Denisa Mrenicová

1

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje odznaky

Moje aktivity

1
1

Denisa Mrenicová napísal recenziu

31.01.2021 17:08

Od knihy som mala veľké očakávania. Docela ma aj prekvapila v dobrom slova zmysle, ale neviem, či budem fanúšičkou Ametystové lesa.

Dej je celkom zdĺhavý a väčšinou sa tam nič nedeje. Až koniec priniesol akciu a nejaké to rozuzlenie. Avšak si musíme počkať na druhú časť.

Hlavná hrdinka Meggie mi od začiatku nebola sympatická. Bola arogantná, svojská, typická tínedžerka, ktorá sa nejakou neznámou silou dostala do čarovného sveta a nevie ako sa vráti domov. Po čase sa jej správanie zlepšuje. Prispela k tomu aj Meggina moc uzdravovania.
Vtedy som si vedela k nej nájsť cestu, keď som hlavnú hrdinku bližšie spoznala. Mojou najobľúbenejšou postavou bol Cudzinec (nie z papiera ), ale aj Wen a Lia.

Autorka má u mňa plus za to, ako dokázala pospájať veci a odhaliť postavy (najmä Cudzinec).
Priznám sa, že do deja som nebola úplne zažratá. Občas som sa nútila do čítania, keď sa tam nič nedialo. Ale zvládla som to.

Čítaj viac

1
1

Denisa Mrenicová napísal recenziu

25.08.2020 11:54

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Takmer nemám slov. Ako prvé poviem: odporúčam! Mne sa príbeh neskutočne páčil. Postavy boli úžasne vykreslené. Štýl autorky mi bol sympatický, jednoduchý a k veci. Sofiina práca v centre sa mi veľmi páčila. To, aký zápal mala pre kreatívnu prácu balíčkov. A do toho sa jej tam "votrel" agent, nie tak obyčajný, ale čo vie čítať myšlienky. A... ďalej nebudem prezrádzať.
V Taliansku som bola ale nie priamo v Ríme. Tu sa odohráva kniha, kde sa Sofia nechtiac ocitne a prejde si naozaj všeličim. Aj zlým. Zažije stratu, lásku, žiaľ, bolesť a to kvôli svojmu Daru, ktorý nevedome dostala.

William je poctivý a dodržiava pravidlá agentúry, pre ktorú pracuje, až sa mu to vymstí. Jeho opak Adam baží po pomste a je schopný pre to urobiť čokoľvek. Aj zabíjať. A nie len on.

Jediný problém je, že koniec vás úplne dostane a vy nemáte po ruke druhú časť. Opäť hovorím - prečítajte si túto slovenskú knihu.

Čítaj viac

1
1

Denisa Mrenicová napísal recenziu

29.07.2020 10:13

Milujem knihy, kde sa prilínajú mladšie a staršie generácie. Vtedy viem, že kniha bude mať posolstvo a hlbokú myšlienku. Pani autorka napísala skvost, ktorý nenechá nikoho chladným.
Štýl písania mi skvele sadol. Text bol pútavý, každá stránka mala zmysel. Oceňujem veľkosť písma a krátke kapitoly. Vďaka nim sa kniha čítala naozaj rýchlo.

Postavy mi boli sympatické. Obľúbila som si Andy, Daniela (aj keď niekedy som sa na neho hnevala) a hlavne starú mamu a jej príbeh z mladých čias. Bavili ma denníkove zápisky, ktoré som vždy hltala očami. Postavu Lindy z pubertáných čias by som niekedy prefackala ale autorka ju vykreslila veľmi pekne aj vtedy aj po 4 rokoch neskôr.

Páčila sa mi zápletka, každá otázka bola v príbehu zodpovedná a línia príbehu udržaná. Čo mi v knihe mierne chýbalo, ale neberiem to za chybu, boli bližšie opisy. Postavy boli charakterizované super, ale s prostredím som mala trošku problém. Ale to je iba maličkosť.

Čítaj viac

1
1

Denisa Mrenicová napísal recenziu

21.07.2020 12:24

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Som rada, že som túto knihu dlho odkladala, pretože bola ideálna na letné prázdniny. Žasnem na tým, čo pani autorka napísala. Veľmi sa mi páčil ostrov, na ktorom sa dej odohrával. Celá kniha sa mi priemietala ako na filmovom plátne. Bolo to skrátka skvelé.
Postava Daniel mi prišla sympatická, aj keď som ju mala chuť niekdy preplieskať. Nikdy som nečítala príbeh o domácom násilí, veľmi ma to šokovalo. Nedokázala som ani pomyslieť na to, čo si hlavná hrdinka musela v minulosti prežiť. Veľmi sa mi páčil vzťah Andrewa a Rose. Postava Juliana bola zaujímavá a príťažlivá sama o sebe.

