Budú aj tŕne - Virginia C. Andrews, NOXI, 2020

11,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Budú aj tŕne

V tretej časti päťdielneho románu Virginie Andrews sa čitatelia stretávajú hlavnými predstaviteľmi, súrodencami Cathy a Chrisom, ktorí taja svoje príbuzenstvo, aby spolu mohli... Čítať viac

3. diel série
Kvety v podkroví
Vydavateľstvo
NOXI, 2020
344 strán
5-6 hodín čítania

V tretej časti päťdielneho románu Virginie Andrews sa čitatelia stretávajú hlavnými predstaviteľmi, súrodencami Cathy a Chrisom, ktorí taja svoje príbuzenstvo, aby spolu mohli žiť v partnerskom zväzku... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

11,90 €

U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 3 – 4 dní

Dostupné v štyroch knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Eliška - Táňa Keleová-Vasilková, Ikar, 2024

Viac o knihe

V tretej časti päťdielneho románu Virginie Andrews sa čitatelia stretávajú hlavnými predstaviteľmi, súrodencami Cathy a Chrisom, ktorí taja svoje príbuzenstvo, aby spolu mohli žiť v partnerskom zväzku.
Celý príbeh je vyrozprávaný Cathinými synmi – nevlastnými bratmi, štrnásťročným Jorym a deväťročným Bartom Shaffieldovými. Rovnako ako ostatní, ani oni netušia o desivých tajomstvách rodiny, ani o tom, kto sú tí, čo ich vychovávajú a aké dramatické detstvo prežili. Veselý a dobrosrdečný Jory sa pripravuje na dráhu tanečníka, zatiaľ čo problematický a neobratný Bart žije vo svojom vlastnom svete fantazijných predstáv. Zdanlivo pokojný život nevšednej rodiny naruší príchod nových susedov. Keď vedľajší dom obsadí bohatá stará pani so svojím komorníkom, osamelý Bart v nich nájde svojich jediných priateľov. Zhubný vplyv tajomných neznámych však nenechá na seba dlho čakať, a proti vôli Cathy a Chrisa sa pomaly začína rozmotávať spletité klbko strašných rodinných tajomstiev...

Populárna rodinná sága, ktorá sa dočkala aj filmového spracovania, si vďaka zaujímavému a strhujúcemu príbehu našla milióny priaznivcov na celom svete.
Čítať viac
Originálny názov
If There Be Thorns
Počet strán
344
Väzba
pevná väzba
Rozmer
30×205 mm
Hmotnosť
433 g
ISBN
9788081115660
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
720381
Vydanie
1
Štýl
historický, napínavý, psychologický
Jazyk
slovenčina
3. diel série
Kvety v podkroví
Vydavateľstvo
NOXI
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,2 / 5

13 hodnotení

8
1
2
2
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

38

Som mama malej slečny, s ktorou rady čítame. Snažím sa na IG písať svoj názor na mnou čítané knihy formou recenzií. Pri knihách si výborne oddýchnem, len keby toho času bolo viac :)

Beáta Kiselová Bileková
Overený zákazník
2.11.2023
Pochmúrne dobré
V tretej časti svetoznámej pentalógie vychovávajú Cathy s Chrisom jej synov - talentovaného štrnásťročného Joryho a deväťročného Barta s temnými stránkami. Keď sa do susedstva prisťahuje tajomná bohatá stará dáma so svojím komorníkom, len vtedy v Bartovi začne planúť oheň zloby a dávne rodinné tajomstvá môžu vyplávať na povrch. Je Bart ozaj tak zlý, že by mohol ublížiť rodine, alebo sa len dostal do ,,pavúčej siete"? Aké tajomstvá ukrýva stará pani?
Autorka aj v tejto časti prináša príbeh plný klamstiev, zrady, bolesti, lásky, tajomstiev a ich postupné odhaľovanie. Z uhlov pohľadu Barta a Joryho sa čitateľ vnára do príbehu a skúša pochopiť ich zmýšľanie. I tu môžeme vidieť, ako vie minulosť ovplyvniť ľudí a aké ťažké je s ňou bojovať. Autorka svojim darom podať postavy realisticky presvedčí čitateľa skoro o všetkom a samotný príbeh ani nemusí byť skvelý. V tomto prípade však všetko do seba skvelo zapadá a kĺbko minulosti sa pomaly rozmotáva. Skvelý pochmúrny príbeh vás bude nútiť otáčať stranu za stranou a vy budete na konci len radi, že sú pred vami ešte dve ďalšie časti. 9*/10*
Čítať viac
17.2.2021
Tretí román v sérii preskakuje na ďalšiu generáciu rodiny Dollangangerovcov. Prináša úplne nový temný príbeh s množstvom zvratov, napriek tomu desivá minulosť zostáva v pätách "porcelánových bábik" a straší aj ich deti. Keď sa do susedstva nasťahuje dáma v čiernom, rozpletá sa čoraz viac z predošlých životov a bezpečnosť všetkých je ohrozená. Deti sa snažia zhromaždiť útržky informácií, vynárajú sa postavy z minulosti a nakoniec budú tajomstvá odhalené.

