Denisa Mrenicová

2

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje odznaky

Moje aktivity

2
2

Denisa Mrenicová napísal recenziu

09.06.2022 20:11

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Od autorky Viky Dominovej som doposiaľ nič nečítala. Registrujem jej tvorbu a YA príbeh Zoznam prianí ma zaujal, preto som sa rozhodla dať spisovateľke šancu, keďže sa orientujem na žáner dievčenských románov.
Dej sa točí okolo hlavnej hrdinky Sáry, ktorá má typický charakter nemotornej tíneďžerky. Postupom môjho veku mi takéto povahy hrdiniek vadia. Niekedy mi ich nemotornosť príde prehnaná. Asi je to tým, že ja nie som z cukru a nezakopnem o každý schod na ktorý stúpim. Z jej veku som už vyrástla, úprimne som si myslela, že na tento príbeh som už stará. Nakoniec sa karta obrátila a naplno som sa do deja ponorila. Hlavným hrdinom je frajer Adam, ktorý jazdí na motorke a často mení partnerky. Napriek jeho záletom som ho žrala rovnako ako hlavná hrdinka. Obľúbila som si aj Tima, najlepšieho kamoša Sáry a milujúcu babičku. Dej sa čítal ľahko, autorkin štýl mi skvele sadol. Páčili sa mi posolstvá v knihe a proste ten záver... Koniec ma úplne odrovnal (kto čítal viete), slzy mi tiekli potokom ako už dávno nie. Klobúk dolu. Knihu jednoznačne odporúčam!

Čítať viac

2
2

Denisa Mrenicová napísal recenziu

27.11.2021 15:30

Druhá časť dilógie Iba s tebou ma potešila takmer rovnako ako prvá kniha. Úprimne som si myslela, že Vianoce sa budú odohrávať väčšinu príbehu, tie však prišli až po 200 stranách a trvali približne posledných 100 strán. Myslela som, že vianočná atmosféra bude o niečo intenzívnejšia.
S hlavnou hrdinkou by som sa rozhodne chcela kamarátiť! V niektorých pasážach sme sa stotožňovali. Páči sa mi, že autorky Niku nevytvorili, ako býva zvykom v dievčenských románoch, že hlavná hrdinka je úplne drevo, neznáša telesnú, zakopne takmer o každý schod na ktorý stúpi. Nika je športovkyňa, má rada adrenalín ako ja a za to ju hodnotím veľmi pozitivne. Rovesníci, ktorí chceli Niku zničiť, by som potrestala mnohonásobne tvrdšie ako naozaj (ne)boli. Dala by som im to poriadne "vyžrať." Hlavná hrdinka bola zo začiatku hrozne otravná, neskôr sa to dalo s ňou vydržať, veď mala svoje dôvody.
Dominik bol zlatý, chápala som jeho situáciu a starosti. Som rada, že sa zotavil na toľko, aby niekomu rozkopal zadok.
Obe autorky píšu ako "jedna", nepostrehla som nijaké rozdiely, ladí im to bravúrne. Kniha je písaná z dvoch pohľadov (Nika, Dominik). Osobne mám veľmi rada knihy, ktoré sú písané viacerými pohľadmi a v tomto príbehu to vyšlo na jednotku.

Čítať viac

Bez teba
  • Simona Kutišová
  • Silvia Demovičová
4,8
11,65 €

2
2

Denisa Mrenicová napísal recenziu

21.11.2021 20:32

Istý skepticizmus ma sprevázadzal začiatkom knihy a ťahal sa so mnou približne do prvých päťdesiat strán. Vtedy som si hovorila "toto nebude dobrá recenzia." Bezhlavé konanie hlavných postáv bolo ako z vysnívaného príbehu autorky, ktorá miluje skutočnú celebritu a zaobalí ju v knihe tým, že jej zmení meno. Veď to všetky poznáme, každá máme svojho "DiCapria" .:)
Spisovateľka ma každou stranou presviedčala, že toto nie je len obyčajný príbeh. Vystupuje v ňom silná žena, ktorej konanie som v istých momentoch spochybňovala, ale od zásadného dejového zvratu v knihe som s ňou všetko prežívala. Dokázala mi, že začiatok knihy nebol bezhlavý, ale skutočný. A na konci mi takmer vyhŕkla slza.
Úprimne, nie som/ani som nikdy nebola fanúšičkou "uan dí", napriek tomu som vedela, ktorí člen skupiny sa ukrýva pod konkrétnou postavou v príbehu. Autorka chalanov vykreslila bravúrne, všetkých som si s istým odstupom obľúbila. Svet šoubiznisu bol vykreslený pravdivo a bolestivo.
V tomto momente, neviem, čo mám príbehu vytknúť. Všetky výhrady, ktoré som mala na začiatku vymizli s krásnym koncom. A som naozaj rada, že zmizli! Kniha vo mne zanechala príjemný dojem. Autorka má skvelý a pútavý štýl písania, ktorý mi sadol. Príbeh by sa určite ujal aj na zahraničnom trhu. Nepochybujem o tom! Teším sa na ďalšiu Barborinu tvorbu!