Skvelé boli aj napínavé, dobrodružné, akčné, pašerácke scény. Bola som vo veľkom napätí. Za mňa boli písané bravúrne. Autorkin štýl mi skvele sadol. Páčila sa mi jej bohatá slovná zásoba a tvorba vtipných dialógov. Občas mi prišlo už niektorých scén priveľa, ale to sú maličkosti.

Čítaj viac

1
1

Denisa Mrenicová napísal recenziu

02.07.2020 17:28

Táto pekná ružovučká knižka zmenila môj pohľad na knihy a autorov, ktorí sú samovydávatelia. Nevedela som, že vydať knihu je taká veľká drina a môj obdiv majú všetci, ktorím sa to podarilo. Neskutočne veľa som sa toho dozvedela a naučila.
Myslím, že každého knihomoľa, ktorému prešlo už pár desiatok kníh cez ruky, by mohlo zaujímať ako vzniká kniha. Za mňa to bolo teda naozaj zaujímavé čítanie. Autorka v nej nepíše iba svoje celkové skúsenosti, ale nájdete v nej aj mená iných slovenských a zahraničných autorov, ktorí vydali úspešné knihy.
Miška bola taká zlatá a riešila so mnou cez sociálnu sieť aj otázky, ktorým som buď nepochopila, alebo neboli spomenuté v knihe a zaujímali ma.
Naozaj vám odporúčam túto knihu. Môže vás obohatiť aj o iné zaujímavosti z oblasti kníh ako len príbehy, ktoré čítavame.

Čítaj viac

1
1

Denisa Mrenicová napísal recenziu

17.05.2020 09:20

Nebolo to nič extra, žiadna akcia, alebo niečo podobné. Kniha je písaná jednoduchým štýlom, ktorý sa vám hneď zapáči.

Čítaj viac

1
1

Denisa Mrenicová napísal recenziu

17.05.2020 09:14

Príbeh sa ľahko číta napriek tomu, že je to ťažká téma. Autorkin štýl písania mi dokonale sadol. Kniha bola zo začiatku skvelá, pútavá, tajomná ale od konca som čakala viac. Čakala som nejakú akciu a šokujúce odhalenia, to sa ale nestalo. Hlavná postava Cody mi bola docela sympatická, odvážna, ale niekedy konala, alebo rozmýšľala tak, že ja by som to rozhodne nedokázala urobiť.
Celkový dojem z knihy je dobrý. Rozhodne ju odporúčam prečítať. Ak ste čítali knihy od Gayle Forman určite siahnite aj po tejto. Oplatí sa ju prečítať, pretože knihy s pútavo napísanou témou samovraždy sa nevyskytuje veľa.

Čítaj viac

1
1

Denisa Mrenicová napísal recenziu

17.05.2020 09:08

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Štýl písania bol pre mňa prehnaný, akoby sa autorka pokúšala čo najčastejšie písať slangovo (tzv. teenagerským jazykom). Príbeh mi moc nesadol. Postavy mi tiež neboli extra sympatické. Na ich vek (17r.) som mala pocit, že čítam o 13-14 ročných deťoch.

Trištvrte knihy mi príbeh prišiel detinský, divný, nepochopiteľný, ale boli tam skvelé humorné situácie. Koniec bol super. Síce som si ho predstavovala inak, ale tu má príbeh bližšie k YA knihám. Nepáčila sa mi postava Grace, pretože mi prišlo, že hlavného hrdinu Henryho iba využívala. Grace Townová zažila veľkú stratu v živote a nevyrovnávala sa s ňou moc dobre. Chlapec, ktorý túži celý život po pravej láske sa zamiluje do nesprávneho človeka. Čo mi prišlo ľúto. Ako dopadne ich vzťah nebudem prezrádzať.

Čítaj viac

1
1

Denisa Mrenicová napísal recenziu

15.02.2020 17:45

Jednoducho skvelá kniha. Páči sa mi ako autorka píše o živote a problémoch ľudí. Nie je to len nejaká slaďárna ale takmer reálny príbeh. Občas mi niektoré scény prišli ,,ako z filmu" - hlavne romantické časti. Postavy mi boli sympatické, hlavne Kristína, Michal a dede.
Pri knihe si aj poplačete, ale aj zasmejete. Autorka ma skvelý zmysel pre humor v knihách.

Čítaj viac

1
1

Denisa Mrenicová napísal recenziu

15.02.2020 17:41

Ak máte radi divadelné hry, alebo Shakespearea, určite odporúčam túto knihu. Nečakajte nijakú detskú rozprávku a už vôbec nie sneh a zimné radovánky. Aj keď dielo zo začiatku vyzerá ako dráma skončí sa šťastne, ako každá rozprávka.

Čítaj viac

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth