Zvonením sa všetko začína - Marek Zákopčan, YOLi, 2021

12,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Zvonením sa všetko začína

Neberú drogy, neboli na infekčnom... Čo je to za mládež?

Život za múrmi strednej školy prebieha podľa vlastných pravidiel. Mladá profesorka Lívia Smolná nastúpila na nové pracovné miesto a už od prvého dňa čelí skúške trpezlivosti.... Čítať viac

1. diel série
Školská odysea
Vek
14-18
Vydavateľstvo
YOLi, 2021
320 strán
4-5 hodín čítania

Život za múrmi strednej školy prebieha podľa vlastných pravidiel. Mladá profesorka Lívia Smolná nastúpila na nové pracovné miesto a už od prvého dňa čelí skúške trpezlivosti. Nie, študenti ju zatiaľ neničia, stala sa však tŕňom v oku kolegovi ... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

12,90 €

U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 3 – 4 dní

Dostupné v 37 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Knižné chvíle s voňavou kávou - Zo slovenskej pražiarne, Ebenica Coffee
Zvonením sa všetko začína - Marek Zákopčan, YOLi, 2021
12,90 €

Viac o knihe

Život za múrmi strednej školy prebieha podľa vlastných pravidiel. Mladá profesorka Lívia Smolná nastúpila na nové pracovné miesto a už od prvého dňa čelí skúške trpezlivosti. Nie, študenti ju zatiaľ neničia, stala sa však tŕňom v oku kolegovi v kabinete. Slovenčinára Daniela Riečana dráždi jej nadšenie, pokladá ho za prehnané. Študenti ho síce zbožňujú, ale on si drží profesionálny odstup. Ako dlho potrvá dvom pedagógom, kým zložia zbrane a začnú sa navzájom tolerovať? Podarí sa im to vôbec? V maturitnom ročníku študuje Líviin brat Marko. S priateľmi zažíva vzostupy aj pády, ale napriek občasným zakopnutiam príbehy každého z nich potvrdzujú známu pravdu, že najkrajšie roky života prežíva človek práve na strednej škole. Marko a jeho najlepší kamarát Lukáš sú miláčikmi dievčat. Mirka je do Marka už dlhšie zamilovaná a ani vo sne by jej nenapadlo, že to bude práve ona, kto mu pomôže zvládnuť náročné rodinné problémy.

Alkoholizmus žien, nedorozumenia, narušené vzťahy, tínedžerské lásky, vynucovanie autority, priateľstvo, význam vzdelania či podceňovanie druhých sú len zlomok tém, ktorým sa Marek Zákopčan venuje. Knihe nechýba humor a Zákopčanov príslovečný zhovievavý pohľad na študentov, ktorí sú iba o máličko mladší než on.

Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť


Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť
Čítať viac
Počet strán
320
Väzba
pevná väzba
Rozmer
125×200 mm
Hmotnosť
307 g
ISBN
9788055175164
Rok vydania
2021
Vekové odporúčanie
14-18
Naše katalógové číslo
758179
Vydanie
1
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
1. diel série
Školská odysea
Vydavateľstvo
YOLi
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,3 / 5

17 hodnotení

8
8
0
0
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

15.3.2024
Keď som niekde raz narazila na knihu Zvonením sa všetko začína, ozvala sa moja učiteľská dušička:"Túto knihu chceš!"
Chvíľu som po nej poškuľovala, ale napokon som si ju kúpila.

Veľmi som sa tešila, až ju začnem čítať. Keď som ju otvorila, ťažko som ju odkladala z rúk. Keby som nemala povinnosti, tak by som ju prečítala za jeden deň

Veľmi pohodová knižka z prostredia gymnázia, kde sa stretneme s učiteľkou Livkou, jej bratom, maturantom, Markom, jeho partiou, učiteľským zborom... Marko pôsobí ako bezstarostný, veselý chalan, na ktorého si robí zálusk nejedno dievča. S partiou zažíva štandardný študentský život, no doma to až tak ružové nemá.

Livka sa dostane do kabinetu so svojským a mne na prvý "pohľad" nesympatickým Mgr.Riečanom. Slovenčinár, ktorý je medzi študentmi veľmi obľúbený. Najskôr som túto postavu naozaj veľmi nemusela, ale časom som si ju obľúbila.