Čítať viac

2
2

Denisa Mrenicová napísal recenziu

29.07.2021 07:49

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Knihu by som neoznačila za "len" romantickú. Označila by som ju za romantický detektívnotriler. Príbeh nie je čistá oddychovka, rozoberá aj vážne témy.
Hlavná hrdinka mi bola sympatická, obdivovala som jej odvahu. Nikina kamarátka Sára sa mi nepáčila už od začiatku, jej falošnosť bolo cítiť na kilometre. A Damián? Ten bol úžasný, hnevali ma jeho tajnosti, ktoré za svet nechcel prezradiť. Na začiatku knihy sa mi páčil rozbeh dialógov medzi hlavnými postavami. Očakávala som, že ich "neznášanlivosť" pretrvá, avšak potom sa prirýchlo zbližovali. Obaja hrdinovia mali neskutočne nádherný vzťah s mladšími súrodencami. Veľmi som si krpcov obľúbila. Veď práve kvôli nim sa často stretávali na ihrisku.

Koniec knihy bol taký šokujúci, že ešte pár minút po dočítaní som ho musela predýchavať. Všetky spojenia, tajomstvá, stretnutia sa udejú až na samom konci. Teším sa na druhú časť a prosím nech vyjde čo najskôr.
Knihu odporúčam prečítať všetkým. Je to síce príbeh, ktorý by sa v realite odohral ťažko, ale stojí za prečítanie.

Čítať viac

2
2

Denisa Mrenicová napísal recenziu

31.01.2021 17:08

Od knihy som mala veľké očakávania. Docela ma aj prekvapila v dobrom slova zmysle, ale neviem, či budem fanúšičkou Ametystové lesa.

Dej je celkom zdĺhavý a väčšinou sa tam nič nedeje. Až koniec priniesol akciu a nejaké to rozuzlenie. Avšak si musíme počkať na druhú časť.

Hlavná hrdinka Meggie mi od začiatku nebola sympatická. Bola arogantná, svojská, typická tínedžerka, ktorá sa nejakou neznámou silou dostala do čarovného sveta a nevie ako sa vráti domov. Po čase sa jej správanie zlepšuje. Prispela k tomu aj Meggina moc uzdravovania.
Vtedy som si vedela k nej nájsť cestu, keď som hlavnú hrdinku bližšie spoznala. Mojou najobľúbenejšou postavou bol Cudzinec (nie z papiera ), ale aj Wen a Lia.

Autorka má u mňa plus za to, ako dokázala pospájať veci a odhaliť postavy (najmä Cudzinec).
Priznám sa, že do deja som nebola úplne zažratá. Občas som sa nútila do čítania, keď sa tam nič nedialo. Ale zvládla som to.

Čítať viac

2
2

Denisa Mrenicová napísal recenziu

25.08.2020 11:54

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Takmer nemám slov. Ako prvé poviem: odporúčam! Mne sa príbeh neskutočne páčil. Postavy boli úžasne vykreslené. Štýl autorky mi bol sympatický, jednoduchý a k veci. Sofiina práca v centre sa mi veľmi páčila. To, aký zápal mala pre kreatívnu prácu balíčkov. A do toho sa jej tam "votrel" agent, nie tak obyčajný, ale čo vie čítať myšlienky. A... ďalej nebudem prezrádzať.
V Taliansku som bola ale nie priamo v Ríme. Tu sa odohráva kniha, kde sa Sofia nechtiac ocitne a prejde si naozaj všeličim. Aj zlým. Zažije stratu, lásku, žiaľ, bolesť a to kvôli svojmu Daru, ktorý nevedome dostala.

William je poctivý a dodržiava pravidlá agentúry, pre ktorú pracuje, až sa mu to vymstí. Jeho opak Adam baží po pomste a je schopný pre to urobiť čokoľvek. Aj zabíjať. A nie len on.

