Pasca - Arne Dahl, Grada, 2021

17,99 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Pasca

Čoskoro vydýchneš naposledy...

Zatiaľ čo Molly Blomová leží v nemocnici v kóme, Sam Berger je podozrivý z vraždy, ktorú nespáchal, a je po ňom vyhlásené pátranie. Riaditeľ švédskej bezpečnostnej služby ho... Čítať viac

4,7 22 hodnotení
3. diel série
Berger a Blom
Vydavateľstvo
Grada, 2021
392 strán
5-6 hodín čítania

Zatiaľ čo Molly Blomová leží v nemocnici v kóme, Sam Berger je podozrivý z vraždy, ktorú nespáchal, a je po ňom vyhlásené pátranie. Riaditeľ švédskej bezpečnostnej služby ho preto dočasne ukryje na odľahlom súostroví. Čoskoro ho však požiadajú o pomoc... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina

17,99 €

Na sklade 1 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 41 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Chlapci z Biloxi - John Grisham, Ikar, 2024

Viac o knihe

Zatiaľ čo Molly Blomová leží v nemocnici v kóme, Sam Berger je podozrivý z vraždy, ktorú nespáchal, a je po ňom vyhlásené pátranie. Riaditeľ švédskej bezpečnostnej služby ho preto dočasne ukryje na odľahlom súostroví. Čoskoro ho však požiadajú o pomoc. Aischa Pachachiová, siedme unesené dievča, je stále nezvestná, v rukách bývalého agenta Carstena, a Švédsku hrozí teroristický útok.
Sam Berger sa vydáva po stope zradcu, no netuší, že je naňho nastražená pasca a v ohrození sa ocitnú všetci, ktorí sú mu najbližší. V hre je nielen špinavý obchod so zbraňami, ale aj pomsta za staré hriechy. Sam má však spojenca, na ktorého sa môže vždy spoľahnúť a ktorý mu kryje chrbát aj v tých najvypätejších situáciách.

Všetko sa ešte viac zamotá, keď sa na rôznych miestach činu začnú objavovať záhadné odkazy, ktoré Sam musí rozšifrovať. Postupne však zisťuje, že kľúč k ich pochopeniu má v rukách prekvapivo Molly Blomová. Môže jej však po všetkom, čo sa stalo, ešte dôverovať? A je ešte niečo, čo pred ním tají? Sam musí konať rýchlo a byť mimoriadne ostražitý, aby sa neocitol v pasci, ktorá by mohla jeho aj mnohých ďalších stáť život...
Čítať viac
Originálny názov
Mittvatten
Počet strán
392
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
145×205 mm
Hmotnosť
529 g
ISBN
9788080901875
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
840103
Štýl
mysteriózny
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Švédsko
3. diel série
Berger a Blom
Vydavateľstvo
Grada
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Pasca - Arne Dahl, Grada, 2021
Vlčie leto - Hans Rosenfeldt, Ikar, 2021
32,89 €

Hodnotenia

4,7 / 5

22 hodnotení

16
5
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Martinus
14

Nemám rada nespravodlivosť, aroganciu, povýšenosť a keď sa ubližuje deťom, starým ľuďom a zvieratkám /som zvieratkomil, viem, že nedokážem spasiť svet, ale keď sa dá, pomôžem/.

Iveta Janíková
Produktový špecialista
8. septembra 2021

Arne Dahl opäť nesklamal a právom mu patrí označenie za najlepšieho spisovateľa škandinávskej krimi.
Tak, ako aj v predchádzajúcich dvoch častiach, opäť sa stretneme so Samom Bergerom, ktorý sa stal najhľadanejšou osobou v celom Švédsku. Okrem vyšetrovania starého prípadu v tejto časti trochu nazrieme aj do jeho vlastného súkromia. Aj keď sa to nezdá, ale do akej miery je do prípadu zapojená jeho vlastná rodina? Môže ju ochrániť a zároveň vyriešiť prípad, ktorý naberá na obrátkach? A čo znamenajú malé obálky na gratulačné pohľadnice s indíciami, uložené na rôznych miestach? Je Aisha po dlhých rokoch v zajatí stále obeť, alebo je to dobre pripravená pasca zákerného a manipulatívneho zločinca?
Ani v tejto časti nemusia byť priatelia priateľmi, zločinci zločincami a obeť obeťou.
Studená, tajomná a temná Landsortská priekopa v knihe ako keby presne kopírovala napätie deja. Magická priepasť je rovnako tajomná, nebezpečná a zradná, ako ľudia okolo Sama Bergera.
A slučka sa pomaly uťahuje. Kto z celej hry vyjde ako víťaz?
Určite odporúčam.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

Nikola
Neoverený nákup
30.5.2023
Napínavé
Opäť aj v tento knihe ma šokovalo,ako dokáže Dahl niektoré postavy držať neodhalené,napriek tomu,že je to tretia kniha v poradí, som si nebola istá charakterom Molly,takmer celú knihu som bola na vážkach,jednoducho ako hlavný hrdina,ani ja som nevedela čomu veriť,čo je pravda a čo sa len zdá byť pravdou...napínavé,zvraty zaskočili,pre mňa veľmi príjemné čítanie,neľutujem venovaný čas tomuto autorovi. Čítať viac
36

