Kvety v podkroví - Virginia C. Andrews, NOXI, 2019

11,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Kvety v podkroví

Prvá časť svetoznámeho päťdielneho románu Virginie Andrews opisuje na základe skutočných udalostí osudy štyroch súrodencov v povojnovom období v Spojených štátoch amerických,... Čítať viac

4,7 31 hodnotení
1. diel série
Kvety v podkroví
Vydavateľstvo
NOXI, 2019
376 strán
5-6 hodín čítania

Prvá časť svetoznámeho päťdielneho románu Virginie Andrews opisuje na základe skutočných udalostí osudy štyroch súrodencov v povojnovom období v Spojených štátoch amerických, ktorým sa po smrti otca zásadne zmení životná situácia... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

11,90 €

Posielame do dvoch dní
Kniha je dostupná v 9 knižniciach. Pozrieť dostupnosť v knižniciach

Naši škriatkovia odporúčajú

Diár mojej premeny - Planeat, Michal Páleník, Planeat, 2023

Viac o knihe

Prvá časť svetoznámeho päťdielneho románu Virginie Andrews opisuje na základe skutočných udalostí osudy štyroch súrodencov v povojnovom období v Spojených štátoch amerických, ktorým sa po smrti otca zásadne zmení životná situácia. Ich matka, krásna, šarmantná žena sa po náhlom úmrtí manžela ocitne bez prostriedkov a rozhodne sa vrátiť do domu svojich nesmierne bohatých rodičov. Aby urovnala starý konflikt, ktorý spočíval v tom, že si vzala za manžela svojho strýka, a tiež aby získala obrovský rodičovský majetok, rozhodne sa „neprilievať olej do ohňa“ a zatají pred prísnym, chorľavým otcom svoje deti.
Malé dvojičky a dvaja dospievajúci súrodenci, Chris a Cathy, prežívajú svoje detstvo v podkroví luxusného domu, zavretí pred svetom, bez možnosti vyjsť na čerstvý vzduch a bez akýchkoľvek kontaktov s inými ľuďmi.

Milióny čitateľov na celom svete zaujal tento temný a napínavý príbeh vášne a zrady štyroch nevinných detí, uväznených sebectvom vlastnej matky. Aké útrapy a trápenia čakajú deti, ponechané na seba samých, bez rodičovskej lásky a starostlivosti? Ako sa táto neľahká situácia odrazí v ich správaní a na ich zdraví? A ako sa vyrovnajú so zložitým obdobím dospievania dvaja mladí, zúfalí ľudia? Podarí sa im napokon dostať sa na slobodu?
Čítať viac
Originálny názov
Flowers in the Attic
Počet strán
376
Väzba
pevná väzba
Rozmer
130×205 mm
Hmotnosť
474 g
ISBN
9788081115103
Rok vydania
2019
Naše katalógové číslo
591929
Štýl
napínavý, vojnový, tragický
Jazyk
slovenčina
1. diel série
Kvety v podkroví
Vydavateľstvo
NOXI
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,7 / 5

31 hodnotení

25
3
3
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

28

Som mama malej slečny, s ktorou rady čítame. Snažím sa na IG písať svoj názor na mnou čítané knihy formou recenzií. Pri knihách si výborne oddýchnem, len keby toho času bolo viac :)

Beáta Kiselová Bileková
Overený zákazník
19.9.2023
Skvelé
Už dávnejšie som čítala túto rodinnú ságu a konečne som si dala re-reading v ,,novom šate". Táto pentalógia je známa po celom svete, ale určite sa ešte nájde veľa čitateľov, ktorí ju nečítali, alebo nevideli sfilmované verzie. Vraví sa, že autorka sa inšpirovala skutočnými udalosťami, ale poniektoré zdroje to vyvracajú. Pravdu si vzala autorka do hrobu a ja určite nebudem polemizovať o pravde, pretože ide o skvelý román.
V prvej časti sa život štyroch súrodencov zmení od základov po smrti ich otca a spolu s matkou odídu do jej rodného domu. No nie je to dom, ale rovno obrovská hacienda, v ktorej ich babka a mama ukryjú v podkroví. Tam sa majú skrývať nanajvýš pár dní, ale stanú sa z toho dva roky. Matka sa opäť vydá, o deti prestáva javiť záujem a zákerná stará mama im všetko len sťažuje. Dve z detí dospeviajú a následky na seba nenechajú dlho čakať. Tie menšie chradnú a najlepším možným riešením sa zdá byť útek. Podarí sa im to?
Krásny, emotívny, smutný a bolestivý príbeh plný klamstiev, zrady, rodinných tajomstiev ale aj lásky, v ktorom museli deti skoro dospieť. Ich detstvo a dospievanie malo byť krásne, lenže tu museli bojovať o svoje vlastné prežitie. Niektoré skutočnosti boli ťažko uveriteľné, ale autorka vyskladala príbeh tak dobre, že všetko k sebe pasovalo a do seba zapadalo. Počas čítania ma mrazilo a možno som ani nechcela veriť, že by to mohla byť pravda, pretože by to bolo neskutočne kruté. Autorkin pútavý štýl a skvelé písanie si ma podmanili už dávnejšie a nad niektorými myšlienkami v knihe som sa musela aj pozastaviť. Vrelo vám knihu odporúčam. Po jej prečítaní budete chcieť hneď siahnuť po druhej časti.
Čítať viac
Jana KAŠŠOVÁ
Overený nákup
11.8.2023
Kvety v podkroví
Knihu som čítala kedysi dávno, ešte ako slobodná - je to neskutočný, strhujúci príbeh, príbeh.. Všetkých päť častí celej série som kúpila dcére k narodeninám a neviem sa už teraz dočkať, kedy mi ich požičia.. :-) Jednoznačne odporúčam, a som presvedčená, že nikto nezostane pri prečítaní prvej časti. Čítať viac
4.11.2021
Na jeden dych
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Pozitívne hodnotím celú túto pentalógiu. Momentálne knižky od Andrewsovej doslova hltám jednu za druhou. Asi si dám na pár týždňov pauzu, lebo po toľkých prečítaných knihách už akoby predvídam situácie v deji, ale to sa stáva, Andrewsovej príbehy sú však jednoznačne originálne.
Ak hľadáte knižku s motívmi rodinnej tragédie, určite odporúčam Andrewsovú a radím tiež začať práve knihou Kvety v podkroví. Knihu prečítate na jeden dych, nebudete sa od nej vedieť (ani chcieť) odtrhnúť. Čitateľa zarazí krutosť niektorých postáv, s ktorými ostro kontrastujú nevinné detské duše uväznených súrodencov. A práve to ju robí výnimočnou.
Čítať viac
11
Klub Mars - Rachel Kushner, 2020
Práve čítam
Klub Mars