Príbeh je skvelý, moje učiteľské ja si prišlo na svoje

Jediné, čo mi na knihe trocha prekážalo, že tam boli chybičky - zlé pády, chýbajúce slovo, zle rozdelené slovo...
Čítať viac
22.10.2022
Príjemná stredoškolská oddychovka
Príbeh zo slovenského stredoškolského prostredia vás zoznámi so zákulisím učiteľského zboru. Daniel Riečan, mladý slovenčinár, obľúbenec študentov, musí čeliť výzve - novej mladučkej kolegyni v kabinete. Lívia Smolná, učiteľka dejepisu a etiky, bojuje s nevraživosťou prísediaceho kolegu a robí dohľad mladšiemu bratovi Markovi, ktorý je v maturitnom ročníku na rovnakej strednej škole.
Okrem učiteľov sa zoznamujeme aj s viacerými študentmi a ich problémami.
Kniha akoby nemala hlavného hrdinu ale skôr určité dvojice, na ktoré je sústredený ich vzájomný vzťah - Daniel + Lívia, Lívia + Marko, Marko + Lukáš, Marko + Mirka a podobne.
Každá kapitola začína krátkou "múdrosťou" profesorov, ktorí vystupujú v knihe. Príbeh, postáv prinášajú rôzne emócie, od veľkého smútku po šťastie a lásku. Kniha sa číta ľahko, neodohravajú sa v nej veľkolepé zvraty, je to pohodové čítanie a predovšetkým vtipné. Už dlho som sa nenasmiala nad nejakou knihou, preto som rada za takúto pozitívnu zmenu.
Páči sa mi, ako autor pojal príbeh zo svojho profesijného hľadiska učiteľa. Ukázal nám, čo všetko učiteľstvo obnáša, respektíve, čo je očiam obyčajných ľudí a študentov skryté.
Čítať viac
Sára
Neoverený nákup
8.7.2022
Super, dlho som tak dobrú knihu nečítala. Ľahko a rýchlo sa číta, dej je napínavý a zrozumiteľný. Ani raz som sa nezasekla. Odporúčam! Čítať viac
19.1.2022
Viac takýchto príbehov
Wau, tak toto bolo jedno skvelé čítanie. Knižku som otvorila a jedným dychom prečítala pomaly polovicu a keby nebolo nutné jesť, spať, starať sa o dieťa, domácnosť a proste jednoducho viezť život, padla by za niekoľko hodín. Humorný a autentický príbeh opisujúci obdobie jedného roku na gymnáziu mi neskutočne prirástol k srdcu. Od Mareka som už dávnejšie čítala Rande naslepo, takže som vedela, že talent, samozrejme, má.
.
V príbehu sa stretávame s množstvom postáv, ja som si ich obľúbila všetky, no najviac mi k srdcu prirástol profesor Daniel Riečan a jeho mladšia kolegyňa Livka. Daniel je prototypom človeka, učiteľa, ktorého by potrebovala každá škola. Jeho morálny kompas sa mi veľmi pozdával a neskutočne som žasla nad správnou komunikáciou - rady, vtipy, odporučenia - a jeho slávny príhovor ku žiakom a v závere aj na pedagogickej porade mi dokonca vohnal slzy do očí. Pre mňa jedna TOP postava, veľmi ma bavil, ako rozmýšľal, ako rozprával a ako konal. Livka si na škole musí vybudovať určitý rešpekt, pretože je tu nová, no zároveň na nej študuje aj jej mladší brat Marko a ten sa nachádza v poslednom ročníku.
.
Veľmi sa mi páčilo zasadenie deja práve do maturitného ročníka, pretože som zároveň s čítaním aj spomínala na vlastnú maturitu. No, keď sa raz pustíte do čítania, nečakajte len to pekné. Marek tu šikovne zapracoval prvé lásky, bozky, sklamania, ťažkú tému, akou je alkoholizmus a často zložité vyhliadky do života mladých študentov. Koniec ostal dosť otvorený, čo ma v prvom momente zamrzelo, ale potom som sa len usmiala, pretože to dáva možnosť pokračovania (zachytila som správne, že už je napísané?). Veľmi som sa pobavila aj na výrokoch učiteľov, ktorými začínala každá kapitola. Vkusné a vtipné doplnenie deja.
.
Samozrejme, nebolo to celé len o profesoroch, aj keď práve vďaka nim máme možnosť nahliadnuť do zákulisia celého vyučovania. Stretneme sa so skvelou partiou chalanov, ktorí sa majú naozaj radi a navzájom sa podporujú a spoznáme aj úžasné baby. Mne najmilšia bola, samozrejme, Mirka, ktorá v priebehu toho jediného roka prešla obrovskými zmenami. Priznám sa, že som čakala trošku iný koniec - myslím Daniel, Livka, Alan - ale tak snáď sa toho viac dočítame v pokračovaní
Čítať viac
Ema007
Neoverený nákup
26.11.2021
Nuda
No, mne sa kniha nepáčila. Čítam, čítam a stále čakám a čakám, kedy sa začne diať niečo zaujímavé, kedy sa niečo zomelie, rozprúdi sa to, no ani na strane 190 som sa nejakej super zápletky nedočkala, a tak som sa včera rozhodla to zabaliť. Je tam toho popísaného veľa, ale všetko mi to príde ako taká vata, zbytočné drísty, ktoré ma nebaví čítať. Na knihe sa mi najviac páčia asi tie výroky postáv, ktoré sú na začiatku každej kapitoly (a to tiež nie všetky). Inak nuda. Čítať viac
7