Som mama malej slečny, s ktorou rady čítame. Snažím sa na IG písať svoj názor na mnou čítané knihy formou recenzií. Pri knihách si výborne oddýchnem, len keby toho času bolo viac :)

Beáta Kiselová Bileková
Overený zákazník
6.5.2022
Príjemná oddychovka
V tretej časti série pokračuje príbeh Sama Bergera a jemu blízkych ľudí. On je podozrivý z vraždy, Molly Blomová leží v nemocnici v kóme a niekto sa im snaží pomôcť. Alebo ani nie? Keď sa odhalí možnosť teroristického útoku a obchodovania so zbraňami, Berger musí konať, pretože sú do toho vtiahnutí aj jeho najbližší. Komu ešte môže veriť? Ocitol sa v pasci a uniknúť z nej nebude jednoduché.
Po prvých dvoch zaujímavých a dynamických častiach je táto pomalšia a pre mňa i nudnejšia. Autor sa v nej akoby snažil nahustiť svet tajných agentov, teroristov, policajtov a obchodovania so zbraňami. Mne téma v tejto knihe až tak neučarovala, i keď samotný dej série napreduje a ku koncu je aj zopár zaujímavých zvratov. Prišlo mi to trošku pritiahnuté za vlasy, ale celkovo to je príjemná oddychovka a núti čitateľa siahnuť po ďalších častiach. Chápem, že každá jedna časť zo sériovky nemusí byť top, preto mi nevadila táto trošku slabšia časť. Kniha sa číta veľmi rýchlo a sklamaní určite nebudete. Ale, nakoľko sa v knihe spomína častejšie viacero veršov a viet v anglickom jazyku, mohli byť preložené. Týkalo sa to príbehu a nie každý ovláda cudzí jazyk. Inak za mňa určite áno už teraz celej sérii.
Čítať viac
15

Na instagrame ma nájdete ako @somcitatel ❤️ Som študentkou medicíny, ktorú baví o knihách písať, hovoriť o nich, fotiť ich a v neposlednom rade, čítať ich.

Ema Hudáková
Overený zákazník
18.8.2021
Pokračovanie detektívnej série od velikána škandinávskej krimi
Arne Dahl je skutočný velikán vo svojom odbore.
Prináša nám už tretiu časť série, ktorá disponuje síce nie veľmi súcitnými a priateľskými postavami, no myslím, že čitateľ si ich aj tak dokáže obľúbiť vďaka ich húževnatosti a logike - najmä Sama.
Zaujímavé je, že v tejto sérii sa v prvých dvoch častiach riešia únosy či vraždy, no v Pasci zisťujeme, že je to vlastne všetko prepojené. Na výslnie sa dostáva bezpečnostná služba a jej najvyšší predstavitelia, ktorí pomaly odhaľujú korupciu a sprisahania.
Autorov štýl je výborný.
Všetko dokáže popísať krátko a výstižne, no zároveň tomu nechýba štipka umeleckého opisu, ktorá pomáha vzbudiť emócie - hlavne napätie, ktoré sa ku koncu dalo krájať.
Pre mňa je nie len táto kniha, ale celá séria, skvelým čítaním a niečím úplne novým, čo tu ešte nebolo.
Už teraz sa teším na pokračovanie s názvom Sloboda...
Čítať viac
28.7.2021
Veľmi vydarená a napínavá séria.
Úspešná séria škandinávskeho autora Arneho Dahla s húževnatým vyšetrovateľom Samom Bergerom a sympatickou agentkou Molly Blomovou sa dočkala svojho pokračovania. Tento rok u nás na Slovensku vyšiel tretí diel s názvom Pasca a dovolím si tvrdiť, že autor opäť posunul svoju pomyselnú spisovateľskú latku smerom nahor.

Molly leží v kóme a zo Sama sa stal najhľadanejší muž vo Švédsku. Okrem iného je v ohrození nielen jeho život, no aj krajina v ktorej sa nachádza. Švédsko sa stalo nebezpečným miestom obchodovania so zbraňami a hrozí mu teroristický útok. Sam sa vydáva na neľahkú cestu naprieč odhalením veľkého tajomstva, v ktorom sú zapletení aj ľudia z radov polície či tajnej služby. V ohrození sú životy mnohých a nikomu sa nedá dôverovať.