Čítanie je moja terapia, moje hobby, moja vášeň a únik od reality.

Janka Haraksimová
Overený zákazník
21.2.2021
Prvý diel tejto ságy, ktorá je napísaná na základe skutočných udalostí. Príbeh sa odohráva v Amerike, kedy sa po strate manžela rozhodne matka detí vrátiť do jej rodného sídla, no musí skrývať svoje deti v podkorví. Autorka opisuje všedné dni 4 detí, ktoré sa ocitnú bez akekoľvek lásky, svetla a života v podkroví, su hladné no veria v nádej, že sa odtiaľ čoskoro dostanú. Čítať viac
28.1.2021
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Toľko sľubov. Toľko viery. Toľko zanedbávania. Toľká krutosť.

Aká matka zamkne svoje deti v podkroví, ktoré patrí jej vlastným týranským rodičom, kvôli zdedeniu veľkého majetku? Zoznámte sa s Corrine Dollanganger...

Corrine zostane po tragickej smrti manžela s deťmi sama a bez prostriedkov. Odhodlá sa napísať o pomoc svojím bohatým rodičom, ktorí ju vydedili, lebo utiekla a vydala sa za svojho nevlastného strýka. Po ich odpovedi sa rodina sťahuje do sídla Foxworth Hall. Kým si však udobrí otca, rozhodne sa deti ukryť v podkroví. Z niekoľkých dní sa nakoniec stávajú roky.

Príbeh súrodencov Chrisa, Cathy a dvojičiek Carrie a Coryho je vyrozprávaný z pohľadu najstaršej dcéry Cathy, s korou zažívame každú nespravodlivosť a šokujúce odhalenie. Jednotlivé postavy nie sú vykreslené v jednoduchosti, ich skutočné povahové črty, či už dobré alebo zlé, sa ukazujú postupne v celej knihe a môžu sa drasticky meniť v rámci kapitoly, až kým si čitateľ sám nevytvorí názor na jedinečnosť každej osobnosti.
Poprednou témou knihy je koniec nevinnosti. Dôsledky izolácie a straty akejkoľvek interakcie so svetom nemilosrdne ovplyvňujú fyzický, duševný, emocionálny a sociálny vývoj detí a menia priebeh ich života. Cathy a Chris, obetujúc svoje vlastné detstvo, sú nútení rýchlo dospiet a prevziať rolu náhradných rodičov svojich mladších súrodencov. Robia všetko pre to, aby minimalizovali utrpenie dvojčiat, zabávajú ich hrami a učením, aby ich malý životný priestor bol čo najpohodlnejší a najpríjemnejší a chránili ich pred hrôzami, ktoré ich obklopujú. Ani to však nepomôže, aby deti bez slnečného svetla, pohybu na čerstvom vzduchu a milujúceho prostredia nechradli ako ich papierové kvety. Chris a Cathy sa nebezpečne zbližujú a rozvíjajú sexuálne city jeden k druhému. Visí nad nimi temný tieň rodinnej histórie a ich bigotná babička im neustále pripomína, že sú hriešni, splodení z diabla, zlí od okamihu počatia a že je len otázkou času, kedy podľahnú žiadostivosti.