Som mlada baba ktora miluje čitat ???? Je to ako by som sa ocitla v inom svete

Adelka Izáková
Overený zákazník
9.11.2021
Perfektné
Ach kde sú tie časy , keď sme si mysleli ,že život je gombička. Snívali sme o dospelosti ako o niečom posvätnom a do školy mnohý chodili ako za trest. Rady od skúsených dospelákov sme brali jedným uchom dnu, druhým von. Človek si až neskôr uvedomí , aké bolo príjemné byť tínedžerom a s nadšením by sa vrátil do školských lavíc. Joj lákavá predstava všakže? Škoda ,že nemám čarovný prútik.

Otvorením knihy sa ocitneme v stredoškolskom prostredí presnejšie na gymnáziu kde práve nastúpila mladá učiteľka Lívia Smolná. Je plná elánu a odhodlania odovzdať žiakom čo najviac vedomosti. Dostane spoloční kabinet zo Slovenčinárom Danielom Riečanom. Ten je síce medzi žiakmi obľúbený a ma slušne vystupovanie no jeho povaha a protivne poznámky si vyžadujú poriadnu dávku trpezlivosti.

V maturitnom ročníku na gymnáziu jej aj Livin mladší brat Marko.

Marko bol jeden citlivý mladý muž s neľahkým osudom . Napriek tomu ochotný vypočuť a poradiť svojím kamarátom. Jeho postavu som si obľúbila.

Mirka knihomolka šedá Miška ktorá je pre spolužiakov neviditeľná už pár rokov je tajné zaľúbená do Marka.

Osud to zariadil tak , že práve Mirka sa dozvedá o jeho rodinných problémov a stoji pri ňom. Ich vzťah sa vyvíjal postupne iskra medzi nimi bola roztomilá.

Daniel bol učiteľ ktorého by som brala všetkými desiatimi.

Aj vedľajšie postavy dostali dostatok priestoru a mali vykreslené povahy veľmi reálne ako stretávame aj v bežnom živote.

Celý príbeh bol autentický vtipný mládežnícky svieži vráti vás to do vašich školských čias. Nesmierne som si to užila.

Ďakujem autorovi za to že mi ukázal aj pohľad medzi profesorov vždy som im chcela vidieť do hlavy.Veľmi aktuálne spracoval ťažšie témy.

Dokonca má dar reči, vie dokonalo opísať atmosféru, nálady a charaktery študentov. ?plne sa cítite ako by vás preniesol medzi nich. Humor ktorým autor disponuje je obdivuhodný.

Ak váhate či si to prečítať ja vám hovorím že pri tomto príbehu omladnete.

V knihe nájdete aj citáty môj najobľúbenejší je Najskôr miluj študovanie , potom študuj milovanie.

Hodnotenie /5
Čítať viac
21
Overený zákazník
8.9.2021
Pamätáte si na svoj maturitný ročník, stužkovú či dokonca samotnú maturitu?
?
Autor, Marek Zákopčan je učiteľom gymnázia a túto YA knihu zasadil do tohto prostredia, čo bola skvelá voľba. Cítila som v nej kúsok práve z autora a jeho skúseností. Je to nenáročný dej so študentmi v maturitnom ročníku a ich učiteľmi. Jednému z maturantov sa autor venuje o niečo viac, pretože nám odkrýva jeho rodinné zázemie, ktoré nie je vôbec ideálne a tak vytvára aj realistický pohľad na život niektorých študentov.
?
Na začiatku každej kapitoly sú citáty učiteľov, ktoré sa mi páčili. Nemôžem nespomenúť aj repliku jedného z učiteľov, ktorý sa dostal pod kožu nie len študentom v knihe, ale aj mne. Príbeh nie je vážny, je to v prvom rade zábavné čítanie, v ktorom nájdeme aj romantickú líniu. Je to čítanie, ktoré každého opäť prenesie do svojich maturitných čias a preto ju odporúčam každému.
Čítať viac
23

Všetky moje recenzie nájdete na instagrame @luckylady.stories :)

Luckylady. Stories
Overený zákazník
8.8.2021
V prvom rade chcem povedať, že autor sa rozhodol ísť veľmi riskantnou cestou, ktorá mohla vypáliť všelijako. Autor zasadil príbeh do stredoškolského prostredia na Slovensku. Toto je podľa mňa dosť riskantné, pretože väčšinou zvykneme čítať young adult príbehy odohrávajúce sa v zahraničí a nejak nám to americké stredoškolské prostredie už proste prirástlo. A musím za toto nesmierne autora pochváliť, že spracovanie bolo naozaj skvelé.