Rozprávaním nás sprevádzajú synovia Cathy a musím priznať, že hoci je štýl rozprávania jedinečný, zmena uhlu pohľadu u mňa úplne nefungovala. Dichotómia Joryho ako „dobrého“ a Barta ako „zlého“ sa zdala prehnaná, kapitoly skákali medzi ich pohľadmi, ale ich hlasy neboli vytvorené natoľko zreteľne, aby som nemusela v úvode hádať, kto je práve rozprávačom, preto bolo pre mňa ťažsie príbeh sledovať. Kým Jory mal pôsobiť dojmom nevinného dieťaťa, miestami bol hlúpy a nevšímavý a jeho osobnosť nebola nijako rozvinutá nad rámec archetypu zlatého chlapca. Bart má, naopak, mimoriadne temnú stránku svojej osobnosti, väčšinu času trávi predstieraním, je veľmi otravnou, neznesiteľnou a znepokojivou postavou s bujnou fantáziou, násilníckymi sklonmi a vnútornými bojmi, ktorá bola až komickým obrazom diablovho splodenca.
Téma sa točí okolo boha a hriešnikov, ktorí sa musia vykúpiť predtým, ako môžu ísť do neba. A malý Bart chce byť anjelom smrti a vykonať rozsudok, aby zachránil svoju matku pred večným peklom.

Táto časť síce nie je mojou obľúbenou, ale celkovo si čítanie tejto gotickej ságy s pokrútenými rodinnými vzťahmi, temnými tajomstvami mnohých generácií a súrodeneckou rivalitou zatiaľ veľmi užívam a teším sa na ďalšie dva diely.
3,5/5
Čítať viac
Knizkomolka Lenka
Neoverený nákup
14.8.2020
•Neviem ako to autorka robila ale klobúk dole. Aj keď som čítala niečo pekné akosi v podvedomí alebo medzi riadkami som tušila, že to bude zlé a ono bolo... Celá tá kniha (a vlastne aj celá séria) je trochu tajomná a trošku psycho depresívna (ale v takej únosnej miere). A vy už aj chcete aby sa tie tajomstvá odhalili a zároveň túžite aby im to nepokazilo detstvo a žili v sladkej nevedomosti. Čítať viac
Paula Kuricová
Neoverený nákup
24.5.2020
Malé ženy
Mdlé čítanie . Chýba deju spád, .Možno ako výchovné čítanie . Cítiť literárne spracovanie tej doby. Čítať viac
Paula Kuricová
Neoverený nákup
24.5.2020
Budú aj trne
Päť dielov dobrého čítania, veľmi zaujímavý dej.Škoda že nevychádza dalšie
pokračovanie rýchlejšie. Mala by byť v ponuke celá séria
Čítať viac

Vydavateľstvo NOXI

Čítať viac

„Každý deň bol niečím zvláštny. Napríklad som robil všetko, čo ma bavilo, a prial som si, aby to nikdy neskončilo. A potom som si uvedomil, že neskôr môžem robiť niečo iné, rovnako zábavné, a že sa na to môžem rovnako tešiť.“