Jediný problém je, že koniec vás úplne dostane a vy nemáte po ruke druhú časť. Opäť hovorím - prečítajte si túto slovenskú knihu.

Čítať viac

2
2

Denisa Mrenicová napísal recenziu

29.07.2020 10:13

Milujem knihy, kde sa prilínajú mladšie a staršie generácie. Vtedy viem, že kniha bude mať posolstvo a hlbokú myšlienku. Pani autorka napísala skvost, ktorý nenechá nikoho chladným.
Štýl písania mi skvele sadol. Text bol pútavý, každá stránka mala zmysel. Oceňujem veľkosť písma a krátke kapitoly. Vďaka nim sa kniha čítala naozaj rýchlo.

Postavy mi boli sympatické. Obľúbila som si Andy, Daniela (aj keď niekedy som sa na neho hnevala) a hlavne starú mamu a jej príbeh z mladých čias. Bavili ma denníkove zápisky, ktoré som vždy hltala očami. Postavu Lindy z pubertáných čias by som niekedy prefackala ale autorka ju vykreslila veľmi pekne aj vtedy aj po 4 rokoch neskôr.

Páčila sa mi zápletka, každá otázka bola v príbehu zodpovedná a línia príbehu udržaná. Čo mi v knihe mierne chýbalo, ale neberiem to za chybu, boli bližšie opisy. Postavy boli charakterizované super, ale s prostredím som mala trošku problém. Ale to je iba maličkosť.

Čítať viac

2
2

Denisa Mrenicová napísal recenziu

21.07.2020 12:24

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Som rada, že som túto knihu dlho odkladala, pretože bola ideálna na letné prázdniny. Žasnem na tým, čo pani autorka napísala. Veľmi sa mi páčil ostrov, na ktorom sa dej odohrával. Celá kniha sa mi priemietala ako na filmovom plátne. Bolo to skrátka skvelé.
Postava Daniel mi prišla sympatická, aj keď som ju mala chuť niekdy preplieskať. Nikdy som nečítala príbeh o domácom násilí, veľmi ma to šokovalo. Nedokázala som ani pomyslieť na to, čo si hlavná hrdinka musela v minulosti prežiť. Veľmi sa mi páčil vzťah Andrewa a Rose. Postava Juliana bola zaujímavá a príťažlivá sama o sebe.

Skvelé boli aj napínavé, dobrodružné, akčné, pašerácke scény. Bola som vo veľkom napätí. Za mňa boli písané bravúrne. Autorkin štýl mi skvele sadol. Páčila sa mi jej bohatá slovná zásoba a tvorba vtipných dialógov. Občas mi prišlo už niektorých scén priveľa, ale to sú maličkosti.

Čítať viac

2
2

Denisa Mrenicová napísal recenziu

02.07.2020 17:28

Táto pekná ružovučká knižka zmenila môj pohľad na knihy a autorov, ktorí sú samovydávatelia. Nevedela som, že vydať knihu je taká veľká drina a môj obdiv majú všetci, ktorím sa to podarilo. Neskutočne veľa som sa toho dozvedela a naučila.
Myslím, že každého knihomoľa, ktorému prešlo už pár desiatok kníh cez ruky, by mohlo zaujímať ako vzniká kniha. Za mňa to bolo teda naozaj zaujímavé čítanie. Autorka v nej nepíše iba svoje celkové skúsenosti, ale nájdete v nej aj mená iných slovenských a zahraničných autorov, ktorí vydali úspešné knihy.
Miška bola taká zlatá a riešila so mnou cez sociálnu sieť aj otázky, ktorým som buď nepochopila, alebo neboli spomenuté v knihe a zaujímali ma.
Naozaj vám odporúčam túto knihu. Môže vás obohatiť aj o iné zaujímavosti z oblasti kníh ako len príbehy, ktoré čítavame.

Čítať viac

2
2

Denisa Mrenicová napísal recenziu

17.05.2020 09:20

Nebolo to nič extra, žiadna akcia, alebo niečo podobné. Kniha je písaná jednoduchým štýlom, ktorý sa vám hneď zapáči.

Čítať viac

„Čas je podvratný hráč, nepodpisuje sa na tvárach tých najmilovanejší­ch, berie nám ich pomaly, nenápadne, tak, že si to ani nevšimneme. Je rafinovanejší­ než smrť sama. “