Táto kniha sa číta ľahko, ale myšlienky, s ktorými Andrews pracuje, sú zaujímavé a dodávajú príbehu zložitosť. Jazyk je nekomplikovaný, príbeh je však uhrančivý a od úvodných strán absolútne pohltí. Spôsob, akým autorka umožňuje, aby sa tajomstvá v životoch postáv po kúskoch rozvíjali, udržuje čitateľa v neustálej túžbe dozvedieť sa viac. Kvety v podkroví majú prvky temnej rozprávky, ide o záhadný, gotický román o bolesti, zrade, bezcitnosti, láske, súdržnosti a nádeji, zároveň mrazivý, ponurý, depresívny, emotívny a nesmierne zaujímavý. Zanechá vo vás vôľu vedieť, čo sa ďalej so súrodencami stane.
Čítať viac
13.11.2020
prečítaná na jeden dych
Najviac pútavá, ale tiež najsmutnejšia kniha, akú som kedy čítala. Prečítala som ju už druhý, no určite nie poslednýkrát. Táto kniha vo mne ešte dlho po prečítaní zanechala zvláštne pocity a často rozmýšľam nad osudmi štyroch "porcelánových bábik". Určite odporúčam aj ostatné 4 knihy, kde sa dozviete o už slobodnom, no nie celkom šťastnom živote hlavných hrdinov. Čítať viac
30.8.2020
Kvety v podkroví
Kniha, ktorá vo mne aj po prečítaní zanechala nepríjemné a smutné pocity a donútila ma nad knihou premýšľať ešte dosť dlho. Ešte som nič podobné nečítala. Autorka bez servítky napísala príbeh 4 súrodencov a opísala krutosti, ktoré sa na nich páchali. Následky na seba nenechali dlho čakať. Téma, ktorú predložila ma zaujímala a môžem povedať, že autorka nesklamala. Písať vie krásne i keď smutné veci a preto to bolo ešte emotívnejšie. Odporúčam, ale nie slabým povahám.... Čítať viac
Knizkomolka Lenka
Neoverený nákup
17.7.2020
•Príbeh o štyroch súrodencoch, ktorí boli nútení vyrastať v podkroví nie je žiadne oddychové letné čítanie. Je to veľmi silný, krutý a šokujúci príbeh. A vy strácate postupne nádej a vieru, tak ako hlavní hrdinovia.
•Príbeh je z pohľadu vtedy dvanásť ročnej Cathy, ktorá nám postupne odhaľuje ich cestu za dospievaním v podkroví, bez slnka, slobody a lásky. Ich životy už nikdy nebudú ako predtým. Budú navždy poznačené životom v podkroví a tieňmi minulosti...
•Musím sa priznať, že sa mi to čítalo ťažko (a to aj preto,že som mama) a bola som riadne ohromená. Pýtala som sa či majú nevinné deti trpieť za hriechy svojich rodičov a ako môže byť niekto taký zlý, krutý, zahľadený do seba a nevidieť čo robí svojim deťom, ktoré ho nadovšetko ľúbia a veria mu... Odpoveďou sú peniaze, moc a bohatstvo. Kvôli tomu sú ľudia (a áno aj matky úžasných detí ako porcelánové bábiky) robiť čokoľvek...
•Tento príbeh poznajú generácie. Pozná ho moja mama, dokonca stará mama a predpokladám, že ho budú poznať aj moje deti. Prečo? Lebo je to príbeh, na ktorý sa nezabúda.
Čítať viac
19
V korunách stromov - Richard Powers, 2020
Práve čítam
V korunách stromov

Nadšená knihomoľka, ktorá píše o knihách aj na Instagrame → @citam_citas.

Lea Vasková
Overený zákazník
17.7.2020
Nezabudnuteľná
Hoci som túto knihu čítala už veľmi dávno, spomienka na ňu nevybledla ani po rokoch. Tento príbeh je totiž tak emotívny, silný a nepredstaviteľný, že vás nepustí ani po prečítaní celej série, a to nie som prílišnou fanúšičkou románov...
Táto kniha (a vlastne aj celá séria) má veľmi zvláštny efekt. Príbeh totižto manipuluje sympatiami čitateľa, s každou novou knihou.
Táto kniha mi vlastne dala do života veľmi veľa. Naučila ma, že nemôžem nič a nikoho súdiť na základe jednostranných informácií, pokiaľ poriadne nepoznám aj pozadie príbehu.
Knihu určite odporúčam, avšak pripravte sa na to, že akým emotívnym a meniacim sa je dej, také budú aj vaše pocity z jednotlivých postáv.
A nezabúdajte: Nič nie je také, akým sa na prvý pohľad môže zdať.
Čítať viac

Vydavateľstvo NOXI

Čítať viac

„Krása je, keď nemáš potrebu nič meniť. Nič netúžiš pridať, nič vziať a len sa fascinovane dí­vaš, počúvaš. To platí­ v hudbe, vo výtvarnom umení­, v rozhovore, vo všetkom. Všetko závisí­ od potrieb človeka. Hladnému je krásny chrumkavý chlieb.“

Každý deň má niekto narodeniny - Silvia Bystričanová, 2013
Každý deň má niekto narodeniny
Silvia Bystričanová