Autor nám hneď v úvode predostrie viacero dejových línií, ktoré nám načrtnú postupné smerovanie celého príbehu a s tým spojeného vyšetrovania. Spoločne so Samom a Molly tápeme v mori otázok, ale rozšifrovaním jednotlivých indícií v podobe veršov z Biblie či Hamleta, ktoré im necháva na miestach činu hlavný páchateľ, odkrývame tie najutajovanejšie siete lží siahajúcich až na najvyššie miesta. Dej má rýchly spád, získavame množstvo informácií v pomerne krátkom čase a postupne začína do seba všetko po kúskoch zapadať. V postavách možno badať citeľný rozdiel oproti minulým dielom. Autor nám poodhaľuje aj kúsok zo Samovho života v oblasti skrachovaného manželstva a stávame sa aj svedkami otcovskej lásky k synom, s ktorými neudržiava častý kontakt. Rovnako sa viac prehĺbi pracovno - priateľský vzťah s Molly. Ani v tejto časti si však autor neodpustil svoje "pochybovačno" kedy postavy ťažko zaradiť striktne medzi dobré alebo zlé. Tak sa opäť zahráva s mysľou čitateľa  pretože nám navodí pocity, kedy netušíme, či daným postavám veriť alebo nie.

Výborné, napínavé krimi, pri ktorom sme vhodení do deja plného prekvapení a do detailov premyslených zápletiek. Chladné prostredie príbehu nás chladným rozhodne nenechá. Arne Dahl si týmto počinom obhájil a zároveň potvrdil svoj titul "majstra zápletiek". Veľmi vydarená séria.
Čítať viac
27.7.2021
Autor opäť len potvrdil, že sa zlepšuje každou napísanou knihou. Ak som vám o predošlých dvoch tvrdila, že boli neprekonateľné, mýlila som sa – táto je zatiaľ z trojice najlepšia.
Ikonickí vyšetrovatelia Molly Blomová a Sam Berger aj tentoraz čelia zložitému prípadu – niekto unáša malé dievčatá a podozrivý nie je nikto iný ako Sam. Nielenže môže skončiť za mrežami, ešte aj dostáva tajomné odkazy a zrejme mu nezostáva nič iné, len sa ukryť čo najďalej od civilizácie a pokúsiť sa všetko vyriešiť cez spojencov.
Na Arne Dahlovi mám najradšej, že čitateľa naťahá príliš dlho za nos, nepodsúva priveľa falošných návnad a nesťaží sa vyvolať umelé napätie, naopak, hneď od začiatku ide priamo na vec, čitateľ sa ocitne uprostred vyšetrovania ani sa nenazdá, veci do seba už v úvode zapadajú a najmenšie detaily sa odkrývajú postupne ako kúsky skladačky.
Aj napriek tomu, že prípad bol celú dobu logický a krásne dával zmysel, ani do tretice sa mi nepodarilo odhaliť páchateľa a to som sa naozaj poriadne snažila. Zážitok z príbehu mi to vôbec nepokazilo, skôr som si užívala pátranie a tiež fakt, že som miestami vedela viac ako samotní vyšetrovatelia. Čítam o nich už dlho a stále ich nemám dosť, čakala by som, že sa mi časom zunujú, ale opak je pravdou a ja sa stále viac a viac teším na ďalšie skvelé prípady.
Napínavé, svižné, sofistikované – ak sú toto prívlastky, ktoré v detektívke vyhľadávate, séria Berger a Blom bude pre vás dokonalá.
Čítať viac
Roman Borsky
Neoverený nákup
7.7.2021
treti diel pecka
Tak ako v prvych dvoch dieloch (Lovec, Korist), aj v pripade Pasce zostava Arne Dahl verny svojmu titulu "majstra zapletiek a krala svedskej krimi". Pasca opät okamzite vtahuje do deja a postupne rozpleta dejovu liniu prekvapivym a strhujucim stylom. Postava Bergera ziskava hlbku a viac sa otvara svojej ulohe rodica, co ju zaroven robi este viac zranitelnym. Tejto knihe nechyba napätie, spad, prekvapive momenty a v tychto horucavach ocenujem, ze dej sa odohrava z velkej casti pri vode a v chladnom skandinavskom prostredi, takze hoci som sa cely den potil, vecer ma prijemne chladilo a mrazilo. Viac neprezradim, treba si precitat... Čítať viac
Janka Dubravkova
Overený nákup
1.7.2021
Napinavy dej az konca Vas nenecha chladnymi, vyborne uzavretie trilogie s prekvapivym koncom.. oplati sa precitat aj dalsie knihy od spominaneho spisovatela. Čítať viac

Recenzie, kritiky

„Pasca je vynikajúci, napínavý triler, ktorý je možné čítať aj ako samostatnú knihu. Arne Dahl znova dokázal, že je jedným z najväčších svetových spisovateľov a majstrom slova a napätia.“ Bogpusheren, Dánsko

„Nie nadarmo má Arne Dahl prívlastok ,kráľ zápletiek´. Každá jeho kniha je napísaná bravúrne, takže je právom označovaný za jedného z najlepších autorov švédskej krimi.“ Norra Skåne, Švédsko

Arne Dahl

Čítať viac

Vydavateľstvo Grada

Čítať viac
Kúpte spolu
Pasca - Arne Dahl, Grada, 2021
Vlčie leto - Hans Rosenfeldt, Ikar, 2021
32,89 €

„Nie každý kto blúdi je stratený.“

Společenstvo prstenu - J.R.R. Tolkien, 2012
Společenstvo prstenu
J.R.R. Tolkien