Veľmi sa mi páčilo celé stredoškolské prostredie, ktoré bolo autentické a ja som sa vrátila v čase do čias na mojej strednej. Okrem toho, musím pochváliť aj autorov štýl písania, ktorý sa čítal veľmi dobre. Zároveň využil aj hovorový jazyk, ale v primeranej miere, a dokázal vytvoriť autentickú atmosféru prostredia strednej školy.

Máme tu linky bežného života, kde môžeme sledovať správanie sa postáv a ich vývoj a taktiež aj linky lásky. Páčilo sa mi, ako autor dal vyniknúť viacerým postavám v príbehu a páčil sa mi pohľad aj z tej učiteľskej stránky, ale aj zo študentskej stránky. Marko bol veľmi zaujímavá postava, ktorá mala veľa toho čo povedať a ponúknuť, a v knihe nachádzame výbornú hĺbku a hlbokú myšlienku. V jednej časti som nechcela, aby kniha skončila happyendom, pretože sa mi nepáčilo, čo Marko urobil. Ale aj tento prvok bol autentický, ktorý sa bežne na strednej škole deje.

Daniel Riečan bol jedna z najlepších postáv, ktorá mala skvelý charakter a takto by mal vyzerať učiteľ. Páčila sa mi časť Danielovho preslovu, kde sa snažil študentom prehovoriť do duše. Učiteľstvo je ťažký a náročný výchovno-vzdelávací proces, pri ktorom by učitelia nemali zabúdať, že svojim konaním ovplyvňujú žiakov, preto by ich mali viesť tak, aby cítili spravodlivosť.

Všetkým postavám dal autor priestor vyniknúť dostatočne, či už svojim správaním, skutkami alebo slovami. Veľmi sa mi páčilo ako autor vymyslel romantickú linku Livky, nebolo to také prvoplánové, práve naopak. Vystihol tu aj skvelú kolegiálnosť, ktorá môže na pracovisku vzniknúť, aj keď to tak možno hneď nemusí vyzerať. Na druhej strane načrtol aj niektoré problémy, ktoré v školstve prebiehajú a mohli by sa zlepšiť.

Nechýbal zmysel pre humor, a veľmi sa mi páčili citáty jednotlivých učiteľov na začiatku každej kapitoly. Knižka sa niesla v duchu prirodzenosti a ja držím autorovi palce pri pokračovaní, ktoré si určite prečítam. Toto je slovenský autor, ktorý má čo čitateľovi ponúknuť, a ktorého knihy môžu byť nielen pre tínedžerov zaujímavé, ale aj poučné.
Čítať viac
28.6.2021
Táto knižka je presne vystihnutá zo žánru Young Adult. Mala všetky základné prvky.
Dej sa odohráva v prostredí gymnázia. Hlavní hrdinovia, Marko - maturant a Daniel - slovenčinár, perfektne zapadli do študijného života. Priznám sa, čakala som trošku iný príbeh, no ani tento nebol vôbec zlý.
Jednou z hlavných hrdinov je aj učiteľka Lívia, sestra Marka, ktorá je na škole nová.

Autor vyvážil učiteľský život so životom študentov, miestami ho aj dobre pospájal, vďaka čomu sa vytvorilo mnoho zaujímavých situácií. Charaktery postáv boli viac-menej realistické, a keďže aj ja som študentkou strednej školy, mnoho postáv som si prirovnala k reálnym ľuďom. Vo veľa veciach som sa videla a vedela si ich naživo predstaviť.

Autor má dobrý zmysel pre humor, ktorý vsadil do situácií a dialógov v knihe. Musím uznať, že som sa aj nie raz popri čítaní pousmiala.
V každej Young Adult knižke je aj niečo nie práve pozitívne, a ani tu to nebolo inak.

Koniec ma veľmi prekvapil, no nečakala som, že to skončí otvorene. Podľa toho by mohla mať kniha aj pokračovanie, no zatiaľ som nevidela, žeby sa niekto o druhom dieli zmieňoval. Uvidíme, čo môžeme od autora čakať.

Celkovo hodnotím knižku dobre, nič mi na nej nevadilo, popri čítaní som sa nenudila a postavy mi sadli.
Ak si chcete prečítať o tínedžeroch alebo učiteľoch, ktorí riešia vzťahy, školu alebo si len jednoducho užívajú život, začítajte sa do tejto novinky.
Čítať viac

„Keby z každej mojej myšlienky na teba vyrástol kvet, zem by sa stala ohromnou záhradou.“

Vymeňte kvetom vodu - Valérie Perrin, 2021
Vymeňte kvetom vodu
Valérie Perrin