac :)

Beáta Kiselová Bileková
Overený zákazník
29.9.2023
Veľmi dobré
Po strhujúcej prvej časti tejto skvelej pentalógie za ňou príliš nezaostáva ani tá druhá, odohrávajúca sa v 60-tych r. 20. stor. Po úspešnom úteku z Foxworth Hallu súrodenci Chris, Cathy a Carrie smerujú na juh USA za lepším životom. Osud ich privedie do rúk lekára Paula Sheffielda, u ktorého nájdu domov a oporu, môžu chodiť do školy a dávne sny o budúcnosti a kariére sa zrazu opäť zdajú byť dosiahnuteľné. Lenže Cathy je tá, ktorú minulosť najviac prenasleduje a túžba pomstiť sa matke je stále silnejšia a silnejšia. Jej vzťahy s mužmi sú ovplyvnené jej krutými zážitkami a ranami na srdci i duši. Podarí sa nakoniec trojici súrodencov začleniť do normálneho života?
Druhá časť tejto románovej série je o hľadaní miesta v živote a zaradení sa doň, pričom neschopnosť odpútať sa od minulosti ovplyvňuje konania postáv. Ich charaktery sú výborne prepracované, až čitateľ nadobudne pocit, že postavy sám pozná. Príbehu opäť nechýba dramatickosť, je emotívny, plný klamstiev, túžby po pomste, ale v neposlednom rade lásky. Možno si miestami poviete, že je to už pritiahnuté za vlasy, ale všetko so všetkým súvisí a v konečnom dôsledku do seba každá časť zapadne a tragédia osudu bude uveriteľnejšia. Ak ste ešte túto sériu nečítali, skúste ju, pretože je prepracovaná, autorka píše výborne a ja i napriek tomu, že takéto príbehy čítam veľmi málo, si od pani Andrews knihy rada prečítam, pretože mi jej príbehy a štýl sadli.
Čítať viac
11.2.2021
Kniha Lupene vo vetre, druhý diel série, nadväzuje na záverečné udalosti knihy Kvety v podkroví a zameriava sa na životy zostávajúcich detí, ktorým sa podarilo uniknúť z podkrovného väzenia. Príbeh, opäť podaný z perspektívy najstaršej dcéry Cathy, hovorí o vzostupoch a pádoch pri ceste k splneniu snov každého dieťaťa a snahe vyťažiť zo svojho života to najlepšie…ale Cathy sa nemôže vzdať svojej posadnutosti prinútiť matku platiť za hrozné činy, ktoré deťom vykonala.
Lupene vo vetre sú úplne odlišné v porovnaní so svojim predchodcom, ale nie sú o nič menej znepokojujúce. Preč sú zimomriavkové, jemné tlaky hrôzy Kvetov v podkroví. Lupene ponúkaju úplne iný tón. Príbeh tentoraz pulzuje do rytmu blížiacej sa pomsty a odpútania sa od minulosti. Alebo v prípade týchto postáv a všetkého, čím utrpeli, neschopnosť minulosti sa pustiť.

Kým v prvej časti bola Cathy vykreslená ako silné a vtipné dievča, stáva sa z nej mladá žena, ktorá musí mať neustále po boku muža, aby mala zo svojho života lepší pocit. Niekedy ma naozaj vytáčala a frustrovala svojimi pokrivenými plánmi, rozhodnutiami, myšlienkami a šialenou túžbou po spravodlivosti, ale zároveň to budovalo napätie a prinútilo ma obracať stránky, aby som zistila, ako sa príbeh bude ďalej vyvíjať. Čitateľ sa dozvie, aký trvalý vplyv má Corrinin čin na deti a na ľudí, s ktorými sa stretávajú. A rastúca podobnosť vo vzhľade a osobnosti medzi Cathy a Corrine je len tragická.

Príbeh je miestami telenovelou, miestami Shakespearovskou tragédiou a dychvyrážajúcou drámou, prináša manipuláciu, zneužívanie moci, emočné a fyzické týranie, sexuálne zneužívanie, ale aj detské traumy a rozbité ilúzie, ktoré zanechávajú celoživotné stopy na duši.
Čítať viac
Knizkomolka Lenka
Neoverený nákup
25.7.2020
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
•Druhá časť rozpráva o rokoch keď deti utiekli z podkrovia. Ich život začína vyzerať skoro idylicky, veď si ich pod ochranné krídla vezme lekár, dá im strechu nad hlavou a to najdôležitejšie lásku.
•Lenže tri porcelánové bábiky dospievajú a ich minulosť ich pomaly dobieha. Podkrovie na každom z nich zanechalo následky. Každý si teda nesie spoje problémy a hľadá spôsob ako sa s nimi vyrovnať.
•Príbeh opäť prerozprávala Cathy, ktorá tvrdo pracuje na svojej kariére baletky. Pritom sme svedkami jej hľadania lásky a plánovania pomsty. V podstate o tom je aj prvá polovica knihy, v ktorej som sa jej snažila porozumieť, lebo občas som jej rozhodnutiam naozaj naozaj nerozumela...ale keď vaše vnútro spaľuje nenávisť ako môžete nájsť šťastie a lásku?
•Druhá polovica knihy bola viac akčnejšie ale aj smutnejšia s mnohými odhaleniami, z ktorých mi bolo ťažko na duši... Ľudia sú naozaj kvôli peniazom a pomste schopní robiť neuveriteľné veci... Cathy sa pomstí ale či jej to prinesie mier na duši ukáže až čas.
•Z krásnych porcelánových bábik zostali len dve a ja som veľmi zvedavá na ich osudy v ďalších častiach.
Čítať viac

Recenzie, kritiky

„Kto z nás netúži po oslobodzujúcom závane romantiky? V príbehoch, ktoré sú inšpirované skutočnosťou, si prídete na svoje! Knihu by som darovala mame, kamarátke alebo každej žene, ktorá potrebuje čas pre seba. Dobrou knihou nič nepokazíte a pri vkusnej romantike to platí dvojnásobne.“
Kristína Králová, riaditeľka vydavateľstva NOXI

Vydavateľstvo NOXI

Čítať viac
Kúpte spolu
Lupene vo vetre - Virginia C. Andrews, NOXI, 2019
Pijavica v sukni - Dana Hlavatá, Naše vojsko, 2019
23,46 €

„Nemusíš to všetko pochopiť. Len buď so mnou.“

Chatrč - William Paul Young, 2009
Chatrč
William Paul Young